Полезные материалы

Кориця: корисні властивості та протипоказання, користь і шкода для здоров'я жінки, чоловіки, волосся, шкіри

  1. Загальна користь
  2. Користь для жінок
  3. Користь для шкіри
  4. Користь для волосся
  5. Користь для чоловіків
  6. Шкода и протипоказів
  7. Хімічний склад продукту
  8. Висновки
  9. джерела ДОСЛІДЖЕНЬ
  10. Як використовуват
  11. Як вібрато
  12. як зберігаті
  13. Як и де вірощують
  14. Цікаві факти

Кориця являє собою спецію, яка активно застосовується в медицині та кулінарії протягом багатьох століть. На сьогоднішній день її активно використовують багато народів світу, так як вона має безліч корисних властивостей, а також приємним, солодким смаком і легкістю застосування. Відповідно до думки дослідників, по своїм антиоксидантним якостям саме кориця займає перше місце серед двадцяти шести різних трав і лікарських спецій.

Особливий аромат і колір кориці пов'язаний з її виростання. Дослідники зробили висновок, що користь кори коричного дерева зберігається в будь-якому вигляді, будь то ефірне масло, екстракт або порошок. У складі всіх цих речовин присутні фенольні сполуки, антиоксиданти, а також флавоноїди. Саме завдяки їм кориця - одна з найкорисніших спецій в світі.

Загальна користь

1. Цей джерело антиоксидантів.
У своєму складі кориця містить велику кількість захисних антиоксидантів, які роблять процес старіння повільнішим за рахунок зменшення пошкоджень від вільних радикалів. Вчені виявили в складі кориці сорок одну корисну з'єднання. Відповідно до шкали ORAC, яка застосовується для вимірювання рівня антиоксидантів в тому чи іншому продукті, кориця стоїть у списку всіх продуктів і трав на 7 місці в світі.

А згідно з дослідженнями по антиоксидантної активності, ця спеція серед 26 різних спецій знаходиться на першій позиції і обходить такі відомі речовини, як розмарин, орегано, часник, чебрець та інші. Відноситься представлений продукт до числа антиоксидантів, яких називають поліфенолами, в їх числі також флавоноїди і фенольна кислота. Ці сполуки борються з окисленням і стресом організму, що згодом може привести до серйозної хвороби, особливо в літньому віці.

Всілякі антиоксиданти, присутні в кориці, сприяють усуненню безлічі недуг, так як вони активно поглинають вільні радикали. Користь кориці також полягає в здатності знижувати різні форми окисного стресу, в тому числі, вона здатна запобігти накопичення оксиду азоту в крові, що допоможе уникнути перекисного окислення, яке, в свою чергу, є причиною хвороб мозку, пухлин, захворювань серця та інших патологій.

2. Надає протизапальну дію.
Присутні в складі спеції антиоксидантних мають протизапальну властивість, завдяки чому її регулярне вживання дозволить знизити ймовірність утворення серцевих і судинних захворювань, появи онкології, зниження функцій головного мозку та інших порушень. В ході досліджень в даному інгредієнті було виявлено понад сім видів флавоноїдів, які вкрай ефективні в боротьбі зі всілякими запаленнями по всьому тілу.

Здатність кориці знижувати набряклість і запалення може бути вельми корисною при усуненні болю. Дослідження показали, що ця спеція знижує хворобливість в м'язах, біль при ПМС, полегшує стан при алергії, а також допомагає при виникненні хворобливих відчуттів іншого характеру.

3. Запобігає захворювання серця.
В ході досліджень було виявлено ще одна перевага цієї речовини, а саме те, що кориця знижує ризик виникнення серцево-судинних хвороб, в тому числі знижує рівень холестерину, знижує показники тиску і рівні тригліцеридів.

Спеціальні сполуки, присутні в кориці, допомагають значно знизити рівень небезпечного холестерину і тригліцеридів, при цьому необхідний холестерин залишається в нормі. Також було доведено, що ця речовина знижує тиск, який в більшості випадків є причиною виникнення серцевих хвороб.

Однак це далеко не вся користь для здоров'я від цієї смачної спеції. Дослідження свідчать про те, що дана добавка являє собою корисний коагулянт крові, який призупиняє кровотеча, допомагаючи організму. Кориця також позитивно впливає на кровообіг, покращує здатність тіла до відновлення після пошкоджень. Вона позитивно впливає на тканини серцевого органу, який найбільше потребує відновлення, допомагає запобігати серцевим нападам, а також захворювання серця.

4. Ефективна в боротьбі з діабетом.
Як відомо, кориця має здатність виробляти протидіабетичний ефект. Її головна дія полягає в здатності підвищувати чутливість до інсуліну, який є вкрай важливим гормоном, необхідним для збалансованого рівня цукру в крові.

Діабет - це небезпечне захворювання, яке утворюється внаслідок нездатності організму виробляти достатню кількість інсуліну, а також з причини безконтрольного вживання продуктів, що містять велику кількість цукру, який згодом проникає в кровотік. Проблема інсулінової резистентності також викликана і такими умовами, як набір ваги або метаболічний синдром. Кориця грає важливу роль в блокуванні ферментів - аланін, які перешкоджають проникненню глюкози в кров.

Тому її вживання показано після прийому їжі і продуктів з високим вмістом цукру. Так, спеція затримує глюкозу, аби дати їй проникати в кров, що особливо важливо для діабетиків. Внаслідок такої переваги продукту, що також підтверджено відповідними дослідженнями, люди з діабетом другого типу, які беруть корицю, можуть відчути на собі її позитивний вплив, а також поліпшення загального самопочуття.

5. Захищає роботу мозку і когнітивне здоров'я.
Згідно з дослідженнями, ще однією перевагою кориці є її здатність захищати мозок від всіляких неврологічних розладів, в число яких також входить хвороба Паркінсона і Альцгеймера. Захист когнітивних функцій і здоров'я головного мозку здійснюється за допомогою активування нейрозахисну білків, які запобігають мутацію клітин і їх пошкодження.

Все це також сприяє зниженню негативних наслідків окисного стресу шляхом зупинки клітин від саморуйнування. Так як кориця містить велику кількість антиоксидантів і різних сполук, які діють проти запалень, вона здатна припиняти процеси старіння організму і головного мозку. Надалі це властивість кориці застосовується з метою природного терапевтичного лікування, а також профілактики нейродегенеративних захворювань, викликаних віком.

6. Ефективно знижує ймовірність виникнення раку.
Внаслідок антиоксидантних здібностей кориці, її регулярне вживання допоможе захистити організм від пошкоджень ДНК, мутації клітин, а також освіти і зростання пухлини. Дослідження показали, що в кориці містять сполуки, здатні пригнічувати ріст пухлини і захистити ДНК від ушкодження, а також спровокувати саморуйнування ракових клітин. Найбільш сильно така дія проявляється в товстій кишці.

Дослідники стверджують, що спеція покращує стан товстої кишки, знижуючи ймовірність утворення раку. На даний момент проводяться дослідження, в яких кориця розглядається як протираковий засіб, так як вона має потужні антиокисними здібностями. Спецію рекомендують вживати тим, хто найбільше схильний до появи ракових захворювань.

7. Ефективно бореться з інфекціями і вірусами.
Коли мова заходить про захист організму, відразу ж пригадується кориця. Вона являє собою натуральне антимікробну, протигрибкову, а також противірусний засіб. Ефірні масла кориці містять імуностимулюючі компоненти. Також вона застосовується в багатьох культурах, допомагає швидко і ефективно усувати інфекції та віруси. Масло кориці також володіє захисною функцією і здібностями боротися з бактеріями, які викликають наслідки і порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, на шкірному покриві і призводять до ГРВІ.

8. Освіжає подих і покращує захист зубів.
Екстракти, які присутні в кориці, надійно захищають від бактерій, що мешкають в порожнині рота. Бактерії можуть привести до появи неприємного запаху, карієсу та інших захворювань ротової порожнини. Ефірна олія кориці більш потужне, ніж екстракти з інших рослин, тому саме його рекомендують використовувати як рідина для полоскання при боротьбі з бактеріями порожнини рота.

Одним з переваг цього продукту є його здатність освіжати дихання, через що його часто використовують в якості ароматизатора при створенні жувальних гумок. Також корицю застосовують в якості зубного порошку, який не тільки сприяє очищенню порожнини рота і усунення проблем, але і допомагає вилікувати зубний біль. Ефірна олія кориці також застосовується в багатьох косметичних засобах, таких як шампуні, парфуми та інших з метою створення продукту, що володіє неймовірною користю і здатністю боротьби з різними типами інфекції.

9. Чи може застосовуватися для лікування кандидозу.
В ході багатьох досліджень було встановлено, що кориця, маючи сильний протигрибковим властивістю, може використовуватися для ефективного лікування кандидозу в шлунково-кишковому тракті. Ця речовина дозволяє знизити кількість небезпечного грибка, що є дріжджами. Грибок активно розвивається, що призводить до тяжких травним і аутоімунним розладам.

При цьому ще одним достоїнством кориці є те, що ця речовина дозволяє регулювати рівень цукру в крові і шлунково-кишкового тракту, який підвищується в зв'язку з кандидозом. Згідно з даними дослідників, регулярне вживання цієї спеції навіть в малих дозах здатне зменшити кількість дріжджових грибків і полегшити симптоми. Кориця допомагає в боротьбі з грибком, підвищуючи імунітет.

10. Сприяє усуненню алергії.
Згідно з дослідженнями, людям, що страждають від постійної алергії, можна знайти полегшення саме в кориці. Завдяки її унікальному складу спеція робить позитивний вплив на стан алергіків, купируя найбільш небезпечні і неприємні симптоми. Вона дозволяє зменшити запалення і зняти загострення.

11. Знижує холестериновий рівень.
Відповідно до даних, отриманими при дослідженні, нормальна доза кориці становить від 120 мг до 6 грам. Така доза здатна допомогти в зниженні рівня шкідливого холестерину, не зачіпаючи при цьому кількість корисного холестерину. При регулярному вживанні спеції ви зможете переконатися, що рівень «поганого» холестерину дійсно знизився, а ваше здоров'я зміцнилося. Це одна з найважливіших причин, чому варто потроху додавати корицю в чай ​​день у день. Досить приймати її за все по одній чайній ложці на добу, і ви будете почувати себе набагато краще.

12. Ефективна при терапії грипу та ГРЗ.
Кориця - це вкрай корисне і багате на з'єднання речовина, яке застосовується в лікуванні грипу. При додаванні в чай ​​вона надає відмінне імуностимулюючу дію. Для досягнення швидкого результату можна поєднувати її прийом з медом і при цьому вживати її двічі в день.

13. Запобігає появі артриту.
Таке захворювання як артрит, викликає набряклість і хворобливість в суглобах. Застосування кориці дозволяє зняти ці симптоми. Для цього потрібно розвести в склянці теплої води дві ложки меду і одну чайну ложку кориці. Такий «коктейль» потрібно пити двічі на день - це гарантовано допоможе полегшити стан при артриті.

14. Попереджає нейродегенеративні захворювання.
Кориця має протизапальну властивість, усуваючи хронічні запалення, вона протистоїть таким можливим на його тлі захворювань, як хвороби Паркінсона і Альцгеймера, склероз.

15. Попереджає шлункові розлади і синдром IBS.
Багата антиоксидантами кориця нормалізує процес травлення і запобігає роздратування кишечника, відоме як синдром IBS. Також кориця знижує ймовірність запорів, газів, здуття і інших розладів на тлі низької секреції шлункового соку. Особливо корисний чай з корицею в тому випадку, якщо в раціоні присутні «важкі» продукти. Також дослідження показали, що кориця знезаражує кишкову паличку, що потрапляє в їжу.

16. Сприяє оздоровленню товстої кишки.
Присутній в спеції коричнева альдегід пригнічує ракові клітини товстої кишки. Речовина ліквідує запальні процеси, видаляє фактори ризику і зміцнює місцевий імунітет, запобігаючи серйозні кишкові захворювання.

17. Активізує циркуляцію крові.
Здорова циркуляція крові - запорука загального здоров'я. Саме цей фактор впливає на всі системи і процеси організму. Наприклад, слабке кровообіг сприяє варикозного розширення вен, викликає болі суглобів, складності в дефекації і безліч інших проблем. А ось здорова і активна циркуляція не тільки запобігає ці проблеми, але робить позитивний вплив на стан шкіри, волосся і роботу внутрішніх органів.

18. Бореться з безсонням.
Безсоння робить негативний вплив на весь організм. Під час сну наш організм відпочиває, всі внутрішні процеси сповільнюються. Якщо сну і відпочинку почне бракувати, в організмі будуть відбуватися збої. Удар може статися по всіх фронтах, включаючи систему травлення, серце, мозкову діяльність. Щоб не виснажувати організм і налагодити режим сну, фахівці рекомендують пити тепле молоко з корицею. Таке натуральний засіб від безсоння можна давати навіть малюкам. Випивши цей ароматний і заспокійливий напій ввечері, ви будете спати міцним і глибоким сном.

19. Робить дихання свіжим.
Кориця - натуральний освіжувач дихання, вона вбиває бактерії, що викликають неприємні запахи в ротовій порожнині і робить дихання свіжим і приємним. Для цього можна використовувати теплу воду з корицею для полоскання рота або пожувати коричну паличку.

Користь для жінок

20. Покращує стан при менструації.
Регулярне вживання чаю з корицею дозволить зняти больові відчуття при тяжкому перебігу менструації, підвищує тонус організму під час місячних, зменшує прояви ПМС, нормалізує цикл і підсилює статевий потяг.

21. Знижує ймовірність безпліддя.
Речовина, яка містить в собі кориця, - альдегід коричної, сприяє підвищенню рівня прогестерону і зниження тестостерону - чоловічого гормону у жінки. Таким чином, речовина балансує гормони, знижуючи ризик жіночого безпліддя.

Користь для шкіри

22. Позитивно впливає на шкірний покрив.
Кориця відрізняється протимікробну дію, завдяки чому вона захищає шкірний покрив від роздратування, висипань, алергій і всіляких інфекцій. Використання ефірного масла кориці на шкірі здатне зняти запалення, набряклість, усунути болючість і почервоніння. Дуже часто корицю використовують поряд з медом, так як в поєднанні вони допомагають позбутися від акне і ознак алергічної реакції.

23. Забезпечує здоровий колір обличчя.
Корицю в ролі основного компонента можна зустріти в багатьох косметичних засобів для шкіри обличчя. Вона не тільки бореться з дефектами на шкірі: акне і прищами, але і надає особі свіжий, здоровий відтінок. Одним з рецептів, рекомендованих косметологами, є такий склад домашньої маски для обличчя: йогурт без ароматизаторів, сік лимона, банан, мелена кориця. Всі інгредієнти змішуються, після отримання однорідної маси наносяться на обличчя. Тримати таку маску можна від 5 до 15 хвилин. Потім масу потрібно змити теплою водою.

24. Лікує екзему.
Екзема - неприємне шкірне захворювання, в боротьбі з яким також використовується кориця. Для цього коричнева порошок потрібно змішати з медом, обидва цих компонента підходять для шкіри будь-якого типу. Зробивши коричних-медову пасту, потрібно нанести її на уражену екземою шкіру тонким рівномірним шаром. Щоб отримати результати, наносити склад необхідно щодня протягом тижня.

25. Усуває інфекцію, загоює рани і порізи.
При травмуванні шкіри дуже важливо не занести інфекцію, зробити це в домашніх умовах можна за допомогою кориці. Рівні пропорції меду і меленої кориці змішуються в однорідну пасту і наносяться на травмовану шкіру. Така суміш вбиває бактерії і мікроби, запобігає гноїння ураженої ділянки, прискорює процес загоєння. Також корицю використовують для лікування стригучого лишаю.

26. Спріяє розгладженню зморшок.
Актівізуючі ціркуляцію крови, кориця спріяє того, что шкірній покрив отрімує Достатньо Кількість крови и кисня. За рахунок такого насічення шкіра ущільнюється, а зморшкі розгладжуються. Щоб сделать домашній крем проти зморшок для лица, нужно взяти вазелін и ефірне масло кориці. Кілька крапель буде достаточно для крему. Наносити отриману масу потрібно незначними шаром, щоб шкіра була в стані увібрати крем. Так як в складі виступає не порошкове кориця, а ефірне масло, нанесення на шкіру навколо очей рекомендують уникати.

27. Усуває шкіру на ногах.
Кориця сприяє пом'якшенню грубої шкіри. Такі ділянки часто утворюються на стопах. Щоб ніжки були ніжними і м'якими, можна зробити коричну ванночку. Щоб підсилити ефект, в ванночку можна додати одну ложку масла оливи, півсклянки молока, лимонний сік і дві столові ложки порошкового кориці. Досить пари таких ванночок, щоб згрубла шкіра розм'якшилася, а ноги стали гладкими і м'якими.

Користь для волосся

28. Зміцнює і оздоровлює волосся.
Змішуючи корицю з шампунем, можна розширити корисні властивості косметичного продукту. Кориця сприяє посиленню росту волосся, стимулюючи цибулини і активізуючи кровообіг, зміцнює волосяні фолікули, тим самим перешкоджаючи випаданню волосся, нормалізує стан шкірного покриву голови. Також кориця додасть волоссю легкий пряний аромат.

29. Сприяє здоров'ю шкіри голови.
Кориця сприятливо діє на шкіру голови, вона усуває сухість, позбавляє від відчуття стягнутості, усуває свербіння і бореться з лупою. Півчашки теплого масла оливи, одна столова ложка меду і ложка порошку кориці - прекрасна основа для харчування і очищення шкіри голови. Промассировав шкіру голови таким складом, можна не тільки позбутися від лупи, але і відкоркувати пори, забезпечити приплив крові і кисню до волосяних фолікулів.

30. Освітлює волосся.
Для противників фарб для волосся через їх хімічних складів, кориця - відмінний натуральний барвник. Незважаючи на свій шоколадний відтінок, кориця має властивість освітлення. Досить змішати корицю і кондиціонер для волосся і рівномірно нанести на пасма. Щоб підсилити ефект, голову слід накрити спеціальною шапочкою або пакетиком. Склад можна тримати на голові зручний час, але ефективніше залишити маску на всю ніч. В результаті волосся придбають приємний світлий відтінок.

Користь для чоловіків

31. Покращує чоловіче здоров'я.
Кориця сприяє підвищеному виробленню тестостерону, що безпосередньо позначається на еректильної функції чоловіка. Також кориця є афродизіаком, який тонізує, підвищує лібідо і сексуальні можливості. Крім цього, вона є профілактичним засобом проти простатиту, а в разі захворювання полегшує його лікування.

Шкода и протипоказів

Яку б користь не приносив продукт, найчастіше у нього все ж є деякі побічні ефекти і протипоказання. В даному випадку їх перелік мінімальний. Головне - не перевищувати норму і не перестаратися, приймаючи корицю всередину. Викликати алергічні реакції і побічні ефекти кориця не здатна. Однак протипоказання у продукту є.

1. Взаємодія з медикаментами.
З обережністю треба ставитися до кориці під час медикаментозного лікування. У цей період краще утриматися від застосування сили чи проконсультуватися зі своїм лікарем.

2. Під час вагітності та в період лактації.
Не рекомендується використовувати корицю молодим матерям в період лактації і вагітним жінкам. Надмірне вживання кориці вагітними жінками може викликати передчасні пологи.

3. Інші протипоказання.
Не рекомендується вживати корицю тим, хто страждає захворюваннями печінки або проходить післяопераційну реабілітацію, людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту. В інших випадках достатньо дотримуватися дозувань, зазначених на продукті.

4. Високий вміст целюлози.
Кориця містить високу концентрацію целюлози. Через це у деяких людей може виникнути газоутворення.

Хімічний склад продукту

Поживна цінність кориці (100 г) і процентне співвідношення денної норми:

  • Харчова Цінність
  • вітаміни
  • макроелементі
  • Мікроелементи
  • калорії 247 ккал - 17,35%;
  • білки 4 г - 4,88%;
  • жири 1,2 г - 1,85%;
  • вуглеводи 27,5 г - 21,48%;
  • харчові волокна 53,1 г - 265,5%;
  • вода 10,58 г - 0,41%.
  • А 15 мкг - 1,7%;
  • бета-каротин 0,112 мг - 2,2%;
  • З 3,8 мг - 4,2%;
  • Е 2,32 мг - 15,5%;
  • До 31,2 мкг - 26%;
  • В1 0,022 мг - 1,5%;
  • В2 0,041 мг - 2,3%;
  • В4 11 мг - 2,2%;
  • В5 0,358 - 7,2%;
  • В6 0,158 - 7,9%;
  • В9 6 мкг - 1,5%;
  • РР 1,33 мг - 6,7%.
  • калій 431 мг - 17,2%;
  • кальцій 1002 мг - 100,2%;
  • магній 60 мг - 15%;
  • натрій 10 мг - 0,8%;
  • фосфор 64 мг - 8%.
  • залізо 8,32 мг - 46,2%;
  • марганець 17,46 мг - 873,3%;
  • мідь 339 мкг - 33,9%;
  • селен 3,1 мкг - 5,6%;
  • цинк 1,83 мг - 15,3%.

Висновки

На шляху створення спеція проходить тривалий шлях, не втрачаючи при цьому своїх антиоксидантних властивостей, тому вона настільки унікальна і обов'язково має бути присутня в кожному раціоні. Для сприятливого впливу на організм досить щодня вживати всього по половині чайної ложки кориці. Більш високі дози вживання можуть бути протипоказані. Проконсультуйтеся зі Своїм лікарем.


Корисні Властивості

  • Справжнє джерело антиоксидантів.
  • Має протизапальну дію.
  • Запобігає захворюванням серця.
  • Ефективна в боротьбі з діабетом.
  • Захищає роботу мозку і когнітивне здоров'я.
  • Ефективно знижує ймовірність виникнення раку.
  • Ефективний засіб для боротьби з інфекціями і вірусами.
  • Освіжає подих і покращує захист зубів.
  • Може застосовуватися для лікування кандидозу.
  • Сприяє усуненню алергії.
  • Знижує холестериновий рівень.
  • Ефективна при терапії грипу та ГРЗ.
  • Запобігає появі артриту.
  • Попереджає нейродегенеративні захворювання.
  • Попереджає шлункові розлади і синдром IBS.
  • Сприяє оздоровленню товстої кишки.
  • Активізує циркуляцію крові.
  • Бореться з безсонням.
  • Робить дихання свіжим.
  • Корисна для шкіри і волосся.
  • Корисна для чоловіків і жінок.

шкідливі Властивості

  • Погано поєднується з медикаментами.
  • Не застосовувати під час вагітності та в період лактації.
  • Інші протипоказання.
  • Високий рівень вмісту целюлози.

джерела ДОСЛІДЖЕНЬ

Головні дослідження про користь і шкоду кориці були проведені зарубіжними лікарями і вченими. Нижчих ви можете ознайомітіся з першоджереламі ДОСЛІДЖЕНЬ на основе якіх булу написана ця стаття:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20924865
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16190627
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10641152
5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23717759
7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25629927
8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20854384
9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19930003
11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12860272
14. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
15. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594097
16. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21761153
18. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ptr.5822
19. https://link.springer.com/article/10.1007/BF01267773
20. https://www.jstage.jst.go.jp/article/cpb1958/23/5/23_5_941/_article/-char/ja/
21. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ptr.5269
22. https://link.springer.com/chapter/10.1007%2F978-1-60761-061-8_30
23. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0960852407006098
24. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1756464614000061
25. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1365-2621.1977.tb12677.x
26. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3326760/

Як використовуват

1. Відмінний замінник цукру в кулінарних рецептах.
1
Дана спеція має солодкуватий смак, тому її часто додають при приготуванні солодких страв. Її використання дозволяє скоротити обсяг цукру, а відповідно, зробити їжу набагато корисніше. Кориця часто використовується діабетиками, так як вона уповільнює процеси попадання цукру в кров і значно зменшує надходить туди його обсяг. Крім того, її використання в стравах допоможе краще стежити за вагою, адже при зменшенні цукру їжа стає менш калорійною.

Від цукру кориця відрізняється відсутністю в складі шкідливої ​​глюкози і калорій, що робить її вкрай живильним і корисною харчовою добавкою, позитивно впливає на загальний стан здоров'я людини. Вона містить велику кількість поживних компонентів, тому потрібно намагатися додавати її потроху в чай, випічку, йогурти, каву та інші продукти.

2. Може застосовуватися як натуральний харчовий консервант.
2
Важливою перевагою кориці є те, що її можна застосовувати для збереження продуктів. Внаслідок того, що кориця має антибактеріальні властивості, а також є сильним антиоксидантом, вона може застосовуватися в якості природного харчового консерванту в різних продуктах, що виключає необхідність застосування хімікатів або інших синтетичних компонентів.

Нещодавно проведене дослідження показало, що після того, як фрукти покривали корицею, вони залишалися свіжими більш тривалий час. У складі спеції присутні компоненти, які запобігають раннє гниття і псування продукту.

3. Масло кориці.
3
Крім порошку кориці і її паличок використовують і ефірне масло. Воно зустрічається в аромалампах і косметології. З ефірної олії кориці можна зробити обгортання для боротьби з целюлітом, також його використовують в різних масках або сумішах олій для оздоровлення шкіри і волосся.

Як вібрато

Кориця доступна в двох видах: як порошок і палички. Другі зберігаються довше, а у перших запашний аромат.

  • Перед покупкою будь-кориці оціните її запах. Він повинен бути солодким. Такий запах свідчить про свіжість кориці.
  • Цинамонові палички повинні бути гладкими.
  • Порошок кориці повинен бути сухим і без грудочок.
  • Справжня кориця повинна бути виготовлена ​​з внутрішнього шару кори коричного дерева.
  • У такий кориці менш щільна, більш розсипчаста структура.

як зберігаті

  • Найкраще зберігати корицю в щільно закритій скляній банці.
  • Порошок може зберігатися протягом півроку, а палички - рік.
  • Щоб збільшити термін зберігання кориці, помістіть її в холодильник.
  • Зберігайте корицю в сухому місці.
  • Не допускайте прямого попадання сонячних променів.

Історія Виникнення

Вперше ароматну спецію давні єгиптяни почали використовувати ще 4000 років тому. Корицю вважали рідкісною і дуже цінною приправою, тому коштувала вона дорого, а єгиптяни нерідко підносили спецію в якості подарунка, який символізує повагу і відданість.

Перші згадки про кориці можна знайти в літературі, яка описує біблійні події. Там її описують як продукт, який лікує різні захворювання. Тоді медицина була розвинена дуже слабо, тому люди намагалися використовувати всі натуральні продукти. Використовуючи корицю, вони помітили, що приправа надає величезний спектр позитивних властивостей на організм. Не володіючи медичними поняттями і термінами, вони назвали її цілющої.

На сьогоднішній день корична промисловість дуже популярна, оскільки її сфера застосування дуже велика. Її отримують, розрізаючи стебла дерева і видаляючи внутрішню кору. Кора згортається в трубочки, які стають не тільки смачною приправою, але використовуються для створення стильних і ароматних елементів декору. Подрібнені палички називають меленою корицею. Її використовують як компонент в косметичних засобах, натуральний ароматизатор і спецію для приготування випічки, десертів та інших страв.

Щоб отримати максимальну користь від давньої прянощі, з кориці роблять концентрати, витяжки та ефірні масла. Такі продукти містять високу концентрацію всіх корисних речовин, присутніх в кориці. Масла і екстракти застосовують в косметичних і лікувальних цілях.

Кориця виростає в Шрі-Ланці та Південної Індії. На сьогоднішній день ця спеція культивується по всьому світу, в країнах з тропічним кліматом. У Росії корицю знали під назвою «китайська кориця». Цей сорт вирощувався тільки в Китаї. А завдяки сухопутних шляхах, що проходять через Монголію і Сибір, вона надходила в Росію.

Як и де вірощують

Отримують корицю з кори дерев, відомих як Cinnamomum
Отримують корицю з кори дерев, відомих як Cinnamomum. Сьогодні налічується понад 250 різновидів кориці. Велика частина з них не надто різниться між собою, що зумовлено різними континентами, кліматом і умовами вирощування в цілому. Але найпопулярнішими і поширеними видами вважаються всього два сорти кориці:

  • цейлонська;
  • каси.

Багато виробників називають перший вид справжньою корицею
Багато виробників називають перший вид справжньою корицею. Але найпоширенішим продуктом, який ми частіше зустрічаємо в магазинах, є саме другий тип. І перший, і другий вид прянощі мають вишуканий аромат і приємний, специфічний смак. Обидва продукти мають неоціненну користь для здоров'я і володіють великим спектром корисних властивостей. Однак справжнім джерелом унікальних цілющих і косметичних характеристик вважають корицю Цейлон.

Корицю першого і другого типу отримують з різних дерев. Вони виростають на різних широтах. Кориця, яку прийнято вважати справжньою - це продукт, отриманий з дерева, вирощеного в Таїланді, Шрі-Ланці. Така пряність досить рідкісна, а тому коштує вона значно дорожче, ніж звичайна кориця, яку ми звикли бачити на наших прилавках.
Корицю першого і другого типу отримують з різних дерев
Касію також називають китайською корицею, тому що вона сталася від дерев, вирощених в Китаї. Такий продукт доступний для наших країн і має низьку ціну.

У зв'язку з цілющими властивостями, якими наділена кориця, вчені не перестають досліджувати дану область і з'ясовувати, який із продуктів можна назвати лідером в поєдинку за «корисність».

Але поки єдиним фактом на цей рахунок є те, що в кориці Цейлон міститься менше з'єднань кумарину, ніж в касії. А, як відомо, кумарини при перевищенні норми чинять негативний вплив на печінку. Саме тому, віддаючи перевагу екстрактів кориці, краще вибрати продукт на основі цейлонської прянощі.

Що стосується смакових відтінків, то обидві кориці схожі, але Цейлон володіє більш легким смаком з ноткою цитруса. А каси - насиченим і глибоким. Це саме той смак, який ми звикли відчувати в звичних рецептах - коричних булочках, глінтвейні та інших стравах. У Росії корицю не вирощують.

Цікаві факти

  • На Сході корицю додають в м'ясні страви.
  • Використовувати корицю Мойсеєві рекомендував сам Господь.
  • Американці додають корицю в каші і фрукти.
  • Німці додають корицю до глінтвейну.
  • У Шрі-Ланці її додають в суп так само, як ми - лавровий лист.
  • Незважаючи на те, що кориця сама по собі має дуже приємний аромат, квіти коричного дерева пахнуть неприємно.
  • Для виготовлення кориці її дерево вирощують 2 роки, а потім зрізають під корінь. Зрубане дерево не використовують для виготовлення кориці, однак на його пеньку до наступного року виростає до десятка нових пагонів. Кора знімається з нових пагонів.
  • У давнину корицю підносили тільки в дар правителям.