Полезные материалы

Користь червоного рису

  1. види рису
  2. Склад рису і його корисні властивості
  3. Що можна приготувати з рису
  4. Користь червоного рису

Існує кілька видів рису

Сьогодні ми поговоримо про сарацинському зерні. Ви, напевно, зараз перебирає в пам'яті всі можливі назви круп, і думаєте, про що ж йде мова? А, мова йде про добре відомому кожної господині, рисі. Просто, іноді його ще називають сарацинським зерном, тому, що до дев'ятнадцятого століття рис був більше відомий під цією назвою, в честь мусульман, які його і відкрили європейському світу.

Однак, це все історія, а нас з вами більше хвилює питання, чого більше в цих білих, жовтих і червоних зернятках - користі чи шкоди? Ось на це питання ми і постараємося зараз знайти відповідь.

види рису

Білий шліфований рис - не єдиний вид рису, який можна їсти

На прилавках наших з вами магазинів найчастіше можна зустріти білий шліфований рис. Але, це далеко не єдиний різновид цієї культури. Існує також і червоний або коричневий рис (це той же білий рис, просто його не очищають від висівковий оболонки), круглий і довгозернистий.
повернутися до змісту ↑

Склад рису і його корисні властивості

Якщо розглядати «під мікроскопом» рисове зернятко і спробувати «розкласти» його склад по поличках, то в складі рису ми можемо виявити 8% білка і 78% вуглеводів . Якщо, ви розраховуєте також там виявитися вітаміни А, С - поспішаємо вас розчарувати, їх там немає. Але, ось вітаміни В1, В2, В3, В6, кальцій, калій, йод, фосфор, залізо - все це там присутній в достатніх і корисних для людського організму кількостях. Крім цього, в одному крихітному зернятко рису нам також вдалося виявити і цілих 8 дуже важливих для нашого організму амінокислот, які допомагають державотворчих процесів і регенерації клітин.

Ще один безумовний плюс в складі рису - це відсутність рослинного білка глютену, який може викликати алергічні реакції у людини. Ну, а якщо все це доповнити малим вмістом солей, то рис стає дуже корисною культурою в раціоні нашого харчування, особливо для тих людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, і хворобами нирок. А, завдяки крохмалю і клітковини, які входять до складу рису - ця крупа буде дуже корисна людям, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, виразку, гастрити, так як, обволікаючі властивості рису, будуть сприятливо впливати на слизову поверхню шлунка і захищати її від роздратування.

Ще одна властивість рису - абсорбує, його навіть так іноді і називають «природний абсорбент». Так, рис, як губка, вбирає всі шкідливі речовини, які потрапляють в наш організм разом з їжею, і виводить з нашого організму шлаки і солі. Напевно, тому, дієтологи всього світу так люблять і поважають рис, що навіть ставлять його на вершину харчової піраміди здорового харчування для людини.

Що ж стосується калорійності цього продукту - то, вона досить низька. Не вірите? Погляньте на вихідців з азіатських країн, які харчуються практично постійно рисом, у них не тільки стрункі постаті, але, вони ще й справжні довгожителі. Тому, якщо ви мрієте про струнку фігуру, за допомогою, так званої, рисової дієти, ви точно станете ближче до своєї мрії, якщо спробуєте її застосувати!

Також, рис буде дуже корисний, якщо з вами трапилося розлад шлунка або вас наздогнала діарея - крутий рисовий відвар нормалізує роботу вашого організму і позбавить вас від дискомфорту і неприємних відчуттів.

Як приготувати такий рисовий відвар

Залийте 1 столову ложку рисових зерен 6 чашками холодної води і прокип'ятіть. Рекомендується вживати цей відвар, не додаючи в нього ні сіль, ні цукор.

повернутися до змісту ↑

Що можна приготувати з рису

Що приготувати з рису?

Якщо ви скаржитеся на болі в суглобах, у вас з'явилися симптоми і ознаки артриту, ревматизму - подбайте про те, щоб частіше в своєму раціоні харчування стикатися з рисовими стравами - кашами, пловом ... Завдяки тому, що в рисі в достатній кількості міститься калій і практично відсутні солі - такий «рисовий стіл» буде дуже корисний вашим суглобам, він збереже їх від запалення і руйнування, і буде сприяти відновленню.

До речі, з рису не обов'язково готувати тільки супи і другі страви, якщо ви додасте до такого відвареного рису фрукти або сухофрукти - у вас вийде солодке блюдо.

Що ж стосується випадків, коли від рису варто утриматися, то це ситуації, коли ваш організм страждає схильністю до запорів, або вам діагностований коліт, або, ви схильні до ... ожиріння. У всіх цих випадках варто подумати про те, щоб обмежити споживання рисових страв.

повернутися до змісту ↑

Користь червоного рису

На самому початку нашої публікації ми писали про те, що існує кілька видів рису. Так ось, існує думка, що

всі корисні властивості рису, насправді відносяться не до його білому побратиму - очищеного і шліфувати рису, а до червоного рису в оболонці.

Виявляється, більше 80% мінеральних корисних речовин, як раз таки міститься в цій непоказною оболонці. А, коли ми цей рис очищаємо - то втрачається вся його користь, залишаються тільки додаткові вуглеводи, які можуть призвести не до стрункості фігури, а до ожиріння! Ось, так справи!

Ми не будемо стверджувати, який же рис все-таки корисніше, просто, наведемо деякі цифри. так,

в білому очищеному рисі міститься 7% білків, 74% відсотка крохмалю, і дуже мала кількість жирів, вітамінів, клітковини і мінеральних речовин. Білий рис добре засвоюється і перетравлюється нашим організмом, але, якщо порівнювати його складу зі складом неочищеного червоного рису - то він, безумовно, програє йому в співвідношенні користі.

Тому, якщо у вас є можливість - віддавайте перевагу червоному рису, якщо, немає - їжте в розумних кількостях білий рис.

Відео про приготування страви з червоного рису:

І, наостанок, останні дослідження вчених в області здорового харчування дозволили зробити наступні висновки:

включення в раціон харчування рисових страв нормалізує колір обличчя шкіри, заспокійливо діє на нервову систему, нормалізує сон , Усуває неприємний запах з рота, допомагає відновити сили організму після важких захворювань, відновлює апетит, а, молодим матусям рис допомагає підвищити процеси лактації в організмі.

Ось ми і розібралися з тим, чого більше - користі чи шкоди в «сарацинському зерні» ... Приємного вам апетиту!

Шевцова Ольга, Мир без Шкоди

Сказати "Дякуємо":

Ви, напевно, зараз перебирає в пам'яті всі можливі назви круп, і думаєте, про що ж йде мова?
Не вірите?