Полезные материалы

Користь фруктів: міф чи реальність?

  1. День№1
  2. День№2

Фото: www.anypics.ru

Тепер ми прагнемо з'їсти якомога більше фруктів, щоб, як то кажуть: «про запас». От тільки біда в тому, що організм наш не вміє накопичувати вітаміни «про запас». Тому замість того, щоб отримувати користь і задоволення від фруктів, ми часто завдаємо собі і близьким більше шкоди . Не варто забувати, що фрукти, це в першу чергу їжа і надходити з ними треба відповідно. Ви ж не станете їсти відро каші, а ось відро черешень запросто. Адже це так корисно! Насправді це одне з найбільш поширених помилок.

Ось самий мінімальний перелік того, якої шкоди може принести переїдання фруктів:

- ви розтягує шлунок, а значить переїду фрукти, станете передати і інші продукти.

- надмірна кількість тих чи інших вітамінів, які містяться в фруктах призводять до алергізації організму.

- і найнеприємніше, ви підвищуєте у себе рівень тригліцеридів, жиру, що міститься в крові. Що приводити до серйозних проблем серцево-судинної системи. Цей жир організм використовує як «швидку енергію», якщо вона не використовується, то відкладається в жирові клітини для подальшого використання. Ви повинні розуміти, що все зайве відкладається в жировій тканині незалежно від того які продукти ви їсте.

Зазвичай ми з вами їмо фрукти на десерт або п'ємо фруктові соки. Вважаючи це дуже корисним. Насправді це не зовсім так. Найкраще якщо ви будете їсти фрукти або як окрему страву, або за 30 хвилин до їжі, тоді вітаміни засвояться найкраще, але пам'ятайте, що все добре в міру.

Давайте тепер дізнаємося, яких фруктів і скільки потрібно їсти щодня, щоб чудово себе почувати і не набирати вагу.

Мандарини - це просто джерело вітаміну С, а також вітаміну Д і К, який відповідає за еластичність судин. У мандаринах не буває нітратів, не дозволяє лимонна кислота. Але якщо ви з'їдаєте більше 250гр. мандаринів в день, то ви можете завдати своєму організму шкоди. Справа в тому, що мандарини подразнюють нирки, а також слизову кишечника і шлунка. Людям з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, ентеритах, коліті і загостреннях запальних захворювань кишечника, а також при холециститі, гепатиті і остромнефріте краще взагалі відмовитися від мандарин.

Персики - для того, щоб отримати максимум користі людині досить з'їдати 1-2 середніх плода в день. Цим плодам під силу усунути здуття живота, печію, нормалізувати роботу кишечника, а також вивести з організму зайвий холестерин. Персики як губки вбирають шкідливі речовини і виводять їх з організму.

Яблука - корисний і улюблений усіма фрукт. Яблуко містить до 80% води, решта 20% корисних речовин: клітковина, органічні кислоти, калій, натрій, кальцій, магній, фосфор, залізо, йод, а також вітаміни А, В1, В3, РР, С. Щоб отримувати від яблук тільки плюси з'їдайте 1-2 яблука вранці натщесерце (відмінна профілактика запорів) і ще 1-2 яблука в перебігу дня, можна як перекус між обідом і вечерею. Яблука це профілактика сечокам'яної хвороби. Але яблука, в сирому вигляді не рекомендується вживати при гастриті виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.

Виноград - надзвичайно корисний і в той же час калорійний продукт. Якщо ви хочете схуднути, то споживання винограду слід строго обмежити, так як в ньому крім корисних речовин міститься близько 20% так званого виноградного жиру. Тим, хто сидить на дієті краще взагалі відмовитися від нього. У повсякденному житті норма 200-250гр на добу.

Гранати - неймовірно корисні плоди. Гранати містять основні вітаміни: С - імунітет, Р - судини, B6 ​​- нервова система, a B12 покращує кровотворення. Відмінний фрукт для тих, хто хоче худнути: в 100 г м'якоті міститься 62 -79 ккал, а в 100 мл. соку - 42-65. Однак і тут є обмеження не більше 1-2 граната на добу.

Черешня. Незважаючи на свою корисність, черешня досить поживна ягода. Якщо ви страждаєте ожирінням або худнете, то вам не можна їсти більше 400гр черешні в день. Якщо проблем з вагою немає, і не хочеться, то рекомендується не перевищувати «ліміт» в 600-800гр., Їсти це кількість треба в кілька прийомів. У черешні дуже багато клітковини, а зловживання цією речовиною призводить до порушення стільця. Ви можете отримати серйозне здуття живота і діарею.

Полуниця. Дуже корисна. В 100г полуниці міститься більше ніж денна норма вітаміну С. Але в цьому і її небезпеку. Полуниця сильний алерген, і вживання більш ніж 400гр. в день загрожує вам серйозними проблемами зі здоров'ям. Якщо ви страждаєте підвищеним виділенням шлункового соку, печінковими і шлунковими кольками, також постарайтеся не захоплюватися цією «чудо ягодою». Не рекомендується вживати полуницю в великих кількостях вагітним і маленьким дітям.

Також фрукти можна поділити на три категорії, залежно від часу прийому. Вранці, до 11:00, найкраще їсти печені яблука або гарбуз, банани, солодку полуницю. Протягом дня підійдуть будь-які фрукти без обмеження. І ввечері: печені яблука, банани, солодкі ягоди і цитрусові.

Отже, підсумуємо все вищесказане. Як же все-таки правильно поїсти фрукти і отримати від цього максимум користі:

  • Фрукти вживайте в першій половині дня не більше 300-500гр. за один прийом їжі. У день загальна кількість фруктів не повинно перевищувати 1 кілограма;
  • Фрукти краще їсти за 20-30 хв. до їжі;
  • Вживання фруктів на ніч, може привести до набору ваги або призупинити скидання ваги, якщо ви худнете;
  • Не вживайте в один прийом їжі солодке і фрукти;
  • Якщо Ви з'їли 1 кілограм фруктів, в цей день не вживайте солодке і зменшіть дозу продуктів містять вуглеводи: каші, картопля, спагеті і т.д.
  • Чи не поєднуйте фрукти з алкоголем.

Пропоную Вам кілька днів збалансованого харчування, якщо Ви хочете поїсти фруктів і при цьому не набрати вагу.

День№1

Прийом 1: омлет на пару з 2-х яєць, овочевий салат - 200гр., Молода відварна картопля - 150-180гр.

Прийом 2: фрукти або ягоди - 250-400гр.

Прийом 3: суп або борщ (без м'ясного бульйону) - 250-300гр., М'ясо або риба - 100гр.

Прийом 4: фрукти - 250-400гр.

Прийом 5: м'ясо (приготоване на грилі) або курячі котлети - 150-200гр., Овочевий салат - 200-300гр.

День№2

Прийом 1: фрукти або ягоди - 250-400гр.

Прийом 2: фрукти або ягоди - 200-300гр., Стакан йогурту - 200мл.

Прийом 3: салат з морепродуктами - 350-400гр., Хліб - 30-40гр. або риба (гриль) - 150гр., овочевий салат зі сметаною - 200-300гр.

Прийом 4: фрукти - 250-400гр.

Прийом 5: суп - 300гр.

Через 20 хв: риба або морепродукти - 100-120гр., Овочевий салат - 200гр.

Сподіваюся, що ви зрозуміли, що все добре в міру. Не варто накидатися на сезонні фрукти, щоб потім цілий рік лікуватися від наслідків неправильного їх вживання. Пам'ятайте, що будь-які ліки стає отрутою, якщо переборщити з його дозою, і будь-який отрута, може стати ліками, якщо ви вмієте його застосовувати.

Смачного і здорового вам літа!