Полезные материалы

Користь і шкода бананів

  1. Хімічний склад
  2. Банани - користь
  3. Банани - шкода

Як каже моя дитина: банани о-о-дуже смачні і всі діти їх просто обожнюють Як каже моя дитина: банани о-о-дуже смачні і всі діти їх просто обожнюють. Це відповідає дійсності.

Стиглий бананчик - ситний, смачний перекус або десерт. Крім того - один з найкорисніших фруктів, а точніше ягід. Бананове рослина - гігантська трава з плодами ягодами, тому і виходить, що банан - ягідка трави.

М'які і стиглі плоди поживні, є відмінним джерелом енергії і корисних мікроелементів. Банан не містить алергенів! Тому його можна давати самим маленьким діткам.

Зелений? Дозріє будинку! А коричнева шкірка не показник того, що банан зіпсований.

Не секрет, що банани - «приїжджі» з далеких тропічних країн. Везуть їх здалеку, в зв'язку з чим, для того, щоб вони не зіпсувалися по шляху, плоди збирають зеленими, упаковують і експортують.

В дорозі деякі партії встигають дозріти, є така особливість у бананів: вони можуть повноцінно дозрівати знятими з материнської рослини без шкоди зовнішнім і смаковими якостями.

На прилавках ринків і супермаркетів можна знайти як зелені банани, так і красиві золотисті. Є ще й коричневі, з трохи потемніла шкіркою - ось вони-то і є найсмачніші, стиглі, цукристі. На прилавках ринків і супермаркетів можна знайти як зелені банани, так і красиві золотисті

Правда зберігати такі плоди не рекомендується, можуть насправді зіпсуватися, з'їсти їх краще безпосередньо після покупки, попередньо вимивши, звичайно. Зелені банани теж можна купувати. Якщо є їх відразу, то смакові якості будуть не яскраво вираженими, аромат слабким.

«Дозріти» їх можна штучно, наприклад, покласти в темне прохолодне місце на кілька днів, або для прискорення процесу - потримати в теплій (100-150 градусів) духовці.

Зміни вас здивують, всього за годину-дві, із зелених непривабливих плодів вийдуть симпатичні жовті бананчики з чудовим запахом і відмінним смаком. Після теплової обробки, банани остудити в холодильнику, щоб припинився процес дозрівання, а потім можна відразу є.

Звичайні нормальної зрілості банани можуть вільно зберігатися до тижня, а то і більше в холодильнику. Зрілі банани краще перетравлюються, смачніше, а від зелених часто буває здуття живота.

Якщо бачите банани з численними темними крапочками на шкірці, знайте - вони повністю стиглі і встигли набрати оптимальну цукристість.

Цілорічна доступність бананів дуже радує сучасних медиків, адже останні наукові дослідження довели, що ці фрукти є гарантованим лікувально-профілактичним засобом від багатьох недуг.

Хімічний склад

Банани - відмінне джерело вуглеводів і мінералів. У них майже зовсім немає жиру і мінімум білка. Незважаючи на те, що фрукти є немитими не можна, банан, якщо дуже хочеться, - можна. Його товста шкірка дозволяє поласувати м'якоттю, не торкаючись її пальцями.

Калорійність в 100 грамах м'якоті - 90 кілокалорій - не так багато, але й не мало, плюс великий вміст крохмалистих речовин, які роблять банани дуже поживними, а цукру - енергетично цінними.

У фруктах виявлено чималу кількість вітаміну С - визнаного антиоксиданту. А також вітаміни Е, РР, велика частина У групи, вітамін А. З мінералів є багато магнію, кальцію, натрію, цинку, селену, калію та інших.

Подібний вітамінно-мінеральний набір допомагає справлятися з дратівливістю, підвищує стійкість до стресів, усуває безсоння, покращує працездатність, піднімає настрій, благотворно впливає на стан шкірного покриву і волосся.

Банани надають профілактику розвитку онкології і гальмують процеси старіння.

Банани - користь

Про деякої частини користі бананів для організму вже було сказано в розділі «Хімічний склад», але це далеко не повний перелік корисних властивостей.

1. Крім того, що банани позитивно впливають на нервову систему і психо-емоційний стан людини, вони ще мають властивість знижувати підвищений тиск - частий супутник неврозів, депресій і депресивних станів.

2. Поживність бананів по достоїнству оцінена спортсменами - тенісистами, велосипедистами, бодибилдерами і іншими атлетами.

Банан - хороший перекус між тренуваннями, а також ідеальне підкріплення протягом дня для тих, хто багато і напружено працює. Один-два банана здатні відновити сили, зарядити енергією і настроєм для подальших звершень.

3. Калій, що міститься в бананах в великій кількості, незамінний для тих, хто страждає гіпертонією і аритмією. Калій покращує роботу серця і судин, сприяє виведенню зайвої рідини з організму, зняття набряків. Для поповнення добової норми калію необхідно всього два великих банана.

4 4. Шкірка бананів токсична, проте, рецепти на її основі є доведеним протиглистовим засобом.

5. Банани полегшують стан жінок при болісних менструаціях і також в клімактеричний період.

6. Банани рекомендовані тим, хто хоче кинути палити, вони допомагають легше перенести період скасування залежності.

7. Піднімають настрій, насичують організм ендорфінами.

8. Банани як губка вбирають шлунковий сік, в результаті зникає печія, гояться ерозії в шлунку, затягується виразка.

9. Банани очищають шкіру від вугрової висипки. Для цього їх потрібно не тільки їсти, а й накладати м'якоть у вигляді масок.

10. Активно використовуються в косметології, процедурах по лікуванню і відновленню волосся.

11. Банани покращують пам'ять і підвищують працездатність.

12. Суміш м'якоті банана, кориці і невеликої кількості коньяку, сприяє безтурботному засипанню.

13. Банани добре гасять м'язовий біль, крепатуру.

Банани можна давати дітям в якості першого прикорму, правда в дуже обмежених кількостях. Також їх можна їсти годуючим мамам , Але помірно - до 2-х штук на добу.

Банани - шкода

Тепер і можливу шкоду бананів, який неодмінно дасть про себе знати, якщо надмірно захоплюватися цим тропічним ласощами.

• Банани згущують кров, можуть посилити проблеми при тромбофлебіті, варикозі, інфаркті.

• Будучи калорійним продуктом, не рекомендовані при ожирінні, а людям, які намагаються підтримувати стабільну вагу, банани краще їсти в першій половині дня.

• При одночасному вживанні бананів і сирого молока можливо розлад шлунка.

• Чи шкідливі надто зелені банани, вони не перетравлюються.

• Є відомості, що великі порції бананів погіршують еректильну функцію, тому ними не варто зловживати чоловікам.

Добова норма бананів для дорослої здорової людини - максимум дві штуки, а діткам і того менше. Будьте здорові.

Зелений?