Полезные материалы

Користь і шкода картоплі. Що про нього думають експерти?

  1. Користь і шкода картоплі: відповідає Анастасія Нагірна
  2. Користь і шкода картоплі: відповідає Лора Філіппова
  3. Користь і шкода картоплі: відповідає Олена Юдіна

Картопля - той самий продукт, без якого мало хто з нас представляє свій раціон. Ми їмо її кожен день і багато. А до зими намагаємося запастися кількома мішками - багаторічна звичка, що дісталася нам від батьків і бабусь, застали голодні часи. Однак деякі дієтологи рекомендують відмовитися від картоплі тим, хто дуже хоче схуднути. Чи є для цього підстави? Чи справді є сенс відмовлятися від улюбленого овоча? Яка все-таки користь і шкода картоплі існує? Про це і поговоримо.

Про це і поговоримо

Користь і шкода картоплі: відповідає Анастасія Нагірна

Анастасія Нагірна, професійний дипломований фахівець з фітнесу, член Ліги фітнес-дієтологів і нутриціології, автор і постійний експерт безлічі провідних видань.

Можна сперечатися довго і нудно, обговорюючи яка є користь і шкода картоплі, а також можливість його присутності в раціоні тих, що худнуть. Але кухонні диспути зазвичай не особливо допомагають. Тому ми вирішили дати можливість висловитися кільком експертам у питаннях дієтології, правильного харчування і стрункої фігури, і надати читачам можливість зробити висновок самостійно. Ну що, розберемося раз і назавжди яка насправді є користь і шкода картоплі?

«Картопля - найбагатший вуглеводами овоч і, ймовірно, саме тому багато, хто стежить за фігурою, так уникає його вживання. Однак для здоров'я важливо все таки не виключати картопля з раціону, тому як він є цінним джерелом калію, аскорбінової кислоти і тіаміну.

Тіамін попереджає виникнення патологічних порушень в нервовій і серцево-судинної системи. Калій рекомендується для здоров'я серцево-судинної системи і нирок. Вміст клітковини в картоплі невелика в порівнянні з іншими овочами, що дозволяє картопля практично без обмежень включати в раціони людей, які страждають гастритами або виразками.

Вітаміни в картоплі краще зберігаються при запіканні або ж варенні картоплі в мундирі.

Якщо говорити про норми вживання картоплі - то важливо розуміти, що збалансований раціон передбачає правильне співвідношення всіх нутрієнтів, а не окремо взятих продуктів. Рекомендується, щоб 1/2 денного раціону складалася з вуглеводів. Добре, якщо один-два дні на тиждень як гарнір у вас буде картопля ».

Користь і шкода картоплі: відповідає Лора Філіппова

Лора Філіппова, дієтолог-консультант по правильному харчуванню, тренер по здоровому способу життя.

Існує думка, що картопля є не можна інакше ... і тут вже фантазія гуляє по повній - «від нього товстіють!», «При схудненні не можна», «картопля шкідлива» і т. Д.

Насправді, картопля дуже корисний, тільки ось до нього і до його вживання, як і до всього в правильному харчуванні, потрібно підходити усвідомлено, з розумом.

Пам'ятаємо, що картопля все-таки дуже калорійний, тому вживати його потрібно по тим же правилам, що і гарніри. Якщо ви худнете, - значить, не частіше 1-2 разів на тиждень і не ввечері.

Найкорисніші способи приготування - відварювання в мундирі і запікання. Таким чином, в картоплі зберігається максимально можливу кількість корисних речовин. Але якщо дуже хочеться з'їсти щось «шкідливе», то картопля фрі без масла , Приготована в духовці, як раз підійде!

Ніякої смаження! Картопля дуже сильно вбирає в себе масло! Це буде просто калорійна бомба! Ви скажете: «Як же я без улюблених дерунів або смаженої картопельки?». Все просто! Переведіть ці страви в розряд святкової їжі - туди, де у адептів правильного харчування знаходяться тортики.

Користь і шкода картоплі: відповідає Олена Юдіна

Олена Юдіна, професійний дієтолог-консультант.

А хто взагалі сказав, що картопля не можна їсти? Його зовсім не потрібно боятися. Остерігатися треба того, НІЖ ми заправляємо картопля: вершкове масло, сметана, яйця, молоко, а деякі навіть майонезом.

Між іншим, картопля з усіх овочів має самий повноцінний білок за амінокислотним складом. Коефіцієнт засвоєння білка картоплі становить - 85%. Для прикладу, у пшениці аналогічний показник - 64%. Тому цей овоч з сімейства Пасльонових можна і потрібно їсти. Головне - дотримуватися деяких правил.

Точніше? Наприклад, ми знаємо, що картопля містить багато крохмалю, а білки і крохмаль гальмують переварювання / засвоювання один одного. Саме з цієї причини даний овоч не слід поєднувати з білками - м'ясом, рибою, яйцями.

А ось якщо ви запече картопля в духовці і додасте до нього овочевий салат або печериці - це буде чудовий і корисний обід.

Ну, і звичайно, слід розуміти, що якщо ви худнете, їсти на вечерю цей калорійний овоч, все ж не потрібно.

Чи є для цього підстави?
Чи справді є сенс відмовлятися від улюбленого овоча?
Яка все-таки користь і шкода картоплі існує?
Ну що, розберемося раз і назавжди яка насправді є користь і шкода картоплі?
Ви скажете: «Як же я без улюблених дерунів або смаженої картопельки?
А хто взагалі сказав, що картопля не можна їсти?
Точніше?