Полезные материалы

Користь і шкода кокоса, калорійність

  1. Калорійність кокоса і застосування
  2. Використання кокоса
  3. Вітамінний склад в кокосі
  4. Кокос користь для організму
  5. Позитивні властивості кокоса
  6. Кокосова стружка
  7. шкода кокоса
  8. Кокос в кулінарія

Ця стаття буде корисна тим, хто прагне більше дізнатися про таке смачне ласощі, як кокос Ця стаття буде корисна тим, хто прагне більше дізнатися про таке смачне ласощі, як кокос. З викладеного нижче матеріалу ви дізнаєтеся, яка від його вживання буде користь для людини, чи здатний він завдати шкоди нашому організму. Крім того, розглянемо безліч інших важливих моментів, наприклад, калорійність даного плода, особливості застосування кокосового масла і т.д.

Кокосовий горіх відрізняється від звичайних горішків. Усередині нього знаходиться смачна рідина, м'якоть. Зауважимо, що рідина прийнято називати кокосовою водою. Пам'ятайте, рекламний ролик солодкого батончика під назвою «Баунті»? Погодьтеся, при вигляді такої реклами відразу ж захочеться спробувати і сік, і м'якоть, насолодитися ароматом цього тропічного плоду.

Калорійність кокоса і застосування

У своїх ста грамах він містить 3,9 г білків, 4,8 г вуглеводів, 44,6 г води. Кількість містяться жирів становить 36,5 г, тому він є досить-таки поживним продуктом. Загальна калорійність кокоса - 365 ккал. До речі, калорійність кокосового молока - всього лише двадцять кілокалорій на 100 г.

Плоди, які дає кокосова пальма - кістянки, що мають округлу форму. Їх мінімальна вага - 1,5 кг, а максимальний може досягати 2,5 кілограмів. Зверху кістянки захищені товстими волокнами. Внутрішня оболонка плодів являє собою тверду шкаралупу.

Використання кокоса

М'якоть кокоса в свіжому вигляді відмінно підходить для виготовлення різноманітних смаколиків і страв. Висушена копра - інгредієнт, за допомогою якого здійснюється виробництво кокосового масла. Відзначимо, що багато свічки, мила роблять з копри.

Як отримують копру? Для цього беруть вже розколоті плоди кокоса, розколюють їх в сонячної місцевості, щоб ті гарненько просушити. Через певний проміжок часу копру, яка підсохне, відокремлять. Потім з неї вийде кокосова стружка. Весь макуха, отриманий в ході робочого процесу, залишать для годівлі тварин.

А ось волокна, що обволікають горіх використовуються для виготовлення канатів, килимів, мотузок. Посуд, іграшки, всілякі сувеніри виготовляють саме з твердої оболонки. Величезна користь для людини спостерігається при вживанні м'якоті плоду. В її складі присутня величезна кількість мінеральних речовин, вітамінів. Також м'якоть може похвалитися тим, що містить корисні масла. У зрілому вигляді її можна висушувати, додавати в багато кондитерські вироби, вживати сирою.

Вітамінний склад в кокосі

Чи приносить шкоду вживання кокоса? Про це поговоримо трохи пізніше. Зараз зупинимося на тому, який може бути користь кокоса? Основні вітаміни, якими може пишатися тропічні ласощі є наступні:

  • В1, В2;
  • В5, В6, В9;
  • С, Е, Н, РР.

Серед мікроелементів виділяють такі основні складові, як:

  • цинк, фтор;
  • марганець, мідь;
  • йод, залізо.

Користь, але не шкода досягається завдяки:

  • магнію, кальцію;
  • калію, натрію;
  • хлору, сірки; фосфору.

Кокос користь для організму

Стружка, молочко, масло, одержувані з цього плоду, є поживними і корисними. Кокос, точніше його молочко і м'якоть мають безліч позитивних властивостей. Зараз перерахуємо основні з них.

Користь кокосового масла в тому, що воно сприяє зміцненню волосся, поліпшення їх стану. Молоко, що міститься в кокосі допомагає побороти спрагу. Разом ці два інгредієнти надають гарний вплив на шкіру людини. Використання масла разом з молоком дозволить розгладити зморшки, зробити шкіру м'якою, зволоженою. Крім того, дані продукти:

  • покращують роботу щитовидної залози;
  • сприяють нормалізації функціонування печінки, органів системи травлення;
  • знижують ймовірність такого захворювання, як атеросклероз, інших недуг серцево-судинної системи;
  • допомагає при цукровому діабеті, проблемах з суглобами;
  • знижують ризик онкологічних хвороб.

Позитивні властивості кокоса

Користь, але не шкода, буде отримана організмом від вживання будь-якого продукту, виготовленого з кокоса. Адже всі вони підвищують імунну систему, допомагають боротися зі всілякими інфекціями. Вживання масла, м'якоті допоможе нормалізувати рівень холестерину, що міститься в крові, боротися із застудами, грипом, СНІДом. Ці ж частини кокоса сприяють поліпшенню зору, загоєнню ран. Також для молочка, м'якоті характерні наступні властивості:

  • протимікробну;
  • противірусну.

До речі, такі ласощі, як кокос, сприяє поліпшенню функціонування репродуктивної системи.

Кокосова стружка

Калорійність, якою володіє стружка - 592 ккал. Такий показник нагадує калорійність арахісу, мигдалю, інших горіхів. Стружка кокоса містить харчові волокна. Саме завдяки їм вдається проводити очистку кишечника від шлаків, токсичних речовин.

Стружка може завдати шкоди лише за наявності у людини індивідуальної непереносимості даного ласощі. Користь кокосів, а також молочка, стружки, масла безперечна.

шкода кокоса

Позитивною стороною цього екзотичного плоду є мінімальна кількість протипоказань. Шкода можливий лише при індивідуальній непереносимості, схильності до швидкого набору маси тіла. Також рекомендується дотримуватися обережності у вживанні людям, яких часто турбує діарея.

Кокос в кулінарія

У кулінарії активно застосовують його молочко, сік, стружку. Крім того, він є ідеальним продуктом для виготовлення вина, лікеру, для прикраси різних блюд. Кокос охоче додають в салати, пудинги, супи, соуси і закуски.

Пам'ятайте, що всі його унікальні властивості сприятливо позначаються як на роботі організму, стан імунної системи, так і на зовнішньому вигляді. Тепер ви знаєте, яка користь, якої шкоди притаманні цьому незвичайному продукту.

Пам'ятайте, рекламний ролик солодкого батончика під назвою «Баунті»?
Як отримують копру?
Зараз зупинимося на тому, який може бути користь кокоса?