Полезные материалы

Користь і шкода квасолі

  1. склад квасолі
  2. користь квасолі
  3. шкода квасолі
  4. Як правильно і з користю готувати квасоля

Популярність квасолі і інших бобових культур в останні роки значно зросла Популярність квасолі і інших бобових культур в останні роки значно зросла. Пояснюється це досить просто, багатий зміст вітамінів і білка, дозволили вегетаріанцям і тим, кому м'ясні продукти не по кишені, замінити квасолею м'ясо в своєму раціоні. До того ж, все навколо постійно твердять про те, що доступна вартість цього продукту і його корисність - просто незаперечні факти, які і роблять квасоля і боби культури такими популярними. Але, чи знаєте ви про те, що крім користі, квасоля може завдати шкоди нашому здоров'ю? Тому, сьогодні ми поговоримо про користь і шкоду квасолі для нашого організму ...

склад квасолі

Зміст в квасолі амінокислот, білків і вітамінів - для багатьох вже стало аксіомою, яка не потребує доказів. Дієтологи і фахівці зі здорового харчування стверджують, що квасоля входить в першу десятку найбільш корисних і здорових продуктів для людського організму. У складі квасолі містяться майже всі існуючі речовини, які так життєво необхідні для здорового функціонування нашого організму. Квасоля рекомендують включати в раціон харчування тим, хто хочеться позбутися від зайвих кілограмів і схуднути, тим, хто просто хоче очистити свій організм від токсинів і шлаків, а також тим, хто потребує особливого і індивідуальному підході до раціону харчування - це, зокрема, люди, які страждають на цукровий діабет (в квасолі містяться речовини, подібні інсуліну, які зменшують показники вмісту цукру в крові людини).

У їжу можна вживати не тільки саму квасолю, але і її стручки (коли вони молоді і зелені). У таких стручках молодої квасолі міститься особливе поєднання цукру з білками, крохмалем, амінокислотами і вітамінами, а також мінеральними корисними речовинами. Що стосується білка, то в квасолі його міститься двадцять відсотків. І цей білок досить унікальний, так як, він дуже швидко і легко засвоюється людським організмом, завдяки тому, що в ньому містяться всі необхідні амінокислоти, і дуже нагадує тваринний (м'ясний) білок. Тому, якщо ви вирішили відмовитися від вживання м'яса, як з релігійних, так і з ідеологічних переконань - обов'язково замініть м'ясо в своєму раціоні квасолею.

А ще, наша квасоля багата вітамінами групи А, С, В, К, РР, міститься в ній також каротин і вітамін Е, який є одним з найсильніших природних антиоксидантів.
повернутися до змісту ↑

користь квасолі

Включення квасолі в раціон харчування благотворно впливає не тільки на наш організм і на роботу внутрішніх органів, зокрема шлунково-кишкового тракту, а й поліпшується стан і зовнішній вигляд нашої шкіри, волосся і нігтів.

Якщо говорити про мінеральних компонентах, які входять до складу квасолі, то це і кальцій, фосфор, залізо, натрій, магній, йод, калій і сірка. Остання, дуже корисна тим, хто страждає на ревматизм, кишковими захворюваннями та розладами, а також хронічні бронхіти. Ще в квасолі міститься лимонна кислота, клітковина і зольні речовини.

Це все про те, як корисна квасоля для нашого організму. Але, існує і шкода ...
повернутися до змісту ↑

шкода квасолі

Шкода квасолі полягає, перш за все, в її неправильному приготуванні, в результаті якого, в наш організм потрапляють токсичні і абсолютно корисні речовини і компоненти. Так, в сирому вигляді квасоля категорично забороняється вживати в їжу !!!

Таке сироїдіння квасолі може викликати збої в роботі шлунково-кишкового тракту, пошкодження слизової оболонки кишечника, і навіть важке отруєння.
повернутися до змісту ↑

Як правильно і з користю готувати квасоля

Для того, щоб квасоля швидше (але не менше за встановлений термін) зварилася, її рекомендують попередньо на кілька годин замочувати у воді. Час теплової обробки квасолі не повинно бути менше 1,5 години. Навіть якщо ваша квасоля молода, або ви її попередньо замочували, варитися вона повинна не менше цього часу. Ніякої парової обробки квасолі не допускається. У приготуванні обов'язково має бути присутня вода, яку після готовності квасолі рекомендується все-таки злити. Примітно, що варена квасоля не втрачає своєї користі для нашого організму, і корисні речовини, вітаміни в ній зберігаються.

Додавати чи в квасоля під час варіння соду? Деякі господині так надходять для того, щоб прискорити процес готовності квасолі і для того, щоб уникнути утворення піни. Так робити не можна!!! Ми вже говорили про те, що час приготування квасолі не менш ніж 1,5 години. До того ж, додавши у воду трохи соди, ви отримуєте лужне середовище, в якій багато вітамінів і корисних речовин квасолі все-таки зруйнуються і користі від такого продукту вже не буде ніякої. Те ж, стосується і приготування стрічкових сортів квасолі - обов'язково повинна бути теплова і водна обробка цього продукту, ніякого сироїдіння не допускається, якщо ви не ворог своєму організму і здоров'ю.

Що ж, тепер ми про квасолі - знаємо абсолютно все, і її користь, і шкоду. Хочеться побажати вам, читачі нашого сайту, застосування цих знань на практиці ...

Шевцова Ольга, Мир без Шкоди

Сказати "Дякуємо":

Але, чи знаєте ви про те, що крім користі, квасоля може завдати шкоди нашому здоров'ю?
Додавати чи в квасоля під час варіння соду?