Полезные материалы

Користь і шкода овочів, корисні властивості овочів

  1. Корисні властивості овочів.
  2. Шкода овочів.
  3. Нітрати.

Корисні властивості овочів

Корисні властивості овочів.

Що ми знаємо про користь овочів, а може бути про шкоду? Які овочі нам відомі? Які овочі необхідні для повноцінного харчування? А може від деяких з них варто відмовитися? Як правильно вибирати овочі та як їх готувати? Для людей з трепетом ставляться до свого здоров'я, ми спробуємо відповісти на ці та інші питання.

Граючи величезну роль в поповненні організму необхідними поживними речовинами, овочі крім цієї функції дають ще й почуття ситості. Це означає, що овочі - це повноцінна їжа, а будь-яка їжа повинна бути не тільки смачною і красивою, але і максимально корисною.

Цілком звично вживати багато овочів в сирому вигляді, а ось деякі з них потребують обов'язкової кулінарній обробці (баклажани, картопля, кабачки, цвітна капуста). Білокачанна капуста, буряк, морква, ріпа, селера , Коріння петрушки і інші овочі, менш примхливі, їх можна вживати в якому завгодно вигляді. Існує навіть цілий напрям - сироїдіння, згідно з яким овочі не піддають подібній обробці, але це допустимо не для всіх. Людям похилого віку, які не звикли до сирим овочам, а також тим, хто страждає шлунково-кишковими захворюваннями, слід готувати багато овочів правильно і вводити в свій раціон поступово.

Способів приготування будь-якого овоча безліч, ось тільки головна мета повинна бути одна - максимальне збереження його внутрішніх багатств. По можливості не зловживати високотепловой обробкою і строго дотримуватися сумісність різних компонентів в приготуванні овочевих страв.

Овочі поділяються на дві категорії:
* Крохмалисті (картопля, кабачки, патісони, гарбуз, бруква, кольорова капуста, морква, буряк, коріння хрону, петрушки, селери);
* Зелені, некрохмалисті - це різна зелень, огірок, баклажан, всіх видів кочення капуста, цибуля зелена і ріпчаста, часник , редис , Редька, ріпа, болгарський перець, помідор.
Такий поділ дає уявлення про правильне поєднанні овочів у вживанні з іншими продуктами.
Овочі першої категорії насичені крохмалем, особливо картопля, що прирівнює його до зернових і круп'яних культур.
Овочі другої категорії чудово поєднуються з багатьма продуктами, крім молока. Вони сприяють перетравленню тваринних білків, а також здатні нейтралізувати і вивести з організму токсини.
Добова потреба дорослої людини в овочах становить в середньому близько 650 грамів. Але не завжди ця потреба задовольняється. А все тому, що з безлічі відомих різних рослин Окультурено і використовується лише мала частина. Найпоширенішими вважаються такі овочі як: білокачанна капуста, морква , буряк , картопля , помідори , Баклажани, огірки , гарбуз , Кабачки, цибуля, перець ... Не менш корисні овочі - бруква, ріпа, турнепс, брюссельська і савойська капуста незаслужено забуваються, а дуже шкода. Навесні, коли ослаблений організм особливо потребує заповненні і зміцненні, в першу чергу варто згадати про користь овочів. Завдяки їх різноманітності, будь-яка людина може отримати повноцінне і корисне харчування, що підходить саме йому, будь то дитина, дорослий або літня людина. Вживаючи овочі як окремо, так і в поєднанні з іншими продуктами ви зможете задовольнити потреби як увядающего, так і молодого, зростаючого організму.

Шкода овочів.

Сьогодні технологія зберігання овочів не обходиться без хімічних шкідливих речовин! Ось основні:

Таблетований метабісульфіт калію.

Під дією кислот розкладається на діоксид сірки SO2 (Е220), який вбиває бактерії і запобігає появі комах. У людини дратує травну систему.

Препарати кальцію.

Наприклад хлористий кальцій подразнює слизову оболонку шлунка.
А використовуються вони для підвищення міцності плодів, з їх допомогою затримуються процеси дозрівання і перезрівання, запобігають деякі хвороби рослин.

Синтетичні антисептики фунгіциди: дифеніл (Е230), Ортофенілфенол (2-оксідіфенол), Беном, тіабендазол і ін.

Використовують як метод захисту від цвілевих грибків.
Харчова добавка Е230 (дифеніл) токсична для нервової, судинної системи, печінки, нирок, є сильним алергеном і навіть може викликати рак.

Воскові покриття.

Допомагають при тривалому зберіганні плодів уповільнити дозрівання і розвиток хвороб. Так само знижується швидкість випаровування води з плоду, що рятує від втрати маси. Зовні оброблені плоди набувають глянцевий блиск.

Етіленпродуцірующіе препарати: етрел, гидрелом, дигидрелом і кампазан.

Плоди оброблені цими препаратами зберігають стійкість до деяких захворювань і довше зберігаються.

Пестициди.

Для боротьби з шкідливими мікроорганізмами.

Нітрати.

Містяться в усіх овочах і не тільки в них! Присутні навіть у питній воді! Так що вони залишаться в овочах, навіть якщо повністю відмовитися від застосування добрив. Вся справа в концентрації нітратів! Тут головне не перевищувати гранично допустиму дозу для людини 300-325 міліграм. В ідеалі можна придбати якийсь нітратоміри, контролювати всі покупні екземпляри і не вживати в їжу плоди, які перевищують норми вмісту нітратів. Але кількість нітратів можна знизити і в домашніх умовах! Для цього їх потрібно ретельно мити, вимочувати і чистити! Так само значна кількість нітратів залишає плоди при варінні, але воду потрібно обов'язково виливати. Найменше нітратів знаходиться в овочах середніх розмірів.

Підіб'ємо невеликий підсумок!

Безумовно овочі необхідні людині! Але максимальну користь можна отримати тільки від власноруч вирощених овочів. Якщо ви хочете мінімізувати шкоду від «магазинних» овочів, то не забувайте їх як мінімум ретельно мити і чистити від шкірки. І ні в якому разі не можна овочами «наїдатися досхочу», адже навіть в домашніх плодах присутні нітрати, що вже там говорити про «магазинних» ...

Що ми знаємо про користь овочів, а може бути про шкоду?
Які овочі нам відомі?
Які овочі необхідні для повноцінного харчування?
А може від деяких з них варто відмовитися?
Як правильно вибирати овочі та як їх готувати?