Полезные материалы

Користь і шкода велотренажера

  1. Велотренажер - користь і шкода
  2. Заняття на велотренажері - користь
  3. шкода велотренажера

Яка ж користь і шкода велотренажера, цього одного з найулюбленіших і популярних спортивних тренажерів для дому

Яка ж користь і шкода велотренажера, цього одного з найулюбленіших і популярних спортивних тренажерів для дому? Хто з нас відмовився б стати більш здоровим і витривалим, а також знайти більш струнку й підтягнуту фігуру?

Щоб всього цього досягти, не витрачаючи занадто багато часу на тренування в спортзалі, існує велотренажер.

У цій статті ми познайомимося не тільки з безперечними перевагами занять на велотренажері, але і торкнемося деякі небезпеки тренувань на ньому.

Велотренажер - користь і шкода

  1. Тренування м'язів ніг, поліпшення рухливості суглобів і міцності зв'язок. Під час занять на велотренажері навантаження припадає на м'язи ніг - гомілки, стопи, стегна, сідниць.
  2. Завдяки зміцненню цих м'язів фігура стає стрункішою.
  3. Також задіюється поперековий відділ хребта, що знижує ймовірність розвитку таких захворювань, як остеохондроз, радикуліт і невралгія.
  4. Навантаження на м'язи ніг і спини покращує поставу і навіть змінює ходу. Підвищується стійкість до травм.
  5. Тренування на велотренажері зміцнюють серце, розвивають дихальну систему, підвищують фізичну витривалість. Зміцнюється серцевий м'яз, що знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
  6. Велотренажер також називають «Кардіотренажер», так як заняття на цьому тренажері сприяють розвитку серцево-судинної і дихальної систем і роблять позитивний вплив на роботу кровоносної системи в цілому, а також збільшує загальну тренованість організму, і його «життєві потужності».

Заняття на велотренажері - користь

  • Підвищується фізична витривалість організму, він стає міцнішим, витривалішими і сильнішими.
  • Тренуються м'язи живота і стегон і поліпшуються їх пропорції. Якщо коригувати область преса легше за допомогою аеробних навантажень, то область стегон складніше. Саме велотренажер робить основне навантаження на стегна.
  • Тренуються м'язи живота і стегон і поліпшуються їх пропорції. Якщо коригувати область преса легше за допомогою аеробних навантажень, то область стегон складніше. Саме велотренажер робить основне навантаження на стегна.
  • Зміцнюється нервова система. Під час розміреним і спокійній їзді на велотренажері під улюблену музику організм отримує емоційну розрядку, що допомагає знайти душевну рівновагу і перемогти стрес.
  • Заняття на велотренажері дають більш м'яку навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби, на відміну від бігової доріжки.
  • Сприятливий вплив на весь організм. Завдяки активній роботі м'язів внутрішні органи виробляють необхідні ферменти в потрібній кількості. Це сприяє нормалізації обмінних процесів в клітинах, стабілізації артеріального тиску і підвищення імунітету.
  • Користь велотренажера для схуднення також доведена на практиці. Яким чином заняття на велотренажері сприяють схудненню? Під час занять на велотренажері кисень окисляє накопичені жири, перетворюючи їх в енергію. Займаючись на ньому ви витрачаєте багато енергії, а це сприяє спалюванню зайвих калорій. На багатьох велотренажерах встановлені лічильники, що показують кількість згорілих калорій.

Звичайно, заняття на велотренажері приносять відчутні результати, але хоча видно величезну користь і шкода велотренажера ми теж розглянемо в цій статті.

шкода велотренажера

  • Негативні наслідки для організму при тренуваннях на велотренажері можливі в тому випадку, якщо ви займаєтеся, не дивлячись на деякі захворювання.

Наприклад, страждаючи на гостру форму серцевої недостатності, тахікардією, серцевою астмою, стенокардією. Необхідно проконсультуватися з лікарями.

Також варто виключити заняття при підвищеній температурі тіла, під час простудних захворювань і гострих формах інфекційних хвороб.

Протипоказані заняття на велотренажері страждають діабетом, тромбофлебітом і онкозахворюваннями, які вимагають негайного медичного втручання.

Такі тренування, незважаючи на протипоказання, можуть погіршити наявне захворювання або посприяти розвитку нового, на його основі, а також привести до загального погіршення самопочуття.

  • Ще однією причиною може бути неправильний режим тренування. Якщо ви використовуєте занадто складні програми тренувань, які не відповідають вашому рівню фізичної підготовки.

Не можна давати на організм перевантаження, бажаючи дуже швидко отримати результат. На самому початку занять на велотренажері помітне пожвавлення інтересу, і це призводить до надмірного прагнення в тренуваннях і перевантаження м'язів.

Небезпека в тому, що наслідками перевантажень може бути фізичне виснаження, депресія і занепад сил. Щоб відновитися необхідний тривалий якісний відпочинок. Важчими наслідками можуть бути розтягнення зв'язок і проблеми з суглобами.

Таким чином, користь і шкода велотренажера очевидні. Хоча сам по собі цей спортивний тренажер не приносить шкоди - негативні наслідки тренувань, як правило, це безвідповідальне ставлення до власного здоров'я самої людини. Важливо дотримуватися деяких правил, займаючись на велотренажері.

Хто з нас відмовився б стати більш здоровим і витривалим, а також знайти більш струнку й підтягнуту фігуру?
Яким чином заняття на велотренажері сприяють схудненню?