Полезные материалы

Кукурудзяна каша - користь і шкода для здоров'я організму

  1. Чим корисна кукурудзяна каша
  2. Чим шкідлива кукурудзяна каша
  3. Цікаві факти про кукурудзяну кашу

Зміст статті

Кукурудзяна каша - користь і шкода її до сих пір мало кому відомі в нашій країні. Вся справа в тому, що як культура цариця полів прийшла до нас менше століття тому. А між тим, в країнах, де кукурудза - частий гість на столі, давно вивчені всі переваги і недоліки каші з крупи. Давайте і ми розберемося.

Чим корисна кукурудзяна каша

Найголовніше гідність цієї страви перед іншими видами каш - це повноцінне збереження вітамінів після термічної обробки. Але ж їх в крупі дуже багато. Це вітаміни А, В, Р, Е. Погодьтеся, рідко де зустрінеш такий набір. Плюс до всього мікроелементи:

  • кремній
  • залізо
  • фосфор
  • селен
  • калій
  • мідь

Все це дозволяє мамалиги (поленті) називатися царицею по праву. Адже достатньо всього лише з'їсти 3 ст. л. кукурудзяної каші в день, щоб на третину покрити потребу дорослої людського організму в даних мікроелементах.

Але не тільки цим корисна кукурудзяна каша. У неї є ще кілька позитивних якостей:

  1. Допомагає схуднути. Кукурудзяна крупа містить велику кількість грубої клітковини, але при цьому вважається однією з найбільш низькокалорійних (не строго дієтичних). При вживанні виходить дуже швидке насичення, але низька енергетична цінність. Природно, що без додавання цукру чи олії.
  2. Очищає кишечник. Все завдяки тому ж високому вмісту клітковини, кукурудзяна каша змушує перистальтику активно працювати. Деякі лікарі навіть рекомендують її при невеликих проблемах зі стільцем.
  3. Допомагає судинах. Науково доведено, що регулярне вживання в їжу каші з кукурудзи значно знижує ризик появи багатьох захворювань серцево-судинної системи. Все завдяки тому, що вона прекрасно справляється зі шкідливим холестерином, тим зменшує ризик виникнення бляшок і закупорок.
  4. Вважається гіпоалергенної. Деякі джерела рекомендують кукурудзяну кашу додавати в дитячий раціон. Дійсно, вона дуже рідко викликає діатез або алергію. Але слід пам'ятати, що насичення настає дуже швидко. Зазвичай дитина у віці до 7 років наїдається буквально 2-3 столовими ложками. Враховуйте і не напихати чадо через силу.
  5. Можна і потрібно при вагітності. Кукурудзяна каша - це джерело великої кількості фолієвої кислоти. А майбутнім мамам і дитині життєво необхідний даний елемент. Тому деякі лікарі настійно рекомендують таку добавку до меню вагітних жінок. До того ж, не відбувається швидкого набору зайвої ваги, як буває від інших круп.
  6. Зберігає красу. Завдяки високому вмісту вітамінів А і Е, каша з кукурудзи стоїть на сторожі краси шкіри, волосся і нігтів. Просто 2 рази в тиждень досить з'їдати по 150 р Зміни стануть помітні вже через 2 місяці регулярного прийому.
  7. Попереджає розвиток пухлин. Незалежні експерти провели власні дослідження і навіть опублікували наукову роботу в доказ. Виявляється, злаки жовтого і помаранчевого кольору містять особливу речовину. Воно значно знижує ризик виникнення раку, новоутворень і інших пухлин. При цьому зовсім не обов'язково з'їдати кілограми кукурудзяної крупи. Досить просто вживати її регулярно і без великих перерв.
  8. Допомагає системі кровотворення. Не забули? Кукурудзяна крупа містить залізо і мідь. Без цих елементів великий ризик заробити низький гемоглобін і недокрів'я. Звичайно, вони не у величезних кількостях, і каша з кукурудзи не здатна покрити денну норму. Але ось як супутній продукт - дуже навіть підтримка і допомога.

Як бачите, користь каші з кукурудзяної крупи велика і багатогранна. І дуже сумно, що це чудове блюдо до сих пір не має широкого поширення на наших столах.

Чим шкідлива кукурудзяна каша

Незважаючи на всю користь каші з кукурудзяної крупи, існують деякі обмеження по її вживання.

По-перше: людям з індивідуальною непереносимістю кукурудзи і глютену, по-іншому клейковини. А адже це картопля і майже всі види злаків. Безперечно, мамалига (або полента) рідко викликає алергічну реакцію. Але виняток становить особливий вид алергіків. Тому, якщо ви точно знаєте свій діагноз, утримайтеся навіть пробувати. Наслідки можуть бути самі жалюгідні.

По-друге: діабетикам всіх типів. Тільки ледачий не знає, що люди з таким захворюванням повинні строго стежити за своїм раціоном. А каша з кукурудзяної крупи ну ніяк не може бути поставлена ​​в меню діабетика. Справа в тому, що сама крупа має високий глікемічний індекс. І при термічній обробці він тільки зростає. Тому, з обережністю і в строго обмежених дозах. А краще буде замінити альтернативними видами круп.

По-третє: людям з різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Про великий вміст грубих волокон нерозчинної клітковини ми вже розповіли. Здоровій людині від цього пристойна користь. Чистка, легке послаблення. А ось людині з виразкою шлунка або слабким кишечником - тільки шкоду, бо дратує і без того запалені стінки. Тому хворому організму важко впоратися з такою їжею. Тут ніяких «але» і «чи». Суворе протипоказання і крапка.

По-четверте: людям з анорексією. Дітям, які погано їдять, або мають недостатню масу тіла (дистрофію). Швидке угамування голоду при невисокій калорійності буде на руку тих, що худнуть або огрядним людям. А ось з худенькими товаришами каша з кукурудзяної крупи може зіграти злий жарт.

З вишенапісанного зрозуміло, що каша з цариці полів не так вже й страшна. Користі вона приносить незрівнянно більше. Але, якщо стоїть вибір перед правильним харчуванням або власним цікавістю, то ... йдіть до лікаря. Тільки ваш особистий лікар може дати вам грамотні рекомендації щодо вживання кукурудзяної каші в допустимій нормі. Ну, це в тому випадку, якщо ви збираєтеся пробувати або маєте деякі діагнози.

Цікаві факти про кукурудзяну кашу

А ви знали, що кукурудзяна крупа може виступати як своєрідний антидепресант? При цьому вона ще знімає м'язову напругу. А через високий вміст вітамінів групи В, вона допомагає впоратися з деякими проблемами неврологічного характеру. Природно, укупі з грамотним лікуванням, а не як самостійне ліки.

До речі, як непряма профілактика відхилень в психологічній сфері, кукурудзяна каша просто незамінна. А ще вона піднімає настрій.

Багато дієтологів радять вживати кукурудзяну кашу в першій половині дня, а краще на сніданок. Так організм отримає свою дозу білків і вуглеводів, що дозволить довго залишатися ситим при малих витратах.

Якщо ж наїстися такого блюда на ніч, то можна сміливо очікувати від організму неприємних сюрпризів (нудота, діарея, тяжкість в шлунку). Взагалі, будь-які види каш краще їсти з ранку, тому що вуглеводи після 16.00 - це не є добре для шлунку і фігури.

Рекомендації з приготування каші з кукурудзяної крупи в більшості джерел говорять про час варіння не більше 8 хвилин. Відразу зрозуміло, що автори 100%, немає, навіть 500% НЕ варили її самостійно. Ну що ж, нехай спробують. Чому?

Та тому що після 8 хвилин кипіння з кукурудзяною крупою не буде нічого! Від слова зовсім. Будете гризти сиру і лаятися матерно.

Нормальне час варіння кукурудзяної каші становить не менше 40 хвилин, а далі - до готовності. Саме стільки часу потрібно, щоб крупка розварилася, а ви не плювалися потім їжею, проклинаючи рецепт і здорове харчування.

І ще пара секретів приготування, які допоможуть зварити ідеальну і найкориснішу кукурудзяну кашу. Перше, і дуже важливе правило - заважати! Заважати постійно, дуже часто. Підступність крупки в тому, що вона намагається практично миттєво прилипнути до стінок і дну каструльки. Тому заважайте, з самого початку до останнього плюха.

Друге правило дозволить уникнути утворення грудочок. Абсолютно всі джерела пропонують всипати кукурудзяну крупу в окріп. При необхідності радять розминати грудки товкачем або виделкою. Навіщо такий головний біль? Ловіть секрет: кукурудзяна крупа прекрасно змочується холодною водою без найменших грудок. І тільки тоді каструлька ставиться на вогонь. При помішуванні блюдо вийде ідеальним.

Ну ось і з'ясували максимум інформації по темі: кукурудзяна каша - користь і шкода. Тепер ви точно знаєте, кому можна вживати це блюдо, а кому категорично протипоказано. Будьте здорові!

Відео: приготування кукурудзяної каші з молоком

Не забули?
Чому?
Навіщо такий головний біль?