Полезные материалы

Квашена капуста користь і шкода для організму, для печінки

  1. Коротка історична довідка про користь і шкоду квашеної капусти
  2. Склад продукту і його калорійність
  3. Лікувальні властивості
  4. Протипоказання
  5. Користь і шкода при схудненні

Привіт, шановні читачі! Сьогодні ми обговоримо таке блюдо, як квашена капуста, користь і шкода від її вживання в їжу також буде розглянута в статті.

Відомо, що квашена капуста здавна вважається одним з найулюбленіших і прославлених блюд російської національної кухні, так само, як солоні огірки і гриби.

На Русі квашення капусти приділялося багато часу і праці, часто в будинку, де повинні були квасити капусту, збиралася вся жіноча половина сімейства.

Коротка історична довідка про користь і шкоду квашеної капусти

Дане блюдо є дуже популярним смакоту серед населення Росії, багато сімей до сих пір вважають за свій обов'язок наквасіть на зиму якомога більше капусти, так як вона часто подається до столу в якості закусок до основного страви.

Мало кому відомий той факт, що квашена капуста для організму людини приносить навіть більше користі, ніж свіжа або тушкована. Саме в процесі закваски овоч зберігає всі свої корисні і цілющі властивості. Цю особливість капусти відкрили стародавні народи Азії, саме в цих країнах люди навчилися першими квасити капусту.

На Русі перейняли рецепт квашення овоча зі східних країн, і практично відразу усвідомили, що квашені капустяні вилки допомагають пережити довгу і холодну зиму, насичуючи організм корисними вітамінами і мікроелементами, в цьому і полягають лікувальні властивості продукту.

Стародавні слов'яни рубали капустяні вилки і заквашували їх на зиму в великих дерев'яних бочках, румуни воліли класти в бочки качани цілком. Що цікаво - в давнину на Русі навіть було свято, присвячений квашенню овоча, він називався Сергій Капусняк.

Під час цього свята в будинку збиралося багато народу, кожен був зайнятий своєю справою, хтось рубав овоч, хтось готував бочки і розсіл, співалися веселі пісні. Також страви з квашеної капусти користуються успіхом у Німеччині, Польщі та багатьох азіатських країнах.

Даний продукт має масу корисних властивостей, його можна назвати універсальним, він не тільки вживається в їжу, але також використовується його розсіл для зняття токсикозу у вагітних жінок.

Квашена капуста застосовується в косметологічних цілях в якості масок для обличчя, в лікувальних цілях, як засіб позбавлення від паразитів і застуді. Також багато жінок вірять, що немає нічого кращого для організму при схудненні, ніж квашені капустяні вилки.

Склад продукту і його калорійність

Ті, що худнуть дами і люди, які страждають на цукровий діабет, завжди звертають увагу на склад і калорійність їжі. Для організму калорійність нашого страви невелика, воно легко засвоюється і не викликає тяжкості в шлунку і животі.

Велика кількість міститься в продукті вітаміну С, це дуже важливий і життєво необхідний вітамін. Його присутність в організмі відповідає за нормальну функцію судин і сприяє підвищенню імунітету, що дуже актуально в умовах сучасності. Також квашений овоч містить вітаміни:

  1. А.
  2. В 1.
  3. В 2.
  4. РР.
  5. Е.
  6. К.
  7. U.

В даному продукті також містяться дуже важливі і потрібні організму мікроелементи, а саме:

  1. Натрій.
  2. Мідь.
  3. Калій.
  4. Хром.
  5. Цинк.
  6. Залізо.
  7. Магній.
  8. Фосфор.
  9. Йод.
  10. Кальцій.

Всі корисні речовини сприяють виведенню токсинів з організму людини, нормалізації обмінних процесів, насичення вітамінами і поліпшенню загального самопочуття. Калорійність продукту складає всього 23-25 ​​калорій на 100 гр, тому для тих, хто сидить на дієті квашена капуста є знахідкою.

Лікувальні властивості

Як вже було вище сказано, продукт має масу корисних речовин, які благотворно діють, наприклад, для печінки, звільняючи організм від токсинів і інших шкідливих елементів. Крім того, завдяки вітамінам, зміцнюється імунна система.

Квашена капуста добре впливає на травну систему і позиціонує себе як натуральний засіб від запорів. Також вважається, що дане страву може послужити профілактикою ракових захворювань.

Вживання в їжу капустяних качанів, підданих квашенню надає лікувальну дію на серцево-судинну систему. Поліпшується кровообіг, знижується рівень холестерину в крові.

Дослідники стверджують, що блюдо корисно навіть для нервової системи людини, чудово знімає стрес, дратівливість і стомлюваність, нормалізує сон, діє як заспокійливий засіб.

Крім того, квашений овоч, завдяки низькій калорійності, допоможе в боротьбі з ожирінням, його можна вживати в їжу діабетикам, тому що в ньому мало вуглеводів і він уповільнює процес старіння організму людини.

Але, як і багато інших продуктів, квашена капуста може бути і не корисна для здоров'я людей, що мають які-небудь захворювання, тому дієта і список дозволеної їжі повинен обговорюватися з лікуючим лікарем.

Протипоказання

Відомо, що овоч має неоціненними корисними властивостями для організму при діабеті, але як бути іншим людям, які мають різноманітні захворювання.

У тому випадку, коли при приготуванні овоча використовується багато солі і різноманітних приправ, його вживання в їжу навіть у повністю здорової людини може викликати печію, метеоризм і інші розлади кишечника.

У медицині існує ряд захворювань, при яких не можна вживати квашений овоч:

  1. При гіпертонії.
  2. Схильності до печії.
  3. При панкреатиті.
  4. Ниркової недостатності.
  5. Жовчнокам'яної хвороби.
  6. Підвищеної кислотності шлункового соку.

Також від вживання продукту варто відмовитися годуючим матерям, щоб не спровокувати газоутворення в животику малюка і тим людям, які схильні до метеоризму або страждають гастритом в гострій формі.

Користь і шкода при схудненні

Квашений овоч, завдяки своєму корисного складу і малому числу калорій, привернув увагу дієтологів, тому вони розробили безліч дієт з його участю. Незважаючи на те, що можна знайти багато корисних для організму відгуків при схудненні за допомогою квашених капустяних качанів, дієтологи не рекомендують використовувати монодієти.

Вживання тільки даного продукту в їжу при дієті може привести до хвороб з боку органів шлунково-кишкового тракту, спровокувати підвищене газоутворення і здуття живота.

Дієтологи рекомендують їсти овоч, поєднуючи його з вареним рисом або курячою грудкою, на такій дієті можна легко скинути п'ять кілограмів за тиждень. Слід розуміти, що така дієта підійде тільки для тих людей, у яких немає проблем з органами шлунково-кишкового тракту.

Для того, щоб дієта мала кращий ефект, дієтологи дозволяють один раз в тиждень випивати 50-100 мл капустяного розсолу, так як він прискорює обмінні процеси, виводить шлаки і токсини з організму, покращує травлення.

Також, щоб дієта була ефективною, не слід забувати про питний режим і пити не менше двох літрів чистої води на добу.

Не варто забувати, що продукт містить чималу кількість солі, яка може затримувати воду в організмі і тим самим спровокувати виникнення набряклості.

Дуже важливо, щоб людина, яка вирішила схуднути за допомогою цієї страви, був повністю здоровий, не мав патологій в ендокринній системі, серцево-судинної, органах травлення.

До наступної зустрічі, дорогі друзі, і розповідайте цікаву інформацію через соцмережі!

З повагою, Ірина Яровікова