Полезные материалы

Квасоля червона: користь і шкода, калорійність, ніж корисна для чоловіків і жінок

  1. Склад і калорійність
  2. Користь і шкода для організму людини
  3. Протипоказання
  4. Застосування червоної квасолі
  5. У кулінарії
  6. У косметології і домашній медицині
  7. підсумки

Квасоля - одна з найбільш популярних у всьому світі бобових культур. Найбільш поширені три її різновиди - біла , Червона і зелена. Зелену квасолю називають також спаржевої - її їстівної частиною є сам стручок (разом з недозрілими квасолину).

Червоні сорти квасолевих бобів, на відміну від білих, мають більш насичений смак.

З чого складається квасоля червона, користь і шкода її для організму - це питання розглянемо в статті.

Склад і калорійність

Квасоля - одна з найбільш популярних у всьому світі бобових культур

У складі червоної квасолі є безліч вітамінів і корисних організму речовин
Калорійність червоною сухий квасолі - майже 350 ккал, але в такому вигляді вона, звичайно ж, не придатна в їжу, а чи велика енергетична цінність в готовій страві? Калорійність тушкованою червоною квасолі (разом з маслом, використовуваним при готуванні) - всього 130 ккал, відвареної - 111 ккал в 100 грамах. Її сміливо можна вважати дієтичним продуктом.
Чим корисна консервована червона квасоля? Вона має ще меншу калорійність - трохи менше 100 ккал, однак деякі корисні речовини в її складі руйнуються в процесі виробництва.
БЖУ склад продукту:

  • 21 г білків;
  • 2 г жирів;
  • 58 г вуглеводів.

Можливо вас також зацікавить ніж корисна зелена квасоля. Всю інформацію про продукт ви дізнаєтеся з цієї статті ...

У складі квасолі є такі корисні речовини:

  • вітаміни - майже всі з групи В, аскорбінова кислота, РР, А, Е;
  • мінеральні елементи - калій, фосфор, кальцій, залізо, сірка, кобальт і ін .;
  • жирні кислоти;
  • амінокислоти, в тому числі незамінні;
  • харчові волокна (клітковина).

Глікемічний індекс квасолевих насіння досить низький - 27 одиниць, страви з них сміливо можна вживати при цукровому діабеті. Висока насиченість корисними речовинами, низька калорійність продукту роблять його бажаним на будь-якому столі: і в повсякденних, і в святкових стравах.

Чи корисний організму консервований зелений горошок? Це просто криниця необхідних вітамінів і мінералів. Всі подробиці про продукт ви дізнаєтеся з цієї статті ...

Користь і шкода для організму людини

Червона квасоля, одна з найдавніших харчових культур, давно поширилася по всьому світу: крім визнаних смакових якостей і безумовної ситності, вона може похвалитися і лікувальними властивостями. Корисні властивості червоної квасолі помітні при регулярному прийомі без перевищення норм споживання. У день рекомендується з'їдати не більше 100 г цього продукту.
Чим корисна квасоля червона:

  • Що містить вітаміни, мінерали та легкоусваиваемий білок червона квасоля дозволяє зміцнювати імунні сили організму, протистояти захворюванням будь-якого характеру;
  • Позитивно вона позначається на нервовій системі: відбувається нормалізація її стану. Організм легко переносить стреси, нервові розлади, перепади настрою. Допоможе бобове продукт і в боротьбі з хронічною втомою;
  • Доведено ефективність квасолі в профілактиці і комплексній терапії онкологічних захворювань;
  • Антиоксиданти в складі продукту стимулюють процеси регенерації на клітинному рівні, запобігаючи процес старіння організму;
  • Виводяться з організму шкідливі сполуки, в т.ч. холестерин і токсини. Особлива властивість продукту дозволяє дбайливо виводити камені з нирок, жовчного міхура;
  • Корисна бобова культура і при деяких шкірних захворюваннях, а також у лікуванні опіків, ран та інших пошкоджень;
  • Особливу користь квасоля несе шлунково-кишковому тракту. Нормалізуються травні процеси, а клітковина, що входить до складу продукту, стимулює правильну роботу кишечника навіть при інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
  • Чим корисна квасоля червона для організму людини, хворого на цукровий діабет? Вона дозволяє нормалізувати кількість цукру в крові;
  • Продукт також є важливим елементом вегетаріанського раціону. Завдяки високому вмісту цінного і легкозасвоюваного білка він по праву вважається замінником м'яса.

Величезну користь для організму принесе і вживання сочевиці http://poleznoevrednoe.ru/pitanie/bobi/chem-polezna-chechevitsa/

Більше про користь червоної квасолі ви дізнаєтеся з відео:

Яку користь і шкоду несе червона квасоля для схуднення? Примітно, що червона квасоля може включатися в дієтичні раціони харчування. Вуглеводи в складі продукту здебільшого складні, що не відкладаються в жирові відкладення (при грамотному поєднанні з іншими інгредієнтами кулінарних страв).
Володіючи порівняно невисокою енергетичною цінністю, ці боби на весь день насичують організм енергією, надають сил і гарного настрою. Відчуття ситості зберігається довгий час.

Схуднути допоможе і сир тофу. Тофу - це сир зі зниженою жирністю, він гармонійно поєднується з різними продуктами, при цьому володіє хорошими поживними якостями. Всі ці фактори дозволяють ефективно використовувати продукт для позбавлення від зайвої ваги. Детальніше про продукт читайте тут ...

Користь червоної квасолі для чоловіків складається в поліпшенні статевої функції, потенції. Високий вміст калію забезпечує відмінну профілактику хвороб серця, яким, за статистикою, в значній мірі схильні до представників сильної статі.

Користь червоної квасолі для організму жінок безсумнівна, адже при систематичному вживанні продукту спостерігаються такі ефекти:

  • поліпшується стан шкірного покриву, відбувається насичення тканин мікроелементами і кислотами;
  • підвищується міцність волосся, з'являється їх здоровий блиск, запобігає ламкість і перетин;
  • організму легше відновитися після місячних (завдяки залозу в складі);
  • зменшує набряклість (що особливо важливо при вагітності).

При вагітності буде корисна і молочна сироватка. Вживання сироваткового продукту налагоджує роботу нирок, вони починають працювати активніше, нормалізує рівень води в тканинах. Детальніше про напій читайте тут ...

Для дітей бобова культура є важливим джерелом білкових з'єднань, амінокислот, а також жирних кислот. Всі елементи беруть участь в правильному розумовому і фізичному розвитку дитини.

Протипоказання

Протипоказань у продукту не настільки багато:

  • В першу чергу, потрібно врахувати, що бобові вважаються досить важким продуктом, і їх вживання слід обмежити для дітей до 3 років;
  • Також не рекомендовані страви з квасолі людям з порушенням процесів травлення, зокрема, що страждають метеоризмом;
  • При першому вживанні продукту слід почати з невеликої порції продукту: так можна з'ясувати наявність алергічних реакцій і індивідуальної непереносимості;
  • Зловживання будь-яким бобовим (в т.ч. квасолею) призведе до розладу травлення, метеоризму, тяжкості в шлунку, погіршення перетравлення їжі;
  • У списку протипоказань також гастрит, виразки шлунково-кишкового тракту, подагра, коліт, холецистит і деякі інші захворювання.

Червону квасолю можна вживати в їжу в свіжому вигляді через наявність лектину - отруйного рослинного білка, який нейтралізується при термічній обробці. Використання в їжу свіжих бобів приведе до діареї, розладу травлення і до отруєння з відповідними симптомами. Рекомендований час варіння для позбавлення від лектини - не менше 30 хвилин.

Застосування червоної квасолі

Бобова культура особливо популярна в кулінарії, однак представниці прекрасної статі використовують її і в домашній косметології.

У кулінарії

Червона квасоля - універсальний продукт. Гарні її поєднання з волоськими горіхами , мигдалем , Грибами, яйцями і сиром. З пряних трав - кінза , Орегано, розмарин , базилік , Петрушка. Найсмачніше продукт в складі страв з томатами, морквою , Перцем, цибулею, кабачками і часником .
Можна додати жменю квасолин в суп, наприклад, в традиційний борщ, надавши йому ситність і новий відтінок смаку і аромату. Можна використовувати відварну квасоля як гарнір або самостійне блюдо. А потішив її з м'ясом і овочами, можна отримати готовий ситний обід. Салати з червоними бобами завжди виглядають апетитно, відмінно втамовують голод.

Можливо вам буде цікаво дізнатися як правильно приготувати фунчозу? Про всі тонкощі приготування «скляної» локшини читайте в цій статті…

Найважливіший кулінарний секрет червоної квасолі - її правильне приготування. Слід обов'язково замочити боби в холодній воді на кілька годин, краще - на ніч. Попередньо переважно прокип'ятити продукт протягом декількох хвилин для прискорення процесу размачіванія.Готовят страви з квасолі не менше 1,5 годин для отримання бобів в цілісному вигляді і довше - для отримання пюреобразной маси.

Для мінімізації здуття і газоутворення в кишечнику слід додавати невелику кількість соди в процесі приготування, а також грамотно поєднувати з іншими продуктами.

Як смачно приготувати червону квасолю - дивіться у відео:

У косметології і домашній медицині

Існує кілька способів використання червоної квасолі в косметичних цілях:

  • Найбільш популярне косметичний засіб з червоних бобів - квасолева маска для обличчя. Для цього відварну квасоля пропускають через сито або подрібнюють блендером, додають лимонний сік, оливкова олія або інші корисні компоненти і наносять одержану суміш на обличчя. Досить потримати 20-30 хвилин, потім змити теплою водою, і результат буде видно відразу. Шкіра підтягнеться, пори звузяться, колір обличчя вирівняється;
  • Для лікування прищів, вугрового висипу і інших уражень шкіри може застосовуватися квасолева борошно. До неї можна додати мед, базове масло або трохи води до отримання кашоподібної маси. Нанести засіб на обличчя на 20-30 хвилин. Подібна маска підійде і для догляду за волоссям: вона прекрасно живить шкіру голови і сприяє росту здорового волосся.

Для схуднення і лікування деяких захворювань буде корисний відвар, який залишається після варіння продукту. Стакан такого відвару на ніч сприяє спалюванню жирів.

Знайти фігуру мрії можна і за допомогою тибетського молочного гриба. Завдяки властивості очищати організм від токсинів і шлаків цей напій чудово підходить для дієт і схуднення. Всі подробиці про напій ви дізнаєтеся з цієї статті ...

підсумки

Квасоля, в стародавні часи становила основу раціону південноамериканських індіанців, була завезена в Європу спочатку як цікава дивина, але з роками ця культура міцно зайняла своє місце в національних кухнях багатьох народів Європи і Азії.

У 21 столітті щорічне виробництво різних сортів і різновидів цих бобів у всьому світі обчислюється мільйонами тонн.

Червону квасолю можна знайти в будь-якому продуктовому магазині або на ринку, а можна виростити її на своїй дачній ділянці і запасти про запас, зберігши в сухому вигляді.

Чим корисна консервована червона квасоля?
Чи корисний організму консервований зелений горошок?
Можливо вам буде цікаво дізнатися як правильно приготувати фунчозу?