Полезные материалы

L-карнітин для схуднення - як він працює і як його пити?

  1. Трішки історії
  2. Дія Л-карнітину
  3. Дефіцит Л-карнітину
  4. Рекомендації щодо прийому
  5. Побічні ефекти

L-карнітин - одна з найпопулярніших спортивних добавок в даний час.

L-карнітин (Л-карнітин) - це особлива речовина, яке підвищує швидкість метаболізму жирів в організмі, іншими словами - виконує функцію жиросжигателя . Він самостійно синтезується тілом людини, за умови наявності необхідних вітамінів і ферментів. Для того щоб L-карнітин вироблявся в достатній кількості, необхідно збалансоване харчування і регулярне вживання якісних білкових продуктів. Такими продуктами можуть бути, наприклад, м'ясо, сир або риба.

Як правило, якщо людина відчуває важкі фізичні навантаження або отримує неповноцінне харчування, в організмі спостерігається брак L-карнітину. З цієї причини всім людям, що дотримують дієту і активно займаються спортом, рекомендовано його додаткове вживання.

Трішки історії

Володимир Гулевич вперше відкрив l-карнітин в 1905 році.

Вперше L-карнітин виявили російські вчені В.С Гулевич і Р.П. Крімберг, займаючись вивченням м'язових тканин тварин. Це сталося понад століття тому. Свою назву нова речовина отримала від латинського слова «carnis», що в перекладі якраз означає «м'ясо». Створювати L-картітін штучно хіміки навчилися набагато пізніше - в 60-х роках минулого століття. Препарат отримав позитивні відгуки і поступово став використовуватися в медицині.

Вперше у великому спорті L-карнітин був застосований під час Олімпійських ігор в 1980 році. Добавку включили в раціон італійської збірної з футболу. В наслідок L-карнітин набув широкого поширення в індустрії спортивного харчування і медицини. На даний момент він випускається у вигляді таблеток, рідини і порошку для розведення.

Дія Л-карнітину

L-карнітин активізує процес спалювання підшкірного жиру і допомагає переробити жирові клітини в енергію. У ряді випадків саме брак цієї речовини призводить до розвитку ожиріння.

В даний час l-карнітин випускається у вигляді порошку, рідини і таблеток.

Завдяки L-карнітину жирові молекули активніше проникають крізь мембрани мітохондрій. А мітохондрії - це свого роду «енергетичні станції», що знаходяться всередині клітин організму. Саме в них відбувається розщеплення поживних речовин, що вивільняє енергію у вигляді АТФ.

Отже, L-карнітин - це, образно кажучи, «кочегар», який «закидає» жири в топку вашого організму. І, продовжуючи це порівняння з паровими машинами, можна сказати, що вугілля потрібно тим більше, чим швидше їде паровоз. Значить, жиру в мітохондрії потрібно доставити більше, якщо ви активно рухаєтеся. Здавалося б - це аксіома, але багато втрачають це не врахували.

З огляду на перераховані вище властивості, багато тренерів рекомендують вживати L-карнітин своїм клієнтам для того, щоб позбутися від зайвого жиру і привести вагу в норму. Варто окремо відзначити пролонгований ефект від тривалого прийому Л-карнітину для схуднення. Препарат сприяє швидкому окисленню не тільки вже наявних жирів, але і надходять з їжею. В результаті вони не накопичуються, а відразу ж передають організму енергію. Це покращує як фізичну, так і розумову працездатність. Після завершення курсу такий ефект зберігається ще кілька місяців. У разі правильного харчування L-карнітин для схуднення буде діяти до початку чергового прийому.

Для того, щоб L-карнітин подіяв, і жир почав активно йти, необхідно вести правильний спосіб життя і не пропускати тренування.

В цілому, можна сказати, що Л-карнітин допомагає:

  • переробити в енергію вже наявні в організмі жирові запаси;
  • запобігти швидкому відкладення новоприбулих в організм жирів;
  • нормалізувати рівень холестерину в крові;
  • підвищити працездатність;
  • збагатити клітини крові киснем;
  • скоротити період відновлення м'язів.

Це далеко не всі чудові здібності, якими володіє L-карнітин.

Дефіцит Л-карнітину

Недолік l-карнітину при активних тренуваннях або строгій дієті загрожує стомлюваністю і поганим настроєм.

В організмі L-карнітин виробляється за участю вітаміну С, вітамінів групи В, незамінних амінокислот і ряду ферментів. Брак будь-яких з цих речовин може викликати серйозний дефіцит Л-карнітину. Найбільш часто від цього страждають спортсмени, вегетаріанці, а також всі, хто дотримується незбалансованих дієт.

Л-карнітин відіграє найважливішу роль в обмінних процесах і його недолік провокує:

  • зниження імунітету;
  • швидку стомлюваність;
  • серцево-судинні захворювання;
  • порушення метаболізму і, як наслідок, поява надлишку ваги.

Якщо ви помітили ці ознаки на тлі дієти або інтенсивних занять спортом, задумайтеся про те, щоб приймати L-карнітин додатково. Головний плюс препарату полягає в його абсолютній безпеці при правильному вживанні. Після узгодження з лікуючим лікарем Л-карнітин дозволяється приймати навіть вагітним і годуючим жінкам.

Рекомендації щодо прийому

Як приймати Л-карнітин для схуднення максимально ефективно? Схеми прийому для займаються спортом і сидять на дієті відрізняються.

Якщо ви інтенсивно займаєтеся спортом хоча б 3 рази на тиждень, вам необхідно 1200 мг L-карнітину для схуднення на добу. Цю дозу слід розділити на 2 частини. Першу потрібно приймати незадовго до їжі у вигляді капсул, а другу в рідкому вигляді за 30 хвилин до тренування.

Загальні рекомендації про те, як слід пити Л-карнітин, виглядають наступним чином:

  • 200 мг за 15-20 хвилин до сніданку;
  • 200 мг перед обідом;
  • 200 мг перед вечерею;
  • 600 мг в рідкому вигляді перед тренуванням.

Якщо ви не тренуєтеся, то доцільно пити L-карнітин для схуднення по 1-2 капсулі під час прийому їжі 3 рази в день. Коли маса тіла значно перевищує норму, слід збільшити рекомендовану дозу в 1,5-2 рази. L-карнітин приймають 1 місяць. Потім необхідна перерва на 1,5-2 місяці.

Зрозуміло, в ідеалі перед тим, як почати застосовувати L-карнітин, варто проконсультуватися з приводу дозування з тренером і переконатися у відсутності протипоказань.

Протипоказаннями до прийому L-карнітину є:

  • індивідуальна непереносимість;
  • алергічні реакції;
  • підвищена збудливість і безсоння.

Як бачите, протипоказань не так вже й багато. L-карнітин - одна з найбільш нешкідливих спортивних добавок. Однак же, варто відзначити, що як би нам цього не хотілося, «супер-таблеток» не існує.

Побічні ефекти

Основний побічний ефект, який можливий при прийомі L-карнітину - різке підвищення апетиту. Воно викликано основною властивістю препарату, яке полягає в прискоренні обміну речовин. Багато виробників рекомендують приймати Л-карнітин для схуднення спільно з микрокристаллической клітковиною (МКЦ). Вона сприяє контролю апетиту, і з нею дієта проходить значно легше.

Але дієтологи відзначають, що при правильній побудові раціону і розумної фізичному навантаженні, прийом Л-карнітину для схуднення не викличе ніяких змін в апетиті. Для цього скоректуйте звичну низькокалорійну дієту, збільшивши число прийомів їжі до 6 разів на день. Дробове харчування, багате білком, свіжими фруктами і овочами і повністю виключає алкоголь і цукор, піде на користь організму і прискорить схуднення. Л-карнітин найбільш ефективний при тренувальному режимі, що включає 3 силових заняття (підібрати можна в рубриці « Ідеальне тіло »На нашому сайті) і 4-6 кардіо тренувань різної інтенсивності і тривалості.

Деякі люди також стверджують, що L-карнітин для схуднення викликає підвищену тривожність і дратівливість. Швидше за все, такий ефект пояснюється збудливу дію препарату. Якщо ви помітили цей симптом, знизьте вживання інших засобів, що збуджують нервову систему (кофеїн і гуарана). Якщо це не допоможе, необхідна консультація фахівця на предмет того, як краще приймати L-карнітин.

L-карнітин (Л-карнітин) в поєднанні з тренуваннями і правильним харчуванням здатний творити воістину фантастичні речі!

Таким чином, Л-карнітин є революційною добавкою, яка абсолютно безпечна для здоров'я. Правильний прийом препарату разом з розумним харчуванням і тренуваннями наблизить вас до фігури вашої мрії.