Полезные материалы

L-карнітин - особливості прийому, побічні ефекти

  1. Властивості L-карнітину
  2. Відео: L-Карнитин. Працює чи ні?
  3. Форма випуску карнітину, особливості прийому

L-Карнітин - речовина, що виробляється організмом людини, подібна за своїм складом і дії з вітамінами групи В. Воно називається ще левокарнітіна. Карнітин - НЕ вітамін, тому що він не надходить в організм через їжу, а синтезується в печінці, м'язах, нирках. Але ця речовина не є амінокислотою. Його вважають вітаміноподібною метаболітом.

Властивості L-карнітину

Має такі властивості:

  • окислення жирних кислот;
  • м'язовий зростання за рахунок анаболічного дії;
  • виведення шкідливих токсинів з клітин організму;
  • позитивний вплив на нервову систему.

Жири теж дарують енергію організму, поряд з вуглеводами і білками. Окислення жирних кислот здійснюється в мітохондріях - частинах клітин організму. Карнітин перетворює жири в одноцепочечниє жирні кислоти і транспортує їх в мітохондрії, де жири розщеплюються. Бореться із зайвою вагою, і його часто можна зустріти в складі жироспалювачів.

Причини анаболічного дії препарату не вивчені, але він забезпечує приріст м'язової маси в період постійних занять спортом. Дана речовина в чималих дозах потрібно немовлятам в перший рік життя, коли організм швидко росте.

L-Карнітин - речовина, що виробляється організмом людини, подібна за своїм складом і дії з вітамінами групи В

L-карнітин - допомагає спалити жир. Правда?

L-Карнітин виводить шкідливі речовини з клітин, прискорюючи обмінні процеси. Він позитивно впливає на метаболізм, завдяки чому у спортсменів, які стабілізують вагу, не спостерігаються різкі його скачки.

Карнітин схожий за складом з вітамінами групи В, тому благотворно впливає на нервову систему. Сьогодні цей препарат вивчається фармакологічними компаніями. У майбутньому його застосують при лікуванні серйозних неврологічних відхилень. Зараз вже доведено ефективність речовини при використанні його професійними спортсменами.

Відео: L-Карнитин. Працює чи ні?

Норма споживання L-карнітин

З огляду на те, що L-карнітин - це метаболіт - речовина, що виробляється людиною, передозування ним неможлива. Організм отримує і використовує рівно стільки препарату, скільки йому потрібно, решта виводиться стандартним шляхом. Добова потреба дорослої здорової людини в карнитине не перевищує 300 мг. В період набору або скидання ваги, боротьби з хворобами цей показник збільшується до 1500 мг на добу. Для розрахунку добової потреби враховується специфіка конкретного організму. Постійний прийом препарату не рекомендується через ризик розвитку "синдрому відміни". Вироблення організмом левокарнітіна знижується, виникає потреба в постійному прийомі синтетичних препаратів. Доцільно приймати добавку короткими курсами.

Форма випуску карнітину, особливості прийому

Незважаючи на те що L-карнітин виробляється в людському тілі, у дорослих часто спостерігається брак цієї речовини. Його отримують ззовні. Багато виробників пропонують карнітин в формі таблеток, порошку. Він застосовується разом з жиросжигателями, зменшуючи негативні наслідки їх прийому. Він перетворює жири в енергію, підвищує витривалість організму. Ефективність тренувань зростає, збільшується рівень витривалості. При правильно підібраною дієті L-карнітин використовується худне людьми і спортсменами, які нарощують інтенсивність тренувального процесу, зберігаючи вагу.

No tags for this post.

Працює чи ні?
Правда?
Працює чи ні?