Полезные материалы

Майонез: тільки шкоду!

Висновок про шкоду майонезу випливає з аналізу всіх вхідних в нього компонентів і знання про те, як і з чого виробляється сучасний майонез Висновок про шкоду майонезу випливає з аналізу всіх вхідних в нього компонентів і знання про те, як і з чого виробляється сучасний майонез. Розглянемо докладніше це питання.

Багатьом господаркам складно уявити свою кухню без майонезу. Спробуємо проаналізувати його склад і зробити висновок - чи можна віднести такий улюблений і популярний продукт до категорії «їжа» чи ні?

(Рекомендую прочитати статтю «Хімічний склад продуктів харчування або« не їжа » , Де дається класифікація популярних продуктів: що їстівне, а що згубно для організму людини).

Популярність майонезу просто зашкалює: їм заправляють салати, пельмені і борщі, маринують в ньому шашлики, запікають м'ясо і навіть використовують як косметичних масок для обличчя.

Вихідними складовими для приготування майонезу служать начебто не шкідливі продукти: рослинна олія, яйця, оцет. І всі вони окремо несуть певну користь.

І якщо говорити про натуральному, приготованому будинку майонезі, то єдиний його шкода - це висока калорійність: він в 2 рази калорийнее самої жирної сметани. І якщо вживати його регулярно, то набір зайвих кілограмів забезпечений. Тому віднести цей продукт навіть до нешкідливим я б не ризикнула.

Однак мало хто робить майонез самостійно, тому поговоримо про майонезі, приготованим промисловим способом.

Відразу хочу звернути увагу на прихильників низькокалорійного майонезу. Якщо повернутися до його складу, куди входить висококалорійне рослинне масло, то не зрозуміло, за рахунок чого можна зменшити в цілому калорійність продукту, не порушивши склад.

Саме це і відбувається: калорійність зменшується за рахунок заміни висококалорійного рослинного масла його хімічними аналогами з більш низьким вмістом жиру і, відповідно, калорійністю, від яких організму тільки шкоду. Також до його складу входить занадто багато стабілізаторів, підсолоджувачів, крохмалю, харчової хімії, завдяки чому ви можете заробити хронічні захворювання.

Однак це не означає, що висококалорійний майонез уникнув цих напастей. Зовсім ні.

Вас це здивує, але калорийнее майонезу навряд чи можна знайти продукт Вас це здивує, але калорийнее майонезу навряд чи можна знайти продукт. У ньому майже немає корисних компонентів.

Переробка і бажання виробників здешевити продукт, а також збільшити його термін придатності привели до того, що майонез повністю позбавлений користі для людського організму.

У промисловому виробництві застосовуються такі ж аналоги натуральних рослинних масел, а по суті, сурогати. Це транс-жири (докладніше про них див. «Шкода рафінованої олії» , «Натуральне вершкове масло» ), Що є мутантами, яких немає в природі.

Утворилися вони, пройшовши процес гідрогенізації (докладніше про цю технологію в вищезазначених статтях). Організм з ними не знає як впоратися, оскільки вони мають більш високу температуру плавлення, ніж людське тіло. Ферменти шлунка людини не пристосовані до розщеплення чужорідних речовин, вони відкладаються у вигляді шлаків і з часом несуть дуже великі проблеми організму у вигляді хвороб (ожиріння, атеросклероз, порушення обміну речовин, роботи печінки і підшлункової залози, рак).

Для збільшення терміну придатності майонезу виробники використовують консерванти, які вбивають бактерії, тобто що роблять продукт «мертвим». Оскільки будь-які консерванти - це отрути (див. «Небезпечні Е добавки» ), То їх вміст у продукті автоматично робить такий продукт непридатним для вживання.

Всі синтетичні добавки, що входять до його складу, схильні накопичуватися в організмі, як і транс-жири - зрозуміло, що ніякої користі це не може принести. Тільки шкода!

Дуже багато людей просто звикли до майонезу і вживають його навіть там, де він зовсім не потрібний (наприклад, додають замість сметани в борщ). Це відбувається тому, що жир, що міститься в майонезі, відмінно «покращує» смак будь-якої страви, і ви можете з'їсти в 2 рази більше їжі з майонезом, ніж без нього.

Також його гострий смак «огрубляет», притупляє наші смакові рецептори і їжа без нього нам вже здається несмачною. Ми вже не можемо розрізняти нюанси. У підсумку - все частіше додаємо його в їжу і виникає залежність.

Справжній, приготовлений вдома, майонез, має дуже маленький термін зберігання (кілька днів), при нагріванні він розпадається або розшаровується, тому його не можна застосовувати при тепловій обробці, він відноситься до холодних соусів.

Чи можна це віднести до покупному майонезу Чи можна це віднести до покупному майонезу? Ні звичайно. Нічого такого з ним не відбувається, і він часто використовується при запіканні м'яса, риби.

Таке можливо завдяки знаходженню в його складі емульгаторів і стабілізаторів (тобто хімічних, відсутніх в природі речовин), рослинне масло частково замінюється молоком або водою.

Тому майонез після збивання всіх інгредієнтів потужними машинами, має скоріше молочний колір. Іноді в нього додають яєчний порошок, і він набуває більш натуральний жовтуватий відтінок. Однак це ілюзія натуральності: справжній натуральний майонез повинен розшаровуватися при нагріванні.

Висновок: вироблений промисловим способом майонез шкідливий, його взагалі не можна віднести до категорії продуктів харчування, оскільки будь-яка їжа (так закладено природою) - джерело життєвої сили, корисних вітамінів і мікроелементів для організму.

Все, що не відповідає цьому визначенню - не їжа, а сурогат, навіть якщо смачний.

Ось уривок з чудовою, колись забороненої книги «Обережно! Шкідливі продукти »С. Нікітіна:

"... Пройшовши процес гідрогенізації, накопичивши трансжири і ставши твердим, маргарин позбавляється права називатися рослинним або натуральним жиром. Але крім синтетичного жиру (маргарину) трансжири містять розпушувачі тесту, банковий-темно-зелені соуси і абсолютно все майонези.

Власне, у всіх рафінованих і гідрованих продуктах обов'язково знаходяться від 25% до 50% трансжирів від усієї кількості жирних кислот, тоді як в натуральних продуктах їх не більше двох відсотків.

З огляду на нинішню популярність майонезу, очевидно, слід уточнити - «майонезом» продукт може називатися лише в тому випадку, якщо його жирність вище 15%, все що нижче - соуси, які мають до «соусу провансаль» вельми відносну причетність. Крім того, майонез не повинен, відповідно до Держстандарту, містити консерванти й антиоксиданти. А ось називати будь-який майонез не те що корисним, але і нешкідливим продуктом, можна тільки в стані глибокого трансу або афекту.

Коментар фахівця:

Якщо на етикетці упаковки майонезу варто ЗАТ, ТОВ або взагалі ИЧП, варто насторожитися, такі підприємства дуже часто керуються в своїй роботі не ГОСТом, а куди більш «гнучкими» і «розпливчастими» ТУ (технічними умовами), які, власне, самі для себе і розробляють і затверджують.

Ні в якому разі не можна купувати майонез в поліетиленових тубах, на зразок м'якого сиру, це стовідсоткове порушення технології. Майонез не зберігають в поліетилені, так як оцет і рослинне масло входять до складу майонезу вступають з поліетиленом в реакцію і роз'їдають його.

І ще один секрет: корисні відомості про склад майонезу можна почерпнути з інформації про термін його зберігання. Тому що час, протягом якого продукт залишається свіжим, залежить, крім умов зберігання, ще й від наявності консервантів і антиоксидантів.

У російському майонезі, за діючими у нас нормативам, ці добавки використовуватися не повинні. Оптимальна температура зберігання будь-якого майонезу - від - 2 до + 6 градусів. В цьому режимі низькоякісний російський майонез зберігається два тижні, високоякісний російський - два місяці, високоякісний імпортний без консервантів - п'ять місяців, майонез з консервантом - півроку і більше.

Тамара Коткова, заступник генерального директора Асоціації миловарних і олійно-жирових виробників «Союзмаргарінпром».

Так що ж робити? Якщо ви не мислите життя без майонезу - спробувати робити його самому. Рецептів предостатньо і можна, додаючи різні спеції, робити його по своєму смаку кожного разу по-новому.

Однак, навіть в натуральному стані, корисним цей продукт назвати не можна: в ньому занадто велика жирність. Підрахуйте калорійність самого блюда (без майонезу), а потім разом з ним - вона збільшиться в рази! І тільки за рахунок одного соусу! А що натомість? Зайві кілограми, невдоволення зовнішнім виглядом, поганий настрій, його заїдання і так по колу ...

Сучасний темп життя доводить саме життя до абсурду Сучасний темп життя доводить саме життя до абсурду. Мікрохвильовка (див. «Шкода мікрохвильовки» ), Напівфабрикати, заморожені обіди, швидкі каші та супи стали невід'ємною частиною зайнятої людини.

Зайнятого ніж? Зароблянням грошей. В ім'я чого? Здоров'я гробиться харчовими смачними сурогатами, а зароблені гроші витрачаються на дорогі ліки і лікування - наслідок вживання таких ось «швидких» зручних «нібито продуктів». Тільки відбувається це не відразу, а з часом, а поки ... Знову в супермаркет за смачненьким.

Давно роблю сама соус «Макало »І використовую його як основу для заправки салатів, подаю до других страв. Спробуйте, може бути вам сподобається!

Ще статті про правильне харчування: "Шкода рафінованої олії" , "Як вибрати правильні сухофрукти, "Основи правильного харчування" ,

Люди, будьте пильні і бережіть себе!

Спробуємо проаналізувати його склад і зробити висновок - чи можна віднести такий улюблений і популярний продукт до категорії «їжа» чи ні?
Чи можна це віднести до покупному майонезу?
Так що ж робити?
А що натомість?
Зайнятого ніж?
В ім'я чого?