Полезные материалы

Манна каша користь і шкода, корисні властивості манної каші

  1. Манна каша, користь
  2. Манна каша, шкода

Окреме місце в цих суперечках займає такий предмет, як манна каша, користь і шкода якої так завзято обговорюється Окреме місце в цих суперечках займає такий предмет, як манна каша, користь і шкода якої так завзято обговорюється. Бабусі в один голос стверджують те, що на манній каші виросло не одне покоління здорових і повноцінних дітей, а молоді мами завзято відстоюють право не давати дитині той продукт, який вони вважають шкідливим. Хто ж правий, мами або бабусі? І, якщо всі ми росли на корисної манної каші , То невже цей пройдуть дійсно варто вважати шкідливим? Сьогодні ми з вами спробуємо розібратися, де ж тут правда і де брехня, шкідлива манна каша або корисна, і кому потрібно її є, а кому варто уникати цього продукту в раціоні.

Манна каша, користь

Манна каша дійсно корисна, тут навіть складно піддаватися сумнівам, якщо подивитися на склад манкою каші. У ній досить самих різних корисних речовин. У манки можна зустріти вітаміни - наприклад, вітамін РР, а також вітамін В6, вітамін Е і вітамін В2, вітамін В9 і В1. Крім того, не можна не відзначити і той досить великий спектр мінералів, які знаходяться в манки. Там є такі продукти, як залізо і молібден, а також калій і ванадій, крім того, там є бор і хром, алюміній і марганець, кобальт, фтор, фосфор, магній і кальцій, цинк і мідь. Саме завдяки мінеральному складу манна крупа настільки корисна. Вітамінів в порівнянні з мінералами в ній куди менше. Калорійність манної каші теж досить висока, так що не можна сказати, що цей той продукт, який буде здатність схудненню. Хоча при ожирінні манна крупа, безумовно, буде корисною.

Манна крупа досить добре засвоюється організмом дорослої людини. У ній якраз багато тих вуглеводів, які протягом тривалого часу дозволяють не відчувати голоду. Однак в манки мало клітковини. У лікарні так часто манну кашу дають саме тому, що манна каша перетравлюється досить просто, не навантажуючи при цьому шлунок. Зате енергії така крупа дає дуже багато. Саме тому манку так часто в своєму раціоні використовують спортсмени - вона дасть стільки енергії, скільки потрібно. У манки дуже багато калію, який необхідний людині в достатній кількості. Майже на дві третини манна крупа складається з крохмалю - це одна з причин того, що каша так легко і швидко готується. Для дорослої людини манна крупа насправді буде дуже корисним продуктом. Це одна з перших круп, яку дозволяють їсти після операції на кишечнику і шлунку. Багато лікарів рекомендують дорослим людям манку як засіб від будь-яких хвороб кишечника. Сьогодні також можна почути про те, що ця крупа виводить жир з організму.

Хоч в манній крупі і мало клітковини, зате в ній дуже багато білка. Але якщо порівнювати манну кашу з іншими продуктами, іншими крупами, то можна відзначити, що саме в цій крупі буде найменше користі.

Манна каша, шкода

Шкода манної каші перш за все в тому, що в ній міститься величезна кількість клейковини, глютену. Про шкоду глютену сьогодні говорять практично постійно, так як він може принести чимало бід. Цей білок дуже складний для перетравлення, особливо, якщо «нав'язувати» його незміцнілий, непідготовленому організму маленької дитини. Дуже багато людей не переносять глютен абсолютно. В такому випадку може розвинутися хвороба під назвою целіакія, згодом вона передається у спадок і не піддається лікуванню. Це важка форма непереносимості, єдиний спосіб з нею боротися - уникати будь-яких продуктів, в яких є глютен.

Оскільки манна каша має ніжну консистенцію, її звично давали дітям з самого раннього віку, викликаючи цим бурхливу реакцію організму. Глютен, який потрапляє в організм вже з 6 місяців призводив до того, що починали провокуватися і інші серйозні алергії, наприклад, на білок коров'ячого молока або ж на цукор. Глютен може запустити довгу алергічну ланцюжок, так що його не можна давати дуже рано, і особливо у вигляді манної каші. Целіакія завдяки ранньому прикорму манкою легко і швидко розвивається в ранньому віці. Найперші наслідки, з якими доводиться мати справу - це серйозне порушення стільця у дитини. Якщо не звертати на це увагу, то постійне надходження глютену в організм призводить до того, що оболонка кишечника стає тонкою, а в кінцевому підсумку істотно порушується всмоктування будь-якого корисного і поживної речовини через кишечник.

Це не єдиний удар, який може нанести манна крупа по незміцнілий організм. Справа в тому, що в ній також міститься ще одна речовина, яке бажано виключити на перших порах з дитячого раціону. Це фітин. У манки його предостатньо. Фітин в свою чергу пов'язує солі кальцію. Тому кальцій в кров не надходить, і все це призводить до того, що дитячий скелет ненормально розвивається. Найбільше кальцію знаходиться в кістках. І найважливіше, що рівень кальцію в крові не повинен змінюватися. Якщо його не вистачає, то організм сам починає заповнювати рівень кальцію в крові, вимиваючи його з кісток. В кінцевому підсумку все це призводить до серйозних захворювань в дитячому організмі - ті діти, які якщо манку досить часто, нерідко страждали від рахіту. Також можлива спазмофилия - вимивання кальцію з крові зумовлює появу сильних судом і спазмів. Це не єдиний удар, який може нанести манна крупа по незміцнілий організм Тому сьогодні жоден лікар педіатр порекомендують молодим батькам починати прикорм з манки - спочатку вводиться овочеве пюре, хоча раніше було навпаки.

Показово, що діти, які відмовлялися від манної каші, інтуїтивно розуміли, що дитячому організму зовсім не слід поглинати таку кількість крохмалю. Крім того, якщо доросла людина крохмаль переносить непогано, то дитячий організм цілком може відреагувати інакше.

Одна зі складових білка глютену - це Глікодін, речовина, яке призводить до того, що ворсинки кишечника вмирають. На додаток до всього фітин змінює структуру кишечника таким чином, що згодом кишечник не може нормально сприймати ні вітамін D, ні залізо, яке так важливо для дитячого організму.

Однак, все це перетворюється в гідності з віком. На шлунок дорослої людини ці речовини подібним чином не впливають. Та й з віком потрібно обмежувати споживання білка, що як раз і забезпечує манна каша. Крім того, манна каша в літньому віці є профілактикою раку товстої кишки і зовсім не дратує шлунок.


Хто ж правий, мами або бабусі?