Полезные материалы

молоко пряжене

  1. Загальна характеристика продукту
  2. особливості складу
  3. технологія приготування
  4. домашнє приготування
  5. Чим небезпечний продукт
  6. Зростання ризику розвитку раку
  7. непереносимість лактози
  8. Причина розвитку акне
  9. Чим замінити пряжене молоко в раціоні
  10. мигдальне молоко
  11. Соеве молоко
  12. рисове молоко
  13. конопляне молоко
  14. лляна молоко
  15. Фундучное молоко
  16. Кокосове молоко
  17. вівсяне молоко
  18. Продукт з кешью

Смак топленого молока просто не може залишити байдужим Смак топленого молока просто не може залишити байдужим. Більш тонкі і ніжні молочні нотки змінюються несподіваним кавово-карамельним післясмаком. Саме в цьому послевкусии і міститься вся принадність продукту, саме заради нього людина намагається збільшити час глотка, щоб хоч на кілька секунд довше затриматися в цій солодко-кавовій вуалі.

Ми звикли додавати карамельний інгредієнт в кава , Випічку або просто в стакан для подальшого вживання. Але що насправді ховається за привабливою етикеткою і чим загрожує надмірне захоплення підсолодженим коров'ячим молоком?

Загальна характеристика продукту

Топлене (ловлення) молоко - продукт, виготовлений на основі коров'ячого молока, яке піддавалося нерівномірного впливу високих температур.

Подібний напій характерний для слов'янської кулінарної традиції. Наші далекі родичі любили розвести піч, поставити в неї величезний чан з молоком , А після нескладних маніпуляцій насолоджуватися солодким живильним напоєм.

Чи не слов'янські країни практично не знайомі зі специфічним напоєм. В іноземних мовах немає прямого перекладу терміну «пряжене молоко», зустрічаються тільки непрямі терміни, які рідко використовуються в буденному мовленні.

Аналог слов'янського напою - катик. Це тюркське блюдо, спосіб приготування якого дуже схожий на рецепт топленого молока. Біла піниться рідина витримується кілька годин в печі при високих температурах. Рідина, при цьому, не повинна закипати. Після цього молоко випарюють і отримують дуже схожий за смаком і структурі напій.

Після нескладних маніпуляцій отримують бежевий (як у розведеного какао) напій з солодкуватим кавовим присмаком і приємним ароматом. Такий продукт зберігається набагато довше, ніж звичайне коров'яче молоко. Процес скисання трохи «відсувається» за рахунок тривалої термічної обробки.

Напій випивають в чистому вигляді, додають в каву, готують на його основі інші молочні продукти, випічку, креми та десерти.

особливості складу

Тривала термічна обробка так чи інакше впливає на склад кінцевого продукту Тривала термічна обробка так чи інакше впливає на склад кінцевого продукту. Молочний цукор ( лактоза ) При нагріванні починає взаємодіяти з білковими амінокислотами. Процес називається реакцією Майяра. Саме за рахунок цього процесу продукт набуває приємний кремовий відтінок і присмак карамелі / кави або шоколаду.

Нерівномірний вплив температур впливає і на структуру амінокислот . Вони утворюють сульфідні групи, починають взаємодіяти з іншими складовими рідинами і створюють унікальний смак і запах молока.

При томлінні буквально випаровується частина корисного складу:

  • показник жирності підвищується на 6%;
  • рівень кальцію (Са) зростає до 124 міліграм;
  • кількість заліза (Fe) зменшується на 0,1 міліграм;
  • концентрація ретинолу (А) збільшується до 0,04 міліграм;
  • показник аскорбінової кислоти (вітамін С) падає в 4 рази;
  • рівень тіаміну (В1) знижується на 2 пункти.

технологія приготування

Промислове приготування

Продукт виготовляють в промислових масштабах. Сучасна техніка, якої забезпечені виробництва, проводить попередню пастеризацію молока, після чого напій витримують при температурі від 85 до 99 ° C. Витримка проводиться в закритий стерильних ємностях протягом 90 хвилин. Рідина не повинна піддаватися ніякому впливу. Якщо її перешкодити, то на поверхню відразу ж піднімуться величезні шари жиру і білкових сплетінь.

По завершенню томління, рідина охолоджують до 40 ° C. Тепер молоко необхідно заважати, щоб домогтися потрібної консистенції і структури. Після перемішування ємності направляють на охолодження, після чого розливають в необхідну тару і розвозять по точках реалізації.

домашнє приготування

Прокип'ятіть звичайне коров'яче молоко Прокип'ятіть звичайне коров'яче молоко. Підготуйте місткий термос, обполосніть його окропом, а потім влийте всередину ще гарячу білу рідину. Залиште термос остигати на 5-6 годин при кімнатній температурі.

Підігрівати в закритому посуді протягом тривалого часу в домашніх умовах нема чого. Велика ймовірність того, що продукт пригорить, «втече» і спіниться.

Чим небезпечний продукт

Витончення кісткової системи

Довгий час, завдяки рекламі, людство вважало, що молочні продукти зміцнюють кістки. Американські дослідження спростували це помилка.

Жителі США випивають в 6 разів більше молочних продуктів в порівнянні з громадянами Нової Гвінеї. Американці, при цьому, в 47 разів частіше страждають від переломів кінцівок. Найбільш травмуються зона - щиколотка.

У 1974 році Nurses Health провели дослідження. Випробовувані чоловіки і жінки дотримувалися особливого молочного раціону і «змагалися» з тими, хто подібних харчових ритуалів уникав. Молочна група частіше страждала від болю в м'язах і кістках, періодично потрапляла в лікарню з травмами і переломами. Ті, хто відмовився від молочних продуктів, відчували себе відмінно і на стан кісткової системи не скаржилися.

Зростання ризику розвитку раку

Вчені з Гарвардського університету стверджують, що щоденне вживання 1 літра молочних продуктів веде до зростання ризику розвитку раку простати і молочних залоз. Поріг піднімається більш ніж на 30%. Подібне явище розвивається через діоксин. Це високотоксична хімічна сполука, яка міститься в молочку і загрожує нормальному людському функціонуванню.

Жінки, які люблять поласувати молочними продуктами, на 44% більше схильні до ризику виникнення інвазивного раку яєчників.

непереносимість лактози

Непереносимістю лактози страждають 3% населення Швеції і Данії, 17% Фінляндії і Швейцарії, 30% Англії, 42% Франції, близько 100% США, Африки і Південно-Східної Азії Непереносимістю лактози страждають 3% населення Швеції і Данії, 17% Фінляндії і Швейцарії, 30% Англії, 42% Франції, близько 100% США, Африки і Південно-Східної Азії.

Статистичні дані дійсно вражають. У більшості населення з віком знижується рівень лактази. Лактаза - фермент, який розщеплює лактозу. Через нестачу одного ферменту і розвивається недостатність. Непереносимість проявляється в:

  • хронічних запорах;
  • метеоризмі;
  • акне;
  • різких болях в черевній порожнині;
  • блювоті;
  • порушення стільця.

Причина розвитку акне

Молочка не тільки погіршує поточний стан шкіри, але і провокує розвиток вугрової висипки. Причина криється в наявності гормонів, анаболіків і антибіотиків, які входять в молоко і, відповідно, потрапляють в його похідні. Додатковий фактор, який впливає на акне - молочний цукор. Він провокує різкі скачки глюкози в крові, стимулює вироблення інсуліну, а це, в свою чергу, посилює вплив стероїдів на шкіру.

Чим замінити пряжене молоко в раціоні

Часи, коли єдиною альтернативою коров'ячого молока було знежирене, давно пройшли. Сучасний досвідчений споживач дуже зацікавлений у власному здоров'ї, тому проводить кілька годин біля прилавка, щоб уважно вивчити склад і розрахувати можливу користь від придбання. Ви вже знаєте, що коров'яче молоко краще не вживати в їжу, але чому ж його замінити і чи буде альтернатива також смачна і універсальна?

мигдальне молоко

Продукт заповнює брак кальцію (К) організмі. В одній склянці міститься близько 30% від денної дози нутриента. Вчені довели, що коров'яче молоко не зміцнює кісткову систему і, навпаки, «вимиває» більшість вітамінів з людського організму. А ось продукт з мигдалю підтримує здоров'я кісток і суглобів.

Вартість продукту досить висока, але її легко можна знизити, якщо готувати молоко самостійно. Ціна сирої мигдалю цілком посильна, а сам процес віджиму молока не займе багато часу.

Соеве молоко

Інгредієнт найкраще використовувати в поєднанні з іншими рослинними компонентами (фруктовими / овочевими соками, кокосової водою або   вершками   ) Інгредієнт найкраще використовувати в поєднанні з іншими рослинними компонентами (фруктовими / овочевими соками, кокосової водою або вершками ). Соя допоможе швидко відновити м'язову активність, що особливо корисно після силових або кардиотренировок. Крім тонусу м'язів ми отримуємо ще й значний енергетичний заряд на залишок дня. Приємний бонус для спортсменів і адептів здорового харчування: в сої міститься близько 7 грам білка. Про смак і аромат продукту також нема чого турбуватися. смакові рецептори відгукнутися з вдячністю на ніжну обволікаючу текстуру і приємний, ні з чим не порівнянний смак.

рисове молоко

Цей продукт - найсолодше пропозицію на ринку (за рахунку натурального рослинного, а не штучного цукру ). Навіть вибагливий дитина, яка звикла до шоколаду і солодкого чаю не зможе відмовитися від насиченої рисової рідини. На основі компонента можна варити вівсянку , Різні каші, готувати випічку або просто випивати невеликими склянками.

Рисова рідина надає значну пишність тесту, тому будьте обережні і правильно розрахуйте розмір форми для випікання.

конопляне молоко

Це самий поживний продукт з представлених в списку. Присмак, аромат і навіть структура інгредієнта вельми незвичайним. Смак перетертих насіння можна використовувати не тільки в десертах / випічці, а й в солоних стравах. Спробуйте поєднання товченого картоплі і конопляного молока. Рідина допоможе зберегти приємну м'яку текстуру, посилить натуральний смак компонентів і подарує традиційному блюду кілька нових ароматних контрастів.

лляна молоко

Продукт відмінно впишеться в раціон тих, хто намагається скинути зайву вагу. У 100 грамах молока міститься 25 калорій і лише 2,5 грама жиру. Лляної компонент відмінно підійде для приготування випічки і десертів. Тісто виходить м'яким, ніжним, з легким закутує лляним ароматом. Природною солодощі буде цілком достатньо, щоб відмовитися або звести до мінімуму використання підсолоджувачів.

Фундучное молоко

Відмінна альтернатива вершкам в каві. Смакова палітра складається з солодких горіхових ноток, які відмінно підійдуть і для основних страв, і для десертів. Жирність становить всього 3,5 грама жиру, тому що худнуть можуть спокійно дозволити собі чашечку молока в першій половині дня.]

Кокосове молоко

Кокосової рідиною можна замінити абсолютно всі: від бульйону для супу до основи для йогуртів або випічки. Використовуйте не тільки молоко, але і воду, вершки, здобуті з кокоса. Розрахуйте добовий БЖУ і постарайтеся ввести кокосові продукти в перший прийом їжі і перекушування. Це значно скорочує тягу до солодкого, швидко насичує і задає енергію на залишок дня. Головна перевага продукту - відсутність тваринного жиру і багатий вітамінний склад, який легко засвоюється.

вівсяне молоко

Ідеально підходить для приготування млинців, панкейк і домашніх вафель. Структура готового блюда буде набагато щільніше і пишніше, ніж при використанні коров'ячого молока. Більш того, смак і аромат вівсяного компонента настільки насичений і яскравий, що потреба в додаткових підсолоджувачах автоматично скорочується. Це відмінна заміна солодким шоколадним батончикам або напханий цукром цукеркам.

Продукт з кешью

Екзотичний смак кешью зможе розбавити однотонну палітру салатів і внести особливий акцент в соус. Використовуйте продукт замість вершків або сметани . За приємним вершково-горіховим присмаком не приховується ні трансжирів, ні зайвих калорій або хімічних компонентів.

Більше свіжої і актуальної інформації про здоров'я на нашому каналі в Telegram. підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru

Але що насправді ховається за привабливою етикеткою і чим загрожує надмірне захоплення підсолодженим коров'ячим молоком?
Ви вже знаєте, що коров'яче молоко краще не вживати в їжу, але чому ж його замінити і чи буде альтернатива також смачна і універсальна?