Полезные материалы

Найкраще про сироватці молочної: користь і шкода, дози прийому, калорійність, застосування

  1. Що це таке?
  2. Калорійність і БЖУ продукту
  3. Чим корисна для організму
  4. Користь для чоловіків
  5. Користь для жінок
  6. Протипоказання
  7. Суха молочна сироватка: користь і шкода
  8. Ефективність для схуднення
  9. застосування
  10. Застосування для волосся
  11. Застосування в кулінарії
  12. Як приготувати в домашніх умовах?

Молочна сироватка - побічний продукт, що утворюється внаслідок переробки молока при виробництві сиру або сиру.

Інформація про її ефективності широко поширилася не так давно - близько тридцяти років тому, до цього рідина, що залишається після переробки молока, просто виливалася в каналізацію.

Народна медицина цей продукт використовує вже не одне покоління. Сироватка молочна: користь і шкода, дози прийому - все це ми з вами і розглянемо.

Що це таке?

Молочна сироватка - побічний продукт, що утворюється внаслідок переробки молока при виробництві   сиру   або сиру

Молочна сироватка - побічний продукт переробки молока при приготуванні сиру або сиру

Молочна сироватка доступна споживачам у вигляді рідини і порошку. Порошок добувають шляхом випарювання, в подальшому з нього роблять протеїнові добавки для бажаючих наростити м'язову масу.
Молочний продукт застосовують в косметології, кулінарії, дієтології. Через низьку калорійність цієї знежиреної рідини приймати її можна в будь-який час в будь-якій кількості, але рекомендується не більше 3-х склянок на день. Смак у цього напою досить специфічний, і багато його просто не випити.
Користь сироватки полягає в тому, що вона очищає організм від шлаків і служить джерелом легкозасвоюваного білка, таким чином, вона має застосування для нормалізації роботи багатьох органів, а шкода приносить лише тим, хто не переносить лактозу.

Можливо вас зацікавить що таке айран і чим він корисний для організму. Всі подробиці про цей кисломолочний напій читайте тут ...

Калорійність і БЖУ продукту

За хімічним складом молочний продукт дуже близький до складу сиру, але на 93,3% складається з води.
Як і в сирі, є місце мікроелементів:

  • кальцію;
  • залозу;
  • калію;
  • натрію;
  • фосфору;
  • цинку та ін.

У сироватковому продукті містяться:

  • нікотинова кислота, яку в чистому вигляді активно рекомендують для росту волосся;
  • вітаміни А, С, Е, Н, РР, групи В;
  • холін;
  • пробіотики;
  • лактоза.

Вітамінами і корисними речовинами багато і козяче молоко http://poleznoevrednoe.ru/pitanie/molochnie-produkti/polza-i-vred-kozego-moloka/

Калорійність сироватки молочної дуже низька - всього близько 27 кКал в 100 р
Білка в сироватці молочної міститься 0,9 г / 100 г продукту, вуглеводів у вигляді молочного цукру - 5 г / 100 г, жирів - 0,4 г / 100 г. Білок молочної сироватки, як прийнято вважати, засвоюється організмом набагато краще, ніж білок курячих яєць, і з меншими втратами корисних речовин.

Чим корисна для організму

Головні корисні властивості молочної сироватки полягають в тому, що вона дуже сприятливо впливає на процес травлення, тому при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту її часто включають в список дієтичних продуктів, рекомендованих для вживання при сприятливих дієтах.
При гастриті, дисбактеріозі, запорах, ентериті, ентероколіті, панкреатиті, інфекційних захворюваннях шлунка її корисно пити. Потрапляючи в організм, молочний продукт насамперед очищає його від шлаків і токсинів, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
Вживання в їжу цього дієтичного продукту на регулярній основі допоможе не тільки налагодити роботу кишечника, але і надасть наступне позитивний вплив:

  • очистить печінку;
  • допоможе ниркам, нормалізує рівень води в тканинах;
  • позбавить від прищів, подразнень шкіри, внутрішніх запалень;
  • нормалізує роботу нервової системи;
  • поліпшить стан шкіри і волосся;
  • допоможе роботі серцево-судинної системи і судин головного мозку.

Амінокислоти, що містяться в складі ряжанки, також позитивно впливають на роботу серця і судин. Крім того, вживання ряжанки корисно людям страждаючим підвищеним артеріальним тиском. Детальніше про напій читайте в цій статті…

У нервову систему при вживанні цілющого продукту надходить серотонін, а це, як відомо, «гормон щастя і радості». Народна медицина передбачає використання молочної рідини зовнішньо - для лікування суглобів при артритах і артрозах. Для цього роблять компреси з теплою сироватки і прикладають до уражених хворобою ділянках.

Детальніше про користь продукту ви дізнаєтеся з відео:

Користь для чоловіків

Чи корисна сироватка молочна для чоловічого здоров'я? Невблаганна статистика свідчить, що чоловіки частіше, ніж жінки, хворіють на серцево-судинними захворюваннями.
Застосування в лікувальних цілях молочної сироватки в харчуванні сильної статі допоможе протистояти:

  • атеро- і кардіосклерозу;
  • стенокардії;
  • ішемічної хвороби серця.

Користь для жінок

Продукт переробки молока дуже корисно вживати вагітним, разом з азотистими сполуками малюк буде отримувати додатковий кисень через пуповину. Одна з проблем, з якою стикаються майбутні мами, - набряклість. Вживання сироваткового продукту налагоджує роботу нирок, вони починають працювати активніше, нормалізує рівень води в тканинах.
Стреси, застуди, прийом антибіотиків здатні вплинути на роботу жіночої статевої системи, і ось уже кандидоз (або молочниця, як кажуть в народі) дає про себе знати. Дешевий і ефективний засіб - застосування в лікувальних цілях сироватки проти грибкової флори. Можна пити напій, можна їм спринцюватися, але народна медицина стверджує - ефект однозначно буде.

Відновити мікрофлору організму допоможе і кефір http://poleznoevrednoe.ru/pitanie/molochnie-produkti/polza-i-vred-kefira/

Протипоказання

Що принесе вживання сироватки, користь чи шкода, - залежить в першу чергу від того, чи є у людини лактозная непереносимість. І порошок, і рідина сироватки містять лактозу - молочний цукор, і, на жаль, не кожен організм в змозі засвоїти його. Реакція на лактозу може проявлятися у вигляді різного роду розладів кишечника, можливі алергічні реакції у вигляді висипу або набряків. Лактозною непереносимість - єдине протипоказання, якщо мова йде про свіжому продукті.

При непереносимості лактози можна вживати соєве молоко. У ньому немає лактози, а за рахунок рослинного походження воно стало вибором вегетаріанців. Детальніше про напій читайте тут ...

Не варто забувати, що у свіжих молочних продуктів термін придатності дуже маленький, і що лікує свіжа - може «покалічити» зіпсована сироватка. Можна не тільки не вилікувати ШКТ, а й «придбати» той же дисбактеріоз, з яким свіжий продукт чудово бореться. Має цілющі властивості і годиться до вживання рідина, яка зберігалася в холодильнику не більше 3-х діб.

Суха молочна сироватка: користь і шкода

Молочна сироватка виробляється у вигляді напою або порошку. У вигляді рідини вона дуже низькокалорійна і не може похвалитися високим вмістом білків. Порошок роблять шляхом випарювання і таким чином в ньому штучним чином збільшують концентрацію білків.
Застосування сухої молочної сироватки чоловіками-бодибилдерами дуже популярно. Вона є одним з головних компонентів протеїнових коктейлів. Такі напої допомагають м'язам відновитися після тренувань швидше, надають на організм тонізуючу дію. Нашкодити суха сироватка може в тому випадку, якщо у спортсмена є непереносимість лактози. Тоді цей компонент до складу протеїнових коктейлів не включають.

Для прискореного зростання м'язової маси тіла вживають і арахісову пасту. Продукт на чверть складається з білка, що робить його відмінним, а головне, дешевим, аналогом дорогих протеїнових коктейлів і батончиків для спортсменів і бодібілдерів. Чим ще корисна арахісова паста читайте в цій статті…

Ефективність для схуднення

Користь для схуднення сироваткового напою полягає перш за все в тому, що він низькокалорійний, а його вживання в невеликих кількостях протягом дня допоможе притупити почуття голоду.
За рахунок прискорення метаболізму при вживанні цього дієтичного напою відбувається:

  • швидке спалювання жиру;
  • зменшення целюліту на проблемних місцях.

Це відбувається завдяки складу, який нормалізує рівень гормонів, що відповідають за апетит, почуття голоду і рівень цукру в крові, тобто створює головні умови для схуднення.

Схуднути можна вживаючи вранці гречку з кефіром http://poleznoevrednoe.ru/pitanie/molochnie-produkti/pomozhet-li-kefir-s-grechkoj-po-utram-pohudet/

застосування

У косметології

Жінки, що стежать за своїм здоров'ям і красою, знають про користь сироватки для організму. Внутрішньо вживання призводить до того, що у жінок вирівнюється колір обличчя, шкіра стає більш еластичною, а волосся шовковистою, адже до складу цього молочного продукту входить кальцій і цинк - одні з головних «добавок» для жіночої краси.
Корисні властивості для особи проявляються не тільки при внутрішньому застосуванні. Для боротьби з жирною шкірою використовують маски, засоби для вмивання, тоніки на основі сироватки. Як користуватися сироваткою для особи? Найпростіший спосіб - вмиватися теплою молочної рідиною вранці і ввечері. Пори звужуються, а колір обличчя вирівнюється. Сироватка з лимонним соком відома як неперевершений засіб проти пігментних плям.

Детальніше про використання молочної сироватки в косметології ви дізнаєтеся з відео:

Широке застосування в косметології знайшло і вершкове масло http://poleznoevrednoe.ru/pitanie/molochnie-produkti/chem-polezno-slivochnoe-maslo-polza-i-vred-dlya-organizma/#i-15

Застосування для волосся

Цей варіант використання сходить ще до часів наших бабусь, прабабусь і т.д. Найпростіший спосіб, як можна застосовувати для волосся цей молочний продукт, - просто додавати його до шампунів. Щоб волосся блищали, потрібно їх після миття обполіскувати сироваткою, яку через 10-15 хвилин змивають водою. Для посилення ефекту можна надіти шапочку і замотати голову рушником, під впливом тепла корисні речовини швидше проникнуть в цибулини волосся.
Для бажаючих домогтися активного росту рекомендуються маски для волосся. В цьому випадку сироватку змішують з медом, яєчним жовтком або дріжджами. Регулярність - запорука успіху, застосування таких масок раз в тиждень сприяє не тільки активному росту, але і розкішного зовнішнього вигляду волосся.

Застосування в кулінарії

Молочна сироватка використовується для приготування багатьох борошняних виробів. Для тих, хто хоче схуднути, але не може відмовитися від хліба, є багато рецептів бездріжджового тіста на основі сироватки. Також її використовують у приготуванні тесту для пирогів, млинців, пельменів, вареників, печива, для супів - російської окрошки або молдавської Сирбушка.

Можливо вам буде цікаво дізнатися як в кулінарії можна використовувати адигейський сир? Як його вживати ви дізнаєтеся з цієї статті ...

Сироватка може виступати альтернативою курячим яйцям. Їх досить часто замінюють в рецептах саме цим продуктом переробки молока. Особливо це актуально для людей, організм яких не переносить яєчний білок, і дотримуються дієти.

Як приготувати в домашніх умовах?

Процес природного утворення продукту відбувається так:

  • Молоко ставлять на кілька днів у тепле місце, де воно перетворюється під впливом тепла в кисле молоко;
  • Кисле молоко прогрівають в ємності до освіти сирної маси (вона піднімається нагору), внизу залишається рідина жовтуватого або блідо-салатового кольору;
  • Утворену сирну масу слід відкинути на марлю або друшляк, щоб стекла рідина. Ось ця рідина і є наша сироватка. Вона має кислуватий, м'який смак, специфічний, але в цілому приємний.

Є інші способи отримання сироватки: якщо немає часу на очікування природного скисання, свіже молоко доводять до кипіння, додають оцет або лимонну кислоту, від чого воно відразу згортається, утворюючи сирну масу, яка піднімається вгору, а внизу залишається рідина.

Як і в першому випадку, проціджуємо цю масу і отримуємо сироватку.
Зберігати такий продукт слід в холодильнику не більше 3-х діб.

Що це таке?
Що це таке?
Як користуватися сироваткою для особи?
Можливо вам буде цікаво дізнатися як в кулінарії можна використовувати адигейський сир?
Як приготувати в домашніх умовах?