Полезные материалы

Найкращий час доби для занять в спортзалі

Багато людей, на протязі тривалого періоду не можуть визначитися, в який же час доби найкраще   займатися спортом Багато людей, на протязі тривалого періоду не можуть визначитися, в який же час доби найкраще займатися спортом . Фахівці в цій галузі також сперечаються, проводять експерименти. Але, вибираючи певний час, ви, перш за все, повинні брати до уваги саме свій біологічний ритм.

Звичайно ж, якщо ви - жайворонок, то ідеальним часом для спорту буде ранок. У той же час сови ніяким чином не зможуть змусити себе займатися вранці. Але, якщо піти на пробіжку все ж вийде, то вона буде супроводжуватися млявістю і зіпсованим настроєм. Тому вибір часу є індивідуальним. Але, не дивлячись на це, є кілька аргументів на користь ранкових занять. Всім відомо, що пробудження після сну організм переносить поступово. Тобто зануритися відразу в роботу для вас, швидше за все, буде проблематично. А півгодинна тренування або зарядка допоможе організму підбадьоритися і налаштуватися на рішення робочих питань.

На думку фахівців, люди, які тренуються вранці, мають хороший метаболізм. Ці процеси запускаються під час тренування і зберігаються на весь день. А щоб ще більше прискорити обмін речовин, ви можете проводити силові тренування відразу після ранкової розминки. Люди, які спеціалізуються на харчуванні, стверджують, що ранковий спорт дуже корисний для схуднення. Все відбувається таким чином: саме вранці рівень цукру в крові достатньо низький і під час вправ енергія буде витрачатися за рахунок жирових клітин, а не цукру. Тому можна витратити набагато більше калорій, ніж під час вечірнього тренування.

Також, тренування в ранковий час заряджають енергією на весь день, що дозволить організму втрачати калорії весь трудовий день. У той же час, люди, які відвідують тренажерний зал ввечері, вже досить втомлені і тому не можуть витримати навантаження. Тому калорії у них витрачаються набагато повільніше. Англійські вчені провели кілька досліджень, внаслідок яких дізналися, що ранкові тренування впливають не тільки на настрій і обмін речовин, а ще й на зниження апетиту. Справа в тому, що фізичне навантаження пригнічує вироблення гормонів, які і відповідають за відчуття голоду. Тому саме ранкові навантаження допоможуть подолати схильність до переїдання.

Крім перерахованих вище плюсів варто відзначити, що новачкам просто необхідно починати заняття вранці. Оскільки за весь день у вас напевно накопичаться справи, проблеми, які потрібно буде вирішувати. До того ж до кінця робочого дня ви відчуєте втому і щоб змусити себе піти в зал, знадобиться велика сила волі. Якщо ви все ж таки зважитеся на ранкові тренування, то через місяць помітите, що ви стали більш дисципліновані.

Для любителів тренажерного залу, найочевидніший плюс в ранкових тренуваннях - це відсутність черг. Адже основна маса людей йде займатися після роботи, а це найчастіше саме вечірній час. Якщо ви займаєтеся не в залі, а на свіжому повітрі, то ранкові пробіжки будуть набагато корисніше. Оскільки вранці повітря ще чистий і свіжий. Якщо ви страждаєте безсонням, то ні в якому разі не займайтеся спортом ввечері. Адже організм пробуджується і знаходиться в напрузі. До того ж, звичка займатися з ранку перебудує ваш організм так, що ввечері ви будете спати дуже міцно.

У будь-якому випадку, визначаючись з часом для заняття спортом, потрібно індивідуально. Враховуйте при цьому ритм вашого життя, графік роботи, іншу зайнятість. Також визначіться, чим саме ви хочете займатися: тренуваннями в тренажерному залі, груповими заняттями або ж обмежитеся пробіжками в парку. Головне, щоб спорт залишався в вашому житті незалежно від обставин.