Полезные материалы

Натуральний замінник цукру стевія: користь чи шкода

  1. «Медова трава» або найсолодша трава в світі
  2. Де росте стевія?
  3. Чим стевія краще і корисніше інших цукрозамінників?
  4. Яку ж користь несе стевія?
  5. Корисні властивості і протипоказання стевії в медицині
  6. Чи шкідлива стевія?
  7. Де купити стевію?
  8. Як визначити, що стевія хорошої якості?
  9. Як приготувати стевію?
  10. Щоб зробити настій з стевії потрібно:
  11. Щоб отримати відвар стевії для полоскання рота, потрібно:
  12. Чи підходить всім цукрозамінник із стевії або її листя?

Поділитися на Facebook ВКонтакте Twitter Однокласники

Якщо ви навіть і не чули про таку рослину як Стевія, то напевно ви захочете дізнатися про нього більше, коли зрозумієте, що це в теорії найкорисніший вид цукру, та ще й в 300 разів солодший, ніж звичайний білий цукор, і більше того , це чи не єдиний по-справжньому натуральний рослинний замінник цукру.

«Медова трава» або найсолодша трава в світі

Стевія, вона ж «Медова трава», одне з тих рослин, що по праву вважаються самими солодкими в світі. Таку солодкість цієї траві надає стевізоід, що міститься в ній.

Можливо ви не повірите, але звичайний цукор в три сотні разів менш солодкий, ніж ця рослина, вірніше ніж речовина «стевізоід», яке в ньому міститься, але при цьому стевія має вкрай низькою кількістю калорій. Завдяки чому з неї виходить відмінний, а швидше за все і найкорисніший, цукрозамінник. Користь якого, до речі, науково підтверджена дослідженнями ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров'я).

Де росте стевія?

Перші, хто додумався вирощувати стевію, було індіанське плем'я Майя, що знаходилося в Південній Америці. Коли в 18 столітті іспанці побачили індіанців, які п'ють чай зі стевією при хворобах, вони теж вирішили спробувати такі ліки і почали використовувати цю траву. Стевія розійшлася по всій Латинській Америці і Європі вже до 19 століття.

У 20 столітті вчені довели, що стевія захищає організм від шкідливої ​​дії навколишнього середовища, уповільнює процес старіння і відновлює обмін речовин.

Чим стевія краще і корисніше інших цукрозамінників?

Синтетичні цукрозамінники з низькою кількістю калорій можуть змінити метаболізм людини і зарахунок цього може збільшитися і маса тіла. Але стевію цей недолік обійшов стороною, дослідження показали, що стевія не впливає на метаболізм людини в негативну сторону.

Цукрозамінник із стевії, навпаки, корисний, і зменшує рівень глюкози в крові, що допомагає при схудненні. Якщо впливати на стевію високими температурами, ця трава не змінить свої властивості, тому її сміливо можна використовувати при приготуванні гарячих страв.

Яку ж користь несе стевія?

За допомогою корисних властивостей стевії можна зменшити калорійність продуктів і зробити їх більш корисними для людини, таких як соки, салати, хлібобулочні вироби і т.п. якщо використовувати її замість звичайного цукру. Також ця рослина допомагає зменшити апетит. В наслідок усього цього стевія допомагає людям, що страждають від зайвої ваги, позбутися своєї проблеми.

Цукрозамінник із стевії можна вживати людям страждаючим від діабету, тому що на рівень цукру в крові людини стевія не впливає.

Стевія допомагає проти поширення молочниці.

У той час як цукор - це джерело їжі для кандид, тобто грибків, що викликають молочницю, стевія позбавляє від цих паразитів. Стевія ж робить шкіру більш вологою і молодий, підвищує імунітет, позитивно впливає на артеріальний тиск, зменшуючи його, якщо в цьому є необхідність.

Корисні властивості стевії допомагають крові швидше згортатися і, за рахунок цього, допомагає при опіках і ранах. Так само це непоганий засіб від застуди та зубного болю.

Екстракт стевізоіда додають в напої, які вживаються перед обідом і вечерею, щоб з'їсти менше їжі за рахунок зменшення апетиту. При занадто високій концентрації стевії в їжу вона починає гірчити. Щоб цього не сталося, треба іспоьзовать її в менших кількостях.

Корисні властивості і протипоказання стевії в медицині

За більш ніж 30-річний досвід використання стевії в Японії побічних ефектів виявлено не було. Стевія один з небагатьох цукрозамінників, що мають такий низький показник токсичності. Біологічний механізм стевізоіда поки не встановлено, але вже можна трактувати, що він вміє блокувати кальцієві канали, тобто діє як гіпотензивний медикаментозний засіб.

Більш того, вчені встановили, що стевія - це дуже непоганий засіб профілактики від раку підшлункової залози та інших форм цього захворювання. Все завдяки «Кемпферол», що міститься в листі цієї рослини.

Стевія корисна і для очищення організму, безпосередньо пов'язаного і з схудненням, вона непогано допомагає вивести з організму такі шкідливі речовини, як важкі метали і холестерин, також допомагає при деяких видах алергії. При больовому синдромі шлунково-кишкового тракту також вам зможе допомогти ця солодка трава - стевія.

Чи шкідлива стевія?

Є інформація, що стевія небажана при годуванні грудьми і вагітності, а також може не переноситися деякими людьми індивідуально.
Здоровим людям не варто використовувати її в якості основної добавки до їжі і зловживати нею, так як через велику кількість солодкого організм почне виробляти надто багато інсуліну, в наслідок чого чутливість людини до цього гормону сильно знизиться.

Всі дослідження, що показали корисність рослини, були проведені не на натуральних листі стевії, а на екстрактах стевізоіда, який становить всього лише 10% від загальної маси листя. На даний момент не доведено, що стевія впливає на фертильність людини, але на лабораторних тваринах цей ефект був продемонстрований.

Існує думка, що від вживання стевії може розвинутися безпліддя, проте, в країнах, де її вирощують і, відповідно, найчастіше вживають, навпаки, спостерігається високий рівень народжуваності, так що це не доведено і в теорії стевія навіть може дати протилежний ефект за рахунок оздоровлення організму.

Особливо в порівнянні з людьми, які вживають штучні цукрозамінники, які вже точно мають купу шкідливих і просто побічних ефектів і протипоказань.

Де купити стевію?

Стевія продається в аптеках і спеціальних ЕКО магазинах. Купити її можна в різних формах: сироп, порошок, екстракт, таблетки, цукрозамінник, чай, розсип сушеного листя.

Варіантів безліч, але не забувайте, що екстракт набагато солодший натуральних листя, які, до того ж, мають трав'янистий смак, який сподобається далеко не кожному.

Як визначити, що стевія хорошої якості?

Щоб зрозуміти, якісну стевію ви купили чи ні, подивіться на колір її листя. Неякісний продукт буде мати коричневий колір, а зелений колір матиме стевія, яку підготували і зберігали правильно.

Для початку перевірте, чи немає в продукті добавок, якщо в ньому містяться такі добавки як цукор і фруктоза, то від покупки краще буде відмовитися, так як це вплине на користь стевії. Так як ми вже сказали, поки що стевія це найкорисніший цукрозамінник, та ще й самий натуральний.

Як приготувати стевію?

Чай із стевії робиться за таким рецептом:

Потрібно залити одним літром окропу дві чайні ложки висушеної подрібненої трави, ємність щільно закрити і залишити на 20 хвилин. Через двадцять хвилин чай готовий. Приємного чаювання.

Щоб зробити настій з стевії потрібно:

20 грамів сушеної трави залити в термосі склянкою окропу, закрити термос і залишити на 12 годин. Після цього рідину з отриманого настою перелийте в іншу ємність, а решту листя потрібно знову залити окропом, тільки на цей раз нам знадобиться лише половина склянки, і стояти йому буде потрібно вже не 12, а 9 годин.

Отриману рідину перелийте в ємність з іншою частиною настою, зробленої раніше. Настій з стевії готовий. Його рекомендовано застосовувати при великих фізичних навантаженнях, зайвій вазі, занепаді сил і діабетичної хвороби.

Щоб отримати відвар стевії для полоскання рота, потрібно:

в мішечок з марлі помістити 20 грамів сушеної трави стевії, мішечок потрібно зшити і помістити в ємність.

Далі в ємність потрібно залити 2 склянки води. Протягом півгодини кип'ятіть воду зі стевією. Через півгодини кип'ятіння відвар буде готовий. Такий корисний відвар з натуральної стевії може допомогти при шкірних захворюваннях, пародонтиті та стоматиті. Щоб отримати косметичний тонізуючий лід, просто заморозьте цей відвар.

Також і настій, і відвар можна використовувати для ополіскування волосся і ранкових вмивання. Щоденні вмивання настоєм можуть допомогти від прищів і знизять жирність шкіри.

Чи підходить всім цукрозамінник із стевії або її листя?

Ну і звичайно перед тим, як додати стевію в випічку або інше блюдо, спробуйте листочок рослини на смак. Специфічний трав'янистий присмак стевії може сподобатися далеко не кожному, тому краще відразу перевірити, чи подобається він вам.

Якщо її смак вам не дуже сподобався, але ви все ж натхненні користю стевії для організму як самого корисного замінника цукру, тобто варіанти перебити її смак за допомогою м'яти, кориці, лимонної цедри і інших спецій. А якщо ви хочете приготувати маринад з стевії, то навіть це вам не знадобиться, адже в маринаді цей трав'янистий присмак не помітний.

Так що в цілому ми радимо для здоров'я застосовувати стевію як аналог нехімічного замінника цукру, а як ви пам'ятаєте, більшість сучасних дієтологів і лікарів стверджує, що рафінований білий цукор дуже шкідливий для людини, а цукрозамінники в своїй більшості ще більш шкідливі.

джерело

Поділитися на Facebook ВКонтакте Twitter Однокласники

Чим стевія краще і корисніше інших цукрозамінників?
Яку ж користь несе стевія?
Де купити стевію?
Як визначити, що стевія хорошої якості?
Як приготувати стевію?
Де росте стевія?
Чим стевія краще і корисніше інших цукрозамінників?
Яку ж користь несе стевія?
Чи шкідлива стевія?
Де купити стевію?