Полезные материалы

Нешкідливі і ефективні дієти

  1. Відео-жарт про дієти
  2. Варіанти безпечних дієт для схуднення
  3. 5 міфів про нешкідливих дієтах

Мати струнку фігуру з бездоганними формами хотіла б кожна дівчина. При цьому все частіше прекрасну половину людства цікавлять саме безпечні дієти для схуднення, а не екстремальні. Ніхто вже не бажає страждати від болісних «голодних» атак, млявості і нападів нез'ясовного роздратування. Заробити собі гастрит або анемію, постійно експериментуючи з розвантажувальними днями, теж не хочеться. Ми всі прагнемо насолоджуватися життям в повній мірі, не відмовляти собі в улюблених ласощах, але при цьому не товстіти і зберігати позитив. Чи можливо це насправді? Чи існує нешкідлива дієта, дотримуючись яку можна схуднути безпечно і гарантовано?

Відео-жарт про дієти

Найкорисніша дієта на думку лікарів

Відразу варто відзначити: будь-яка грамотна дієтолог скаже своєму пацієнтові, що універсальної дієти для всіх і кожного не існує. Так само як і немає абсолютно безпечного способу схуднення. Прорахувати все заздалегідь і передбачити результат неможливо. Але всі сходяться в наступних пунктах:

  • Не можна різко знижувати кількість споживаних калорій. Особливо це стосується людей, які страждають не тільки ожирінням, але і іншими захворюваннями хронічного характеру. Професійні дієтологи рекомендують таку систему: спочатку потрібно підрахувати середню кількість уживаних за день калорій. Для цього необхідно кілька днів записувати в блокнот все, що було з'їдено. Потім скласти загальну кількість калорій і за допомогою калькулятора знайти середній результат. Отримане число ділимо на два. Це і буде допустима кількість калорій на добу. Наступні сім днів його не можна перевищувати.
  • Крім того, потрібно скоротити удвічі вживання мучного, жирного і солодкого. Через сім днів знову ділимо кількість калорій навпіл, і харчуємося таким чином ще тиждень. На третій тиждень ви повинні з'їдати в три рази менше, ніж перед початком дієти. І майже повністю відмовитися від солодкого, мучного і жирного.
Мати струнку фігуру з бездоганними формами хотіла б кожна дівчина

Чи реально схуднути без стресу і шкоди здоров'ю?

  • Не варто чекати швидких результатів. По-справжньому нешкідлива дієта для схуднення передбачає втрату від 1 до 3 кілограмів на тиждень - не більше! Таким чином, за місяць піде від 5 до 10-12 кілограмів. Наберіться терпіння.
  • Потрібно відмовитися по можливості від солі і пити багато рідини. Не менш 1,5 літрів в день, якщо немає протипоказань (набряки, загострення ниркових хвороб і т.д.). Сіль допустима в кількості не більше 5 м
  • Без спорту не обійтися. Не обов'язково пробігати десятки кілометрів в день на велотренажері. Людям, які страждають на серцево-судинними захворюваннями, такі навантаження навіть протипоказані. Скинути вагу поряд зі збалансованою дієтою допоможе спортивна ходьба, плавання, волейбол, бадмінтон та ін.

Не можна схуднути без спорту, тільки лише рахуючи калорії

  • Щоб уникнути повернення зайвих кілограмів, потрібно продовжувати контроль над харчуванням. Навіть якщо результат вже досягнутий. При відсутності протипоказань можна 1-2 рази в тиждень проводити розвантажувальні дні, якщо вам важко дотримуватися постійно щадну, низькокалорійну дієту.

Дотримуючись цих нескладних правил, цілком реально скинути до десяти зайвих кілограмів без шкоди для свого здоров'я. І не набирати їх довгий час.

Варіанти безпечних дієт для схуднення

Їх дуже багато, але будь-яка нешкідлива дієта передбачає відмову від жирних, крахмалосодержащих, солоних, копчених і смажених продуктів. Під заборону потрапляє фастфуд, консерви, напівфабрикати, алкоголь, соуси типу майонез і кетчуп, газована вода. Дозволені овочі, фрукти, кисломолочні продукти, відварне м'ясо і риба, хліб грубого помелу, крупи - гречка, ячка, коричневий рис. Запечена картопля, макарони твердих сортів, трохи сухого вина теж час від часу вирішуються.

Запечена картопля, макарони твердих сортів, трохи сухого вина теж час від часу вирішуються

Трав'яний або зелений чай з лимоном корисний при будь-якій дієті

І обов'язково - соки, мінеральна вода, зелений чай. При такому наборі продуктів не потрібно додатково вживати полівітамінні комплекси і інші добавки, організм і так не буде страждати від нестачі необхідних речовин. Ось чому принципово відрізняється найбезпечніша дієта для схуднення від екстремальних монодієт і голодування. Ось популярні, смачні і ефективні дієти :

  • середземноморська,
  • болгарська,
  • китайська (японська).

Дієта «Середземноморська» допускає крім овочів і фруктів розумне вживання макаронних виробів і сухого вина

Основа цих трьох дієт - яйця, кефір, відварене м'ясо, тушкована риба, овочеві салати і супи. З'їдати їх рекомендується в 3-5 прийомів з проміжками не менше 3 годин. Намагатися не їсти на ніч. А ось знамениті дієти «Кремлівська» і «блюдечко» зовсім не так уже й безпечні, як прийнято вважати! Перша припускає необмежену вживання алкоголю, а друга - солодкого, мучного і навіть копченого, що ніяк не може бути корисним для організму.

5 міфів про нешкідливих дієтах

  • Можна їсти все, що хочеться, якщо калорії при цьому не перевищують 1800 в день.

Неправда, якщо ці дозволені 1800 калорій буду утримуватися в піці або картоплі-фрі, ви ніколи не схуднете. І не варто вірити худишкам, які стверджують, що кожен день їдять тістечка, гамбургери, і т.д. і при цьому не товстіють. Тут справа, швидше за все, не в одержуваних організмом калоріях. Велике значення має спосіб життя. Для рухомого людини, що займається фізичною працею або спортом, 1800 калорій - в добу однозначно дуже мало. Щоб не валиться з ніг від втоми, таким людям потрібно мінімум 2000-2300 - і вони не будуть набирати ні грама зайвого жиру.

Висновок: перемогти надлишкову вагу, вираховуючи на калькуляторі кількість з'їдених калорій, не можна. Без занять спортом не обійтися.

Чи можна їсти все, що завгодно, і при цьому не товстіти?

  • Можна їсти все, але тільки до шостої години вечора (за 2, 3, 4 години до сну і т.д.).

Насправді нашому шлунку абсолютно неважливо, в який час доби він отримав їжу, важлива її калорійність. Якщо у нього буде достатньо часу її переварити і правильно розподілити отримані вуглеводи, жири і білки, нічого катастрофічного не станеться. Але якщо ви вирішили серед ночі перекусити в ліжку перед телевізором булкою з медом, а потім відразу заснули - самі розумієте, чим це загрожує. До речі, пиріжок на обід в офісі, які ви з'їли, не відриваючись від монітора комп'ютера, нічим не краще.

Висновок: зірвалися і з'їли щось заборонене (неважливо, на сніданок або вечерю) - швиденько на велосипед або за скакалку.

  • Щоб схуднути безпечно і правильно, потрібно їсти часто і невеликими порціями.

Дослідження вчених свідчать: немає глобальної різниці, харчувався людина 5-7 разів на добу або тільки три. Швидше скидали зайву вагу і сантиметри знову ж ті, хто вживав менше калорій і більше рухався. Єдиний плюс - наш шлунок стягується, якщо отримує маленькі порції їжі. Але ніяких «вікон для спалювання жиру» при цьому не відкривається. Факт прискорення метаболізму при дробовому харчуванні науково не доведено.

Висновок: якщо у вас немає часу і можливості скласти меню, розраховане на кілька прийомів їжі невеликими порціями, не переживайте. Просто не переїдайте і стежте за калоріями.

  • Жири та вуглеводи шкідливі, тому їх потрібно виключити.

Ніколи організм людини не зможе залишатися здоровим і правильно функціонувати, якщо не отримує необхідну кількість того й іншого. Головне щоб не в надлишку. Всім відомо, що жири бувають як шкідливі, так і корисні. Наприклад, жирні кислоти Омега 3 і 6, що містяться в рибі, нам просто необхідні. Та й багато вітаміни не засвоюються при нестачі жирів. Недарма у фруктові та овочеві фреші додають кілька крапель оливкової олії або жирних вершків.

Так що якщо ви хочете не тільки схуднути, але і зберегти своє здоров'я - не відмовляйтеся повністю від жирів ні в якому разі. Також як і від вуглеводів. Тим, хто спрямовує свої зусилля на збільшення м'язової маси, в добу потрібно не менше 150 гр. вуглеводів. В іншому випадку ви просто втратите свідомість на тренуванні.

Жирні кислоти Омега 3 і 6, що містяться в рибі, нам просто необхідні

Висновок: вершкове масло замінюємо рослинним, свинину і бекон - морською рибою, цукор і шоколад - медом і сухофруктами.

  • Існує список "хороших" і "поганих" продуктів. Якщо відмовитися від вживання «поганих», можна їсти все інше в будь-якій кількості, не займатися спортом - і не товстіти.

Не існує однозначно дозволених і заборонених продуктів для тих, хто шукає безпечну дієту для схуднення. Картопля містить крохмаль, але якщо від смаженої краще відмовитися, запечена цілком допустима. Не варто захоплюватися здобою, але сендвіч з житнього хліба з висівками можна з'їсти без докорів сумління. Фрукти, безумовно, незамінні складові будь-якої дієти - але банани і виноград не рекомендовані через високий вміст вуглеводів.

Висновок: навіть найкорисніший продукт зашкодить, якщо ним об'їдатися. Точно так само, як неможливо схуднути, відмовившись повністю від якогось одного.

У будь-якому випадку, якщо ви вирішили, то безпечна дієта для схуднення - саме те, що вам потрібно, не нехтуйте консультацією лікаря. Він допоможе вам скласти оптимальне меню, підбере комплекс вправ і надасть моральну підтримку в складні моменти, які неминучі.

Чи можливо це насправді?
Чи існує нешкідлива дієта, дотримуючись яку можна схуднути безпечно і гарантовано?
Чи реально схуднути без стресу і шкоди здоров'ю?
Чи можна їсти все, що завгодно, і при цьому не товстіти?