Полезные материалы

Пластиковий посуд

  1. Відомі вчені про пластиковій тарі
  2. Види пластика і їх маркування

Доступна, легка, зручна у використанні, з герметичною кришкою і така барвиста - все це пластиковий посуд, якою ми користуємося щодня. Зізнатися, на моїй кухні все сипучі продукти розподілені по контейнерах з яскравими кришками, а готова їжа в холодильнику більше не зберігається в важких каструлях. Це ергономічно, та й виглядає так акуратно. І все б нічого, дізнайся я один факт: далеко не всі контейнери з маркуванням «для харчових продуктів» і правда для них призначені.

пластиковий посуд,

Перші контейнери з'явилися завдяки американцеві Ерлу Сайласа тапер більше 70 років тому. Сьогодні бренд найякіснішої пластикового посуду носить його ім'я - Tupperware. Але дешеві аналоги завжди вважаються більш вигідними для гаманця споживача, ніж його здоров'я. Задайте собі питання, чи перевіряєте Ви маркування пластикової тари, скільки разів використовуєте одну і ту ж ємність, розігріваєте або заморожуєте в ній їжу?

Відомі вчені про пластиковій тарі

Відомі вчені про пластиковій тарі

Американські і канадські дослідники, працюючи спільно, виявили бісфенол в складі 95% дитячих пластикових пляшок, а також більшості упаковок для харчових продуктів. Поки вона знаходиться в холодильнику, тара абсолютно безпечна. Але при нагріванні матеріал виділяє бісфенол, який потім потрапляє в їжу.

Але при нагріванні матеріал виділяє бісфенол, який потім потрапляє в їжу

Що таке бісфенол? Це синтетичний аналог жіночого статевого гормону. він надає вплив і на мозок , І на здоров'я репродуктивної системи. Тривала дія синтетичного аналога призводить до онкології простати або молочних залоз, аутизму, затримки розумового розвитку.

Тривала дія синтетичного аналога призводить до онкології простати або молочних залоз, аутизму, затримки розумового розвитку

Вчені з Гарварда підтвердили небезпечність вживання холодних напоїв з такої пластикової тари: вже через тиждень після вживання рівень бісфенолу в організмі підвищується на 70%.

Вчені з Гарварда підтвердили небезпечність вживання холодних напоїв з такої пластикової тари: вже через тиждень після вживання рівень бісфенолу в організмі підвищується на 70%

Шкідлива не тільки їжа, яку ви розігріваєте в таких контейнерах, а й та, яка знаходиться поруч під час розігріву: вся справа в тому, що отруйні речовини проникають в продукти.

Шкідлива не тільки їжа, яку ви розігріваєте в таких контейнерах, а й та, яка знаходиться поруч під час розігріву: вся справа в тому, що отруйні речовини проникають в продукти

Є й інша точка зору, мовляв все це не так вже й шкідливо, адже бісфенол легко виводиться з організму з сечею, а значить немає ніякого впливу на гормональний фон. Але давайте поглянемо на речі тверезо: ожиріння , Діабет та онкологічні захворювання нікуди не подінуться, чи не так?

Але давайте поглянемо на речі тверезо:   ожиріння   , Діабет та онкологічні захворювання нікуди не подінуться, чи не так

Використовувати пластикові контейнери можна і потрібно, ось тільки це ціла наука. Її азам ми б і хотіли вас навчити сьогодні.

Види пластика і їх маркування

Такий наш світ, що уникнути використання пластикового посуду неможливо. Хоча б один товар з вашого списку покупок обов'язково буде в пластиковій тарі. Як в такому випадку уберегти себе? Просто навчитеся користуватися подібними упаковками правильно.

  1. Використовуйте одноразовий посуд тільки один раз.
  2. Не заливайте пластикову пляшку гарячою рідиною.
  3. Не купуйте молоко або масло в пластиковому посуді, адже вона контактує з жирами.
  4. Намагайтеся брати в походи скляний посуд хоча б для дітей.
  5. Звертайте увагу на маркування. Якщо написано «тільки для холодних продуктів», не зберігайте нічого гарячого і навіть злегка теплого.
  6. Не зберігайте продукти в пластиковій ємності занадто довго.

Не зберігайте продукти в пластиковій ємності занадто довго

Якщо ви, як і я, зберігайте їжу в холодильнику в пластикових контейнерах, вибирайте продукцію з отвором і засувкою на кришці ( «насосом»). Так в контейнері утворюється вакуум, який буде перешкоджати розвитку шкідливих мікроорганізмів.

Да уж, небезпека чекає нас з усіх боків. Навіть зручні пластикові контейнери можуть принести чимало шкоди, якщо ви не знаєте, як користуватися ними правильно. Поділіться статтею на своїй сторінці - ваші друзі і передплатники будуть вдячні вам за підказки. І свої контейнери варто перевірити на наявність маркування!

Задайте собі питання, чи перевіряєте Ви маркування пластикової тари, скільки разів використовуєте одну і ту ж ємність, розігріваєте або заморожуєте в ній їжу?
Що таке бісфенол?
Як в такому випадку уберегти себе?