Полезные материалы

Рослинна молоко: так воно корисне?

  1. Останнім часом весь світ налаштований на молоко коров'яче. Мовляв, і алергія від нього, і зайва вага,...
  2. соєва
  3. мигдальне
  4. Рисове і вівсяне
  5. Рослинна vs коров'яче
  6. рецепт:

Останнім часом весь світ налаштований на молоко коров'яче. Мовляв, і алергія від нього, і зайва вага, і ризик розвитку онкології підвищується. Замінник цього продукту був придуманий негайно.

Альтернатива традиційному молоку - так зване рослинне молоко (соєве, кокосове, рисове і т. Д), яке поборники ЗСЖ вважають корисним. Але так чи? Розібратися в цьому питанні допоміг наш експерт.

З усього розмаїття рослинного молока найбільш популярні кокосове, соєва, мигдальне, рисове, вівсяне.

кокосове

З усіх видів рослинного молока це, мабуть, єдине по-справжньому корисне. У кокосовому молоці й вершках містяться среднецепочечние тригліцериди, які сприяють поліпшенню розщеплення і виведення жиру. Його цілком можна рекомендувати для дієтичного харчування. А ще це важливий продукт для тих, хто дотримується кетодіети (з великою кількістю корисних жирів, малою кількістю вуглеводів і білків) - стилю харчування, який рекомендований для оздоровлення та підтримки людей з цукровим діабетом, низкою серйозних захворювань нервової системи (хвороба Альцгеймера, склероз і т. д.), онкологічними захворюваннями.

А ще в кокосовому молоці міститься каприлова кислота. Вона має протизапальну дію, сприяє відновленню слизової оболонки кишечника, допомагає ефективніше справлятися з вірусними інфекціями. Одним словом, це саме суперфудное рослинне молоко з усіх подібних напоїв.

соєва

Йому співають оду багато вегетаріанці, а виробники проголошують його альтернативою коров'ячого молока. Білок в ньому, звичайно, є, але він, як і всі рослинні протеїни, неповноцінний, містить не всі незамінні амінокислоти. Фітоестрогени, які в ньому містяться, з одного боку, сприяють зниженню так званого «поганого» холестерину, з іншого - вони можуть бути зовсім не корисні в раціоні людей з порушенням метаболізму естрогенів. Будь-які соєві продукти в цьому випадку можуть збільшити ризик розвитку естрогенозавісімих пухлин - фибром і міом. Не забувайте, соя визнана одним з найсильніших алергенів - третє місце в десятці! Американські дієтологи повністю виключають соєві продукти з дієтичного харчування.

мигдальне

У цього молока досить приємний смак, також воно є джерелом рослинного протеїну і вітаміну Е - найпотужнішого антиоксиданту. Ось, мабуть, і всі корисні властивості цього продукту ... А тепер про його темну сторону. У мигдальному молоці багато поліненасичених омега-6 жирних кислот, яких багато, як правило, перебирають. З точки зору підтримки ваги і здоров'я це не дуже добре. Омега-6 провокує загальне запалення в організмі в цілому і розвиток запальних захворювань з плином часу зокрема (всі недуги, що закінчуються на «іт»).

Рисове і вівсяне

Рисове молоко не містить глютену, тому як варіант напою для людей з непереносимістю цього білка цілком має право на існування. Вівсяне молоко багате білком. Сказати по правді, дані види напоїв практично не мають смаку. Саме тому в вівсяне і рисове молоко зазвичай додають цукор, поліпшувачі смаку, дуже солодкі фрукти. Як ви розумієте, до здорового харчування дані добавки не мають ніякого відношення.

Рослинна vs коров'яче

Як ми вже писали вище, порівнювати ці продукти - не дуже коректно. Та й говорити про те, який продукт корисніше, - теж. Так, в рослинному молоці менше жиру, є якісь корисні макро- і мікронутрієнти (до слова сказати, отримувати їх можна і з іншими продуктами харчування). Тоді як в коров'ячому молоці є і казеїн, на який, нехай і рідко, але все ж виникає алергія, і лактоза - з нею пов'язують харчову непереносимість, і інсуліноподібний фактор росту, що підвищує ризик розвитку пухлин. Але важливо розуміти, що в світлі поточних дієтологічних знань не можна говорити про користь і шкоду будь-яких продуктів в загальному, для всіх. У кожної людини є індивідуальна біохімічна непереносимість. Навіть на дуже корисне кокосове молоко може розвинутися алергія (таке трапляється, якщо є загострена реакція імунної системи на латекс), а то ж коров'яче та сама людина може пити без шкоди для здоров'я.

Як резюме можна сказати, що рослинна молоко не можна вважати замінником коров'ячого. Користі в ньому, крім кокосового, не так вже й багато. Деякі види молока (з горіхів) і зовсім недоречні в харчуванні людей із зайвою вагою і поруч захворювань запального характеру.

Яке молоко, крім кокосового, можна порекомендувати всім поборникам ЗСЖ?

Молоко з насіння Чіа або, наприклад, із лляного насіння. Але, на жаль, таке рослинне молоко можна робити хіба що самостійно. У промислових масштабах його поки не виробляють.

У промислових масштабах його поки не виробляють

рецепт:

Насіння Чіа подрібнити, залити водою, в середньому на три столові ложки насіння дві чашки води. Поставити на ніч в холодильник. Потім можна пити або їсти разом з насінням Чіа. Або віджати через щільну тканину і пити. Можна додати корицю або ваніль, кому що подобається.

При цитуванні даного матеріалу активне посилання на джерело обов'язкове.

Але так чи?
Яке молоко, крім кокосового, можна порекомендувати всім поборникам ЗСЖ?