Полезные материалы

Сауна після тренажерного залу: користь чи шкода?

  1. Чи можна після тренування йти в лазню (сауну)
  2. Негативні і спірні сторони лазні після тренування
  3. Види саун в тренажерних залах
  4. Порівняльна таблиця впливу різних видів бань на організм
  5. Як підготуватися перед походом в сауну?
  6. Чи варто йти в сауну перед тренуванням?
  7. Відео: корисна чи шкідлива лазня після тренінгу

Вести здоровий спосіб життя - модний тренд. Всілякі спортзали, басейни та сауни - то, що може допомогти поліпшити стан тіла і організму в цілому просто наповнені відвідувачам. Часто, в переслідуванні за швидким результатом люди намагаються в один день пройти всі процедури і поєднують походи в сауни та тренажерні зали. Чи варто це робити? Як зробити це правильно? Ми поговоримо в цій статті.

Чи можна після тренування йти в лазню (сауну)

Сауна - сучасне похідне від традиційної і звичної всім лазні, яка здавна славиться своєю можливістю надавати сприятливий вплив на здоров'я людини Сауна - сучасне похідне від традиційної і звичної всім лазні, яка здавна славиться своєю можливістю надавати сприятливий вплив на здоров'я людини. Особливо популярним останнім часом стало відвідування сауни після тренування, хоча, це питання дуже спірне. Звичайно, після важких навантажень і роботи над своїм тілом піти і розслабитися в сауні - те, що потрібно, тим більше, що практично у кожного великого тренажерного залу є своя сауна.

Ефект від сауни - не тільки гарний настрій і відчуття розслабленості, але і внутрішній вплив на організм, яке не можна помітити, просто глянувши на людину. Тому, ми опишемо ефект, який чинить сауна на організм людини після безпосередньо після тренування:

  • Після відвідування сауни, м'язи оновлюються вдвічі швидше, за рахунок того, що кровоносні судини через підвищення температури стають більш еластичними і стають ширшими, що робить більш активної роботу серця;
  • У Північній Америці, постійними клієнтами саун було проведено дослідження, в ході чого було доведено, що сеанс в парній поле відвідування тренажерного залу не тільки розслабляє, але і знижує біль у м'язах через те, що активно виділяється ендорфін - гормон щастя. Цим же експериментом було доведено і те, що відвідування сауни допомагає позбутися від лактату молочної кислоти і токсинів, які виділяються в організмі при тренуванні і «гальмують» роботу м'язів;
  • Сауна сприяє комплексному очищенню організму: від токсинів в організмі, до часу на шкірі, а це дуже важливо для тих, хто тренується постійно;
  • Під час тренувань виділяється гормон картізол, який руйнує організм. Сауна допомагає від нього позбавитися;
  • Сауна - прекрасне рішення, для тих, хто має зайву вагу і намагається від нього позбутися шляхом тренувань і ПП. Сауна в цій справі стане хорошим помічником, адже доведено, що за півгодини тут можна скинути 300 калорій. Крім того, під впливом високої температури, яка рівномірно прогріває тіло, обмінні процеси в організмі і хімічні реакції прискорюються і підшкірний жир, який часто перетворюється в «апельсинову кірку» йде швидше. Що стосується вісцерального жиру, то найчастіше відстежити його поява досить складно. При навантаженні він іде разом з підшкірним, тому, відвідування сауни допоможе і в цьому випадку.

Негативні і спірні сторони лазні після тренування

Сауна - місце корисне, але при зловживанні і нехтування деякими правилами відвідування сауни, особливо після динамічної тренування в залі, наслідки можуть бути плачевними. Тому, не рекомендується відвідування сауни в наступних випадках:

  • При захворюваннях серцево-судинної системи: гіпертонікам, у яких тиск вище норми. Сауна може принести настільки великий «стрибок», що судини не витримають, а гіппотонікі можуть отримати різкий стрибок тиску, що призведе до серйозних проблем;
  • Люди, у яких є проблеми зі шкірою: починаючи від жирності і закінчуючи екземою повинні мінімізувати свої походи в сауну;
  • Вагітні жінки, які відвідують сеанси гімнастики, категорично не повинні відвідувати сауну після тренування - це небезпечно для дитини;
  • Не можна йти в сауну, якщо тренування було складніше, аніж зазвичай, або тривала більше 45 хвилин, це пов'язано з тим, що навантаження на організм в принципі, а особливо на серці була сильніше і додаткового стресу у вигляді високої температури воно може просто не витримати;
  • Якщо ви відчуваєте постійну спрагу на тренуванні і не можете напитися - відмовтеся від відвідування сауни в цей день, так як це - пряма ознака того, що організму не вистачає рідини, а сауна покликана до того, щоб цю саму рідину виводити, тому не варто так «вантажити» організм.

Спірним питанням в відвідування сауни після тренування є те, що дослідження показали, що зниження маси тіла проходить не стільки через спалювання жиру (хоча цього у сауни не віднімеш), а через виведення рідини, що по суті не дуже гарна риса. Тому, багато тренера не рекомендують своїм підопічним ходити в сауну після тренування. Також спірним є поняття «очищення організму», яке ніяк не доведене наукою і тому, багато фахівців оскаржують такий ефект і його позитивний вплив на процес схуднення в принципі, називаючи його нічим іншим, як «плацебо». Ще одним моментом, який часто оскаржують в питанні відвідування сауни є можливість правильно харчуватися після парної. Фахівці роблять головний акцент на тому, що після тренування необхідно щільно поїсти, щоб поповнити запас нутрієнтів і запустити м'язовий анаболізм.

Види саун в тренажерних залах

Сьогодні, практично в кожному великому спортивному комплексі є своя сауна. Залежно від того, який розмір приміщення виділена під сауну в тренажерних залах використовуються наступні види саун:

Порівняльна таблиця впливу різних видів бань на організм

Суховоздушная лазня Сира (парова) лазня Водяна (японська) лазня Інфрачервона лазня 1. Зниження температури тіла за рахунок швидкого випаровування вологи;

1. Висока вологість повітря перешкоджає швидкому випаровуванню вологи, тому, тепловіддача менш ефективна; 1. Нормалізація температури тіла за рахунок рівномірного прогрівання тіла; 1. За рахунок того, що промені, які використовують в інфрачервоної лазні схожі з тими, що виділяє людське тіло, тіло перегрівається рівномірно, а тепловіддача дуже ефективна; 2. Відсутність ризику перегрівання організму; 2. Висока теплопровідність призводить до перегріву; 2. За рахунок того, що температура середовища не змінюється різко, ніяких «стрибків» температури немає, а значить, додаткового навантаження на організм не виникає; 2. Тіло прогрівається рівномірно, відповідно і ризику перегрітися не виникає; 3. Сухий повітря не перенавантажувати серцево-судинну систему; 3. Високе навантаження на серце за рахунок підвищення температури організму; 3. Не робить негативного впливу на серцево-судинну систему, не викликає стрибків тиску; 3. Відвідування інфрачервоної лазні після тренування благотворно позначається на роботі серцево-судинної системи, зміцнює судини і нормалізує тиск; 4. Відновлення дихання після тренування. 4. Ускладнює дихання, через невеликої кількості кисню в повітрі і великої кількості пара. 4. Не впливає на процес газообміну в легенях, в такій лазні дихати легко, а широке використання в водяній бані ефірних масел допомагає позбутися від захворювань дихальної системи. 4. підвищує приплив кисню до всіх органів.

Як підготуватися перед походом в сауну?

Перш ніж піти в лазню після тренування, необхідно дати організму відійти від навантаження хоча б кілька хвилин і тільки потім заходити в приміщення лазні Перш ніж піти в лазню після тренування, необхідно дати організму відійти від навантаження хоча б кілька хвилин і тільки потім заходити в приміщення лазні. Перш ніж зайти в парильню, необхідно постояти кілька хвилин під теплим душем, обов'язково без мила, інакше ви змиєте захисний шар шкірного жиру з шкіри. Обов'язково сплануйте свій похід в лазню після тренування заздалегідь і не забудьте тапочки, шапочку і рукавички, якщо ви збираєтеся паритися віником. А також запасіться великою кількістю води, а краще - трав'яного чаю, він краще втамовує спрагу.

При першому заході перебувати в парній не довше 5-7 хвилин, тому що організм виснажений тренуванням і тривале перебування в середовищі з високою температурою стане стресом і може спричинити за собою наслідки у вигляді запаморочення, нудоти і навіть втрати свідомості.

Також не варто займати відразу верхню полицю, серцево-судинна система після напруги під час тренування може не витримати різкого підвищення температури.

Що стосується використання віника, то тут кожен повинен вирішувати для себе. Якщо ви не любите хлестания в лазні - використовувати віник не обов'язково, якщо ж ви любитель, то при першому заході в парну бити себе віником можна, краще починати цю процедуру з третього-четвертого сеансу та й тоді робити це потрібно акуратно і плавно.

Чи варто йти в сауну перед тренуванням?

Якщо ви замислюєтеся над тим, чи можна відвідати сауну перед тренуванням, наша відповідь певний - краще утриматися від подібних заходів. Це пов'язано з тим, що після сауни людина менш витривалий, а значить не зможе виконати необхідний комплекс вправи, особливо, якщо мова йде про силовий тренуванні. Також несприятливо позначиться похід в сауну перед тренуванням і на роботі серцево-судинної системи, так як висока температура і наступні фізичні вправи можуть привести до перенапруження і перезавантаження організму. Крім того, підвищується ризик отримання травми на тренуванні, так як розслаблені м'язи не працюють злагоджено. Тому, щоб уникнути подібних проблем і ризиків краще, не бронювати сауну перед відвідуванням тренажерки.

Відео: корисна чи шкідлива лазня після тренінгу

Зважитеся ви на відвідування сауни в один день з відвідуванням тренажерного залу чи ні - справа ваша, головне, щоб вам було комфортно в тому способі життя, якого ви дотримуєтеся.

Чи варто йти в сауну перед тренуванням?
Чи варто це робити?
Як зробити це правильно?
Як підготуватися перед походом в сауну?
Чи варто йти в сауну перед тренуванням?