Полезные материалы

Сир користь і шкода для організму: натуральний продукт з усіх ракурсів

  1. склад
  2. аналіз продукту
  3. худне
  4. вагітним
  5. Який сир краще?
  6. зернений
  7. Козій
  8. кальцинований
  9. заморожений
  10. З топленого молока
  11. Кому він протипоказаний

Привіт, мої дорогі читачі

Привіт, мої дорогі читачі! На сторінках блогу, я вже стільки разів поверталася до теми сиру, що думаю, пора вже нарешті, поговорити з точки зору конкретної його корисності для організму ... або шкідливості?

Сир користь і шкода, якого із завидною постійністю хвилюють уми росіян, завжди займав почесне місце на нашому столі. А ви як ставитеся до даного продукту? Позитивно? Ось і я теж. Не вірю я в його шкідливість. Але, не буду забігати наперед, про все по порядку.

склад

Що ми тут маємо? Те, що будь-який сир - це концентрат молока, який містить корисні речовини цього продукту. І в першу чергу, він є багатим джерелом білка. Крім білка, містить 12 вітамінів і цілий ряд корисних мінералів (наприклад, таких, як кальцій, фосфор, залізо), які просто необхідні як для дорослих, так і для дітей.

Увага! Якщо ви побачили в складі рослинний жир, то це не справжній сир, а сирний продукт, від якого немає користі.

Знежирений сир так само містить багато вітамінів, він відрізняється тільки меншою кількістю калорій.

Спеціально для вас я знайшла чудове відео, де фахівець дохідливо розповідає про корисні видах сиру:

аналіз продукту

У давнину сумнівів не було - корисний сир чи ні. Їли із задоволенням і діток годували, якщо була така можливість, звичайно. Це зараз кожен продукт під сумнів піддають, і аналіз повний роблять на «предмет впливу». Що ж, ми живемо в сучасному світі, не порушуватимемо його законів, і розкладемо все по полчка.

худне

  • Цінним компонентом в його складі є казеїн. Казеїнат кальцію сприяє зниженню апетиту, віддаляє почуття настання голоду, завдяки тому, що довго перетравлюється. Він зберігає м'язи в тонусі і сприяє підтримці температури тіла на належному рівні при мінімальних витратах енергії.
  • Зміст в сирі великої кількості вітамінів і мінералів допомагає зберігати в цілості зуби і кістки, які в першу чергу страждають від всіляких дієт. Завдяки сиру, організм не страждає від нестачі вітамінів, нормально функціонують органи і системи.
  • З молочного продукту можна приготувати масу різноманітних і смачних страв , А значить, дієта не буде одноманітною, і ви зможете щодня балувати себе вкусняшками.
  • Сир має одну цікаву особливість ... Вгадаєте, яку? Виявляється, він здатний благотворно впливати на роботу нервової системи, будучи своєрідним природним антидепресантом .

дітям

  • Всі корисні речовини служать своєрідними «цеглинками», з яких будується нервова система і органи травлення малюка. Що міститься кальцій і фосфор формують міцні зубки і кісточки.
  • Велика кількість білка, добре засвоюється організмом дитини, не викликаючи подразнення слизової шлунка і кишечника.
  • Вміщені антибактеріальні речовини нормалізують мікрофлору кишечника.
  • Сирок, приготований з різними добавками або збитий смузі сирний з медом, з варенням, з родзинками або навіть зі згущеним молоком не тільки урізноманітнюють дитяче харчування, але і зроблять його смачним десертом, який дитина їстиме із задоволенням, які б труднощі з його харчуванням ви не відчували.

вагітним

При вагітності слід обов'язково використовувати цей продукт, але в розумних кількостях. Саме при цьому прекрасному стані діє правило: «Багато, не означає, добре».

  • Кальцій, що міститься в складі, як сформувати здорову кісткову тканину малюка, але і допоможе підтримати в хорошому стані зуби і волосся, які в першу чергу страждають від нестачі цього елемента.
  • Вживаючи сир, ви поліпшите своє зір і нормалізуете процес кровотворення, зміцните м'язи і поліпшите роботу внутрішніх органів. Ви, напевно, і не здогадувалися, що сир дуже корисний не тільки для кишечника і шлунка, а й для печінки, так як він допомагає запобігти її жировому переродженню.

бодибилдерам

  • Уже згаданий вище казеїн сприяє підживлення організму енергією на тривалий час.
  • Він містить також в своєму складі і бистрораспадающіхся протеїни, тому його можна вживати і після тренування.
  • Завдяки кальцію, зміцнюється м'язово-кісткова система організму.
  • Швидко і легко засвоюється.

Усвідомили? Для тих, кому бодібілдинг став сенсом життя, причому як для чоловіків, так і для жінок, він є необхідним продуктом харчування.

Я більше вам скажу, є ряд захворювань, при яких вживання сиру здатне вилікувати пацієнта. Багато лікарів вважають, що лляна олія в поєднанні з сиром, здатні позбавити людство від раку. Ви тільки уявіть, вживаючи на сніданок (Або ввечері, не суть) 100 гр. продукту, змішаного з двома столовими ложками цього масла, ви рятуєтеся від онкології!

Увага! Це всього лише, думка. А чи не науково доведений факт.

Який сир краще?

Вибираючи сир, багато хто віддасть перевагу домашній, ніж магазинний. Я і сама дотримувалася такої думки, але чи завжди це вірно? Домашній сир ви завжди знаєте, з чого приготували, але ж і в магазині можна вибрати корисний сир. Подивіться, як це зробити правильно:

А тепер давайте подивимося, які види сиру бувають крім звичного варіанту.

зернений

Готується за спеціальною технологією з додаванням вершків і солі. Через цю свою особливість знежиреним він не буває, та й процентний вміст білка залишає бажати кращого. Саме тому для тих, що худнуть дам і спортсменів краще вибирати традиційний вид сиру.

Однак, не все так однозначно. Такий продукт дуже корисний для людей похилого віку, так як в ньому відсутні пурини - речовини, що порушують процес обміну і підвищують рівень сечової кислоти в організмі. А ще такий продукт має профілактичну дію при атеросклерозі.

Козій

Основною його перевагою є те, що його можна вживати тим, хто має алергію на коров'яче молоко. Лікувальні властивості набагато перевершують сир з коров'ячого молока. Цей продукт робить позитивний вплив на весь організм, його вживають при остеопорозі і при нестачі тваринного білка. За змістом в ньому білка він ближче до м'яса, ніж до молочних продуктів, і калорійність набагато нижче - чудо, а не продукт для здоров'я!

Увага! Надмірне вживання козячого сиру може значно підвищити рівень холестерину, тому не слід їм захоплюватися.

м'який

Цей сир за своїми зовнішніми і смаковими якостями більше схожий на ніжний йогурт, властивості продукту теж значно «розбавлені». Вибираючи його, стежте, щоб він не був виготовлений з додаванням сухого молока.

В ідеалі в складі повинно міститися все те, що і в звичайному сирі. Але, виробник може додавати і вершки, і сметану (тут треба бути уважним з вибором, щоб замість сиру, сирну масу не купити).

Такий сир дуже люблять діти. Але навіть якщо ваше чадо не любитель молочних продуктів, то варто додати туди, наприклад, варення, щоб вийшов незвично смачний десерт червоного кольору, який навіть близько не нагадає нелюбимий сирок.

кальцинований

Він містить хлористий кальцій. І рецепт його приготування я вам вже давала, але занадто захоплюватися їм не рекомендується, так як він може серйозно порушити обмін мінералів в організмі. Зазвичай такий сир дають дітям в період їх зростання, але добова норма не повинна перевищувати 100 гр.

альбумінний

Досить цікавий варіант продукту. Готуватися з відходів сироварного виробництва - підсирної сироватки. Найчастіше має солодкий смак, але при цьому чудово підходить при діабеті. Його рекомендують до вживання після 50 років, коли обмін речовин в організмі сповільнюється. Їжте його з цукром вранці або на ніч - з висівками.

З нього роблять різноманітну випічку, а й як самостійний продукт вживають. А найсмачніше (і корисніше!) - з пшоняною кашею , Та кефіром буде.

заморожений

Краще використовувати для випічки, так як користь його, на жаль, невелика. Навіть довго зберігаються в заморожуванні напівфабрикати (згадаємо про вареники), вже через кілька днів втрачають свій смак.

З топленого молока

У магазинах він рідко зустрічається, це натуральний продукт з ніжним смаком. Готується він так само, як і звичайний, але з топленого молока. Його можна їсти просто так, а можна з фруктами або приготувати з нього сирники.

Кому він протипоказаний

Обмеження у вживанні продукту є незмінно, про це дивіться відео:

А ось, що б сир для кого-то виявився абсолютно шкідливим, важко уявити. Мабуть, єдине, що спадає на думку - це люди, які страждають індивідуальною непереносимістю. У всіх інших випадках його можна вживати, навіть при гастриті невелика кількість не зашкодить.

Коли є якісь протипоказання до вживання молочних продуктів або ви дотримуєтеся дієти без солі, то проконсультуйтеся у свого лікаря з цього питання. Можливо, з усього різноманіття він підбере той, який не заподіє шкоди організму, вибере не жирний сільський, а легкий дієтичний, який ви зможете безболісно їсти час від часу.

І, зрозуміло, яким би аматором сиру ви не були, не слід їсти його щодня, так як навіть найкорисніший продукт піде на шкоду, якщо не дотримуватися помірності.

На цьому я з вами прощаюся і чекаю з нетерпінням ваших відгуків. Якщо інформація здалася вам цікавою - діліться з друзями і підписуйтесь на оновлення.

Або шкідливості?
А ви як ставитеся до даного продукту?
Позитивно?
Вгадаєте, яку?
Усвідомили?
Який сир краще?
Я і сама дотримувалася такої думки, але чи завжди це вірно?