Полезные материалы

Сирий арахіс - користь і шкода

  1. Склад і калорійність арахісу
  2. Чим корисний арахіс
  3. Як краще вживати арахіс
  4. Шкода сирого арахісу
  5. Супер-їжа для сердца.Арахіс. У програмі «Жити здорово!»

Арахіс має другу назву «земляний горіх», проте він відноситься до сімейства бобових. Плоди рослини - горішки, які мають жовтуватий колір. Зверху вони вкриті тонкою шкіркою рожевого або червонуватого відтінку. Горішки знаходяться в стручках, за формою нагадують боби або квасоля .

Батьківщиною арахісу вважають Південну Америку. Звідти його завезли в Азію, Африку, і тільки потім він потрапив до Північної Америки. В даний час рослина з великим успіхом вирощують і в Китаї, Індії. Завдяки своїй поживності арахіс був дуже затребуваний в роки другої світової війни.

Велику популярність продукт отримав в США. Зокрема, в цій країні арахіс широко використовується в харчовій промисловості (в якості сировини для виробництва масла). Крім цього, його включають в раціони годівлі сільськогосподарських тварин. У Росії земляний горіх знайшов застосування в кулінарії, медицині і косметології. Розглянемо, чим корисний і шкідливий арахіс для здоров'я.

Склад і калорійність арахісу

Склад і калорійність арахісу

Сирий арахіс, користь і шкода якого цікавлять багатьох, є дуже поживним продуктом. Це пояснюється наявністю в складі великої кількості жирів - до 50%. Продукт містить до 10% вуглеводів і до 35% білка (протеїну). У складі арахісу присутні 12 незамінних і 8 замінних амінокислот, він багатий арахідонової і ліноленової ненасиченими жирними кислотами.

Земляний горіх містить вітаміни групи В, РР, E, A, D, фолієву, нікотинову кислоти, а також цінні макро- і мікроелементи (калій, магній, залізо, кальцій, селен, мідь, марганець). Холестерин в арахісі відсутній, тому продукт не принесе шкоди судинам. До складу горішків входять поліфеноли - це речовини, за властивостями подібні до антиоксидантами.

Калорійність арахісу сирого становить 550 ккал / 100 г, смаженого - 626 ккал / 100 г.

Чим корисний арахіс

  1. Амінокислоти, що містяться в арахісі, регулюють рівень холестерину в крові, допомагають кращому засвоєнню кальцію. Ці речовини беруть участь в процесах регенерації тканин, вироблення ферментів, гормонів. Завдяки вмісту великої кількості білка, вживання арахісу сприяє збільшенню м'язової маси тіла, тому продукт можна включати в раціон спортсменів.
  2. Фолієва кислота, що входить до складу земляного горіха, сприяє оновленню клітин, нормалізує роботу печінки. Нікотинова кислота сприяє відновленню оболонок нервових клітин, що є хорошою профілактикою розвитку вікових когнітивних порушень, хвороби Альцгеймера. Так як до складу земляного горіха входить багато вітаміну Е, вживання цього продукту сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань.
  3. Арахіс містить оптимальну кількість магнію, це сприяє виробленню енергії в достатній кількості і покращує процеси виведення токсичних речовин. Магній, кальцій і фтор укріплюють кістки. Марганець нормалізує жировий обмін, покращує роботу нервової системи і мозкову активність.
  4. Користь сирого арахісу для мозку неоціненна. Регулярне вживання земляного горіха сприяє поліпшенню уваги і пам'яті. Продукт просто необхідний при неврозах, депресії, сильному виснаженні. Щоб підтримувати в тонусі організм і, зокрема, нервову систему, в день достатньо вживати всього 20 горішків. Людина буде менше нервувати і втомлюватися.
  5. Вживання арахісу дозволяє заповнити недолік триптофану в організмі. Ця речовина «відповідає» за хороший сон. Крім цього, триптофан сприяє виробленню серотоніну ( «гормону щастя»), що підвищує настрій. Оскільки земляний горіх дуже поживний, його корисно їсти людям, що перенесли важкі захворювання. Арахіс допоможе швидше відновити здоров'я.
  6. Дуже корисно вживати земляний горіх при хворобах крові. Продукт знижує ймовірність крововиливів, полегшує багато важких захворювань (наприклад, гемофілію), сприяє підвищенню згортання крові. Арахіс багатий залізом, тому він корисний при зниженому гемоглобіні.
  7. Продукт надає на організм жовчогінну дію. Клітковина, яка міститься в арахісі, допомагає усунути проблеми з шлунково-кишкового тракту. Земляний горіх містить багато метіоніну, який регулює жирові накопичення в печінці і бере участь в процесах синтезу адреналіну.
  8. Поліфеноли (антиоксиданти) є хорошим засобом профілактики розвитку атеросклерозу, онкологічних хвороб, патологій серця і судин. Вони сповільнюють процеси старіння організму. У смажених горіхах ці речовини містяться в більшій кількості, ніж в сирих.
  9. Якщо постійно вживати продукт, це покращить роботу сечостатевої системи. Земляний горіх корисний для підтримки сексуальної функції. Він підсилює процес виробництва чоловічих і жіночих гормонів. Чоловікам для підвищення потенції досить вживати в день кілька горішків. Крім цього, до складу арахісу входить біотин, який допомагає уникнути облисіння. Жінкам цей продукт рекомендується включати в раціон для поліпшення зовнішності, вживання арахісу сприяє розгладженню дрібних зморшок.

Арахіс в народній медицині

При виразках шлунково-кишкового тракту, гастриті, проблемах з печінкою (в стадії ремісії) корисно арахісове «молочко». Для його приготування горішки потрібно розмолоти, а потім змішати отриману «борошно» з кип'яченою водою.

Для зміцнення імунітету можна зробити настоянку з шкірки арахісу. Злегка обсмажте горішки в невеликій кількості масла, охолодіть, а потім очистіть. Залийте 4 ч. Л. шкірки 1 склянкою горілки і поставте ємність в темне місце на 2 тижні. Приймайте готову настойку щодня по 7-10 крапель, запиваючи молоком .

При хворобах дихальних шляхів корисний відвар сирого арахісу з шкіркою. Цей засіб допоможе позбутися від мокротиння. Якщо у дитини не проходить сухий кашель, потрібно кілька разів на день давати йому варений рис з підсмаженою арахісом.

Як краще вживати арахіс

Багато хто задається питанням, що якийсь арахіс корисніше - смажений або сирий? Щоб він приніс користь, краще придбати сирий продукт. Смажені горішки з сіллю, що продаються в барвистих пакетиках, містять консерванти, ароматизатори та інші хімічні речовини.

Якщо немає проблем з травленням, арахіс не варто піддавати термічній обробці. Продукт в чистому вигляді містить ферменти, що сприяють нормальному травленню їжі і максимальному засвоєнню поживних речовин. З сирого арахісу можна зробити горіхову пасту для живильного сніданку. Для цього подрібніть її за допомогою блендера і змішайте з рослинним маслом, додавши сіль і цукрову пудру до смаку. Отриману масу можна намазувати на хліб.

У деяких сирий арахіс викликає розлад шлунка, а шкірка може спровокувати алергію. У цих випадках краще вживати тільки підсушені і очищені горіхи. Арахіс злегка обсмажують на сковорідці (без масла) або підсушують в духовці. Після цього шкірка легко видаляється. Така обробка покращує смак продукту. Підсмажений арахіс стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, тому його можна вживати для підвищення апетиту. Американські вчені прийшли до висновку, що найкориснішим є варений арахіс. У відварених горішках кількість антиоксидантів збільшується в 4 рази.

Якщо регулярно з'їдати жменю горішків протягом тривалого часу, помітно покращаться розумова і фізична працездатність, діяльність серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Щоб схуднути, можна скористатися такою порадою. Вживайте арахіс щодня в кількості 5-10 горішків, чергуючи з нежирними продуктами. Продукт зменшить апетит, що сприяє схудненню. Чоловікам для підвищення потенції потрібно з'їдати за 2-3 години до сну 1 столову ложку арахісу, змішаного з медом .

Так як до складу земляного горіха входить багато жирів, людям з цукровим діабетом потрібно вживати його в малих кількостях. Через високий вміст білка продукт не підходить хворим на артроз, артрит і подагру. Дітям рекомендується давати не більше 7-8 горішків в день. При індивідуальній непереносимості слід виключити арахіс з раціону.

Шкода сирого арахісу

Сирий арахіс шкідливий для організму при надмірному вживанні. Оскільки продукт дуже калорійний, його надлишок в раціоні може стати причиною збільшення ваги тіла. Якщо з'їсти занадто багато арахісу, підвищується ризик загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.

Арахіс входить в список продуктів - алергенів з високою активністю. Навіть кількох горішків досить, щоб отримати набряк Квінке. Крім цього, сильну алергію можуть викликати отруйні речовини - афлатоксини, які утворюються в арахісі при неправильному зберіганні. Після вживання горішків звертайте увагу на реакцію організму. Алергія може виявлятися такими симптомами:

  • нудота і блювота,
  • сильні болі в животі,
  • висип,
  • почервоніння і свербіж шкіри.

У важких випадках розвивається задуха (набряк верхніх дихальних шляхів), анафілактичний шок.

Арахіс уповільнює швидкість циркуляції крові в організмі, роблячи кров густішою. Це негативно позначається на стані судин. Продукт не можна вживати хворим варикозом, тромбофлебітом, людям з підвищеною кількістю тромбоцитів в крові. Жінкам в період вагітності, лактації лікарі не рекомендують включати в меню земляний горіх, оскільки продукт може негативно впливати на плід і на новонародженого, викликавши алергію.

Зберігати арахіс рекомендується в герметично закритій ємності, помістивши її в холодильник. У цьому випадку він залишається свіжим протягом 9 місяців. Горішки повинні бути цілими, інакше на них може з'явитися отруйна цвіль. Такий продукт є не можна, це викличе отруєння.

Отже, користь і шкода сирого арахісу для організму є нерівнозначними. Корисні якості земляного горіха неоціненні для здоров'я, якщо дотримуватися помірності у вживанні.

Супер-їжа для сердца.Арахіс. У програмі «Жити здорово!»

[Vsw id = "Oee19qbQWYA» source = "youtube" width = "425" height = "344" autoplay = "no"]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.