Полезные материалы

Сироватковий протеїн для спортивного харчування

  1. Ефект протеїну для спортсменів
  2. види протеїну
  3. як приймати

Спортсмени, культуристи і бодібілдери, піклуються про своє тіло, харчуванні для нього. Білки відіграють тільки їм відведену роль в зміцненні і накачуванні м'язів, збереження здоров'я. Це врахували спортивні дієтологи і біохіміки: протеїни лягли в основу спортивного харчування найпопулярніший з них це сироватковий протеїн.

Ефект протеїну для спортсменів

М'язи відновлюються після напружених тренувань за рахунок білкової їжі. Але кількісний склад для поповнення сил може в десятки разів перевищувати вроджені потреби організму. Тому і виникла ідея приготувати концентрований білок - протеїни для спортивного харчування. Вони містять ряд амінокислот, задіяних в зростанні м'язової тканини:

· гліцин ;

· Валін;

· Лізин;

· Аргінін;

· Цистин;

· Фенілаланін;

· Глютамінова кислота.

Біохіміки врахували різноманіття функцій ланцюжка амінокислот в процесі росту м'язової тканини. Вони створили чотири типи протеїну по швидкості всмоктування і органічному складу.

види протеїну

  1. Сироватковий протеїн називають «швидким». Виготовляється з білка сироватки молока способами гідролізу,. Рекомендується для набору м'язової маси бодібілдерам - вранці і перед початком силових вправ. Дієтологи рекомендують приймати «швидкий» протеїн худим людям для набору ваги 3-5 разів на день. Призначається він і при зниженні ваги перед змаганнями. Спортсмени, культуристи і бодібілдери, піклуються про своє тіло, харчуванні для нього
  2. казеїн . «Повільний» протеїн по швидкості засвоюваності організмом - до 7 годин. Пролонгований протеїн готується з цільного молока натуральним способом, без використання хімічних елементів. Ферменти казеїну благотворно впливають на імунітет і зростання м'язових тканин.
  3. Яєчний протеїн. Спортивні лікарі вважають, цей натуральний продукт підтримує необхідну концентрацію амінокислот у процесі пікових навантажень організму.
  4. Комплексний протеїн відносять до «повільним», так як він поєднує суміш сироваткового протеїну, казеїну, соєвого і яєчного білка. Правильно підібрані білкові комплекси приносять користь спортсмену в процесі тренувань і відпочинку. Комплексне застосування білкових з'єднань дає ефект при нарощуванні м'язової маси, схудненні і наборі ваги. Ефект визначається часом і способом прийому протеїну.

як приймати

При схудненні дієтологи рекомендують вживати комплексні протеїни перед сном. Такі комбінації замінюють прийом їжі.

При спортивних навантаженнях комбіновані суміші відповідають за інтенсивний ріст м'язів в нічний час. Тренери рекомендують прийом комплексів за пару годин до тренування.

Відразу після тренування спортсменам пропонують прийняти «швидкі» протеїни. Вони ж дають позитивний ефект в ранкові години. Деякі спортивні лікарі призначають сироваткові протеїни приймати до 6 разів на добу дробовими порціями. При призначенні препарату враховуються індивідуальні реакції на протеїн і будова тіла спортсмена.

До сих пір ведуться запеклі суперечки: чи можуть спортсмени приймати тільки «швидкі» або тільки повільні протеїни; як вони взаємодіють між собою. Численні дослідження біохіміків встановили, що казеїн поєднується з сироватковим протеїном. Головне - «розвести» їх у часі:

1. Вранці перевагу віддавайте «швидкому» протеїну. Він створює концентрацію амінокислот в найкоротші терміни.

2. На ніч дієтології рекомендують прийняти протеїн на основі казеїну. «Повільна» робота препарату в години відпочинку нарощує м'язову масу енергійніше, ніж в денні години.

Ви познайомилися з видами протеїну для спортивного харчування, рекомендаціями щодо застосування. Озброївшись цими знаннями, ви виберете вид білкового харчування для м'язів.

Сироватковий білок користь чи шкода

No tags for this post.