Полезные материалы

Шкідливі продукти харчування

  • трансжири

    Трансжири - ненасичені жири, одержувані штучним шляхом з рідких рослинних масел. Методом гідрогенізації рідкі масла перетворюють у тверді: маргарини і спреди. Такий вид жирів шкідливий для нашого організму, вони повністю змінюють метаболізм на клітинному рівні, сприяючи накопиченню токсинів.

    В результаті систематичного вживання в їжу трансжирів спостерігається збільшення ризику розвитку діабету, зниження рівня тестостерону у чоловіків, загроза атеросклерозу, ожиріння, рак.

    Продукти, що містять трансжири: маргарини, м'які рослинні суміші, спреди, майонез, кондитерські вироби (печиво, торти, тістечка), заморожені напівфабрикати, плавлені сирки, сирні маси.

    З маргарином все зрозуміло, але от чи знала ти, що вершкове масло жирністю 72,5% також не придатне для вживання. Натуральне вершкове масло буває тільки не нижче 82,5% жирності.

  • синтетичні цукрозамінники

    Найвідоміші штучні замінники цукру - аспартам, сахарин, сукламат - надзвичайно шкідливі для здоров'я.

    Так, широко поширений аспартам при температурі 30 ° С розпадається на формальдегід, метанол і фенілаланін і викликає безсоння, порушення травлення, головний біль, прискорене серцебиття. Сахарин - канцероген, провокує виникнення пухлин. Сукламат ж дуже алергенів.

    Газовані солодкі напої, льодяники, жувальні гумки і «дієтичні» солодощі - джерело шкідливих підсолоджувачів. Якщо хочеш обмежити споживання цукру, використовуй в якості альтернативи мед, фруктозу, стевію.

  • Ковбасні вироби

    Про шкоду ковбасних виробів стільки всього написано, але як же вони апетитно виглядають і пахнуть! Шкода тільки, що всі ці сосиски, копчені та варені ковбаси, магазинні паштети, шинка - всього лише пустушка.

    40% ваги цих виробів становлять жир, шкіра, субпродукти і навіть кісткове борошно, а решта - гель, який в спеціальному апараті при взаємодії з субпродуктами перетворюється в шматок «м'яса». Підсилювачі смаку, підсилювачі кольору, консерванти, коптильна рідина (з формальдегідом) зроблять свою справу - ароматна і соковита буженина готова ...

    Не дозволяй виробникам наживатися на твоє здоров'я, купуй натуральне м'ясо і готуй з ним корисні страви для своєї родини, наприклад домашні сосиски .

  • Король смаку - глутамат натрію (Е-621)

    Що тут сказати ... Глутамат натрію додають у великій кількості в чіпси, сухарики, бульйонні кубики, ковбасні вироби, синтетичні приправи, які і так нешкідливими не назвеш. Щоб убезпечити себе, читай уважно інформацію на упаковці і утримайся від покупки таких товарів.

  • Шоколадні вироби і карамель

    На вітчизняному ринку справжній шоколад - рідкість. Здебільшого це композиція з різних замінників, гідрожір, емульгаторів і барвників. Вибираючи шоколад, зупинись на гіркому. Склад натурального шоколаду: какао-масло (ніякого пальмової, соєвої або бавовняного в ньому бути не повинно), какао-боби, лецитин, цукрова пудра.

    В карамелі ж зараз стільки різних есенцій, що про збереження зубної емалі говорити не доводиться. Великий вміст цукру не додає плюсів цукеркам.

  • Напівфабрикати та продукти швидкого приготування

    Якщо підрахувати скільки крабових паличок виробляється і споживається в світі, вийде, що ніяких крабів на цю справу не вистачить.

    Крабового м'яса в паличках немає, а є рибний фарш, вода, крохмаль, рослинне масло і цілий ряд загусники, ароматизаторів, підсилювачів смаку. Вживати їх у їжу чи ні - справа твоє, але ось багато представників котячої братви від цього продукту відмовляються ...

    Локшина і картопляне пюре швидкого приготування - звичні для багатьох продукти. Але подумай, чи потрібна тобі така хімічна атака на організм? Пельмені, котлети, рибні палички, їжа з вуличних кіосків також не додадуть тобі здоров'я.

  • Але подумай, чи потрібна тобі така хімічна атака на організм?