Полезные материалы

Шкода цукру: тільки факти

  1. У чому полягає головна шкода?
  2. Чи буває натуральний цукор?
  3. Чому люди люблять солодке?
  4. Чи можна вважати цукор наркотиком?
  5. Як нейтралізувати шкоду?

Те, що цукор, якщо зловживати ним, шкодить здоров'ю, знає кожен. Велика кількість порожніх калорій, ризик розвитку карієсу, порушення метаболізму ... Чи справді він такий небезпечний? У чому ж полягає реальна шкода цукру і цукровмісних продуктів? Ми вирішили розібратися в цьому докладніше. Ніяких міфів і стереотипів - тільки факти в питаннях і відповідях!

Ніяких міфів і стереотипів - тільки факти в питаннях і відповідях

У чому полягає головна шкода?

Варто розуміти, що цукор не є якимось надприродним отрутою або «білою смертю», як його звикли називати. Інакше він просто був би забороненим продуктом і не продавався б у вільному доступі в будь-якому продуктовому магазині. Навіть якщо ви візьмете ложку і з'їсте всю кілограмову пачку цукру, ви навряд чи потрапите в лікарню, і вже тим більше, не помрете. Головний його шкода полягає навіть не в підвищеному ризику виникнення карієсу і в достатку порожніх калорій, від яких підвищується вага. Це, до речі прямої шкоди цукру - він негативно впливає на зубну емаль і наш кишечник, провокуючи в ньому процеси гниття.

Набагато більш небезпечним буде непрямої шкоди цукру, а саме те, що він порушує нормальний обмін речовин в нашому організмі. Для метаболічних процесів всередині нашого тіла цукор є чимось зовсім незвичним. Його переробка йде на шкоду іншим процесам для нормальної життєдіяльності. Навіть при нормальному раціоні харчування і вживанні всіх необхідних речовин, велика кількість цукру буде провокувати набір ваги, набряклість, дратівливість і поганий настрій, хронічну втому і неконтрольований апетит.

Навіть при нормальному раціоні харчування і вживанні всіх необхідних речовин, велика кількість цукру буде провокувати набір ваги, набряклість, дратівливість і поганий настрій, хронічну втому і неконтрольований апетит

Чи буває натуральний цукор?

Тільки задумайтеся: ще кілька десятків років тому (приблизно в 30-60 роках ХХ століття) люди їли в рази меншу кількість цукру. Солодкі продукти завжди вважалися ласощами і делікатесом. Навіть мед і фрукти не завжди були в широкій доступності. Сьогодні ж можна купити цукор в будь-якому магазині за цілком прийнятну ціну, тобто, дефіциту цього продукту не спостерігається ніде. У природі чистий цукор не зустрічається взагалі. Навіть якщо говорити про солодкі фруктах, природні цукри в них будуть в набагато меншій кількості, ніж в кубиках рафінаду, та й «врівноважуються» вони клітковиною, яка не дає засвоїтися порожнім калоріях на сто відсотків. Навіть мед, яким би натуральним він не був, складається з цукру приблизно на 80-90%, тому його користь вельми сумнівна. Та й в минулі часи він зустрічався в обмежених кількостях.

Чому люди люблять солодке?

Солодкий смак для нашого мозку є одним з найприємніших. Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що цукор дає миттєву, швидку енергію для мозкової діяльності. Тому наш мозок буде вимагати, скоріше, шоколадний батончик, ніж м'ясне блюдо, на перетравлення якого і витяг з нього енергії піде значно більше часу. Але цей процес дуже оманливий: цукор дійсно дасть швидкий заряд енергії, але він не буде підживлювати ваше тіло (і мозок) довгий час. На відміну від цукру, складні вуглеводи і білки перетравлюються повільніше, а тому довше можуть забезпечити всі процеси життєдіяльності «калорійної підживленням». Після вживання цукерок і інших «цукрових» солодощів рівень глюкози різко піднімається, ми відчуваємо приплив сил, але він триває недовго. Після цього ми будемо відчувати ще більший занепад сил і втому, і різке зниження настрою.

Чи можна вважати цукор наркотиком?

З точки зору медичної термінології цукор не можна називати і вважати наркотиком. Наркотик викликає заціпеніння тіла і мозку, порушує нормальну розумову діяльність. Але що є спільного у цукру і наркотичних речовин, так це те, що вони обидва можуть викликати залежність. Звикання до цукру виникає дуже швидко, а ось від вживання його досить складно відмовитися. Залежність від солодкого проявляється вже в самому ранньому віці: якщо дитині давати багато цукровмісних продуктів, відмова від них може проявлятися в постійній плаксивості, відсутності гарного настрою і навіть агресивності і некерованості. Більшість людей, прагнучи обмежити споживання цукру, шукають його замінники, на перший погляд, менш шкідливі. Але в наявності тут буде реальна залежність від солодкого.

Як нейтралізувати шкоду?

Відповідь проста: постарайтеся відмовитися від цукру повністю. Проблема тут, як ми вже сказали вище, полягає не стільки в самому цукрі, скільки в залежності від солодкого смаку. Заміна цукру медом або іншим цукрозамінників, якщо ви будете вживати їх у тій же кількості, ніяк не вирішить проблему. Як би маркетологи не рекламували цукрозамінники, більшість з них все одно містить багато порожніх калорій і провокує порушення метаболізму.

Тому варто постаратися максимально зменшити споживання цукру, а ще краще повністю від нього відмовитися. Паралельно з цим варто переглянути і весь свій раціон харчування і включити в нього більше складних вуглеводів і білкових продуктів, щоб організм підживлювався енергією більш тривалий час і більш рівномірно. Це вбереже вас від різких перепадів активності / пасивності, від поганого настрою і навіть від ризику виникнення цукрового діабету.

Це вбереже вас від різких перепадів активності / пасивності, від поганого настрою і навіть від ризику виникнення цукрового діабету

Намагайтеся також займатися спортом, більше часу проводите в русі, на прогулянках, запишіться на тренування. Фізична активність нормалізує обмін речовин в організмі, прискорює процес відвикання від солодощів, та й в цілому, робить вас здоровіше і красивіше. В цьому плані відмінно зарекомендували себе тривалі кардіотреніровки, наприклад, прогулянки і піші походи, силові вправи і інтервальні заняття - як, наприклад, у нас в студії BODYZONE .

У чому полягає головна шкода?
Чи буває натуральний цукор?
Чому люди люблять солодке?
Чи можна вважати цукор наркотиком?
Як нейтралізувати шкоду?
Чи справді він такий небезпечний?
У чому ж полягає реальна шкода цукру і цукровмісних продуктів?
У чому полягає головна шкода?
Чи буває натуральний цукор?
Чому люди люблять солодке?