Полезные материалы

Шкода і користь бігу для чоловіків і жінок в 5 фактах

Крапки над «і» давно розставлені Крапки над «і» давно розставлені. Однак вогонь суперечки періодично спалахує і змушує в черговий раз замислитися про користь і шкоду бігу.

Особливо корисно прикинути факти «за» і «проти» тим, хто тільки стоїть на порозі рішення - бути чи не бути бігати або не бігати.

Розглянемо кілька найбільш поширених посилів.

  1. «Під час пробіжки можна померти від серцевого нападу».

Дійсно, такі випадки бувають. Але це не закономірність, а виняткові події.

Щоб убезпечити себе, по-перше, ми повинні знати стан свого здоров'я. Інакше легка пробіжка цілком здатна стати останньою краплею перед інфарктом.

По-друге, щоб звести до мінімуму ризик для серця, та й для інших внутрішніх органів і кінцівок, перед пробіжкою слід добре розім'ятися. Особливо актуально це тим, хто бігає надто рано або пізно вранці і ввечері, а то і по ночах, коли організм ще не повністю прокинувся або вже на півдорозі до нічного відпочинку.

Різкий старт може для серцево-судинної системи, що не очікує жодних проблем, стати занадто сильним стресом, особливо при накладенні декількох несприятливих факторів. І тоді можуть статися непередбачені наслідки.

Непогано, якщо фізкультурник ще і відстежує пульс під час бігу .

  1. «Пробіжки травмують хребет і коліна».

Негативні наслідки загрожують заняття в випадках:

  • маршрут пролягає виключно по асфальтованих або бетонних доріжках;
  • бігун, м'яко кажучи, не відрізняється витонченістю фігури;
  • взутий в кеди або іншу непристосованих для бігу взуття;
  • приземляється на п'яту прямий ноги.

Виключити шкоду бігу реально:

  • спланувавши рух по грунтових доріжках, по траві або піску;
  • купивши на ноги бігові кросівки на товстій підошві;
  • приземляючись на носок або середню частину стопи, нога при цьому трохи зігнута в коліні.

Досить м'яка земля, що амортизує спортивне взуття і правильна техніка допоможуть запобігти жорсткі удари в суглобах і їх пошкодження.

  1. «Користь від бігу так великий, що можна закрити очі на деякі дрібниці».

Життя складається з дрібниць. І накопичення неврахованих шкідливих обставин коли-небудь переростає в одну велику неприємність. Звідси - такі поради.

Фізкультурники повинні отримувати задоволення від занять бігом підтюпцем і не примушувати себе через позамежне «не можу» долати дистанцію. Кому потрібні такі тренування, якщо будеш думати про них з жахом. Зрештою, насильство над організмом похитне здоров'я (якщо набагато раніше не відверне від занять).

Новачок в бігу НЕ назавжди залишиться пихкаюче «тихоходом». Через якийсь час регулярних забігів обов'язково прийдуть і витривалість, і швидкість, і більшу відстань. І для фігури користь буде помітний неозброєним оком. А поки, без насильства себе, біг можна чергувати з ходьбою (як це робити, в статті про интервальном бігу ).

Ви чули, що навіть їстівні гриби, які виросли на узбіччі дороги, стають отруйними?

Аналогічно і з користю тренувань на забитих транспортом вулицях міста. Посилено вдихаючи замість чистого повітря отруйний вихлоп, шкода бігу починає переважати над користю. Краще взагалі не бігати, ніж так знущатися над собою.

Виходів три:

  • перенести тренування в парк або хоча б на тихі вулички;
  • записатися в тренажерний зал з біговими доріжками;
  • змістити час тренувань на ранній ранок або пізній вечір, коли транспорту мало.
  1. «Біг нічим замінити неможливо, тому в сльоту і холоду немає сенсу займатися чимось іншим».

Це не правильно.

Бігати можна в будь-яку пору року, звичайно, якщо не ллє злива і не тріщить мороз. Потрібно лише відповідно екіпіруватися.

Але якщо ви помітили, що заняття приїлися і вже не приносять колишнього задоволення, чому б їх тимчасово замінити іншими кардіотренуваннями, наприклад, плаванням, футболом, баскетболом, аеробікою або тим же бігом по сходах .

Зміна акцентів в навантаженні буде організму тільки корисна і вигідна. А до колишніх тренувань повернутися, коли знову «покличе» бігова стежка.

  1. «Користь бігу для чоловіків менше, ніж від силових видів спорту».

Твердження не так.

Щоб розвинути гармонійне тіло, потрібно надати йому різнопланову навантаження: і силову, і кардіо ( « Біг і бодібілдинг , Або як поєднати бігові та силові заняття »).

Давно минув час неповоротких «качків». Зараз величезні бодібілдери і швидко бігають, і крутять сальто. А в Кроссфіт, взагалі, бігові вправи включаться в тренування поряд з рухами з обтяженнями.

Це ж справедливо і для жінок. Вклинювання пробіжок в розпорядок додає «родзинки» занять фітнесом і додасть толку в схудненні.

---------

Ми розібралися з домислами і правдою про біг. До будь-якого виду фізичного навантаження потрібно підходити з розумом і запасшись необхідними знаннями. Це допоможе оздоровитися, схуднути і стати щасливими від відбуваються з нами змін. А користь джоггинга чи шкода будуть пропорційними наполегливості і розумності в проведенні тренувань.

Почитайте - стане в нагоді:

- « Як правильно бігати (Правила бігу для всіх) »;

- « Біг для схуднення : Питання та відповіді".

George Riddler

Ви чули, що навіть їстівні гриби, які виросли на узбіччі дороги, стають отруйними?