Полезные материалы

Шкода і користь хулахуп

Хула-хуп або обруч вперше з'явився в 1957 році в США

Хула-хуп або обруч вперше з'явився в 1957 році в США. Слово "хула-хуп" походить від полінезійського hula, що є позначенням танцю, і англійського слова hoop - обруч. З тих пір обручі змінилися і налічують велику кількість різновидів. До найбільш популярним на сьогоднішній день відносяться наступні: хулахупи з металу або пластмаси, обтяжені хулахупи для схуднення , Розбірні обручі з можливістю додаткового навантаження і варіювання діаметра, масажні обручі з зовнішніми виступами або кульками, м'які, гнучкі і легкі обручі, за допомогою яких можна тренувати також ноги і руки, і гімнастичні обручі.

Тенденції часу диктують свої правила, і сьогодні кожна жінка бажає мати тонку витончену талію. Для досягнення цієї мети багато хто вдається до занять з хулахуп. Багато експертів, у свою чергу, заявляють про шкоду, яку може завдати організму хулахуп. У цій ситуації варто розібратися детальніше.

Отже, кілька десятиліть тому хулахуп вважався запорукою стрункої і красивої фігури. Тоді обручі крутили практично всі - і діти, і дорослі. Скарг на погіршення здоров'я при цьому не спостерігалося. Разом з тим, стали виникати припущення про нанесення шкоди цим спортивним снарядом організму людини.

Фахівці відзначали, що хулахуп може впливати на жіночий організм. Він може стати причиною розвитку опущення матки і інших малоприємних захворювань внутрішніх органів.

Однак, на сьогоднішній день спостерігається зворотна тенденція, і практично всі визнали корисний вплив хулахуп на фізичне здоров'я. Виняток становлять протипоказання, про які йтиметься нижче.

Користь від занять хулахупом проявляється тільки в разі правильного розрахунку навантажень і помірної кількості вправ. Важливим є вибір відповідного хулахуп. З усього існуючого різноманіття обручів потрібно вибрати той, який підійде конкретній людині. Так як хулахупи розрізняються по вазі, то тяжкість обруча слід підбирати изходя з розмірів талії. Важливо підкреслити, що обтяжені хулахупи призначені для занять жінкам з важкою фігурою, жировими складками і целюлітом. Легкі хулахупи в більшій мірі використовуються для підтримки спортивної форми, тонусу і для зміцнення м'язів. Такі обручі не призначені для боротьби із зайвою вагою.

Що стосується інших парметр - матеріал і особливості конструкції, то тут надається повна свобода вибору, так як будь-який варіант виявиться ефективним з метою схуднення.

Таким чином, перед здійсненням покупки відповідного хулахуп необхідно спочатку визначитися з метою і результатами, яких хотілося б в результаті досягти.
Вибравши потрібний екземпляр, можна негайно приступати до вправ. Для цього слід прийняти початкове положення тіла - прямо стати, поставити ноги на ширину плечей, розгорнути носки назовні. Хулахуп повинен знаходитися на рівні талії. Далі потрібно відпустити обруч, викликавши таким чином його обертання за допомогою рухів стегон і талії.

Протягом тренування, м'язи постійно повинні знаходитися в напрузі, в іншому випадку ефекту від занять не буде. Швидкість і кількість обертів можна вибирати самостійно. Інтенсивність занять також індивідуальна - все залежить від бажання і стану здоров'я. Але в будь-якому випадку заняття повинні носити регулярний і нормований характер. Наприклад, тривалість постійно повинна становити 10 хвилин, а кількість занять - 3 рази на тиждень.

Говорячи про протипоказання при використанні хулахуп, слід зазначити наступне. Застосування обруча з метою схуднення протипоказано жінкам під час вагітності, при міомі матки, після пологів і при захворюваннях печінки, яєчників, нирок. Обов'язково перед початком використання хулахуп слід проконсультуватися з лікарем, якщо існують які-небудь проблеми зі здоров'ям. Під час вправ потрібно бути дуже акуратними. У людей з чутливим типом шкіри після стартових занять можлива поява гематом. В цьому випадку потрібно знизити інтенсивність тренувань, тоді все пройде.

З огляду на все вищевикладене, приступати до занять з хулахуп слід розумно. Позитивними моментами подібних самостійних занять є -
1. усунення жирових відкладень
2. переказ шкіри пружності і тонусу
3. тренування серцево-судинної, дихальної систем і вестибулярного апарату
4. профілактичний вплив на кровоносні судини проти варикозного венозного розширення .