Полезные материалы

Шкода і користь курячих яєць

  1. КОРИСТЬ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ
  2. Висновок про склад яєць.
  3. КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - хороша засвоюваність яєць.
  4. Висновок про засвоюваності яєць:
  5. КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - профілактика захворювань.
  6. Висновок по користь яєць для профілактики різних захворювань:
  7. КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - сирі яйця.
  8. Висновок про користь сирих курячих яєць:
  9. ШКОДА КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ
  10. ШКОДА ЯЄЦЬ - сальмонельоз.
  11. Висновок про сальмонельозі в курячих яйцях:
  12. ШКОДА ЯЄЦЬ - холестерин.
  13. Висновок про холестерин в яйцях:
  14. ШКОДА ЯЄЦЬ - антибіотики.
  15. Висновок про шкоду антибіотиків в яйцях:
  16. ШКОДА ЯЄЦЬ - нітрати.
  17. Висновок про нітрати та інших токсичних речовинах в яйцях:
  18. ШКОДА ЯЄЦЬ - гормони.
  19. Висновок про гормонах в яйцях:
  20. Шкода і користь яєць в порівнянні з іншими продуктами.
  21. Шкода і користь яєць в порівнянні з іншими тваринами продуктами.
  22. Порівняльна користь і шкода курячих яєць і риби.
  23. Порівняльна користь і шкода курячих яєць і молока.
  24. Порівняльна користь і шкода курячих яєць і м'яса.
  25. Шкода і користь яєць - моральний аспект.
  26. Курячі яйця - зародки пташенят?
  27. Виробництво яєць - умови утримання курей.
  28. Виробництво яєць - знищення курчат чоловічої статі.
  29. Висновок про шкоду виробництва курячих яєць в моральному аспекті:
  30. Курячі яйця - як скоротити шкоду і отримати максимум користі?

Яйця - один з тих продуктів, думка дієтологів про користь і шкоду яких постійно змінюється. Так що ж робити - їсти яйця на сніданок і на вечеря , Обмежити їх вживання до пари яєць на тиждень або зовсім прибрати яйця зі свого раціону?

Пора розібратися з цим питанням, проаналізувати аргументи "за і проти" і скласти власну думку про користь і шкоду курячих яєць.

Якщо в статті про користь і шкоду молока я не приховувала свого однозначно негативної думки про цей продукт, то я яйцями кілька інша справа. Практично всі, що говорять і пишуть про користь і шкоду курячих яєць є і правдою і брехнею одночасно.

Як це може бути? Справа в тому, що є величезна різниця між "ідеальними" яйцями (від сільської курочки, яка вільно гуляє по двору і харчується зернятками) і "реальними" яйцями на полицях магазинів (від наполовину облисів і хворих від тісноти, нестерпної спеки і відсутності руху курей , напханих антибіотиками і гормонами ).

Але давайте про все по порядку ...

КОРИСТЬ І ШКОДА ЯЄЦЬ:

КОРИСТЬ КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ

КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - склад курячих яєць.

  1. Користь яєць - повноцінний легкозасвоюваний білок. Основний аргумент на користь яєць - зміст в яйці повноцінного білка (Що включає повний набір незамінних амінокислот ). Одне яйце містить 15% добової норми білка. Саме через білка яйця так люблять спортсмени - часто готують омлет з декількох яєчних білків і всього одного жовтка, тим самим знижуючи шкоду холестерину, що міститься в жовтку. Але і білок не нешкідливий! Надлишок білка надає зайве навантаження на печінку і нирки, що може привести до захворювань цих органів.
  2. Користь яєць - лейцин. лейцин - одна з незамінних амінокислот, в числі інших бере участь в побудові білків. Якщо якоїсь однієї амінокислоти не вистачає, то білок побудувати неможливо, тому важливість тієї чи іншої незамінної амінокислоти вимірюється її доступністю в продуктах харчування. Чомусь саме цю амінокислоту "обрали" як аргумент на користь яєць - нібито, завдяки наявності в яйцях лейцину, знижується рівень холестерину в крові. Насправді, лейцин НЕ нівелює шкоду, що наноситься надмірним вмістом холестерину в жовтках. Більш того, дана амінокислота - не сама "дефіцитна" - вона міститься не тільки в яйцях, але також в горіхах, бобах, сої, коричневому рисі, цільної пшениці. Набагато більш дефіцитною є амінокислота метіонін , Якого мало в рослинних продуктах. Але і його можна знайти в насінні кунжуту , бразильських горіхах і різних злаках.
  3. Користь яєць - вітаміни і мінерали. У яйці міститься не мало необхідних для життєдіяльності людини мікроелементів, вітамінів і мінералів (Склад білка і жовтка значно різниться) Це фолієва кислота, біотин, холін, вітаміни А, Е, D, В12, В3, селен , магній , Калій, фосфор, залізо і кальцій . Але ось засвоюються добре не всі вітаміни і мінерали. Наприклад, не варто спокушатися високим вмістом в яйці кальцію - він дуже погано засвоюється (засвоєнню кальцію з яєць, як і з молока, заважає тваринний білок, якого в яйці предостатньо). Щоб задовольнити добову потребу дорослої людини в кальції, потрібно з'їсти приблизно 40 яєць.

Висновок про склад яєць.

Яйця дійсно є джерелом повноцінного білка. А ось вітаміни і мінерали частково руйнуються при готуванні, частково не засвоюються. Ідеальним джерелом вітамінів і мінералів і раніше залишається свіжа рослинна їжа - фрукти, овочі, горіхи - і яйця тут конкурувати не можуть.

КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - хороша засвоюваність яєць.

Теоретично, яйця засвоюються на 98%. Але засвоюваність різних складових яєць залежить від попередньої температурної обробки. Є думка, що засвоюваність яєчного білка і жирів поліпшується при температурній обробці, т. Е. Сирі яйця засвоюються погано (насправді, це не зовсім так - див. Нижче про користь сирих яєць ). З іншого боку, багато вітамінів при температурній обробці руйнуються.

З цих причин, зазвичай рекомендують вживати курячі яйця після мінімальної температурної обробки - "яйця всмятку".

Засвоюваність яєць залежить не тільки від температурної обробки, але і від того, з чим їх їсти. Самі по собі яйця засвоюються за 1-3 години (всмятку - 1-2 години, круті або яєчня - 3 години). У поєднанні з овочами, зеленню, свежевижатими соками - засвоєння яєць поліпшується. Молочні продукти і крохмалисті овочі погіршують засвоєння яєць. А з м'ясом яйця будуть перетравлюватися значно довше і засвояться значно гірше. Наприклад, омлет з беконом (з ковбасою, сосками і т. Д.), Буде перетравлюватися дуже повільно і засвоїться лише частково.

Висновок про засвоюваності яєць:

Приготовлені всмятку, яйця засвоюються майже повністю і досить швидко. Але тільки, якщо є їх окремо або в поєднанні з овочами, зеленню і натуральними соками.

КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - профілактика захворювань.

Вміст корисних вітамінів і мінералів в яйцях дозволяє говорити про користь яєць для профілактики різних захворювань. Фактично, мова йде про властивості окремих вітамінів і мінералів, а не про властивості яєць в цілому!

  1. Користь яєць для серцево-судинної системи. Говорячи про користь яєць для серця і судин, мають на увазі користь міститься в яйцях вітаміну E. При цьому, не враховують вплив "поганого" холестерину. Втім, про холестерин ми поговоримо окремо.
  2. Користь яєць для профілактики раку. Знову ж таки, мова про вплив вітаміну E і лютеїну (антиоксидант). Гормони, що містяться в яйцях, надають прямо протилежний вплив. Але про гормонах - нижче (шкода яєць - гормони).
  3. Користь яєць для зубів і кісток. Поєднання вітаміну D і фосфору зміцнює зуби і кісткову тканину.
  4. Користь яєць для зору. Яйця містять набір речовин, корисних для очей - сірка, лютеїн, цистеїн і амінокислоти. У той же час, дані речовини досить поширені і в інших продуктах.

Висновок по користь яєць для профілактики різних захворювань:

Йдеться про теоретичну користь яєць, що зумовлена ​​вмістом в них певних вітамінів і мінералів. Ніхто не проводив досліджень про реальний вплив вживання яєць на стан серцево-судинної системи, зору, кісток і зубів, захворюваність раком . Те, що подається як незаперечні факти, є лише нічим не доведеними теоретичними міркуваннями, які можуть виявитися як правильними, так і помилковими. Це лише припущення, що видається за істину!

КОРИСТЬ ЯЄЦЬ - сирі яйця.

Є два прямо протилежні думки. Одні кажуть, що яйця краще засвоюються після температурної обробки, інші - що корисніше вживати їх сирими. Насправді, суперечності тут немає. Денатуровані ( "мертві", що пройшли температурну обробку) білки, жири і вуглеводи засвоюються організмом одним способом, а живі продукти - іншим:

  • Варене яйце буде засвоєно незалежно від того, голодний людина чи ні. При цьому, для його перетравлення організм повинен буде витратити деякі ресурси - синтезувати ферменти, які розщеплюють білки, жири і вуглеводи для засвоєння їх організмом.
  • Сире яйце (за умови, що воно не змішано з іншими продуктами) буде засвоєно лише в тому випадку, якщо його складові необхідні людському організму. В цьому випадку розщепленням білків , жирів і вуглеводів займуться ферменти, що містяться в самому яйці. Ферментів людського організму потрібно зовсім мало - вони грають роль каталізатора, що запускає процес "самопереваріванія" яйця. Якщо ж людина не голодний і йому не потрібно нічого зі складу яйця, то організм не створить ферменти-каталізатори і яйце не перетравиться взагалі і буде виведено через деякий час.

Як бачите, сира їжа засвоюється лише тоді, коли вона потрібна організму, і на її засвоєння витрачається значно менше енергії і ресурсів, ніж на засвоєння вареної їжі. На цьому грунтуються прихильники сироїдіння . (Втім, більшість сироїдів їдять тільки рослинні продукти, які для людини більш природно їсти в сирому вигляді, ніж ті ж яйця).

Але повернемося до сирому яйцю. На користь сирих яєць можна сказати наступне:

  • Сирі яйця засвояться лише тоді, коли організм в них потребує, значить, не приведуть до ожиріння.
  • Живі білки, жири і вуглеводи, що містяться в сирих яйцях, безсумнівно володіють більшою харчовою цінністю, ніж денатуровані.
  • У сирих яйцях всі вітаміни і мікроелементи збережуться в цілості.

Перераховані вище гідності сирих яєць дозволяють говорити про їхню користь для лікування різних захворювань, викликаних дефіцитом деяких амінокислот, жирів, вітамінів та інших корисних речовин, що містяться в яйцях. Наприклад, є думка, що сирі яйця роблять позитивний вплив на чоловічу потенцію і здатність до запліднення, а також на жіночу фертильність, оскільки поставляють організму "деталі", необхідні для синтезу гормонів.

Але є два "але":

  1. Про одне "але" вживання сирих яєць все знають - це небезпека зараження сальмонельозом.
  2. А про друге "але" мало хто замислюється - це гормони і антибіотики в курячих яйцях, які в сирому вигляді зберігаються не гірше, ніж вітаміни та інші корисні речовини. Повністю зберегли свою активність в сирих курячих яйцях, гормони й антибіотики, якими напихають курей, надають саме згубний вплив на людський організм.

Висновок про користь сирих курячих яєць:

Про користь сирих курячих яєць можна говорити лише в тому випадку, якщо це зовсім свіжі яйця від здорових сільських курей. В іншому випадку, шкода від гормонів та антибіотиків в сирих яйцях може перевищити користь.

ШКОДА КУРЯЧИХ ЯЄЦЬ

Говорячи про шкоду курячих яєць, зазвичай згадують сальмонельоз і холестерин. На жаль, цим справа не обмежується. Про все по порядку:

ШКОДА ЯЄЦЬ - сальмонельоз.

Чи не заразитися сальмонельозом при вживанні курячих яєць досить просто:

  • не слід їсти сирих або погано проварені яєць,
  • слід мити руки після дотику з сирими яйцями.

Ось тільки при такому підході користь від яєць знижується - адже найбільш корисні яйця всмятку (або сирі, від здорових сільських курей). При тривалій температурній обробці, необхідної для знищення сальмонели, знищуються також багато вітамінів і інші корисні складові, а засвоєння яєць погіршується (на перетравлення круто звареного яйця або яєчні йде 3 години).

Але навіть недовга температурна обробка знищить частину мікробів, що значно знизить ймовірність захворювання. Тобто, яйця всмятку набагато безпечніше, ніж сирі.

При наявності хорошого імунітету, Ваш організм впорається з сальмонелою і ви не захворієте. Небезпека загрожує, в основному, дітям і тим, чий організм в даний момент ослаблений (застудою або недавньої хворобою, стресом, недосипом, втомою, малорухливим способом життя).

Висновок про сальмонельозі в курячих яйцях:

Хоча уникнути зараження сальмонельозом при вживанні курячих яєць дуже просто, але самі заходи безпеки (тривала температурна обробка) знищують більшу частину корисних складових, т. Е. Зменшують користь яєць. Втім, при наявності хорошого імунітету, буде досить знищити частину мікробів, зваривши яйця всмятку.

ШКОДА ЯЄЦЬ - холестерин.

Це найбільш спірний пункт з усього списку корисних і шкідливих властивостей яєць. Довгий час вважалося, що міститься в яєчному жовтку холестерин безпосередньо впливає на підвищення рівня холестерину в крові людини. Потім (схоже, за чиїмось замовленням), стали говорити, що яйця не впливають на рівень холестеролу в крові, та й їжа взагалі не впливає, та й взагалі, так званий "поганий" холестерин дуже корисний і навіть необхідний.

Зараз вся тема холестерину виглядає так заплутано, правда так майстерно переплетена з брехнею, що виникає відчуття - заплутують нас спеціально. Давайте трохи розплутати:

  1. Твердження начебто їжа не впливає на рівень холестерину в організм - повна нісенітниця. І доказ дуже просте - немає жодного вегана з підвищеним рівнем "поганого" холестерину в крові. Просто немає - і все. Значить, дана проблема виникає тільки при наявності в раціоні тваринної їжі. Хоча, звичайно, їжа - не єдиний фактор, що впливає на рівень холестерину в крові - фізичні вправи допомагають знизити холестерин, а вживання гідрогенізованих рослинних жирів і нестача клітковини сприяють його підвищенню.
  2. Твердження начебто "поганий" холестерин корисний - така ж нісенітниця. І за підтвердженням далеко ходити не треба. Будь-яка людина, коли або страждав від підвищеного "поганого" холестерину, відмінно знає, як це позначається на самопочутті.
  3. Твердження, що холестерин необхідно отримувати з їжі - неправда. Холестерин дійсно необхідний для життя, але це не означає, що його треба отримувати з їжею. Його необхідну кількість виробляється ендогенно (самим організмом). Вам не загрожує дефіцит холестерину при його відсутності в харчуванні.

Розплуталися? Ну і відмінно.

Отже, яйця підвищують рівень "поганого" холестерину в крові і це дійсно шкідливо. Добре те, що холестерин міститься, в основному, в жовтку. Білок ж в цьому сенсі безпечний. Саме тому спортсмени часто готують омлет з декількох яєчних білків, з одним-єдиним жовтком.

Найбільшої шкоди яйця наносять при малорухливому способі життя. Якщо Ви ведете малорухливий спосіб життя, небезпека підвищеного "поганого" холестерину для Вас зростає. Білок також не принесе Вам користі, оскільки, за відсутності фізичної активності, перетвориться в жирові відкладення, а не в м'язи.

Мінус в тому, що жовток містить багато корисних речовин, відсутніх в білку. Шкідливий холестерин йде "в комплекті" з корисними властивостями яєць. Так, відмовляючись від жовтка, Ви одночасно втрачаєте корисних речовин, які містяться саме в жовтку, а в білку відсутні.

Скільки ж курячих яєць можна з'їсти, не побоюючись підвищеного холестерину? Відповідь - всього одне яйце середніх розмірів (точніше - один жовток). Але, якщо Ви їсте також молочні продукти і м'ясо, то одне куряче яйце в день - вже занадто багато! Адже молоко і м'ясо теж містять холестерин.

Одне велике яйце містить близько 260 мг. холестерину. При цьому, Міністерство охорони здоров'я США рекомендує обмежити споживання холестерину 200 мг. на добу.

Висновок про холестерин в яйцях:

Холестерин в курячих яйцях є реальною небезпека для здоров'я, але міститься він тільки в жовтках. Одне середнє яйце в день - це "безпечний максимум" для ово-вегетаріанців (Т. Е. вегетаріанців , Які з усіх тварин продуктів їдять тільки яйця) і занадто багато для всіх інших.

ШКОДА ЯЄЦЬ - антибіотики.

Умови утримання курей в більшості випадків жахливі. На одну курку доводиться вільного простору не більше, ніж у взуттєвій коробці. Кури не можуть не тільки розправити крила, але навіть випростатися. У такій тісноті, при відсутності свіжого повітря, сонячного світла і натуральної свіжої їжі, кури беззахисні проти інфекцій. Життя птахів підтримують тільки величезною кількістю антибіотиків.

Антибіотики переходять в яйця, а, потім, в організм людей. Шкода антибіотиків для здоров'я величезний:

  • Знищується здорова мікрофлора, що створює сприятливі умови для патогенних мікроорганізмів, які швидко пристосовуються до різних видів антибіотиків.
  • Знижується опірність організму до інфекцій. При постійному вживанні продуктів, що містять антибіотики (м'яса, молока і яєць), імунна система не має можливості відновитися.
  • Знижується сприйнятливість до антибіотиків, що змушує, в разі захворювання, використовувати більш сильні (і більш шкідливі для здоров'я) препарати.

Теплова обробка лише частково знищує антибіотики в яйцях (див. руйнуються чи антибіотики при тепловій обробці >>> ). Але, звичайно, сирі яйця і яйця всмятку містять більше антибіотиків, ніж зварені круто. Знову ми опиняємося перед вибором - температурна обробка знищує не тільки шкідливі антибіотики, але і корисні вітаміни і мікроелементи.

Висновок про шкоду антибіотиків в яйцях:

Антибіотики в яйцях завдають серйозної шкоди здоров'ю. Позбутися від них повністю неможливо. Детальніше про антибіотиках в м'ясі, молоці та яйцях >>>

ШКОДА ЯЄЦЬ - нітрати.

Всупереч поширеній думці, найбільш висока концентрація нітратів, пестіціов, гербіцидів, важких металів і відходів виробництва, міститься не в рослинних продуктах, а в продуктах тваринництва. І цьому є просте пояснення: більшість цих отрут і токсинів не виводиться, а накопичується в організмах тварин.

Концентрація цієї токсичної Речовини растет відповідно до підйомом по харчових ланцюжки. Так, в рослини накопічуються только ті Речовини, Якими їх кропили и Які смороду ввібралі з грунту и Повітря в за годину свого Існування. А тварини накопічують у своих організмах токсини з усіх з'їденіх ними рослин.

Яйця містять нітрати та інші токсичні Речовини у Великій концентрації, что показують дослідження, проведені в різніх странах. Так, перевірка Міністерства Охорони здоров'я Ізраїлю в 2013 году показала, что чверти яєць містіть Кількість токсінів, что перевіщує європейський стандарт. Укладачі звіту підкреслюють, що середня кількість токсичних речовин, виявлених в яйцях, становить "лише" 56% від безпечної дози для дорослої людини. Але, якщо прочитати весь звіт, то виявиться, що всього одне яйце містить нітрати в кількості, що перевищує безпечну дозу для дитини, в 2.5 - 5.5 раз!

Якщо в Ваш раціон входять яйця та інші продукти тваринного походження, в Вашому організмі накопичується велика кількість нітратів, важких металів та інших токсичних речовин. Самостійно позбутися від них організм не в змозі. Тому рекомендується регулярно проводити очищення організму (як очищення кишечника , повну програму очищення організму , Можна провести в домашніх умовах).

Висновок про нітрати та інших токсичних речовинах в яйцях:

Вміст нітратів в яйцях представляє реальну небезпеку, особливо, для дітей. Особливу обережність слід дотримуватися також вагітним жінкам.

ШКОДА ЯЄЦЬ - гормони.

Збільшення кількості яєць, в основному, досягається не за рахунок гормонів, а за рахунок генетичних змін і різних маніпуляцій (посилене освячення приміщення, в якому містяться кури, позбавлення їх їжі на тривалий час для оновлення та омолодження, після чого кури знову починають нести яйця) .

Проте, гормональні препарати теж застосовуються: для стимуляції процесів яйцеобразованія і для усунення факторів, що заважають виробництву яєць (інстинкт насиджування, квохтанье, линька). Це такі жіночі гормони, як естрадіол і прогестерон. Не важливо, природного або синтетичного походження, дані гормони безсумнівно впливають на людський організм. Втім, кількість цих гормонів, що потрапляють в яйця, що не дуже велике.

Крім того, курячі яйця містять природні гормони, деякі з яких прийнято приписувати до корисних властивостях курячих яєць (холін, мелатонін). Проте, будь-які гормони, що надходять із зовні, порушують вироблення гормонів в самому організмі.

В цілому, слід визнати, що кількість гормонів в яйцях значно поступається кількості гормонів в м'ясі і молоці.

Висновок про гормонах в яйцях:

Гормони в яйцях присутні і вплив на людський організм надають. Але їх кількість поступається кількості гормонів в інших тваринних продуктах. Антибіотики і нітрати в курячих яйцях завдають більшої шкоди, ніж гормони, що містяться в них у відносно менших кількостях.

Шкода і користь яєць в порівнянні з іншими продуктами.

Шкода і користь яєць в порівнянні з рослинними продуктами.

Основна користь яєць полягає в утриманні легкозасвоюваного повноцінного білка. За великим рахунком, це єдина перевага яєць перед рослинною їжею. Такий доступний білок є особливо важливою перевагою для спортсменів.

Разом з тим, яйця не містять ніяких корисних речовин, які було б неможливо отримати з рослинних продуктів або синтезувати в самому організмі. например:

Американська Асоціація по Корекції Зору рекомендує вживати 10000 мкг. лютеїну і 2000 мкг. цистеїну в день. Яйця рекламуються як джерело цих речовин. Насправді, щоб отримати рекомендовану дозу лютеїну і цистеїну ми повинні з'їсти 40 яєць або ... всього 6 ложок шпинату (не подобається шпинат - з'їжте гарбуз, кукурудзу, горох, брокколі, салат-латук, цибуля, морква, червоний перець, боби , зернові, фісташки, помідори). Коротше кажучи, якщо ви хочете, щоб ваші очі були в порядку, то краще з'їсти 5-6 порцій овочів в день, ніж 40 яєць!

З іншого боку, незважаючи на шкоду від холестерину, антибіотиків і нітратів, що містяться в курячих яйцях, в деяких випадках вони можуть виявитися хорошим рішенням при переході на вегетаріанське харчування . Дуже часто людина, яка відмовилася від тваринних продуктів, виявляється не готовою до повністю рослинному раціону. Організму потрібно час на перебудову (від декількох місяців до декількох років). Якщо говорити на чистоту, це проблема не фізична, а, скоріше, ментальна. Рослинна їжа має більш високою частотою вібрацій (докладніше в статтях " високочастотний харчування "І" Частота вібрацій людини - наукове пояснення ").

Фізична причина або ментальна - проблема така існує і вона потребує вирішення. У багатьох випадках, вживання яєць виявляється певним компромісом, що дозволяє пройти перехідний період від вживання м'яса до веганство без шкоди для здоров'я і без фізичних незручностей.

Втім, можливий інший компроміс - риба. У багатьох сенсах, вживання риби краще вживання курячих яєць з птахофабрики. Про це - нижче.

Шкода і користь яєць в порівнянні з іншими тваринами продуктами.

Давайте порівняємо яйця з м'ясом, молоком і рибою. Почнемо - з риби ...

Порівняльна користь і шкода курячих яєць і риби.

Риба за багатьма показниками перевершує яйця:

  • Риба містить багато корисних поживних речовин - всі необхідні амінокислоти, жирні кислоти (в тому числі, Омега-3), вітаміни і мінерали. При цьому, риби можна їсти більше, ніж яєць, що дозволяє з легкістю задовольнити потребу в білках і незамінних жирних кислотах.
  • Риба, як і яйця, відносно швидко і легко перетравлюється.
  • Риба не робить негативного впливу на рівень "поганого" холестерину в крові.
  • Риба, виловлена ​​в морі або інших природних водоймах, містить набагато меншу кількість нітратів і важких металів, ніж яйця. Слід мати на увазі, що дане твердження стосується в меншій мірі до хижої риби (наприклад, тунець). Хижа риба стоїть вище в харчовому ланцюжку і, отже, накопичує в своєму організмі більше шкідливих речовин, в тому числі, ртуть.
  • Риба виловлена ​​в природних водоймах, не містить антибіотиків, на відміну від яіц.Рибу, виловлену в морі мулі в річці, значно простіше знайти в продажу, ніж яйця, знесені здоровою сільською курочкою, а не на птахофабриці. Але, навіть вирощена в штучних водоймах риба має переваги перед виробленими на птахофабриці яйцями.

Я не бачу ніяких причин вважати за краще яйця рибі, за винятком особистих смаків. Альо про смаки НЕ сперечаються.

Порівняльна користь і шкода курячих яєць і молока.

Молоко - абсолютно неприродний продукт для харчування дорослої людини. Та й для дитини - молоко іншого виду дуже шкідливо, хоча б через вміст гормону росту в кількості, призначеному для теляти, а не для людини! Шкода молока величезний з багатьох причин: казеїн, лактоза, гормони (якими корову напихають в великих кількостях), вже згаданий гормон росту, гній і ракові клітини в молоці, антибіотики, консерванти в магазинному молоці ... докладніше в статті " Шкода і користь молока ", А також в статті" Шкода і користь молока - що говорить дієтолог ".

Список шкідливих властивостей молока значно довше списку шкідливих властивостей курячих яєць. При цьому, всі позитивні властивості молока при найближчому розгляді виявилися міфами, нав'язаними нам агресивними рекламними компаніями.

Між яйцями і молоком я однозначно обираю яйця.

Порівняльна користь і шкода курячих яєць і м'яса.

  • М'ясо, в тому числі, куряче, містить не менше антибіотиків, ніж яйця.
  • М'ясо містить не менше нітратів, важких металів та інших токсичних речовин, ніж курячі яйця.
  • М'ясо містить значно більше гормонів, ніж яйця. У м'ясній промисловості гормони активно застосовуються для прискорення росту і набору маси тваринами. Детальніше про гормонах в м'ясі - в статті " Гормони в м'ясі ". Шкода гормонів з м'яса на організм людини величезний.
  • М'ясо містить шкідливі речовини, що утворюються в момент вбивства тварини. Гуманного вбивства не існує. Тварина переживає тривалий стрес, починаючи з перевезення, в результаті якого в його організмі виробляється отруйний залозистий секрет.
  • М'ясо довго перетравлюється і на його засвоєння організм витрачає багато власних ресурсів і енергії. Людина, регулярно вживає м'ясо, носить в собі кілька кілограмів калових мас, які постійно виділяють токсини і отруюють організм.
  • М'ясо створює сприятливу обстановку для розвитку гнильних бактерій, які витісняють корисну мікрофлору.

Список шкідливих властивостей м'яса можна продовжувати дуже довго. Якщо Ви замініть хоча б частину м'ясної їжі в своєму меню на яєчний білок, це, швидше за все, піде на користь Вашому здоров'ю. Але жовтками зловживати не варто - через холестерину має сенс обмежитися одним яєчним жовтком в день.

Шкода і користь яєць - моральний аспект.

Висловлю просто свою думку, з яким Ви маєте право погодитися або не погодитися.

Я вірю, що все в цьому світі пов'язані і, завдаючи шкоди іншим живим істотам, ми, в кінцевому рахунку, шкодимо самим собі. Купуючи яйця, ми оплачуємо їх виробництво і, отже, несемо відповідальність за все, з чим це виробництво пов'язане. Непогано б знати, за що саме ми платимо, чи не так?

Я - за усвідомлений вибір. Якщо з якихось причин Ви вибираєте є яйця, робіть свій вибір усвідомлено, а не з закритими очима. Оскільки "незнання законів не звільняє від відповідальності".

Отже, що ж таке яйця і кому завдає шкоди їх виробництво?

Курячі яйця - зародки пташенят?

  • Курячі яйця з птахофабрик НЕ є зародками пташенят. Це незапліднені яйця, з них ні за яких умов не можуть вилупитися курчата. Кури на птахофабриці за все своє життя не зустрічаються ні з одним півнем. Таким чином, з'їдаючи яйце, Ви начебто нікого безпосередньо не вбиваєте.
  • Курячі яйця від сільської курочки можуть містити зародки пташенят. Вільно пасеться у дворі і спілкується з півнями птах може знести як запліднене, так і неоплодотворенное яйце. З такого яйця теоретично може вилупитися курча - і Ви його їсте.

З такого яйця теоретично може вилупитися курча - і Ви його їсте

Так що ж виходить - купуючи яйця від сільської курки, ми завдаємо більше шкоди, ніж купуючи яйця з птахофабрики? Зовсім не факт!

Давайте подивимося, з чим пов'язано виробництво яєць на птахофабриці ...

Виробництво яєць - умови утримання курей.

Те, як містяться кури на більшості птахофабрик, викликає шок. Тіснота, задуха і нестерпний шум - таке життя цих птахів. Вони ніколи не побачать сонця, ніколи не вдихнуть свіжого повітря, ніколи не зможуть звити гніздо, висидіти і виростити своїх курчат. На більшості птахофабрик кури сидять у клітках, де на одну птицю припадає простір не більше взуттєвої коробки. Ці кури не можуть розправити крила і навіть випростатися.

Яскравий штучне світло, що горить більшу частину доби, стимулює птахів постійно нести яйця, що абсолютно неприродно. Недолік сну, втрата кальцію і загальне виснаження через надмірне виробництва яєць, швидко руйнують здоров'я птахів. Коли кури перестають нести яйця в кількості, яке вигідно власникам птахофабрики, їх на кілька днів позбавляють їжі. вимушене голодування оновлює організм - і птиці знову починають нестися, як раніше.

вимушене   голодування   оновлює організм - і птиці знову починають нестися, як раніше

Життя курей на птахофабриці (якщо це можна назвати життям) триває недовго. Зрештою (приблизно, у віці двох років) птахи втрачають здатність нести яйця в досить великій кількості. Вони стають невигідними - і їх вбивають (за допомогою електрики).

Якщо на упаковки яєць написано, що це яйця від курей вільного вигулу, то це означає значно кращі умови утримання птахів. Хоча кури вільного вигулу зовсім не гуляють на зеленому лузі, але вони не сидять у клітках. Ці птахи можуть вільно пересуватися в призначеному для них приміщенні і, в деяких випадках, мають можливість виходити у двір.

Яйця від курей вільного вигулу будуть також кращої якості, ніж від курей, що сидять в клітках. Такі птахи здоровіше і їм дають менше антибіотиків.

Виробництво яєць - знищення курчат чоловічої статі.

Для виробництва яєць потрібні тільки кури - півні яйця не несуть. Тому курчат, виведених для виробництва яєць, сортують - пташенят жіночої статі відправляються на птахофабрику, а пташенят чоловічої статі знищуються самими варварськими способами (їх або розрубують на шматки, або кидають в сміттєві мішки, де вони задихаються і вмирають).

Багато хто думає, що курчат чоловічої статі вирощують на м'ясо. Альо це не так! Це пташенята іншої породи, які не так швидко набирають вагу. Вони нікому не потрібні. Їх просто знищують.

Висновок про шкоду виробництва курячих яєць в моральному аспекті:

Купівля курячих яєць, вироблених на птахофабриці, завдає величезної шкоди великій кількості живих істот - курям, що несе яйця, курчатам, убитим через те, що вони не тієї статі ... і людям, що не усвідомлює, за що саме вони платять.

Курячі яйця - як скоротити шкоду і отримати максимум користі?

Якщо Ви вирішили для себе продовжити вживати курячі яйця, то прийміть наступні заходи, щоб скоротити можливу шкоду й отримати максимум користі:

  1. Якщо є можливість купувати яйця від домашньої сільської курочки - це буде найкращий вибір.
  2. Купуючи курячі яйця в магазині, віддавайте перевагу яйця від курей вільного вигулу.
  3. Їжте сирі яйця тільки якщо абсолютно впевнені в тому, що вони свіжі і не заражені сальмонелою. В іншому випадку, піддавайте яйця температурній обробці (хоча б до стану "всмятку").
  4. З'їдайте не більше одного жовтка в день. Якщо їсте також інші продукти тваринного походження, то з'їдайте один жовток раз в декілька днів або раз на тиждень - залежно від кількості інших тваринних продуктів у Вашому раціоні.
  5. Можна приготувати яєчню з декількох яєчних білків з одним жовтком - такий варіант особливо актуальний, якщо Ви ведете активний спосіб життя і потреби в підвищеному кількості білка. Але знайте міру і тут - надлишок білка (особливо, при недостатній фізичній активності) може негативно позначитися на стані печінки і нирок.
  6. Їжте яйця з овочами і зеленню, але уникайте вживати в один прийом яйця і м'ясо .

І наостанок - прислухайтеся до своїх відчуттів. Що Ви відчуваєте після поїдання того чи іншого блюда? Задоволення чи незадоволення, легкість або тяжкість, спокій або занепокоєння, поліпшення настрою або погіршення? Принесла Вам ця їжа користь чи шкода? Ніхто, крім Вас не знає, що саме зараз потрібно Вашому організму. Не вірте рекламі, дієтологів, інтернету і мені - вірте собі.

Курячі яйця - зародки пташенят?
Як це може бути?
Розплуталися?
Скільки ж курячих яєць можна з'їсти, не побоюючись підвищеного холестерину?
Непогано б знати, за що саме ми платимо, чи не так?
Отже, що ж таке яйця і кому завдає шкоди їх виробництво?
Курячі яйця - зародки пташенят?
Так що ж виходить - купуючи яйця від сільської курки, ми завдаємо більше шкоди, ніж купуючи яйця з птахофабрики?
Курячі яйця - як скоротити шкоду і отримати максимум користі?
Що Ви відчуваєте після поїдання того чи іншого блюда?