Полезные материалы

Що не можна їсти вранці і ввечері

  1. Що не можна їсти натщесерце
  2. Що не можна їсти перед сном

Відома американська письменниця ХХ століття Фран Лебовіц говорила так: «Їжа - істотна частина збалансованої дієти». Іноді важливо навіть не те, що ви їсте, а як ви це робите. Час прийому їжі і правильне її розподіл протягом усього дня грають істотну роль. Від цього залежить користь і енергетична цінність.

Деякі гастрономічні стереотипи настільки вкоренилися, що мільйони людей витрачають багато зусиль на непотрібні або навіть шкідливі речі кожен день: яблучко перед їжею, алкоголь перед сном і ніякої їжі після шести! Не всі вони вірні або корисні в тій мірі, в якій хотілося б, і «З Смаком» розповість чому.

Що не можна їсти натщесерце

Що не можна їсти натщесерце

Не всі продукти однаково гарні в різний час доби, тому що у організму є власний розпорядок. Якісь мінерали і вітаміни будуть засвоюватися на ніч, якісь вранці, а деякі необхідно поєднувати з іншими для кращого засвоєння.

  1. Овочі та фрукти

    Користь сирої їжі, яка здебільшого представлена ​​саме рослинними продуктами, незаперечна. Але тільки не з ранку. Їжа натщесерце - річ дуже тонка. Важливо розуміти, що порожній непроснувшійся шлунок нічим не захищений від агресивних кислот, які можуть спровокувати печію і розвиток гастриту.

  2. Гостре і копчене

    Є гострі страви з ранку тим більше не варто - вони дратують слизову сильніше кислот. Також не варто захоплюватися консервами і копченими продуктами. Мало того, що вони шкідливі, але і впоратися з ними шлунку спросоння дуже важко.

  3. Горіхи і сухофрукти

    Горіхи також гарні в якості перекусу, але не засвоюються організмом з ранку з іншої причини. Точніше, засвоюються, але з великими труднощами. Вони самі по собі ситні, до того ж тверді. Подібні продукти дратують порожній шлунок.

    Навіть сухофрукти не виходитимуть, так як в них міститься фруктоза, а чи варто говорити, що всі види цукрів з ранку не засвоюються через слабку активність підшлункової залози? Їх слід використовувати в якості перекусу між сніданком і обідом, обідом і вечерею, але ніяк не з ранку.

    Їх слід використовувати в якості перекусу між сніданком і обідом, обідом і вечерею, але ніяк не з ранку

  4. банани

    Так, навіть нешкідливі банани можуть піти на шкоду. Агресивні кислоти в даному випадку зовсім ні до чого, вся справа в магнії. Магній добре поглинається організмом на ніч, зверніть увагу, що таблетки з цим мінералом приймати краще в другій половині дня. В іншому випадку він погано засвоюється і створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему.

Отже, не варто починати свій день з перерахованих вище продуктів, а тим більше з кавою. На голодний шлунок цей напій вкрай поганий і здатний спровокувати появу гастриту.

Самі небажані гості в ранковому меню - апельсини. Краще почніть день з сирів, яєць, вівсяної каші або інших злаків.

Краще почніть день з сирів, яєць, вівсяної каші або інших злаків

І ось, почавши день з правильного сніданку, його бажано закінчити правильним вечерею, при цьому орієнтуйтеся нема на шостій вечора, а на свій власний режим. Це основні умови правильного харчування.

Що не можна їсти перед сном

Що не можна їсти перед сном

Їсти можна за три години до сну, але далеко не все. Худне знати про це буде особливо корисно, тому що багато продуктів, зазначені нижче, відкладаються в проблемних зонах у вигляді жиру, якщо вживати їх перед сном.

  1. білкова їжа

    М'ясо, риба, птиця - складні продукти, на їх переробку йде найбільше часу (4 години на середньому). Навіть дієтична куряча грудка не встигне перетравитися. Що в цьому поганого? Фактично, їжа, що залишилася в шлунку на ніч, починає там перегниватимуть. У кров потрапляють шлаки різного роду, а вони можуть стати причиною хвороб, набору ваги і поганого самопочуття.

  2. Горіхи і сухофрукти

    І на ніч їх їсти теж не слід. Вони довго перетравлюються, особливо горіхи, а що містяться в тих же сухофруктах види цукрів, звичайно, будуть засвоєні. Але куди організму дівати отриману енергію перед сном? Він буде запасати її в жировому прошарку.

  3. алкоголь

    Не важливо, міцний або слабкий. Будь-який алкоголь негативно впливає на сон, який настає хоч і швидше, але не приносить бажаного відпочинку. Будь-які алкогольні напої дестабілізують судинну систему. У цей момент тілу, скоріше, потрібно більше руху, щоб вивести алкоголь, але точно не сон.

  4. Борошняні вироби

    Цікавий факт: швидко засвоювані хлібобулочні вироби викликають підвищення цукру в крові, а, як ми вже говорили, нашому тілу просто нікуди дівати цю енергію. Є борошняне перед сном можна точно не тим, хто дотримується фігуру.

І пам'ятайте про каву, який не можна пити не тільки натщесерце, а й на ніч. У список заборонених продуктів входить солодке (навіть темний шоколад) і всякого роду чіпси, сухарики, палички. Останні можуть серйозно вплинути на стан вашої шкіри і без вживання на ніч, наприклад, за переглядом фільму вони все одно обтяжать вас на пару зайвих кіло.

Але не варто затягувати паски! Просто знайте, що можна їсти на ніч: молочні продукти (сир, сир, йогурт), хлібці, овочеві і фруктові салати. Ось у який час доби можна не відмовляти собі в цитрусових, бананах, але знайте міру. Ще краще з'їсти перед сном овочі з «негативною калорійністю», тобто такі, на переробку яких йде більше енергії, ніж вони дають: буряк, селера, яблуко.

Ще краще з'їсти перед сном овочі з «негативною калорійністю», тобто такі, на переробку яких йде більше енергії, ніж вони дають: буряк, селера, яблуко

Почніть свій день зі склянки чистої теплої води, щільно поснідайте смачною кашею, запасіться мигдалем, курагою або сушеними яблуками на полуденок. Завершіть день фруктовим асорті або сирної запіканкою . Таке меню призведе вашу фігуру в свою кращу форму, а також підвищить імунітет і благотворно вплине на інші системи організму. Поділіться нашої пізнавальної статтею з друзями!

Навіть сухофрукти не виходитимуть, так як в них міститься фруктоза, а чи варто говорити, що всі види цукрів з ранку не засвоюються через слабку активність підшлункової залози?
Що в цьому поганого?
Але куди організму дівати отриману енергію перед сном?