Полезные материалы

Що за трава - стевія: користь і шкода рослини, його застосування

  1. Що це таке?
  2. де росте
  3. Хімічний склад
  4. Користь для організму
  5. Корисні властивості
  6. застосування
  7. Можливу шкоду й протипоказання

Лікарські рослини успішно використовуються в народній медицині протягом багатьох століть Лікарські рослини успішно використовуються в народній медицині протягом багатьох століть. Одним з них є стевія - натуральна трава з особливим солодким смаком, що практично не має недоліків і протипоказань.

Що це таке?

Стевія або двулістнік солодкий - вид лікарської багаторічної кустарної трави сімейства Складноцвітих. Рослина невисока на зріст, може досягати 60-80 см. Листочки прості, квітки - невеликі, білі. Коренева система стевії добре розвинена, мичкувата. Особливу цінність представляють листя, вони набагато солодший звичайного цукру, відрізняються приємним смаком і ароматом. Стевія або двулістнік солодкий - вид лікарської багаторічної кустарної трави сімейства Складноцвітих

де росте

Батьківщиною стевії вважається Південна Америка.

Чи знаєте ви? Індійські народи вважали стевію символом щастя, вічної краси, сили і мужності. Ходила легенда про те, що живе в далекі часи дівчина на ім'я Стевія принесла себе в жертву заради свого народу. Боги, винагородивши людство за подвиг красуні, подарували землі солодку, духмяну траву.

Найбільш комфортні умови для произростания двулістніка - це помірно вологий субтропічний клімат. Сьогодні його можна знайти на території Бразилії, Аргентини, Парагваю. Також вирощують стевію на південному сході Азії. Якщо створити для рослини комфортні умови, то воно може виростають практично скрізь.

Хімічний склад

Стевія - трава, багата на величезну кількість унікальних за своїми властивостями, спеціальних корисних речовин, які сприятливо впливають на стан людського організму. Головними корисними речовинами рослини є стевіозид, ребаудіозіди. Стевія - трава, багата на величезну кількість унікальних за своїми властивостями, спеціальних корисних речовин, які сприятливо впливають на стан людського організму Також вона містить:

  • вітаміни групи В , З , Е , А , До , Р , D ;
  • мінерали ( магній , рутин , селен , хром , цинк , фосфор , кальцій , мідь , калій та ін.);
  • стевіозід;
  • ребаудіозіди;
  • флавоноїди;
  • оксикоричні кислоти;
  • амінокислоти;
  • хлорофіли;
  • ксантофилл;
  • ефірні масла.

Чи знаєте ви? Стевиозид в триста разів солодше цукру, але, при цьому, він володіє низькою калорійністю, не приводить до підвищення рівня цукру в крові, має протибактеріальної дією.

Стевія застосовується для виготовлення ефірних масел, до складу яких входить понад 53 активних речовин. Такі масла надають загоює, протизапальну, антисептичну дію.

Користь для організму

Корисні властивості стевії для людини заслуговують на особливу увагу. Сиропи і настої з трави показані при багатьох захворюваннях різного типу. Систематичне вживання рослини дозволяє стабілізувати рівень холестерину, прискорити метаболізм, нормалізувати кров'яний тиск. Солодка трава сприяє природному очищенню організму, виведенню токсинів, підвищенню опірності організму до негативних зовнішніх чинників.

Оскільки вона пригнічує апетит, допомагає розщепленню жирів, її застосовують при ожирінні різного ступеня. У людей, що приймають стевію, помічається значне підвищення активності, працездатності і витривалості. Компоненти, які входять до її складу, дозволяють боротися з мікроорганізмами, вірусами та інфекціями. Дана властивість послужило тому, що рослина використовується для виробництва зубної пасти. Оскільки вона пригнічує апетит, допомагає розщепленню жирів, її застосовують при ожирінні різного ступеня Регулярне вживання настоїв і чаю з стевії відновлює життєві сили людини, надає йому бадьорості і впевненості, піднімає настрій. Трава стимулює активність, бореться з втомою, завдяки чому її дуже полюбили люди, які активно займаються спортом і іншими фізичними навантаженнями. Помітно поліпшується стан шкірних покривів, волосся, нігтів. Екстракт стевії здатний загоювати рани, шрами, опіки, прибирати висипання і запалення.

Корисні властивості

Корисні властивості рослини відомі ще з часів аборигенів. Вони застосовували його практично при всіх недугах. Сучасні вчені активно вивчають функції стевії, проводять різні експерименти, що стосуються застосування і користі трави.

Лікувальні властивості мають і такі рослини як: пассифлор , оман , материнка , хвощ польовий , подорожник , пустирник , кропива , звіробій , безсмертник піщаний , м'ята , меліса , лимонник китайський , бадан , волошка , чебрець , шипшина , шавлія лікарська , иссоп , полин гіркий , календула , глід , липа , мучниця , дягель , конюшина луговий , розторопша , любисток лікарський , солянка холмовая , ехінацея , Іван чай і пажитник . Головне властивість двулістніка - це заміна цукру. Він позитивно впливає на ліпідний і вуглеводний обмін, дозволяє активізувати метаболічні процеси і прискорити розщеплення жирів. Рослина зменшує тягу до солодкого, знижує апетит, що дає можливість швидко скинути зайві кілограми.

Чи знаєте ви? На нинішній момент світовими лідерами по споживанню стевії вважаються японці. Вони давно вже забули про вживання цукру і перейшли на продукт в промислових обсягах.

Медова трава, крім заміни цукру, здатна впоратися з різними захворюваннями. Вона має жовчогінні та сечогінні функціями, тим самим дозволяючи знімати набряки, виводити зайву рідину з клітин, що може бути причиною втоми, млявості і апатії. Антимікробні властивості рослини дають можливість використовувати його в якості засобу для лікування простудних захворювань, підвищення опірності організму, зміцнення імунітету. Медова трава, крім заміни цукру, здатна впоратися з різними захворюваннями

застосування

Солодкий двулістнік використовують у багатьох спектрах: народній медицині, косметології, кулінарії. Він чудово проявив себе в лікуванні таких хвороб:

  • гіпертонія;
  • цукровий діабет;
  • різні шкірні захворювання;
  • порушення в роботі серцево-судинної системи;
  • алергічні прояви;
  • обмороження чи опіки;
  • себорея і лупа;
  • хвороби, пов'язані з роботою шлунково-кишкового тракту;
  • фізична і розумова втома;
  • нервові виснаження.

Для виробництва ліків з стевії використовують сухі і свіже листя. Вживають рослина у вигляді таблеток, настоянок, відварів і чаїв. Рекомендується щодня готувати свіжу порцію ліки, так як вже через 24 години воно втрачає всі свої корисні речовини. В якості харчової добавки медики затвердили оптимальну дозу для людини - не більше 2 мг / кг ваги людини в добу.

Важливо! Для застосування рослини з метою оздоровлення необхідно проконсультуватися з лікарем. Він визначить схему лікування і необхідну дозування, з урахуванням віку пацієнта, течії і складності захворювання.

У профілактичних цілях сироп з стевії вживають щодня по 4-5 крапель на склянку чистої води. Чай рекомендується пити щодня по одній чашці. Він нормалізує перистальтику кишечника, прискорює обмін речовин, сприяє швидкому розщепленню жирів. Також можна застосовувати стевію в вигляді порошку. Однак, потрібно пам'ятати, що він є найбільш концентрованим. Для заміни цукру досить взяти засіб на кінчику ножа. У профілактичних цілях сироп з стевії вживають щодня по 4-5 крапель на склянку чистої води Дітям фахівці радять приймати стевію для профілактики простудних захворювань, лікування бронхітів або ожиріння. З цією метою готують настій: 2-3 ст. л. листя заливають 0,5 л окропу і настоюють кілька годин. Приймають засіб 3 рази на день. Якщо немає індивідуальної нестерпності, вагітні жінки також можуть приймати відвари і настої з стевії. Вони значно зміцнюють імунітет, борються з втомою і пригніченістю, нормалізують сон.

Можливу шкоду й протипоказання

Стевія в більшості випадків є безпечною для людського здоров'я, не викликає алергічних реакцій та інших побічних дій. Єдиними протипоказаннями до застосування рослини вважається індивідуальна непереносимість, вагітність і годування грудьми. З обережністю потрібно використовувати стевію людям, що страждають на цукровий діабет. При дієті і схудненні також краще мінімізувати прийом даного натурального цукрозамінника. Дітям солодкий двулістнік можна вживати під суворим наглядом дорослих.

Важливо! Не рекомендується приймати препарат в комплексі з молочними продуктами, так як це може викликати розлади травної системи.

Стевія - корисне, безпечне рослина, яке практично не має протипоказань і може використовуватися дорослими і дітьми в будь-якому віці. Воно стане прекрасним засобом, щоб підсолодити чаї, настої, відвари, при випічці десертів і тортів, а також зможе допомогти в боротьбі з багатьма недугами.

Що це таке?
Що це таке?
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?