Полезные материалы

Соєвий протеїн: плюси і мінуси. Соєвий ізолят. Користь і шкода

  1. Протеїн в спортивному харчуванні
  2. Соєвий ізолят: показання до застосування
  3. Розвінчання міфів про соєвому ізоляти
  4. Переваги соєвого ізоляту
  5. як вживати
  6. Користь соєвого ізоляту
  7. Шкода соєвого ізоляту
  8. Характеристика ізоляту соєвого білка ШАНЬСУН-90
  9. Мінуси соєвого протеїну
  10. Плюси соєвого протеїну
  11. Рішення «соєвої дилеми»
  12. Що таке ізолят соєвого білка?
  13. Як виглядає соєвий протеїн?
  14. Наскільки швидко засвоюється?
  15. Хто використовує ізолят і з якою метою?
  16. Скільки потрібно протеїну в добу?
  17. Що потрібно для схуднення?
  18. Що входить до складу ізоляту?
  19. Як вживати і готувати протеїн?
  20. Соєвий білок (ізолят для схуднення): відгуки

У спортивному харчуванні давно вже використовується білковий ізолят. Що це таке, відомо практично кожному спортсмену. Ця харчова добавка, багата білком, використовується в спорті для швидкого росту м'язів.

Сучасні технології досягли такого рівня, що здатні витягувати білок з продуктів, що його містять. Це робиться шляхом фільтрації, так як молекули білка найбільші серед своїх побратимів: жирів і вуглеводів. Отриману масу висушують, перетворюють в порошок і активно використовують як харчову добавку.

найбільш відомий сироватковий протеїн , А ось соєвий ізолят часто невиправдано обминають увагою.

Протеїн в спортивному харчуванні

Під час силового тренування в м'язах утворюються мікротріщини. Для відновлення тканин і їх максимального зростання застосовуються харчові добавки з високим вмістом білка. Справа в тому, що через 10-15 хвилин після тренінгу відкривається «білково-вуглеводне вікно», яке успішно закриє ізолят. Що це таке? Це період, коли організм максимально засвоює протеїн, який йде в зростання м'язової маси .

Добре зарекомендував себе серед спортсменів ізолят білка ще й тому, що він легкий в користуванні. Достатньо лише необхідну дозу порошку розвести у воді, соку або молоці, збити в шейкері або блендері, і смачний коктейль готовий до вживання.

Соєвий ізолят: показання до застосування

Ізолят просто необхідний тим, хто хоче швидко набрати м'язову масу. Оптимальний він для спортсменів в період сушіння. Тим, хто мріє схуднути і підтримувати нову форму, теж допоможе білок. Справа в тому, що для його засвоєння і росту м'язів потрібно дуже багато енергії, яку організм буде черпати з жирових відкладень, тобто там, де росте м'яз, спалюється жир.


Білкові ізоляти в основному виробляються з сироватки. Однак вони не підходять тим, у кого алергія на тваринний білок, а також захворювання нирок. Для вегетаріанців, а також тих, хто дотримується соєвий ізолят - відмінна альтернатива звичайним тваринного походження.

Розвінчання міфів про соєвому ізоляти

На даний момент соєве добавка - не самий популярний ізолят. Відгуки про нього досить суперечливі. Це пов'язано з тим, що у багатьох при слові «соя» виникає асоціація «генно-модифікована». Те, що соя в останні роки стала одним з найпоширеніших неабияк попсувала їй репутацію, яка складалася століттями. Жителі Східної Азії вже дуже давно вживають в щоденному раціоні і завжди славилися відмінним здоров'ям. Поживна цінність сої висока за рахунок великої кількості вітамінів і мікроелементів. До того ж це один з найбільш якісних замінників м'яса.

Ставлять під сумнів користь харчової добавки через естрогенів, які нібито входять в ізолят. Що це таке? Естрогени - це жіночі статеві гормони. У сої містяться ізофлавони, так звані фітогормони. Однак для виготовлення ізоляту всі непотрібні речовини видаляються, в тому числі і ізофлавони. Так що закиди в тому, що соєве харчова добавка може негативно позначатися на чоловічої потенції, безпідставні.

Також існує думка, що соєвий ізолят погано засвоюється за рахунок так званих антінутріентов, що входять до його складу. Виробники харчової добавки також видалили з її складу подібні речовини.

Насправді, єдиний недолік соєвого ізоляту в тому, що він поступається в кількості вмісту білка іншим ізолятів.

Переваги соєвого ізоляту


Переваги соєвого ізоляту

В першу чергу, покупця приваблює ціна соєвого спортивного харчування , Так як вона набагато нижче, ніж на інші ізоляти. Як уже згадувалося вище, соя при виготовленні концентрату проходить високу очищення від баластних речовин. Які ж корисні речовини залишилися в складі?

  • Антиоксиданти. Вони успішно борються з вільними радикалами і є відмінною профілактикою ракових захворювань.
  • Жирні Омега-3 і Омега-6 кислоти, які запобігають появі бляшок на судинах і знижують рівень холестерину в крові.
  • Клітковина ефективно очищає кишечник від токсинів, покращує а також сприяє схудненню.
  • Лецитин, який стоїть на сторожі здоров'я всього організму, є незмінним учасником обмінних процесів в мембрані клітини.

Крім того, до складу сої входять речовини, здатні виводити радіонукліди і іони важких металів з організму. Відсутність білка глютену також підкреслює переваги білкового ізоляту. Адже саме цей білок є причиною алергії у багатьох людей.

як вживати

Соєвий ізолят рекомендується вживати з ранку, щоб поповнити запас втрачених за ніч амінокислот. Також можна замінити один з перекусів цим білковим коктейлем. Перед тренуванням ізолят допоможе м'язам більш ефективно працювати під час силових навантажень, після - відновити м'язи, закривши «білково-вуглеводне вікно».

Соєва харчова добавка - універсальний ізолят. Що це таке, ми вже з'ясували, а тепер розглянемо, «з чим його їдять». З ізоляту можна не тільки робити коктейлі, а й додавати його в їжу. Всі десерти, які допускаються в спортивної дієті , За допомогою цієї харчової добавки стануть не тільки смачними, а й надзвичайно корисними.

Скільки коштує соєвий ізолят (середня ціна за 1 упак.)?

Москва і Московська обл.

Останнім часом значною популярністю стали користуватися різні спортивні добавки. Люди змогли піти від деяких нав'язаних переконань і глянули правді в очі: подібні продукти не тільки стимулюють для досягнення спортивних досягнень на будь-якому рівні, а й сприятливо впливають на організм людини. Особливо хотілося б відзначити соєвий ізолят.

Як і багато інших добавки на основі соєвого білка , Даний ізолят виробляється промисловим шляхом з натурального продукту - сої. Вона особливо багата білком і використовується багатьма людьми (віруючими в період посту або вегетаріанцями) в якості альтернативи м'ясу і молоку тварин. Нерідкі випадки використання соєвого білка у виготовленні кормів для тварин, бо його собівартість в рази нижче будь-якого іншого типу протеїну.

Головна відмінність соєвого ізоляту від стандартного соєвого протеїну - підвищена концентрація, тобто більш високу якість. У ізоляти максимально прибрана рослинна клітковина і знижений відсоток жиру. Таким чином, сміливо заявляємо, що соєвий ізолят - найкорисніший і очищений з соєвих протеїнів.

Користь соєвого ізоляту

Головна його перевага - це демократична вартість. вона забезпечується рослинним походженням білка з сої. На думку багатьох експертів, соєвий ізолят корисний людям, що мають проблеми з перенесенням лактози або проблеми з засвоюванням казеїнового білка.

Використовувати соєвий ізолят можуть не тільки спортсмени і люди, які прагнуть вести здоровий спосіб життя, а й ті, хто бажають схуднути і шукають альтернативу стандартним білкових продуктів. Справа в тому, що звичайні продукти крім високого вмісту білка бонусом пропонують відповідну кількість жиру або вуглеводів.

Нарешті, третя перевага соєвого ізоляту полягає в його здатності підйому рівня тиреоїдних гормонів. Вони зайняті в роботі щитовидної залози і забезпечують правильну регуляцію обміну речовин.

Шкода соєвого ізоляту

Соєвий ізолят має низьку біологічну цінність. Іншими словами, він володіє не кращим амінокислотним запасом. Звідси його менша ефективність при спалюванні жиру або наборі м'язової маси. Крім того, він недостатньо добре засвоюється. Нарешті, головний його недолік - це наявність фітоестрогенів (аналоги жіночих статевих гормонів).

Наша компанія пропонує соєвий ізолят оптом для м'ясних, рибних, молочних, хлібобулочних підприємств, а також для виробників продуктів дитячого харчування, соусів, супів, йогуртів, сухих напоїв, борошняних кондитерських виробів і дієтичного харчування.

Соєвий ізолят від компанії «Янтар-Захід» - це високотехнологічний, універсальний продукт. Він очищений від рослинної клітковини, жирів і вуглеводів.

Саме низький вміст лактози робить даний продукти придатний для вживання його в дитячому харчуванні і дієтичних продуктах. Цей продукт цінний з огляду на те, що у багатьох людей все частіше зустрічається непереносимість лактози, якої якраз немає в ізоляти, але знаходиться у великій кількості в концентраті.

Тому купити ізолят соєвого білка вийде трохи дорожче концентрату.

Проте, оптові закупівлі соєвого ізоляту вигідні на умовах нашої компанії.

Соєвий ізолят має підвищену розчинність, Вологозв'язуючий властивостями, низькою пенообразующей здатністю. У м'ясному виробництві його використовують для приготування розсолів, які вводяться в цільном'язові мясні продукти для того щоб:

  • Підвищити рентабельність виробництва;
  • Знизити масові втрати при термообробці і збільшити вихід готового продукту;
  • Поліпшити консистенцію, нарізання, соковитість і товарний вигляд м'ясопродуктів.

До переваг соєвого ізоляту відносять рідкісну сумісність практично з усіма видами сировини в рецептурах виробів. Плюсом також є нейтральність смакових і ароматичних характеристик.

Білок соєвого ізоляту - це рослинний дієтичний продукт і тому не містить холестерину. Безпека ізоляту підтверджена багаторічними дослідженнями в різних країнах. Він має протиракову ефектом, знижує рівень холестерину в крові, має антіостеопорознимі і протидіабетичними властивостями.

Характеристика ізоляту соєвого білка ШАНЬСУН-90

ШАНЬСУН-90 (соєвий білковий ізолят) поставляється в багатошарових паперових мішках маса нетто 20 кг. На мішках нанесені такі позначення: назва продукту, фірма-виробник, дата виготовлення.

Зберігати ізолят ШАНЬСУН-90 слід в сухих приміщеннях в заводській цільної упаковці. Термін зберігання 12 місяців, температура не вище 25 ° С, відносна вологість повітря 75%.

Перевагою соєвого ізоляту полягає в простоті його використання без застосування додаткового обладнання або технологічних операцій. Гарантійний термін зберігання - 12 місяці з дня виготовлення без погіршення якості.

31 травня 2011

Є кілька способів оцінки якості протеїну: коефіцієнт ефективності білка (Кеб), використання чистого білка (ІЧБ) і біологічна цінність (БЦ). Кеб - це застарілий спосіб оцінки якості протеїну. На сьогоднішній день від нього відмовилося більшість виробників харчових добавок і дієтологів.

ІЧБ кілька ефективніше, ніж кеб, однак не враховує ряд важливих факторів, наприклад, поглинання і засвоєння. Даний метод також припиняє застосовуватися.

В результаті залишається тільки біологічна цінність (БЦ). БЦ - найбільш точний показник біологічної активності протеїну. Індекс біологічної цінності протеїну розраховується як відношення кількості азоту, що залишився в організмі, до кількості азоту, отриманого з даного білка, т. Е. Враховується його засвоюваність.

Чому соєвий протеїн користується поганою репутацією серед бодібілдерів? На перший погляд, соєвий протеїн марний для більшості спортсменів через низький показник біологічної цінності - 74.

Протеїни з високою БЦ ефективніше в плані підтримки рівня азоту, імунітету, стимулювання ІФР-1, а також зменшення втрат м'язової тканини в період дієти, ніж протеїни з низькою БЦ. Таким чином, протеїни з високою БЦ мають більш виражений антікатаболістіческім дією, ніж протеїни з низькою БЦ.

Як відомо, протеїн з найбільшою біологічною цінністю - це сироватковий протеїн. На другому місці - незбиране яйце. Саме тому бодібілдери і інші спортсмени віддають перевагу цим двом високобілковим харчових продуктів, уникаючи сої та інших білків з низькою БЦ.

Мінуси соєвого протеїну

Крім низької біологічної цінності, соєвий протеїн має і низку інших недоліків, через що бодібілдери уникають його, немов підроблених стероїдів. Однією з причин низької БЦ соєвого протеїну є недолік серосодержащей кислоти метіоніну. Серосодержащіе амінокислоти (до них також відноситься цистеїн) відіграють особливо важливу роль у синтезі білків і нормальному функціонуванні імунної системи, а також вироблення глутатіону.

Глутатіон (ГТТ) - це один з найбільш значущих антиоксидантів в організмі. Він захищає клітини і детоксифицирующие ряд шкідливих сполук, наприклад, перекис водню, канцерогени, активні форми кисню і т.д. Зокрема, глутатіон частково відповідає за запобігання окислення ліпопротеїнів низької щільності (поганий холестерин).

Ряд досліджень показав, що соєвий протеїн менш ефективний, ніж сироватковий білок , В плані вироблення ГТТ і позитивного впливу на імунітет. Незважаючи на наявність відомостей про те, що соєвий протеїн знижує рівні у людей і тварин, в одному дослідженні, коли соєвий протеїн, що не посилений метионином в розмірі 13% від загальної кількості калорій, вводився щурам, відзначалося підвищення рівня холестерину і ймовірності пероксидації холестерину ліпопротеїнів низької щільності. Таким чином, у щурів не тільки підвищувався рівень холестерину, але і спрощувався процес окислення фракції ЛПНЩ, що може привести до атеросклерозу. У піддослідних щурів були виявлені низькі рівні ГТТ. Крім того, в порівнянні з іншою групою щурів, яких годували казеином, у «соєвої групи» відзначалася затримка росту.

Якщо цього недостатньо, щоб переконати вас в необхідності відмовитися від соєвого протеїну, то все йде ще гірше. Соєві протеїни містять компоненти, які перешкоджають переварюванню і поглинання безлічі різних поживних речовин. Двома найважливішими антінутріентамі, що містяться в сої, є лектини та інгібітори протеази.

Лектини - це небезпечні елементи рослин, які ведуть до різних проблем - від порушення абсорбції важливих поживних речовин до ушкоджень шлунково-кишкового тракту.
Протеази - ферменти, учавствующие в перетравленні протеїнів. У сої міститься кілька інгібіторів протеази, які порушують функцію ферментів трипсину і хімотрипсину. Обидва цих речовини відіграють важливу роль в травленні і абсорбції білків в шлунково-кишковому тракті.

Нарешті, соя багата естрогенними сполуками типу генистеина і діадзеіна. Існує більше 300 фітоестрогенів, які істотно розрізняються по своїй фізіологічній ефекту і активності у людини і тварин. Як відомо кожному бодибилдеру, зміна співвідношення тестостерон / естроген на користь естрогену веде до збільшення жиру в організмі і інших несприятливих ефектів, що перешкоджає досягненню цілей спортсменів-силовиків.

Плюси соєвого протеїну

«У сої можуть бути ще й плюси?» - думаєте ви. Звичайно, після прочитання попередніх абзаців у вас склалося не найкраще думку про соєвому протеїні. Однак вчені назбирали і позитивних новин.

Проблема антінутріентов в соєвому протеїні вирішена. Виробники високоякісних ізолятів соєвого білка видаляють або істотно знижують активність антінутріентов в ході обробки сировини. Крім того, додавання метіоніну до ізолятів сої значно підвищує їх біологічну і харчову цінність. Однак до БЦ цільного яйця або якісного сироваткового протеїну і раніше далеко. Щури, яких годували соєвим протеїном, збагаченим метионином, росли такими ж темпами, як і щури, яким давали казеїновий білок.

З естрогенними компонентами, що входять до складу сої, все трохи складніше. За довгі роки було виявлено, що соєвий протеїн знижує рівень холестерину у багатьох тварин і людини. В результаті недавнього дослідження виявилося, що при ізоляції з сої естрогенних компонентів втрачався її звичайний ефект на рівні холестерину. Це не дивно, так як захисні гіполіпідемічні властивості естрогену добре відомі.

біологічна цінність різних видів білка

  • Сироватковий - 100
  • Незбиране яйце - 100
  • Білок яйця - 88
  • Казеїн - 77
  • Соєвий - 74

Соєвий протеїн має кілька механізмів зниження рівня холестерину (наприклад, ізофловони, вплив на ендокринну залозу, волокна, сапоніни і т.д.), причому такий механізм залежить від виду тварин, які підлягають випробуванням. Крім цього, в ході епідеміологічного дослідження було встановлено, що соєвий протеїн також скорочує число деяких видів ракових клітин. В даний час компанії, що спеціалізуються в області збільшення тривалості життя рекомендують використовувати ізолят соєвого білка для лікування деяких видів раку.

Поговоримо про те, яким чином це стосується спортсменів? Естрогенні компоненти, що входять до складу сої, є тканеспеціфіческіе. В ході одного з досліджень на макаках-резус було встановлено, що соєві протеїни не впливають на статеві гормони цих тварин. Були визначені такі параметри, як рівні тестостерону, ДЕАС і глобуліну, що зв'язує статеві гормони, вага насінників, вага передміхурової залози і т.п. Вчені не виявили різниці між самцями мавп, які вживали соєвий протеїн з рослинними естрогенами і без них. В результаті був зроблений висновок, що ізофлавони (генистеин і діадзеін), що містяться в соєвому протеїні, «знижують ризик серцево-судинних порушень, не надаючи видимого негативно впливу на репродуктивну систему».

Вчені прийшли до наступного остаточного висновку: «Експерименти підтверджують думку про те, що тканинна специфічність естрогенів соєвих бобів частково пояснюється їх змішаними властивостями як агоністів і антагоністів». На підставі цих та інших даних можна припустити, що входять до складу сої фітоестрогени можуть знижувати рівень холестерину і ризик серцевих захворювань без надання системних естрогенних ефектів (наприклад, гино, збільшення кількості жиру і т.д.). Результати даного дослідження в більшій мірі застосовні до людей, так як воно проводилося на мавпах, які значно ближче до нас, ніж щури.

Приймати соєві ізоляти краще циклічно, ніж постійно, так як на даний момент у нас немає 100-процентних відомостей про довгострокове естрогенів дії соєвих протеїнів на атлетів. Властивість сої знижувати холестерин без надання інших естрогенних ефектів може бути сприятливе для бодібілдерів, які використовують анаболічні стероїди. Як правило, у них відзначаються підвищені рівні холестерину і ЛПНЩ.

І наостанок ми притримали найцікавіші відомості про переваги соєвих протеїнів. Було встановлено, що соєвий протеїн покращує функцію щитовидної залози у багатьох тварин, від щурів до кроликів і свиней. Робити підрахунки в дослідженнях на людях виявилося складніше (що не ново). Проте, ряд досліджень вказує на те, що ізолят соєвого білка впливає на вироблення тіроідних гормонів у людини. Це може бути великою перевагою для бодібілдерів, які прагнуть спалити жир. Прийом високоякісних протеїнів супроводжується підвищенням рівнів тироїдних гормонів. Однак здатність сої до збільшення вироблення гормонів унікальна в порівнянні з іншими протеїнами.

Хоча ряд досліджень показав зміни в рівнях Т3 і тиреотропного гормону, по-справжньому значущий ефект досягається тільки в разі Т4. Рівні даного гормону безперервно зростають у тварин і - в меншій мірі - у людей, які приймають соєві протеїни. В ході деяких досліджень також були виявлені зміни в співвідношенні інсулін / глюкагон, що сприяє зниженню холестерину і, по всій видимості, кількості жиру. На даний момент механізм дії соєвих протеїнів на вироблення тіроідних гормонів до кінця не вивчений, проте дослідження в цій області продовжуються.

Так що ж це все означає для бодібілдерів? Спортсменів-силовиків в першу чергу повинні зацікавити два моменти:
1. Хоча тироїдні гормони вважаються гормонами катаболічного дії, при вживанні достатньої кількості калорій в умовах помірної кількості тироїдних гормонів, дані гормони можуть стимулювати синтез білка. Безумовно, в цій галузі потрібні додаткові дослідження.
2. Якщо людина дотримується дієти, ефективність даної дієти швидко знижується, як тільки організм розуміє, що відбувається, і знижує вироблення тіроідних гормонів. Ця реакція організму на зменшення надходження калорій веде до зниження швидкості метаболізму і встановленню нових калорических параметрів. Людина, що сидить на дієті, відчуває себе втомленим. Використання ізоляту соєвого білка для збільшення вироблення тіроідних гормонів - це саме те, що доктор прописав для підтримки рівнів гормонів при зниженому надходженні калорій в період дієти.

Рішення «соєвої дилеми»

Ознайомившись з усією вищевикладеної інформацією по соєвому протеїну, ви, швидше за все, знаходитеся в подиві. Якщо бодібілдер замінить занадто велика кількість високоякісних протеїнів соєю, щоб отримати її потенційні переваги, він ризикує втратити м'язову масу. Це особливо помітно при зниженні кількості калорій (наприклад, під час дієти). Чим менше калорій надходить в організм, тим вище повинна бути якість протеїнів для підтримки безжировой маси тіла. Чи не робіть помилки, соєвий протеїн не володіє якостями сироваткового протеїну до підтримки рівня азоту, стримування катаболізму і нарощування м'язової маси. Проте, у сої є ряд інших переваг. Так що ж нам робити? Виявляється, для того, щоб отримати Корисні Властивості сої, не потрібно вживати її у великих кількостях. Згідно з оцінками дієтологів, для більшості людей достатньо десяти - тридцяти грам соєвого протеїну в добу.

Саме таким чином можна вирішити дану дилему. І виявляється, ця стратегія досить ефективна для більшості людей. Змішуючи сироватковий протеїн з соєвим ізолятів щодо 2: 1 і приймаючи отриману суміш два-три рази на день, можна отримати переваги обох добавок. На сьогоднішній день немає підстав вважати, що поєднання цих двох протеїнів веде до втрати їх властивостей.

проблема зайвої ваги стає найбільш актуальною навесні і напередодні наступаючого пляжного сезону. Саме в цей час недоліки фігури стають найбільш актуальними і видимими. З цієї ж причини в життя тих, що худнуть людей розгортається справжня боротьба за ідеальні форми: будь то спорт, силові навантаження або дієта. І, звичайно ж, їм на допомогу приходять найрізноманітніші засоби, одним з яких і є соєвий білок (ізолят). Відгуки про нього, а також інформацію про принцип його дії ми і розглянемо в даній статті.

Що таке ізолят соєвого білка?

Під час процесу схуднення багато людей сидять на дієті. Для цього вони намагаються знизити максимально допустиму кількість калорій на добу, позбавляються від усього солодкого і мучного. А іноді потенційною жертвою тих, що худнуть стають і вельми корисні, але висококалорійні, на їхню думку, продукти. Прикладом є яйця, м'ясо, сир і багато іншого. Але ж саме ці продукти і вважаються головними постачальниками настільки корисного для організму протеїну. І коли на сніданок, обід і вечерю залишається тільки вівсянка, овочі і гречка, а волосся і нігті набувають жалюгідний вигляд, виникає необхідність використання ізоляту соєвого белка.Ітак, що ж це таке?

Соєвий ізолят являє собою особливу харчову добавку, багату необхідним для нас білком або протеїном. В даному випадку продукт виділений з відомого соєвого рослини, а точніше його концентрату. Його спочатку видобувають, а потім додатково обробляють для додання йому порошкової форми. У процесі такої обробки з ізоляту соєвого білка усуваються нелюбимі багатьма вуглеводи і жири. У підсумку виходить ідеальний білковий продукт, в якому 90-95% - це чистий протеїн.


У підсумку виходить ідеальний білковий продукт, в якому 90-95% - це чистий протеїн

Як виглядає соєвий протеїн?

Як ми вже і говорили, соєвий білок має порошкову форму. Як правило, це густа і однорідна, але розсипчаста маса сірого або злегка коричневого кольору. Вона випускається в пластикових упаковках і продається в магазинах спортивного харчування.

Наскільки швидко засвоюється?

Незважаючи на своє природне походження, соєвий білок (ізолят для схуднення) набагато повільніше засвоюється. Наприклад, якщо порівнювати його з протеїном, отриманим з сироватки або молочних продуктів (так видобувається казеїн). Однак цей природний компонент прекрасно переноситься і переробляється в необхідну нам енергію.

Винятком є ​​підробки і дешеві різновиди продукту, які засвоюються за все на 40-60%. Тому при виборі протеїну слід звернути увагу на фірму-виробника, рік випуску і вартість продукту. І, звичайно, занадто низька його ціна просто зобов'язана вас насторожити.

Хто використовує ізолят і з якою метою?

Використовується ізолят соєвого білка для схуднення. З його допомогою компенсується недолік протеїну без шкоди для організму. Використовують його і спортсмени, яких цікавить «просушування» тіла або збереження м'язової маси. Знайшов він своїх шанувальників і серед любителів вегетаріанства, а також людей, які страждають від непереносимості лактози. Більш того, ізолят активно використовується віруючими людьми, що дотримують пост.


Скільки потрібно протеїну в добу?

При використанні ізоляту соєвого білка необхідно його правильно дозувати. Саме тому в коробочці, де знаходиться продукт, часто лежить мірний стаканчик або ложечка. при цьом добова потреба людини в протеїні залежить від його способу життя і ефекту, якого він планує добитися. Наприклад, звичайній людині, що не веде спортивний спосіб життя, необхідно вживати не менше 1-2 г харчової добавки на 1 кг його ваги за день.

Спортсменам же доводиться вживати даний вид добавок з обліку 15-30 г за один прийом їжі. А так як більшість атлетів дотримуються дрібного харчування (їдять мало, але по кілька разів на день), то таких підходів може бути приблизно 8-9 штук.

Що потрібно для схуднення?

За словами досвідчених худнуть людей, якщо ваша мета полягає в схудненні, крім соєвого протеїну, необхідно провести жорстку ревізію своїх повсякденних продуктів. Зокрема, слід зменшити число вуглеводів і жирів, але обов'язково зберегти в своєму раціоні білкову їжу.

При недотриманні цього правила процес схуднення буде проходити вкрай повільно. Більш того, істотно зростає ризик появи в'ялості в м'язах і візуального провисання шкіри, що виглядає не дуже привабливо, погодьтеся. Так що вживання ізоляту соєвого білка - це вимушений захід для тих, хто бажає схуднути і не зіпсувати при цьому своїх зовнішніх даних.

Що входить до складу ізоляту?

Крім білка, протеїн містить і ряд корисних мікро-, а також макроелементів. Саме вони є своєрідними антиоксидантами і сприяють нормалізації обміну речовин. З їх допомогою відбувається поетапне збільшення тиреоїдних гормонів, які відповідають за повноцінну роботу щитовидної залози. Серед корисних компонентів, що містяться в соєвому білку, можна виділити ті, що представлені на фото. Це трохи кальцію, натрію, магнію та інших елементів.


Як вживати і готувати протеїн?

Вживають соєвий білок, як правило, в розведеної формі. Для його приготування досить виконати наступні прості дії:

  • приготувати ємність;
  • насипати туди приблизно 1-2 ст. ложки ізоляту;
  • розбавити порошок 200 мл води;
  • збовтати для однорідного перемішування.

Шанувальники фітнесу в даний білковий коктейль додають горіхи, банани і навіть сиру вівсянку. На виході виходить досить ситний напій, здатний компенсувати витрачену на тренування енергію і стримати розігрався апетит. Якщо ж подібні добавки використовують одвічні борці із зайвою вагою, то даний напій повинен замінити їм один з прийомів їжі, наприклад, сніданок або вечерю.

Примітно, що за основу коктейлю можна взяти знежирене молоко, йогурт або кефір. Однак тим, у кого існує непереносимість лактози, дані інгредієнти використовувати не слід. У таких випадках в якості основи краще застосовувати свіжовичавлений сік або воду. Але при цьому варто врахувати і той факт, що вода для такого напою не повинна бути гарячою. В іншому випадку білок просто згорнеться і, звичайно ж, втратить свої початкові властивості.


В іншому випадку білок просто згорнеться і, звичайно ж, втратить свої початкові властивості

Соєвий білок (ізолят для схуднення): відгуки

За розповідями тих, хто худнув на даному білку, головне тут - дотримуватися інструкції і свою Добовий норму . Так, мірна ложечка, за їхніми словами, становить приблизно 20-30 м За один прийом використовується одна мірна ложка і 200 мл рідини. При цьому одна порція білка становить приблизно 116 калорій.

Деякі користувачі розповідають про свої реальні досягнення. За їхніми розповідями стає зрозуміло, що за допомогою соєвого білка їм вдалося швидко схуднути без шкоди для здоров'я. А ще ізолят рятує їх тоді, коли хочеться чогось мучного, так як даний протеїн є прекрасною заміною випічки, причому корисною.

Як виглядає соєвий протеїн?
Наскільки швидко засвоюється?
Хто використовує ізолят і з якою метою?
Скільки потрібно протеїну в добу?
Що потрібно для схуднення?
Що входить до складу ізоляту?
Як вживати і готувати протеїн?
Що це таке?
Що це таке?
Які ж корисні речовини залишилися в складі?