Полезные материалы

Стероїди для росту м'язів: як працюють стероїди, їх користь і шкода

  1. Стероїди для м'язів
  2. шкода стереотипів
  3. Але хто раз і назавжди визначив, що стероїди - це зло в чистому вигляді і з ними необхідно нещадно боротися?
  4. користь стероїдів
  5. Застосування стероїдів для збільшення м'язів
  6. Отже
  7. При підвищенні доз стероїдів відбуваються такі зміни в організмі:
  8. Ось свого роду пам'ятка для бодібілдера про основні помилки, пов'язаних із застосуванням стероїдів...

Саме слово «стероїди» означає цілу групу хімічних сполук зі схожою структурою

Саме слово «стероїди» означає цілу групу хімічних сполук зі схожою структурою.

Основних типів три: кортикостероїди (призначені для догляду за шкірою); жіночі гормони прогестрогени і естрогени (застосовуються в протизаплідні засоби для жінок); андрогени, або чоловічі статеві гормони, зокрема, тестостерон (необхідний для підтримки працездатності чоловічої статевої системи, а також для росту м'язів).

Хімічні відмінності між різними стероїдами незначні і, за деяких умов, організм людини здатний з одного стероїду виробляти інший.

Стероїди для м'язів

Основна властивість стероїдів - посилення обміну речовин в організмі , Засвоєння речовин, необхідних для побудови тканин. Одночасно анаболічні речовини послаблюють реакції, пов'язані з розпадом органіки складної хімічної конструкції. В першу чергу стероїди активізують білковий обмін.

Крім того, вони стимулюють обмін мінералів в організмі, затримуючи фосфор, сірку і калій, необхідні для білкового синтезу, сприяють затримці в кістках з'єднань кальцію.

Більшість стероїдів для м'язів є похідними тестостерону, в зв'язку з чим вони мають яскраво виражений андрогенний ефект, діючи за типом чоловічого статевого гормону, забезпечуючи формування мускулистої фігури чоловічого типу.

Не так давно вченими виявлено здатність стероїдів знижувати в крові рівень холестерину, тобто, покращувати і ліпідний обмін. Втім, деякі експерименти, навпаки, показали розвиток в судинах атеросклеротичних бляшок на тлі застосування анаболічних речовин.

При застосуванні стероїдів літніми людьми, можуть спостерігатися ознаки омолодження. У молодих ж збільшується маса тіла, але при цьому відбувається так зване закриття зон росту, тобто, людина перестає рости. Ця особливість стероїдів застосовується в медицині для лікування патологій, пов'язаних з надмірно високим ростом.

Актуальним питанням застосування анаболічних стероїдів, є їх вплив на печінку. Дослідники вказують на посилення білкового синтезу в печінці у людей, що застосовують АС. Стероїди часом призначають для лікування цирозу печінки. Лікувальний ефект в даному випадку яскраво виражений, але у п'яти відсотків хворих розвивається холестатичний гепатит, що переходить в жовтяницю.

шкода стереотипів

Стероїди для м'язів користувалися популярністю в усьому світі. Але не так давно вони були внесені в список заборонених речовин: в Сполучених Штатах стероїди прирівняли до наркотиків, а в нашій країні - до сильнодіючих речовин.

Але не так давно вони були внесені в список заборонених речовин: в Сполучених Штатах стероїди прирівняли до наркотиків, а в нашій країні - до сильнодіючих речовин

Список заборонених в Росії стероїдів налічує велику частину улюблених бодибилдерами препаратів.

Але хто раз і назавжди визначив, що стероїди - це зло в чистому вигляді і з ними необхідно нещадно боротися?

У науково-популярній літературі, що видається як в наші дні, так і в кінці двадцятого століття, можна зустріти чимало свідчень того, що анаболіки можуть призвести до незворотних наслідків для організму. У деяких випадках застосування стероїдів небезпечно для життя.
Як приклад, наводиться вплив стероїдів на печінку. Однак, тут не все так просто. Очевидно, що в завищених дозах анаболічні препарати небезпечні для печінки, особливо такі, як оксиметолон або метандіенон. Але при правильному дозуванні, підтверджених фактів токсичності стероїдів не наводиться.

Атлети усього світу до сих пір знаходяться в подиві, не розуміючи, чому стероїди були внесені в чорний список.

Швидше за все, тут свою роль зіграли стереотипи. Адже в реальності в аптеках продаються препарати, набагато більш небезпечні для здоров'я. Наприклад, широко відомий парацетамол запросто може привести до тотального руйнування печінки і гепатіческая некрозу. Причому трагічні випадки отруєння парацетамолом зафіксовані неодноразово.

Звичайно, заборона найсильніших анаболіків (наприклад, ефіру тестостерону), повністю виправданий, але чому заборонені стероїди, чия безпеку повністю доведена? Наприклад, препарат Винстрол - абсолютно безпечний для печінки і здоров'я атлета. Чому заборонили це засіб? Питання залишаються питаннями. Багато експертів вважають, що через некомпетентних дій заборонних органів, страждають атлети.

користь стероїдів

Ще одна сторона питання, пов'язана з забороною стероїдів: справжній обітницю мовчання про користь даних препаратів. Вчені давно підтвердили, що стероїди зміцнюють імунітет, є неодмінним елементом лікування ВІЛ.

Те, що у стероїдів є багато побічних ефектів - це факт, і багато препаратів, які опинилися в списку, дійсно цього заслуговують. Але назвати вплив переважної більшості стероїдів отруйним - неможливо. На глобальному рівні побічні дії стероїдів організму не шкодять.

Серйозні побічні ефекти прийому стероїдів поки що не підтверджені, але чомусь ці матеріали поспішили заборонити.

Застосування стероїдів для збільшення м'язів

Так вийшло, що до допінгів зараховані багато препаратів, що не роблять на організм негативного впливу і, навпаки, деякі шкідливі і навіть небезпечні речовини вільно продаються в аптеках.

Стероїди забороняти марно: атлети вживали їх, і будуть вживати, а вдіяти з цим нічого не можна. Завдання медиків, тренерів та журналістів допомогти людям розібратися в питанні правильного застосування АС, уберегти їх від помилок.

Наприклад, поширена помилка - недотримання вікових протипоказань у застосуванні стероїдів. Люди ростуть до двадцяти п'яти років, механізм цього зростання відомий: хрящові ділянки, звані паростковий зонами, перетворюються в кісткову тканину. Стероїди викликають передчасне окостеніння хрящових зон, і зростання кісток в довжину припиняється. Так що застосування препаратів в чотирнадцять, шістнадцять років вкрай небажано.

Крім того, прийом стероїдів в юнацькому віці, може призвести до дестабілізації гормональної системи.

Друга поширена помилка - перевищення дозувань. Щоб виключити цю помилку, ми дамо правильні дозування найпопулярніших стероїдних препаратів в нашій країні: феноболина, метадростенолона, силаболина, ретаболила, метиландростендіол.

Отже

Отже

Феноболин. Виробляється в ампулах по 10-25 міліграмів розчину (одновідсоткового і відсоткового), допоміжним речовиною є нероболил (персикове масло). Препарат вводять внутрішньом'язово по одній ампулі раз в два тижні. Прийом феноболина можливий тільки за приписом лікаря.

Метадростенолон. Даний препарат випускають у вигляді таблеток. Прийом строго по висновків лікарів, приймати від однієї до десяти таблеток в день. Таблетку класти під язик.

Силаболін. Ампули. Допоміжна речовина - оливкова олія. Вводять за призначенням лікаря внутрішньом'язово по двадцять п'ять міліграмів один раз в два тижні.

Ретаболил. Препарат в ампулах, допоміжна речовина - персикове масло. Ретаболил вводять внутрішньом'язово по одному мілілітр на місяць. Застосовувати ретаболіл допустимо тільки за призначенням медика.

Метиландростендіол. Таблетки по десять-п'ятнадцять міліграмів. Приймати за призначенням лікаря під язик, до 100 міліграмів на добу.

Ми вказали діапазони дозувань стероїдів для збільшення м'язів. У менших дозах ефект відсутній і сенсу в прийомі немає. У великих дозах починаються побічні ефекти, анаболічний ефект, всупереч очікуванням, знижується.

При підвищенні доз стероїдів відбуваються такі зміни в організмі:

  • Починаються проблеми з печінкою, болі в підребер'ї, жовтяниця. Серед культуристів, борців і важкоатлетів підозріло часто зустрічаються різні форми гепатиту. Нерідкі випадки, коли молоді спортсмени страждають гепатитом по три-чотири рази. Це наводить на думку про зловживання лікарськими препаратами. Гепатит, викликаний ліками, може перейти в хронічний гепатит.
  • Друга небезпека передозування: анаболічні стероїди можуть перетворюватися в організмі в естрогени - жіночі статеві гормони. Естроген може викликати зростання м'язів, але тільки у жінок, у чоловіків же ефект протилежний: анаболітіческое дію мізерно. Перетворення стероїдів в естрогени найчастіше відбувається у людей з хворою печінкою.
  • При порушенні дозування стероїдів для збільшення м'язів може надмірно збільшитися так званий основний обмін. Це та енергія, яку організм витрачає на своє правильне функціонування. При перевищенні виникає енергетичний дефіцит. В результаті зменшується жирова і м'язова тканина.
  • Анаболіки в великих дозах можуть викликати гіпертрофію надниркових залоз. Потім відбувається розпад м'язової тканини і прискорений синтез жирової тканини.

Ось свого роду пам'ятка для бодібілдера про основні помилки, пов'язаних із застосуванням стероїдів для м'язів:

  • Недотримання медичних приписів і вікових показників.
  • Перевищення дозування стероїдів.
  • Небажання слідувати принципам курсового лікування (що викликає лікарську залежність).
  • Невміння піклуватися про печінки, «прикриваючи» її від токсичного впливу препаратів.
  • Неправильне харчування на тлі вживання стероїдів.

Звичайно, всі, хто відвідують «гойдалки» хочуть швидкого і якісного приросту м'язової маси. Якщо ви все-таки вирішили застосовувати стероїди, робіть це з розумом, зводячи негативні прояви до мінімуму.

Шалухін Олександр Олександрович

Персональний тренер, спортивний лікар, лікар ЛФК

Складає і проводить персональні програми занять, для корекції статури. Спеціалізується на спортивній травматології, фізіотерапії. Займається проведенням сеансів класичного медичного та спортивного масажу. Проводить медико-біологічний моніторинг.


Але хто раз і назавжди визначив, що стероїди - це зло в чистому вигляді і з ними необхідно нещадно боротися?
Звичайно, заборона найсильніших анаболіків (наприклад, ефіру тестостерону), повністю виправданий, але чому заборонені стероїди, чия безпеку повністю доведена?
Чому заборонили це засіб?