Полезные материалы

Швидкі і моментальні каші

  1. Швидкі каші - боротьба за покупця
  2. Каші швидкого приготування - як їх роблять
  3. Переваги каш швидкого приготування
  4. Каші швидкого приготування - н едостаткі
  5. Харчові волокна
  6. Харчові добавки
  7. вітаміни
  8. калорійність
  9. Як знайти якісну кашу швидкого приготування
  10. Каші швидкого приготування - гідності

Привіт, дорогі читачі Привіт, дорогі читачі! Щоб зарядити себе енергією і гарним настроєм на весь день, дієтологи, та й не тільки вони, рекомендують снідати кашами. Стара і забута традиція - їсти вранці кашу - знову повернулася і наповнилася новим змістом. У наш швидкоплинне час навіть звичайні каші перетворилися зі звичайних в моментальні каші або в каші швидкого приготування.

Ті, хто стежить за своїм здоров'ям, напевно знають, що цільні крупи багаті вітамінами (особливо групи В), клітковиною, містять багато заліза, цинку, магнію та інших важливих мікро- і макроелементів. А ось якими якостями володіють каші швидкого і моментального приготування, давайте розберемося разом.

Швидкі каші - боротьба за покупця

Спочатку «швидкі» каші були завезені до нас з Фінляндії, Німеччини, Великобританії. Сьогодні гідну конкуренцію їм складають і вітчизняні виробники. Провідна позиція на ринку належить компанії «Бистров».

Щоб залучити покупців, виробники таких каш прагнуть спростити процес їх приготування,
додаючи в каші різні добавки для поліпшення смаку.

За старих часів на приготування каші в російській печі йшло 4-5 годин. Зараз же для приготування традиційної каші на плиті йде до однієї години, але можна зварити кашу і за 15-20 хвилин. Але у більшості, хто снідає кашами, навіть цього часу не вистачає, щоб повноцінно поснідати. Ось і доводиться вдаватися до моментальним каш на сніданок або швидкого перекусу на роботі.

Звичайно, каші, приготовані з цілісних зерен, містять більше вітамінів, харчових волокон і інших корисних речовин. Але в процесі приготування «швидких» каш, багато корисні компоненти зникають. Тому деякі виробники, намагаючись заповнити їх дефіцит, штучно додають вітаміни, клітковину і вітаміни.

Введення до складу шматочків сушених фруктів дозволяє не тільки збільшує поживність каш, але і покращує смакові якості.

Каші швидкого приготування - як їх роблять

Багато компаній зараз поставляють на ринок крупи, які значно скорочують час приготування каш за рахунок попередньої обробки. Величезною популярністю користуються давно і міцно внедрившиеся в наше життя пластівці з цільного зерна. Вони особливо легко і швидко розварюються.

Але скажений ритм життя вивів на ринок абсолютно нові продукти, які максимально відповідають вимогам сучасного життя: «Швидше, ще швидше». Зараз приготувати смачний і поживний сніданок можна за лічені хвилини, досить поварити їх 3-5 хвилин. Але є ще і «моментальні», які взагалі не вимагають варіння: заварили окропом і готово, можна їсти!

Вам, напевно, буде цікаво дізнатися, як готують крупи для таких каш? Перш, ніж потрапити в коробку, зерна піддаються попередній обробці, яка включає:

  • Перетворення зерен в пластівці - шляхом «розплющування». Пластівці відрізняються підвищеною здатністю вбирати вологу, тому вони краще і швидше розварюються. При розплющування відбувається розрив харчових волокон. І чим тонше товщина пелюстки пластівців, тим швидше відбувається процес розварювання. Для моментальних каш найчастіше використовуються пластівці, товщина яких не перевищує 0,3-0,5 мм.
  • Обов'язкова гидротермическая обробка, яка проводиться шляхом пропарювання або проварювання при високій температурі і тиску, проварювання в спеціальних ємностях з невеликою кількістю води або за допомогою обробки інфрачервоними променями.
  • Сушка пластівців із застосуванням високих температур. Важливо, щоб в той момент пластівці не "застекловалісь», інакше таку крупу довго не розвариться.

Всі, хто вживає каші швидкого приготування в своєму раціоні, відзначають, що вони смачні і зручні в приготуванні. Але чи так це насправді?

Переваги каш швидкого приготування

Так, такі каші, дійсно смачні і поживні, що ще потрібно ... Найбільший плюс - економія часу на її приготування.

Деякі виробники додають в рецептуру каш екстракти різних лікарських рослин, доведених до порошкоподібного стану. Хтось із них додає лікарські трави для вирішення конкретних проблем, наприклад лікарські трави для шлунково-кишкового тракту, які загоюють слизову оболонку і знімаючи запальні процеси в шлунково-кишковому тракті.

Сучасні «швидкі» каші зараз розфасовуються в порційні пакетики, для приготування яких не потрібно нічого, крім окропу, їх можна брати в походи, на дачу, в дорогу. Такі каші можуть приготувати навіть діти.

Каші швидкого приготування - н едостаткі

Ви вже, напевно, зрозуміли, що в процесі переробки зерна шляхом очищення, дроблення, шліфування, термічної обробки зерно втрачає свою первісну структуру. І, що містяться в оболонці і зародку зерна всі корисні речовини і вітаміни, просто губляться. А в процесі механічної обробки і перетворення в пластівці Ви вже, напевно, зрозуміли, що в процесі переробки зерна шляхом очищення, дроблення, шліфування, термічної обробки зерно втрачає свою первісну структуру порушуються харчові волокна. Кожен з цих речовин відіграють певну позитивну функцію в життєдіяльності організму.

Для каш швидкого пріготвовленія в основному використовуються пластівці - розплющені зерна, в яких все-таки зберігається оболонка з харчовими волокнами. У кашах моментального приготування зерна розмелені майже до стану борошна, природно там не йдеться про харчові волокна.

Щоб заповнити нестачу вітамінів і мінеральних речовин, виробники намагаються вирішити цю проблему, шляхом додавання штучних вітамінів, клітковини і мікроелементів.

Харчові волокна

Харчові волокна (клітковина) - покращують травлення, покращують роботу кишечника і сприяють своєчасному спорожнення кишечника, очищаючи організм від шлаків і різних токсинів. В результаті термічної обробки багато вітамінів просто випаровуються або руйнуються при нагріванні, за винятком вітамінів групи В і вітаміну Е. Те ж саме відбувається і з мікроелементами, за винятком цинку, магнію, фосфору і марганцю, які не бояться високих температур.

Харчові добавки

Введення до складу шматочків сушених фруктів дозволяє поліпшити не тільки смакові якості. Такі добавки завжди привертають покупців.

Є кілька способів висушування фруктів або ягід. Найдорожчим вважається сублімування: спочатку відбувається заморожування, а потім зневоднення у вакуумі. Поле заливки кип'ятком, такі фрукти або ягоди швидко насичуються водою і їх не відрізниш від свіжих.

Така технологія вважається досить витратною. Виробники не особливо себе обтяжують, додаючи в такі каші буквально 1-3 грами фруктових добавок. Але тим не менше вже готова каша має досить сильний «аромат». Зрозуміло, що в таку кашу додані ароматизатори і найчастіше штучні. А замість абрикосів і яблук, заявлених на упаковці, додають шматочки звичайних яблук, оброблених спеціальними есенціями.

вітаміни

Виробники і з цією проблемою справляються успішно. Вони додають штучні вітаміни. Слід зазначити, що тільки натуральні вітаміни засвоюються організмом повністю, чого не скажеш про їх замінники.

калорійність

В процесі виробництва зерна для таких каш, як ми вже зазначили, втрачається багато корисних речовин. Крім крохмалю, який швидко засвоюється в організмі і перетворюється в цукор.

Звичайно, якщо є необхідність швидко перекусити, наприклад, в поїзді, каші швидкого приготування навіть дуже вас виручать. Але постійне застосування таких каш неодмінно відіб'ється на вашій талії і боках.

Як знайти якісну кашу швидкого приготування

Незважаючи на наявні переваги і недоліки, багато хто все одно не відмовляться від «швидкої» каші в якості смачної страви на сніданок.

На що необхідно звернути увагу при покупці пакета з «швидкої» кашею.

  • При покупці завжди читайте склад каші.
  • Дивіться, щоб при виготовленні використовувалося цільне зерно.
  • Головний критерій вибору - відсутність штучних компонентів.
  • Покладіть на полицю упаковку, в складі якої є смакові добавки (ароматизатори), ідентичні натуральним. Від такої каші у особливо чутливих людей може бути алергічна реакція.

Каші швидкого приготування - гідності

В цілому каші корисні, ми це вже знаємо. Але у кожної з каш є свої переваги.

Так, знаменита вівсянка на сніданок - замечательнео засіб від атеросклерозу. Завдяки високому вмісту розчинної клітковини вона сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

Стакан рідкої каші з вівсяних пластівців натщесерце - хороша профілактика гастритів, виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки.

Гречана каша не має конкурентів серед інших за поживністю. Високий вміст і збалансований амінокислотний склад її білків, рекордна кількість вітамінів групи В і легко засвоювані форми заліза роблять продукти з гречки високодіетічнимі.

Рисова крупа - один з найулюбленіших, а для багатьох народів є і зовсім другим хлібом. Білків в рисі менше, ніж в гречці, але зате вони засвоюються майже повністю. Рисові каші корисні при хворобах шлунково-кишкового тракту і серця.

Винятково корисні для профілактики серцево-судинних захворювань каші і страви з ячменю.

Звичайно, вам вирішувати, яку кашу ви віддаєте перевагу готувати. Але це все-таки краще, ніж Роллтон, гамбургери і чіпси. Про каші, їх користь і шкоду можна прочитати тут .

Дорогі мої читачі Дорогі мої читачі! Я дуже рада, що ви заглянули до мене на блог, спасибі вам всім! Чи була вам була цікава і корисна ця стаття? Напишіть, будь ласка, свою думку в коментарях. Дуже хочеться, щоб ви також поділилися цією інформацією зі своїми друзями в соц. мережах.

Я дуже сподіваюся, що ми з вами ще довго будемо спілкуватися, на блозі буде ще багато цікавих статей. Щоб їх не пропустити, підпишіться на новини блогу.

Будьте здорові! З вами була Таїсія Філіппова.

Сподобалася стаття, поділися з друзями

Вам, напевно, буде цікаво дізнатися, як готують крупи для таких каш?
Але чи так це насправді?
Чи була вам була цікава і корисна ця стаття?