Полезные материалы

Тренування на голодний шлунок, користь чи шкода?

  1. Процеси в організмі людини після пробудження.
  2. Як тренуватися натщесерце і не нашкодити організму?
  3. Кількість навантаження.
  4. Кількість спожитих вуглеводів.
  5. Рекомендуємо почитати

Подробиці Переглядів: 97274

Про те, як правильно налаштовуватися на новий день з самого ранку ми вже говорили в статті - Як з ранку налаштуватися на схуднення . Ну, а тут поговоримо про такий момент як організація тренувань натщесерце. Щоб зробити правильні висновки, нам необхідно торкнутися процеси людського організму, які відбуваються з моменту його пробудження.

Процеси в організмі людини після пробудження.

Коли ми прокидаємося, наші запаси глікогену виснажені і в крові низький рівень інсуліну. Нагадаю, що інсулін впливає на катаболический процес, чим вище інсулін, тим більше сповільнюється ліполіз, тобто розщеплення жиру, і ми повільніше худнемо.

Коли глікоген низький, то організм витрачає енергію з власних запасів і низький інсулін не перешкоджає цьому процесу. Але не варто забувати, що і інстинкт самозбереження не дрімає, а це значить, що всі процеси в організмі сповільнені.

З одного боку організм натщесерце здатний спалювати не з'їв на сніданок калорії, а власні запаси жирку, але з метою самозбереження це відбувається дуже повільно.

Цукор в крові теж низький, це підтверджує низька працездатність на голодний шлунок, іноді навіть запаморочення і слабкість. Але багато людей не відчувають цей дискомфорт і можуть до обіду обійтися тільки чашкою кави або чаю. Про це трохи пізніше, зараз повернемося до наших процесів.

Крім низького інсуліну і цукру з ранку у нас високі показники гормону росту, ніж це обумовлюється? Тим, що після нічного голодування гормон росту виділяється як реакція на голод. А нам відомо, що гормон росту збільшує катаболический процес (розщеплення жирів). Гормон інсулін протилежний гормону росту, тобто формування одного гормону уповільнює вироблення іншого.
Отже, зробивши висновки можна сказати, що ранковий час, коли ви ще не прийняли їжу, є оптимальним часом для спалювання жирових запасів.

Як тренуватися натщесерце і не нашкодити організму?

Як ми вже знаємо, існує два основних види фізичного навантаження силові і кардіо.

Силові навантаження в основному застосовують для нарощування м'язової маси, а кардіо навантаження для поліпшення метаболізму, підвищення витривалості і схуднення.
Якщо займатися на голодний шлунок, то краще вибрати кардіо навантаження, так як доведено що саме цей вид навантаження сприяє викиду адреналіну, який потрапляє в кров при виконанні вправ і запускає розпад вуглеводів і жирів для використання їх в якості палива.

Я не думаю, що на голодний шлунок можна займатися зі штангою або гантелями, для цього як мінімум потрібна сила і бадьорість, а ось з ранку побігати або зайнятися аеробікою саме те.
Вченими доведено, що силові навантаження краще робити в другій половині дня, так як після таких навантажень м'язи ще деякий час продовжують спалювати калорії.

Кількість навантаження.

Інтенсивність тренування, також важлива Інтенсивність тренування, також важлива. Щоб максимально отримати результат від голодної тренування, потрібно тренуватися в середньому темпі, а не у високому і не менше 45 хвилин.
Чим вище інтенсивність тренування, тим більше організм буде використовувати у вигляді енергії вуглеводи, а не жири, так як порушується співвідношення між вдихуваним киснем і повітрям, що видихається вуглекислим газом. Тому, важлива тривалість тренування, а не високий темп.

Чому 45-60 хв, це час коли організм звільняє свої запаси і не намагається саме зберігатися. Не потрібно перестаратися, не забувайте, що фізичне навантаження це навантаження в першу чергу припадає на серцевий м'яз і судинну систему, не потрібно зайвий раз піддавати їх терору.

Кількість спожитих вуглеводів.

Існує ще один важливий фактор, який зробить ваше схуднення і тренування з ранку більш ефективними, це зменшення вживання вуглеводів у вечірній час. Чому це важливо? Коли ми витрачаємо свою енергію при фізичної активності, організм перші 30 хвилин бере енергію з вуглеводів, а потім використовує жирові запаси. Так влаштований людський організм для того щоб виживати в найекстремальніших ситуаціях. Але якщо ми в вечірній час підготуємо свій організм і наситимо його невеликою кількістю вуглеводів, то в ранковий час при тренуванні натщесерце, ми отримаємо максимум користі.

На вечерю можна використовувати групу овочів, яка має не більше 3 6% вуглеводів.
До цієї групи належать:

  • капуста,
  • буряк,
  • помідори,
  • редиска,
  • огірки,
  • зелень,
  • гарбуз,
  • морквина,
  • цибуля.

Фрукти не слід їсти у вечірній час, так як вони мають велику кількість вуглеводів і вважаються відмінним енергоресурсом. Обмежте поглинання фруктів до 250 г в день і не в вечірній час.

Дуже складно тренуватися на голодний шлунок, так як організм не отримав свою порцію енергії у вигляді різної їжі. Я на собі це відчула і знайшла рішення. Коли я прокидаюся, то випиваю, стакан води, через 10 хвилин невелику чашечку гарячого неміцного чаю або кави без цукру. Це дає мені сил для заняття танцями на 60 хв.

Я сподіваюся, що моя стаття переконала Вас в тому, що заняття аеробікою або будь-кардіо навантаженням в середньому темпі і тривалістю 45-60 хвилин на голодний шлунок тобто натщесерце принесе вам користь і здоров'я. Перед тим як займатися натщесерце якщо у вас є, якісь захворювання, то обов'язково проконсультуйтеся у свого лікуючого лікаря.

Статті на близькі теми:

Рекомендуємо почитати

Рекомендуємо почитати

Додати коментар

Як тренуватися натщесерце і не нашкодити організму?
Крім низького інсуліну і цукру з ранку у нас високі показники гормону росту, ніж це обумовлюється?
Як тренуватися натщесерце і не нашкодити організму?
Чому це важливо?