Полезные материалы

У чому користь і шкода гранола

  1. У чому користь гранола
  2. У чому шкода гранола

Гранола не потрібно плутати з мюслі Гранола не потрібно плутати з мюслі. Хоча гранола роблять з тих же злаків, сухофруктів, горіхів, це зовсім інший продукт.

Спори дієтологів, чи корисна гранола або шкідлива, розділилися. З одного боку до складу гранола входять натуральні продукти: цілі злаки, горіхи, сухофрукти, мед. З іншого, батончики гранола містять майже стільки ж калорій, як плитка шоколаду.

У всьому світі зростає кількість людей, які вважають за краще на сніданок і в якості перекусу мюслі, гранола і інші продукти, які зручно зберігати і взяти з собою на роботу, в дорогу, покласти дитині в школу.

Почасти такий інтерес підживлюється рекламою подібних продуктів і знаходить попит серед людей, що піклуються про своє здоров'я, які готові купувати продукти в зручній упаковці, збагачені корисними поживними речовинами, такими, як Омега-3, мінералами і вітамінами, харчовими волокнами.

З іншого боку, прихильники здорового харчування стверджують, що не всі такі продукти, в тому числі і гранола, є такими корисними продуктами.

У чому користь гранола

Зміст статті

Гранола - це підсмажені цільнозернові пластівці, горіхи, сухофрукти з використанням невеликої кількості масла. Перед підсмажуванням мюслі просочують медом або соком. Мед тут виступає як підсолоджувач, який надає хрустку текстуру Гранола. В принципі цим гранола відрізняється від мюслі. Про користь мюслі почитайте в цій статті «Чим корисні мюслі»

Цілі зерна вівса, горіхи містять харчові волокна, які допомагають регулювати травлення і запобігають запори.

При вживанні гранола і батончиків з неї, скорочується почуття голоду, що дозволяє менше вживати продуктів.

Розчинні волокна, які містяться в вівсі, знижують рівень поганого холестерину. Розчинні волокна пов'язують жовчні кислоти, які містять холестерин, в травному тракті і виводять його з організму.

Гранола хороший джерело корисних жирів, який містять горіхи, насіння і масло. Порція гранола дає близько 4 грам мононасичених жирних кислот і стільки ж поліненасичених жирних кислот.

Ці дві форми жирних кислот можуть допомогти знизити тиск, зменшити холестерин. Все це сприятливо позначається на здоров'я серця і судин.

Омега-3 жирні кислоти потрібні для нормального функціонування головного мозку.

Продукти з цільного зерна, як правило, містять більше вітамінів і мінералів, ніж рафіновані. Вітамін Е, тіамін, фолієва кислота все це міститься в горіхах і насінні.

Вітамін Е діє як антиоксидант, захищає наші клітини від вільних радикалів, надає важливу роль у підтримці здоров'я серця, шкіри, нервової системи.

Тіамін і фолієва кислота відіграють важливу роль в метаболізмі, у функціонуванні нервової системи, зростанні клітин, профілактиці деяких захворювань нервової системи.

Гранола містить майже всі мінерали, які необхідні нам для нашого здоров'я. Магній, цинк, фосфор, мідь, марганець, селен повинні щодня надходити в наш організм.

Магній бере участь майже в 300 ферментативних реакціях в організмі людини. Кальцій необхідний для підтримки кісток. Фосфор сприяє кислотно-лужного балансу в організмі, бере участь у виробництві деяких білкових з'єднань.

Селен, цинк, мідь, марганець хоча і потрібні в меншій кількості нашому організму, але вони відіграють важливу роль у формуванні сполучної тканини, червоних кров'яних клітин і кісток. Вони також беруть участь в підтримці імунітету, нервової та серцево-судинної системи, регулюють роботу щитовидної залози.

Мед, соки, сухофрукти також багаті вітамінами і іншими корисними речовинами для організму людини.

У чому шкода гранола

Але чому все ж гранола віднести до здорового продукту повністю не можна. Як стверджують деякі дієтологи, це лише маскування здорового продукту. У чому може ховатися шкоду для здоров'я гранола.

У 100 грамах гранола міститься близько 480 калорій. Низькокалорійним цей продукт вважати не можна.

Спочатку, щоб надати запеченим злаків і горіхів хрусткий смак, їх просочувала перед цим медом. Зараз, намагаючись здешевити свій продукт, багато виробників замінюють мед на підсолоджувачі. Додайте сюди ще численні штучні ароматизатори.

Багато виробників додають в гранола ті продукти, які спочатку там не були присутні: шоколад, зефір, значна кількість цукру.

Так, такі швидкі перекушування у вигляді батончиків гранола, зручні. Вони компактні, мало важать і не займають багато місця в сумці або рюкзаку. Корисно чи ні вживання такої їжі, чи є вона здоровою, кожен сам повинен вирішити для себе.

І якщо все ж один раз, спробувавши гранола або батончик з неї, Вам сподобався цей снек, Ви цілком можете приготувати його самі. У наступних статтях я розповім, як це зробити.