Полезные материалы

Висівки житні, шкода і користь

  1. З чого складаються висівки?
  2. Користь житніх висівок
  3. Запобіжні заходи при вживанні висівок
  4. Як правильно вживати?

Користь житніх висівок для людського організму незаперечна. Не дарма дієтологи всіх країн призначають їх в якості харчової добавки для очищення і оздоровлення травного тракту. Адже крім того що, вони містять в собі клітковину і джерело корисних вітамінів, житні висівки здатні виводити з організму шкідливі токсини. Так само включаючи висівки в свій щоденний раціон, вони допомагають худнути, регулювати рівень холестерину в крові і навіть позбудеться від прищів, що дозволяє вам ставати ще красивіше і молодше. Але для того, щоб домогтися оздоровчого ефекту, потрібно дотримуватися деяких правил їх вживання.

зміст

  1. З чого складаються висівки?
  2. Користь житніх висівок
  3. Запобіжні заходи при вживанні висівок
  4. Як правильно вживати?

З чого складаються висівки?

Житні висівки є, по суті, відходом від виробництва борошна. В основному це оболонка або шкурка від зерна, так само містить в собі зародки зерна. Калорійність житніх висівок становить 221 ккал / г. Житні висівки корисні для вживання, як у вигляді окремого продукту, так і в якості інгредієнта одного з страв. Вони на 90% складаються з оболонки зерна і лише на 10% з борошна.

У висівках міститься велика кількість клітковини. При її вживанні в людини швидко виникає почуття насичення. Ці властивості допомагають при схудненні. Так само груба клітковина є своєрідним очищувачем від шлаків і токсинів. Вбираючи в себе всі шкідливі речовини, вона виводить їх з організму, за рахунок того що сама по собі не перетравлюється.

Користь житніх висівок

Житні висівки насичують нас енергією тому що в них містяться вітаміни групи В, А і Е, а так само мінеральні речовини. Такі, як магній, залізо, фосфор і йод.

Зміст комплексу вітамінів, захищає організм від передчасного старіння і захворювань, пов'язаних з раком. А поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6 зменшують рівень шкідливого холестерину в крові.Содержаніе йоду в житніх зернах допомагає нормальному функціонуванню щитовидної залози. Крім того, в житі багато корисних речовин, які так необхідні нашим тканинам, м'язам, судинах, серцю і мозку. Основні корисні якості житніх висівок для організму:

  1. За рахунок того, що в жировій складової висівок відсутня холестерин, вони допомагають зменшити його вміст в організмі. А так само регулюється і вміст цукру в крові, продукт також стимулює роботу підшлункової залози, завдяки чому вона починає активніше виробляти інсулін.
  2. Відбувається очищення організму від різних шлаків, токсинів, солей важких металів і радіонукліди. Що дуже важливо для профілактики онкологічних захворювань.
  3. Пригнічують почуття голоду, що часто використовується для позбавлення від зайвої ваги.
  4. Покращують метаболізм і перистальтику кишечника, нормалізують травлення. Таким чином, відбувається профілактика запорів.
  5. Покращують стан волосся, шкіри та нігтів, за рахунок свого складу, багатого на вітаміни і мінерали.
  6. Запобігають утворенню каменів за рахунок здатності регулювати секрецію жовчних кислот.
  7. Зменшують ризик виникнення серцевої недостатності, допомагають знизити підвищений кров'яний тиск.

Запобіжні заходи при вживанні висівок

Незважаючи на безліч корисних якостей, житні отрубівполне здатні завдати НЕ виправити шкоду людському організму. Так як вони складаються з досить грубої клітковини і надають дуже серйозне навантаження на травну систему, їх не можна вживати в їжу людям, які мають деякі заболеванія.Строгім протипоказанням є:

  • Хронічні захворювання травної системи
  • Діарея або розлад кишечника
  • Алергія або непереносимість глютену
  • Післяопераційний період, при наявності спайок в області живота

Як правильно вживати?

Хоча висівки і корисні для людського організму, їх не можна вживати постійно в їжу без переривов.Ето призводить до подразнення слизової оболонки кишечника. Так само як і ліки, висівки слід приймати курсами. Один курс повинен становити не більше місяця. На літній період від них краще відмовитися, так як їх вживання веде до зниження засвоюваності мінеральних речовин і вітамінів.

Ще дуже важливо дотримуватися дозування. У день допускається не більше 4 столових ложок висівок, близько 30 грам. При цьому потрібно випивати дуже велика кількість води, не менше 1,5 літра в день.

Оскільки житні висівки мають дуже грубу структуру, їх прийнято чимось розбавляти або змішувати з їжею, щоб не пошкодити стінки шлунка. Найчастіше висівки змішують з кефіром або йогуртом. Наполягають їх 15-20 хвилин поки вони розм'якшуватися, після цього висівки готові до вживання. Так само деякі люблять додавати гранули сухих висівок в суп або каші.

Житні висівки продаються в різних формах: гранульовані і подрібнені. Гранульовані висівки зазвичай розчиняють в який-небудь рідини. А подрібнені, розмішують з їжею. Наприклад, додають в овочеве рагу, суп або каші. Висівки легко знайти в аптеках і будь-яких великих супермаркетах. Крім самих висівок в продажу є хліб з додаванням висівок, який так само добре допомагає роботі кишечника. Для людей які дотримуються дієти і бажаючих схуднути, він так само добре підходить. Адже звичайний хліб з очищеної борошна тільки забиває шлунок і по суті не дає організму нічого корисного. А хліб грубого помелу з висівками добре насичує і очищає шлунок. Дієтологи радять повністю замінити звичайний білий хліб, на сорти з грубого помелу з висівками.

Більш того блюда приготовані з житніх висівок так само корисні для організму. Їх додають в фарш для котлет або використовують замість панірувальних сухарів. Для багатьох тих, що худнуть відмінним варіантів стане випічка з житніх висівок. Завдяки низькій калорійності зайві кілограми не страшні при вживанні такого продукту.

Таким чином, включаючи в свій щоденний раціон помірна кількість житніх висівок, вам вдасться підтримувати свою фігуру в формі, позбавити організм від шкідливих токсинів і налагодити безперебійну роботу кишечника.

З чого складаються висівки?
З чого складаються висівки?