Полезные материалы

Вівсяні висівки - корисні властивості, протипоказання, особливості застосування

  1. Корисні властивості продукту для організму
  2. Відео: Користь вівсяного продукту
  3. Добова норма для дорослої людини
  4. особливості вживання
  5. У період грудного вигодовування
  6. У харчуванні дітей: чи можна і скільки давати дитині?
  7. при захворюваннях
  8. гастрит
  9. Цукровий діабет
  10. Як приймати для схуднення?
  11. Чи підходить продукт для дотримуються дієти Дюка?
  12. Відгуки худевшіх за допомогою вівсяних висівок
  13. Страви з висівками
  14. дієтичні котлети
  15. Вівсяна каша
  16. Відео: Коржики по Дюканов
  17. Маска, звужує пори
  18. Для жірної кожи
  19. Для запаленого особи

Незважаючи на те що висівки, по суті, є побічним продуктом при виробництві зерна (це його оболонка і зародок, які відлущують на ранніх стадіях обробки), їх користь для здоров'я не викликає сумнівів. Тим, хто стежить за фігурою, продукт відомий як ефективний засіб для боротьби із зайвими кілограмами, але це не єдина його особливість. Висівки ж, які отримують після обробки вівсяних зерен, виділяються корисними властивостями серед продуктів, отриманих з інших видів злаків. Як же правильно приймати їх без шкоди здоров'ю?

Корисні властивості продукту для організму

  • Груба клітковина (або харчові волокна) - одне з речовин, яким обумовлено позитивний вплив вівсяних висівок на організм. Вона є своєрідним пилососом, який очищає стінки кишечника від шлаків, токсинів і радіонуклідів, які накопичуються на них. Гастроентерологи охоче використовують вівсяні висівки в лікувальних дієтах при різних захворюваннях кишкового тракту (продукт має жовчогінні властивості і тому дуже корисний при захворюваннях печінки і жовчного міхура, а також прекрасно справляється з порушеннями стільця). Крім того, доведено, що регулярне вживання висівок дозволяє знизити ризик виникнення раку товстої кишки.
  • Допоможе продукт і роботі серця і судин. Вівсяні висівки допомагають впоратися з атеросклерозом. Пов'язуючи жовчні кислоти, вони знижують рівень «поганого» холестерину, виводячи його надлишки з організму. Калій бореться з порушеннями ритму, стабілізує тиск, а магній зміцнює судинну стінку, виводить надлишки рідини. Вітамін До регулює роботу системи згортання, а залізо допомагає при анемії.
  • Продукт, завдяки великій кількості вітамінів, є хорошою підтримкою для імунітету.
  • Високий вміст вітаміну Е благотворно діє на стан сітківки очей.
  • Ну, і звичайно, вівсяні висівки - надійний помічник в боротьбі із зайвими кілограмами.

Таблиця: Хімічний склад вівсяних і пшеничних висівок (на 100 г)

Вівсяні висівки Пшеничні висівки Калорійність 246 ккал 168 ккал Білки 17,3 г 16 г Жири 7,03 г 3,8 г Вуглеводи 15,4 г 16,6 г Харчові волокна 66,22 г 43,6 г Вода 6,55 г 15 г Зола 2,89 г 5 г Лютеин + зеаксантин 180 мкг Тіамін (В1) 1,17 мг 0,75 мг Рибофлавін (В2) 0,27 мг 0,26 мг Холін (В4) 32,2 мг - Пантотенова кислота (В5 ) 1,494 мг - Пиридоксин (В6) 0,165 мг - Фолієва кислота (В9) 52 мкг - Токоферол (Е) 1,01 мг 0,26 мг Филлохинон (К) 3,2 мкг - Нікотинова кислота (РР) 0,934 мг 14,5 мг Бетаин 19,6 мг - Калій 566 мг 1260 мг Кальцій 58 мг 150 мг Магній 236 мг 448 мг Натрій 4 мг 8 мг Фосфор 734 мг 950 мг Залізо 5,41 мг 14 мг Марганець 5,63 мг - Се ен 403 мкг - Мідь 45,2 мкг - Цинк 3,11 мг -

Як видно з таблиці, хімічний і вітамінний склад вівсяних висівок набагато різноманітніше пшеничних, хоч ті по деяких позиціях і перевершують їх.

Відео: Користь вівсяного продукту

Протипоказання і можливу шкоду

Незважаючи на те що вівсяні висівки вважаються нешкідливим продуктом, існують певні обмеження щодо їх застосування.

  • Під час загострень будь-яких шлунково-кишкових захворювань (в тому числі при гастритах, виразковій хворобі) вживати цей продукт не можна.
  • Протипоказаннями є і будь-які пошкодження стінки кишечника або шлунка, зокрема спайки, ерозії.
  • Не рекомендується приймати висівки під час курсового прийому лікарських засобів. Вони просто не встигнуть потрапити в кров, так як клітковина абсорбує їх зі стінок кишечника і виведе з організму. Якщо ж все-таки доводиться поєднувати вживання висівок і ліків, між їх прийомами має бути не менше 6 годин перерви.

Добова норма для дорослої людини

Якщо ви вперше вводите висівки в раціон, то починати краще з пшеничних, а вже потім переходити на вівсяні, так як останні містять набагато більше клітковини, і непідготовленому кишечнику впоратися з ними набагато складніше.

Здоровим людям рекомендується починати прийом висівок з 1 ч. Л., Поступово, протягом тижня, доводячи їх кількість до 3 ст. л. У будь-якому випадку денна норма продукту не повинна перевищувати 30 м

особливості вживання

при вагітності

Вівсяні висівки рекомендують для застосування на всьому протязі вагітності, але тільки в тому випадку, якщо у жінки немає гострих захворювань шлунка і кишечника. Крім того, що клітковина цього продукту служить прекрасним засобом від закрепів і профілактикою розвитку геморою, вівсяні висівки містять ще й велику кількість вітамінів, необхідних як для нормального самопочуття майбутньої матері, так і для розвитку дитини.

На ранніх термінах велике значення має вітамін В9, який у великій кількості містить саме цей вид висівок. Вживаючи їх по 30-40 г в день, можна знизити ризик розвитку ранніх патологій плоду. Ще однією важливою властивістю цього продукту є високий вміст заліза, що важливо в профілактиці анемії, яка теж часто супроводжує перебіг вагітності.

На більш пізніх термінах на перший план виходить здатність вівсяних висівок нормалізувати стілець жінки. Регулярний прийом 30 г цього продукту щодня гарантує відсутність запорів, а в тому випадку, якщо проблема вже існує, він допоможе м'яко позбутися від неї. Ще однією важливою якістю на останньому триместрі буде здатність висівок з вівса зменшувати вагу, який теж стає частою проблемою. Єдине, на що варто звернути увагу - це питний режим. Висівки потрібно запивати достатньою кількістю рідини. Це може бути як звичайна вода, так і кефір, йогурт або молоко.

У період грудного вигодовування

Корисний цей продукт буде і тим, хто годує дитину грудьми. Але починати вводити його в раціон варто не раніше, ніж дитині виповниться місяць. Вівсяні висівки допоможуть мамі нормалізувати стілець і позбутися від дисбактеріозу. Ще одним важливим аргументом на їх користь буде здатність перешкоджати набору зайвих кілограмів - проблеми, яка часто наздоганяє жінку після пологів. Крім того, речовини, що містяться в вівсяних висівках, будуть корисні не тільки для матері, але і для дитини. Через грудне молоко вони позитивно діють як на травний тракт немовляти, нормалізує його стілець і знижуючи газоутворення, так і на нервову систему.

Але варто все-таки дотримуватися обережності. Починати краще з зовсім невеликих доз (з 0,5 ч. Л.). Якщо новий продукт ніяк не позначився на стані дитини (колишнім залишилося поведінку, не змінився стілець, шкіра не відреагувала на алергію), то його кількість можна поступово збільшувати. Рекомендована щоденна доза для годуючої мами - 30 г, які можна розділити на весь день. Лікарі особливо рекомендують з'їдати вівсяні висівки до ранкової годівлі. Так всі корисні речовини накопичуються в грудному молоці і передаються дитині.

Купуючи готові висівки, потрібно уважно стежити, щоб до їх складу не входили такі добавки, як підсолоджувачі, барвники або ароматизатори. Подібні інгредієнти не тільки не принесуть користь, але і можуть сильно нашкодити малюкові, спровокувавши алергічну реакцію. Не варто і зловживати продуктом. Надмірне споживання висівок з вівса може спровокувати метеоризм як у матері, так і у дитини.

У харчуванні дітей: чи можна і скільки давати дитині?

Все те, що говорилося про користь вівсяних висівок для дорослих, справедливо і для дітей. Але для застосування висівок в харчуванні дитини існують певні обмеження.

Почнемо з того, що перший раз давати їх можна тільки після досягнення малюком віку 10 місяців. Починати краще всього з половини чайної ложки в день. Цю дозу потрібно витримувати 2-3 дні, після чого її можна трохи збільшити. Оптимальною кількістю вівсяних висівок для цього віку вважають 1 ч. Л. на добу, але якщо стілець з'явився після вживання меншої кількості, немає необхідності збільшувати дозу. При цьому в сухому вигляді давати висівки можна. З них найкраще приготувати відвар. Для цього 1 ч. Л. потрібно залити 0,5 склянки окропу і на слабкому вогні проварити 10-15 хв. Рідину зливають, остуджують і ділять на 3 порції, які дають дитині протягом дня. Втім, відвар можна додавати і в супчики або каші.

Після того як малюкові виповниться рік, вівсяні висівки допускається просто заварювати. Для цього денну норму (приблизно 10 г, що відповідає 1,5 ч. Л.) Заливають 0,5 склянки окропу, настоюють 25-30 хв. і зливають надлишки рідини. Так як отримана маса не відрізняється особливим смаком, її краще додавати в супи, кашки або пиття. Давати щоденну порцію висівок можна як розділивши все на кілька прийомів, так і одномоментно.

Після досягнення дитиною 3 років висівки можна давати в сухому вигляді. При цьому важливо стежити, щоб малюк запивав їх великою кількістю рідини. Брикети або таблетки з висівками, які все частіше зустрічаються в магазинах, для дітей від 3 до 10 років включаються в раціон таким чином:

  • доза в таблетках становить 7-14 шт .;
  • брикети дають по половині або цілого.

Дітям старше 10 років призначається давати по 3 ч. Л. продукту в день, але робити це краще не відразу, а розділивши на 2-3 прийоми.

при захворюваннях

панкреатит

Після стихання болів (приблизно на 7 день ремісії) в раціон цілком можна ввести продукт. Однак саме вівсяні висівки лікарі рекомендують вживати з обережністю, так як в їх складі знаходиться більше грубих волокон. У чистому вигляді приймати їх теж не варто. Найкраще денну норму (2-3 ст. Л.) Подрібнити в кавомолці, залити 2 склянками окропу, варити 10 хв. і залишити на ніч. Приймати такий відвар можна рівними порціями весь день.

гастрит

Після стихання запального процесу висівки будуть дуже корисні. Починати прийом варто з малих доз (приблизно з чайної ложки), поступово збільшуючи їх. Оптимально спочатку замочувати висівки в великій кількості води на 30-40 хв. Після того як час вийде, надлишки рідини зливають, а набряклі висівки їдять, додаючи в них мед, молоко або йогурт. Не менш корисно буде і розмішувати їх в супах або рідких слизових кашах. Споживати сухі висівки не рекомендують. У тому випадку, якщо все-таки доведеться їсти їх в такому вигляді, важливо слідом випивати не менше склянки води. В іншому випадку ніякої користі від цього продукту організм не отримає. І не варто їсти занадто багато.

І ще: з обережністю вівсяні висівки потрібно вживати при підвищеній кислотності шлунка. У цьому випадку після їх прийому може з'явитися печія.

Цукровий діабет

Незважаючи на те що висівки, по суті, є побічним продуктом при виробництві зерна (це його оболонка і зародок, які відлущують на ранніх стадіях обробки), їх користь для здоров'я не викликає сумнівів

Вівсяні висівки можна без втрати корисних властивостей додавати в каші та супи

Вівсяні висівки не тільки можна, а й потрібно вживати при цукровому діабеті. Незважаючи на те що їх не можна в повному розумінні назвати дієтичним продуктом (глікемічний індекс висівок дорівнює 78, це вважається середнім показником), вони приносять масу користі при цьому захворюванні. Вуглеводи висівок розщеплюються досить повільно, не викликаючи різких підйомів цукру і не навантажуючи підшлункову залозу. Приймати продукт при діабеті потрібно або запиваючи великою кількістю води, або заварюючи і з'їдаючи вийшла після півгодинної витримки кашку. Її можна додавати в інші страви, а також кисломолочні продукти. Норма споживання вівсяних висівок при цукровому діабеті становить ті ж 20-30 г сухого продукта.Холецістіт

Це ще одне захворювання, при якому вівсяні висівки будуть надзвичайно корисні. Посилюючи моторику кишечника, продукт впливає і на роботу печінки, стимулюючи жёлчеотделеніе. Це особливо корисно при застоях в печінці. До речі доведеться і їх здатність знижувати рівень холестерину, адже відомо, що він пов'язаний не тільки з виникненням атеросклерозу, а й утворенням каменів в жовчному міхурі.

Звичайно, в гострий період цього захворювання є висівки не рекомендується, але після стихання болів їх можна починати приймати по 1 ч. Л., Заварюючи або запиваючи великою кількістю води. Якщо після вживання висівок немає ніяких негативних реакцій, обсяг порції можна збільшувати, поступово доводячи до добової норми - 30 м

Як приймати для схуднення?

Але незважаючи на всі корисні властивості, вівсяні висівки все-таки найбільшу популярність здобули як дієвий засіб для схуднення. Багато хто знає, що їх регулярний прийом допоможе не тільки зберегти фігуру, але і повернути їй втрачену стрункість.

  • Потрапляючи в шлунок, висівки розбухають, збільшуючись в розмірах у десятки разів. Таким чином, виникає почуття наповненості, яке дозволяє довгий час не відчувати голоду і уникати перекусів.
  • Клітковина висівок уповільнює всмоктування цукру і жирів. Паралельно висівки стимулюють обмін речовин, тим самим також впливаючи на зменшення кілограмів.
  • Шлаки і токсини, які вони виводять з кишечника, в результаті теж складаються в втрачені кілограми.

Існує безліч методик схуднення з вівсяними висівками. Одні з них вважають, що достатньо просто тричі на день додавати продукт до основних прийомів їжі. Інші радять робити це за певною схемою. Ось приклад трёхфазовой дієти.

  • На першому етапі, який триває 10-12 днів, в раціон додають 1 ч. Л. висівок, заварених 1/3 склянки окропу. Отриманої маси дають охолонути, зливають надлишки рідини, ділять на 3 прийоми.
  • Другий етап триває 2 тижні, весь цей час в їжу вживають розділений на 3 прийому відвар з 2 ст. л. висівок, залитих ½ склянки окропу. Так само як і на попередньому етапі, сухий продукт заливають окропом, дають охолонути, зливають воду і ділять кашку на 3 прийому.
  • На третьому етапі висівки додають до кожної трапези по 2 ч. Л. вже в сухому вигляді. Втім, їх можна заливати кефіром і пити. Тривалість завершальній стадії дієти складає 2 місяці.

Чи підходить продукт для дотримуються дієти Дюка?

Не оминув своєю увагою вівсяні висівки і доктор П'єр Дюка. У своїй дієті він рекомендує використовувати їх на різних етапах і в самих різних варіантах. Їх можна додавати в каші, йогурти або кефіри, піч з ними хліб або млинці, вмішувати в фарш і навіть включати до складу печива.

Згідно з методикою, рекомендується обмежувати обсяг висівок на різних етапах:

  • «Атака» - 1,5 ст. л. в день;
  • «Круїз» - 2 ст. л .;
  • «Закріплення» - 2,5 ст. л .;
  • «Стабілізація» - 3 ст. л.

Доктор Дюка вважає, що 1 ст. л. допоможе знизити апетит, 2 ст. л. благотворно подіють на роботу кишечника, а 3 ст. л. не тільки підтримують все вищеперелічене, а й починають приносити зайві калорії. Таким чином, понад цю кількість висівки вживати не рекомендується.

Висівки Nordiс містять повноцінний запас вітамінів і мікроелементів Дієта Дюка допускає використання висівок від самих різних виробників Екструдовані висівки допоможуть точно підібрати необхідне дозування

Відгуки худевшіх за допомогою вівсяних висівок

Рецепти для здоров'я

Як вживати від запору?

Щоб позбутися від цього неприємного явища, потрібно дотримати 3 умови:

  1. Щодня з'їдати по 25-30 г висівок.
  2. Випивати не менше 2 л води.
  3. Як можна більше рухатися.

Розберемо по пунктах:

  1. Сухими висівки є зовсім не обов'язково, адже в цьому випадку їх обов'язково потрібно запивати як мінімум склянкою води. Найкраще продукт заварювати. На 1 ст. л. продукту беруть близько 0,5 склянки окропу і настоюють 25-30 хв., надлишки води зливають, а кашку, що вийшла вживають протягом дня по ложці перед їдою або додаючи в готові страви. Після двох тижнів прийому висівок роблять десятиденну перерву, після чого курс повторюють.
  2. Питний режим при лікуванні закрепів висівками не менш важливий: якщо води буде недостатньо, висівки просто не стануть «працювати». Щоб цього не сталося, в день потрібно випивати 1,5, а краще 2 л води. Вживайте в день приблизно 8 склянок води так, щоб перший з них приймався на голодний шлунок відразу після пробудження, а останній - за годину до відходу до сну.
  3. Останній пункт - рух. Він теж обов'язковий, але це зовсім не означає, що потрібно йти в спортзал або робити якісь виснажливі вправи. Щоб кишечник нормально запрацював, потрібно всього лише 30 хв. в день ходити пішки.

Страви з висівками

млинці

Простий і корисний сніданок - млинці з висівками

Енергетична цінність:

  • калорійність - 156 ккал;
  • білки - 16,4 г;
  • жири - 7,8 г;
  • вуглеводи - 4,1 м

Для їх приготування знадобиться:

  • 2 ст. л. вівсяних висівок;
  • 1,5 ст. л. знежиреного сиру;
  • 1 яйце;
  • сіль за смаком.

Висівки перемішують з сиром і обережно додають в масу збите яйце і сіль. За бажанням в тісто можна додати мед або інший підсолоджувач, але калорійність страви в цьому випадку збільшиться. Випікають млинці на добре розпеченій сковороді з антипригарним покриттям приблизно по 0,5 хв. з кожного боку.

дієтичні котлети

Енергетична цінність:

  • калорійність - 194 ккал;
  • білки - 35,4 г;
  • жири - 3 г;
  • вуглеводи - 4,8 г.

Для того щоб приготувати дієтичні курячі котлети, знадобляться наступні продукти:

  • 500 г курячого філе;
  • 1 ст. л. води;
  • 2 ст. л. висівок;
  • 1 головка ріпчастої цибулі;
  • 1 зубчик часнику;
  • 2 ст. л. знежиреного сиру;
  • 1 яйце;
  • зелень петрушки;
  • сіль, спеції за смаком.

Куряче філе порізати дрібними шматочками. У чашу блендера помістити м'ясо, висівки, жовток яйця, порізану цибулю, часник, сир, зелень петрушки і воду. Все ретельно подрібнити, додати сіль і перець за смаком. З отримав фаршу сформувати котлети, змастити їх збитим білком і викласти на змащене маслом деко. Випікати котлети в розігрітій до 180 ° духовці 40 хв.

Вівсяна каша

Допускається змішати висівки з вівсяними пластівцями і приготувати кашу

Енергетична цінність:

  • калорійність - 328 ккал;
  • білки - 14,2 г;
  • жири - 9,7 г;
  • вуглеводи - 49,1 г.

Для приготування знадобиться:

  • 6 ст. л. вівсяніх пластівців;
  • 2 ст. л. вівсяніх вісівок;
  • 1 ч. Л. меду;
  • фрукти за смаком;
  • 1/2 склянки знежіреного йогурту;
  • 1/3 склянки молока.

У скляну банку або іншу ємність з кришкою поміщають вівсяні пластівці (бажано брати ті, для приготування яких потрібно більше 5 хв.), Висівки, фрукти і мед. Все заливають молоком і йогуртом, перемішують, накривають кришкою і залишають в холодильнику на 3-4 години. Втім, блюдо не зіпсується, якщо залишити його там на ніч, зате вранці корисний і смачний сніданок буде вже готовий.

Відео: Коржики по Дюканов

Приготування засобів домашньої косметології

Висівки не тільки очищають і оздоровлюють організм зсередини. З їх допомогою можна успішно боротися і за досконалість зовні. На основі цього продукту існує безліч масок для шкіри різних типів, з допомогою яких можна впоратися з такими недосконалостями, як комедони, розширені пори, вугри. Але так як натуральні висівки мають досить-таки грубу структуру, не варто занадто сильно втирати кошти на їх основі в обличчя.

Маска, звужує пори

  • 3 ст. л. вівсяних висівок;
  • 2 ст. л. томатного пюре;
  • 1 ч. Л. настою деревію (для приготування 1 ст. Л. Трави заварюють 1/2 склянки окропу, настоюють 15 хв. І проціджують).

Інгредієнти змішують і наносять на ділянки з розширеними порами на 15-20 хв. Після цього змивають маску теплою водою і обполіскують обличчя прохолодною.

Для жірної кожи

  • 1 ст. л. вісівок;
  • 1 яєчній білок;
  • 1 ч. Л. соку лимона;

Збивають білок яйця, щоб наситити маску киснем. З ним обережно перемішують висівки і лимонний сік. Маску накладають на попередньо підготовлену шкіру на 20 хв. Коли час процедури закінчиться, змивають її теплою водою.

Для запаленого особи

  • 1 ст. л. вісівок;
  • 1 ст. л. кефіру;
  • 1 ст. л. подрібнений зелені петрушки.

Всі інгредієнти змішати і накласти на очищену шкіру. Через 20 хв. змити маску теплою водою і нанести живильний крем.

Вівсяні висівки - це унікальний продукт, який допомагає не тільки відновити і підтримати здоров'я кишечника, але і поліпшити стан усього організму. Вирішивши почати їх прийом, важливо дотримуватися помірності, адже якщо регулярно перевищувати рекомендовані дозування, можна замість очікуваної користі отримати цілий набір неприємних сюрпризів, що включають в себе метеоризм і гіповітаміноз.

Чи підходить продукт для дотримуються дієти Дюка?
Як же правильно приймати їх без шкоди здоров'ю?
У харчуванні дітей: чи можна і скільки давати дитині?
Чи підходить продукт для дотримуються дієти Дюка?