Полезные материалы

Все про арахісової пасти: користь і шкода, рецепт приготування в домашніх умовах, з чим їдять, склад

  1. склад:
  2. Історія:
  3. Що таке арахісову пасту:
  4. Рецепт приготування арахісової пасти в домашніх умовах:
  5. Технологічна схема виробництва:
  6. Чим замінити арахісову пасту:
  7. користь:
  8. Користь для жінок:
  9. Користь для чоловіків:
  10. шкода:

Арахісова паста - це маса, що складається з подрібнених зерен арахісу з додаванням солі і рослинної олії. У промисловому виробництві в арахісову пасту нерідко додають мед, сироп або цукор. Як рослинного масла, як правило, на виробництві використовують гідрогенізований продукт, що збільшує термін зберігання пасти, але знижує її якість і корисні властивості.

Пасту з арахісу вживають як окремо, так і в складі різних кондитерських страв і випічки. Найпопулярнішим сніданком у багатьох є бутерброд з арахісовим пастою.

Арахісова паста дуже поживна і ситна, її потрібно зовсім небагато, щоб наїстися. Різних страв вона додає смакові відтінки у вигляді ноток арахісу, які відкривають смак деяких продуктів з незвичайних сторін.

Інформація про арахісової пасти:

склад:

У пасті з арахісу міститься:

  • Жирів - 51%;
  • Білків - 25%;
  • Вуглеводів - 11%;

В арахісової пасти присутні ті ж мінеральні речовини і вітаміни, які присутні в арахісі.

У хімічний склад пасти з арахісу входять такі елементи як калій, фосфор, магній, кальцій, натрій, цинк, залізо, марганець, мідь і селен.

Серед вітамінів в пасті містяться холін, PP, E, B1, B2, B5, B9, K.

Калорійність арахісової пасти становить 563 кКал на 100 грам продукту.

Історія:

Історія арахісової пасти бере свій початок в Америці, в 1890 році, саме там з'явився цей смачний харчовий продукт. Спочатку паста з арахісу була придумана в медичних цілях, як засіб, призначений для заміни м'яса. Люди, яким було протипоказано м'ясо, або вегетаріанці могли їсти замість м'яса поживну арахісову пасту.

У 1903 році була створена машина для розмелювання горіхів і арахісова паста надійшла в серійне промислове виробництво, але рецептура того часу значно відрізнялася від сучасної. Тоді паста була не такою смачною, як зараз, тому що зерна арахісу спочатку варилися, і тільки після цього перемелювалися, через що паста втрачала свій смак.

Просувати арахісову пасту на американський ринок став підприємець Самнер з Сент-Луїса. Він позиціонував пасту з арахісу як поживний і корисний для здоров'я продукт. Буквально за рік йому вдалося подвоїти попит на пасту. У 1904 році він представив свій товар на Універсальної виставці і викликав справжній фурор. Після цього в США почали з'являтися машинки для розмелювання арахісу і різні рецепти для приготування арахісової пасти в домашніх умовах. Деякі підприємці, відчувши нову хвилю попиту, почали висаджувати арахісові сади.

По-справжньому широке поширення в Америці арахісова паста отримала в 1922 році, коли виробник Розфілд зміг збільшити термін зберігання арахісової пасти до одного року. Він почав продавати пасту під торговою маркою Skippy по всій Америці, і успішно експериментував з її смаками, отримуючи хрусткий, солодкий і вершковий продукт, завойовуючи любов все більшої аудиторії.

У 1958 році право на виробництво арахісової пасти отримала компанія Procter and Gamble і побудувала для її виробництва завод величезних розмірів. Трохи пізніше пасту почали експортувати в інші країни. Америка досі є головним експортером арахісової пасти в світі. На виробництво цього продукту йде близько половини врожаю арахісу США.

Зараз арахісова паста - це національний американський продукт, який укорінився в щоденному раціоні не тільки американців, а й інших народів.

Що таке арахісову пасту:

Найпростіше, з чим можна їсти арахісову пасту, так це з хлібом. Паста найкраще підходить до білого і житнього хліба. Бутерброд з арахісової пастою на сніданок - поживне, корисне і смачне блюдо. Для додання додаткових ноток смаку на бутерброд можна покласти шматочок сиру, сухофрукти і шматочки свіжих фруктів.

Також пасту з арахісу можна їсти з печивом, намазуючи її зверху, як на шматочок хліба. Можна зробити сендвіч з начинкою з арахісової пасти і створити інші багатошарові конструкції. Якщо дати сендвіч трохи постояти, то печиво просочиться арахісовим маслом і стане трохи м'якше.

Арахісову пасту можна їсти навіть з овочами і фруктами. Якщо порізати їх на шматочки і промазати пастою, то це відкриє смак улюблених овочів і фруктів з нового боку, а також додасть ситість страви.

Для додання арахісового смаку, пасту можна додавати в кашу, морозиво та інші основні страви, з якими поєднується смак арахісу.

Крім цього арахісова паста успішно застосовується в складі кондитерських страв, випічки і десертів у вигляді прошарків, начинок та інших наповнювачів.

Рецепт приготування арахісової пасти в домашніх умовах:

Процес виготовлення домашньої арахісової пасти своїми руками дуже простий. Але для цього потрібно мати потужний кухонний комбайн або блендер. Справа в тому, що арахіс дуже довго перемелюється до стану пасти і від такого навантаження слабкий комбайн або блендер може перегрітися і згоріти. Тому процес подрібнення потрібно постійно контролювати, періодично давати вашому кухонного помічника відпочити і охолонути. Потужний комбайн перетворить арахіс в пасту швидко і без перегріву. Також знадобиться арахіс, сіль, мед, сковорідка або духовка для прожарювання. Можливо, буде потрібно соняшникову олію.

Інгредієнти для приготування вдома:

  • Арахіс - 300 грам;
  • Сіль - пів чайної ложки;
  • Мед - пів чайної ложки.

Покроковий рецепт приготування:

  1. Якщо арахіс не очищений від лушпиння, то його потрібно добре почистити.
  2. Арахіс можна залишити сирим або трохи підсмажити, від цього буде залежати смак пасти. Якщо ви вирішили використовувати смажений арахіс, то сирий арахіс потрібно висипати на суху сковороду з широким дном і трохи посмажити до рум'янцю на слабкому вогні, періодично перевертаючи зерна. Також арахіс можна підрум'янити в духовці, розігрітій до 180 градусів Цельсія. Для цього потрібно рівномірно висипати сирий арахіс на сухий лист і потримати його в духовці близько 10 - 15 хвилин.
  3. Висипати 300 грам арахісу в блендер або кухонний комбайн, виставити максимальну швидкість і перемелювати до стану дрібної стружки. Зупинити.
  4. Додати в подрібнений арахіс пів чайної ложки солі і пів чайної ложки меду.
  5. Продовжувати подрібнювати арахіс до стану пасти. Якщо через 15 хвилин подрібнення арахіс не почне виділяти масло і суміш буде здаватися дуже сухий, то в неї можна додати 3 столові ложки соняшникової олії і продовжувати подрібнення. В процесі перевіряти, чи не сильно нагрівся міксер, якщо сильно, то дати йому відпочити до охолодження.
  6. Продовжувати збивати, поки суміш не перетвориться в пасту.
  7. Перекласти арахісову пасту в скляну баночку і зберігати в холодильнику не більше 2 тижнів.

Домашня арахісова паста готова. Смачного!

Технологічна схема виробництва:

Процес промислового виробництва арахісової пасти складається з 9 етапів:

  1. Арахіс очищається від шкаралупи в спеціальній машині.
  2. Потім очищені горішки надходять в жарова апарат, в якому рівномірно обсмажуються при температурі 200 градусів Цельсія.
  3. Після цього обсмажений арахіс швидко охолоджують за допомогою повітряного потоку, щоб запобігти подальшому сушіння горіхів.
  4. Арахіс очищається від лушпиння в спеціальній установці.
  5. Слідуючи далі по виробничій лінії, зерна арахісу розколюється на 2 частини і з них видаляється зародок.
  6. Далі арахіс збирається в великі ємності, з яких потрапляє в Машина для подріблення та подрібнюється.
  7. Потім арахіс надходить в установку з виробництва пасти, в якій він постійно перемішується і нагрівається до 60 градусів Цельсія. У процесі відбувається виділення арахісового масла і утворюється паста. Залежно від рецепта на цьому етапі додають сіль, цукор, горіхи і рослинне масло для додання продукту потрібної консистенції і смаку.
  8. Арахісова паста розливається в банки.
  9. Банки з пастою маркуються, упаковуються в коробки і відправляються в точки реалізації товару.

Термін придатності арахісової пасти становить близько року в закритій банці і близько 3 місяців після її відкриття. Залежно від виробника термін зберігання пасти може змінюватися, тому слід завжди уважно читати інформацію виробника на упаковці. Зберігати пасту слід в холодильнику.

Чим замінити арахісову пасту:

Арахісову пасту можна замінити пастою з інших горіхів і насіння, таких як мигдаль, кеш'ю, соняшник, соя, нут і кунжут. Заміна пасти з арахісу на іншу може бути корисна, коли арахісової пасти немає під рукою або є алергія на арахіс. При цьому алергії може не бути на інші горіхи і насіння. З цього питання слід проконсультуватися з лікарем. Якщо алергії немає на інші горіхи, то можна використовувати пасту з них. Але слід пам'ятати, що смак страви зміниться при додаванні іншого пасти, і воно не буде таким, яким його задумував автор.

користь:

Арахісова паста володіє широким спектром корисних властивостей і є продуктом здорового харчування. Вона зміцнює імунітет і знижує рівень поганого холестерину в крові. Помірне вживання арахісової пасти зменшує ризик появи цукрового діабету і розвитку склерозу.

Паста з арахісу покращує пам'ять, роботу серцево-судинної і нервової систем, прискорює метаболізм. Стимулює виведення жовчі і запобігає запалення жовчного міхура. Сприяє регенерації клітин печінки, допомагає в профілактиці цирозу. Зміцнює зуби, кістки і хрящі.

Арахісова паста живильний, ситний і дуже смачний продукт, що заряджає енергією на цілий день. Її використовують вегетаріанці для заміни м'яса і спортсмени, як джерело білків, для швидкого набору м'язової маси.

У деяких дієтах арахісова паста є одним з основних дієтичних продуктів, помірно насичують організм поживними речовинами і вітамінами.

Користь для жінок:

Жінкам арахісова паста допоможе зберегти молодість за рахунок великої кількості антиоксидантів. Присутні в ній вітаміни покращують жіночу шкіру, нігті і волосся. Наявність фолієвої кислоти підвищує вірогідність зачаття, а в процесі вагітності сприяє правильному розвитку плода. Паста покращує гормональний фон.

Користь для чоловіків:

Арахісова паста підвищує рівень тестостерону в організмі чоловіка. Підсилює чоловічу силу і підвищує потенцію. Сприяє правильному розвитку організму під час тренувань, спалюванню жирів і набору м'язової маси.

Але всі корисні властивості арахісової пасти можна отримати тільки в тому випадку, якщо немає протипоказань до арахісу і при її помірному споживанні. В іншому випадку паста з арахісу може завдати шкоди організму.

шкода:

В першу чергу, паста з арахісу протипоказана людям з алергією на арахіс, може викликати алергічні реакції і надавати сильної шкоди організму алергіків, а також становити небезпеку для здоров'я. Алергія може проявитися у вигляді свербежу, набряків, першіння в горлі, задишки, кашлю і падіння тиску. При появі таких симптомів слід негайно звернутися до лікаря. У разі алергії на арахіс слід задуматися над заміною арахісової пасти на іншу пасту в своєму раціоні.

Також паста з арахісу протипоказана людям з артритами, артрозами і відкладеннями солей в суглобах.

Непомірне споживання арахісової пасти може привести до ожиріння і появи супутніх хвороб. Так як паста з арахісу є калорійним продуктом, дієтологи не рекомендують вживати більше 1 столової ложки арахісової пасти в день.

Якщо додержуватися вказаної добової норми, то організм буде отримувати від пасти з арахісу тільки користь.