Полезные материалы

З якого віку можна приймати спортивне харчування? Шкода і користь спортивного харчування

  1. Шкода і користь спортпіта
  2. Яке харчування, в якому віці можна використовувати?
  3. обов'язкові
  4. Після 18 років
  5. Кому СпортПит не потрібен?

У нашій країні все ще залишається упереджене ставлення до спортивного харчування і необхідно розвіяти багато міфів, що стосуються цих продуктів. Дізнайтеся, з якого віку можна приймати спортивне харчування.

Практично кожен досвідчений атлет впевнений, що в подібній статті абсолютно немає сенсу. Однак якщо подивитися на кількість питань, що стосуються користі і шкоди спортпіта, то думка зміниться. У нашій країні до спортивних добавкам ставлення зовсім інше, ніж на Заході і багато хто до цих пір упевнені, що всі вони містять хімічні речовини. Ми сьогодні розвіємо цей міф і розповімо, з якого віку можна використовувати СпортПит.

Шкода і користь спортпіта

У нашій країні все ще залишається упереджене ставлення до спортивного харчування і необхідно розвіяти багато міфів, що стосуються цих продуктів

Багато хто порівнює спортивне харчування з фармакологією, але це абсолютно різні речі!

Розглянемо ті добавки, в ефективності яких сумніватися не можна і завдяки цьому вони користуються великою популярністю серед спортсменів - ВСАА, протеїн, креатин, гейнери і комплекси вітамінів. Всі інгредієнти цих видів спортпіта містяться в звичайних продуктах харчування, які ми купуємо в супермаркетах.

Скажімо, кращим джерелом креатину (не рахуючи спортпіта) є червоне м'ясо. Також цей продукт і один з кращих постачальників амінів. Про комплексах мікронутрієнтів говорити багато не варто, адже вони продаються в аптеках. Давайте побіжно подивимося на склад материнського молока, яке вживає кожна людина в перші дні свого життя - мікронутрієнти і білок. Нагадаємо, що всі білкові сполуки складаються з амінів.

Таким чином, можна сміливо говорити, що СпортПит не тільки безпечний для організму, але навіть необхідний. Ті добавки, про які ми тільки що говорили, можна починати використовувати в будь-якому віці. Однак є й ті добавки, які містять потужні інгредієнти, хоча і рослинної природи. До таких можна віднести всі стимулятори, так як вони є для організму сильним стрес-фактором. Організм людини формується до 18 років і до цього віку більшість систем повністю сформовані.

Однак якщо подивитися на підлітків, що займаються професійним спортом, то деякі з них уже в 14 років можуть піднімати штангу вагою понад 100 кіло. Не кожен чоловік після 30 років здатний на таке. Але в будь-якому випадку, ті ж жіросжігателі приймати до 18 років не має сенсу.

Не варто думати, що продукти з магазину краще спортпіта. Навіть найдешевший протеїн отриманий з натуральної сировини, наприклад, молока або яєць. А ось якість багатьох сучасних продуктів викликає серйозні побоювання. Заради інтересу, зверніть увагу на етикетки цих продуктів. Вони містять стільки різних добавок, багато з яких є хімічними - ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку і т.д. дуже часто саме ці речовини шкодять нашому організму, а не СпортПит.

Міф про те, що спортивне харчування шкідливо, до сих пір актуальне не тільки в нашій країні.

Яке харчування, в якому віці можна використовувати?

Якщо говорити про якість, то тут поза конкуренцією зарубіжні виробники. Хоча вартість таких добавок і вище в порівнянні з вітчизняними, однак, краще використовувати їх. Наші компанії поки не можуть конкурувати в цьому питанні. Всі види спортпіта можна розділити на дві групи, про які ми зараз і поговоримо.

обов'язкові

Ці продукти можна використовувати в будь-якому віці і не боятися за своє здоров'я:

  • Амінокислоти.
  • Креатин.
  • Протеїнові суміші.
  • Комплекси мікронутрієнтів.

Після 18 років

Ми вже говорили, що в цих добавках містяться сильні стимулятори та з їх використанням варто почекати до повноліття:

  • Підсилювачі пампінг ефекту.
  • Предтреніровочную комплекси.
  • Бустери статевих гормонів.
  • Ноотропи і релаксанти.
  • Жироспалювачі.

Всі ці добавки активно використовуються професійними спортсменами і навіть після 18 років любителі фітнесу можуть цілком обійтися і без них. Говорячи про групу обов'язкових добавок, ми маємо на увазі необхідність їх використання атлетами. Хоча, скажімо, комплекси мікронутрієнтів або омега жири будуть корисні всім людям незалежно від віку.

Цілком очевидно, що всіх білдерів, що займаються культуризмом натурально, цікавить питання про підвищення концентрації тестостерону природними способами. Одним з них якраз і є бустери статевих гормонів. Однак навіть після 18 років вони не завжди необхідні. У чоловічому організмі швидкість синтезу тестостерону починає падати після 30 років. До цього віку при відсутності проблем зі здоров'ям ендокринна система працює нормально.

Кому СпортПит не потрібен?

Тим людям, які не займаються спортом і добавки в принципі не потрібні Тим людям, які не займаються спортом і добавки в принципі не потрібні. Основне завдання спортпіта полягає в забезпеченні організму необхідними поживними елементами. Під впливом фізичних навантажень їх витрата різко збільшується. Коли людина веде пасивний спосіб життя, то йому вистачає тих речовин, які містяться в звичайних продуктах харчування.

У будь-якому віці необхідно знати міру і досвідчені тренера не рекомендують, а часом забороняють підліткам до 15 років вживати навіть протеїнові суміші. Справа не в тому, що вони небезпечні, просто в цьому немає необхідності. Слід зауважити, що всі провідні виробники спортивних добавок підходять до цього питання ще серйозніше і на упаковках їх продуктів можна зустріти обмеження до 18 років.

Однак це є запобіжним засобом, адже навіть батьки не завжди можуть контролювати свою дитину. Якщо постійно перевищувати рекомендовані дози протеїну, то можливі проблеми з роботою травної системи. Підліткам, які вирішили почати займатися спортом, ми радимо не вдаватися до активного використання спортпіта, а дотримуватися таких правил:

  • Не робіть акцент на тренінгу однієї або двох м'язових груп - м'язова маса буде збільшуватися тільки в тому випадку, якщо все тіло розвивається гармонійно.
  • Харчуйтеся правильно - їли ваш раціон не здатний забезпечити організм усіма поживними елементами, то прогресувати ви не будете. У підлітковому віці досить правильно харчуватися, щоб прогресувати.
  • Висипайтеся - це вкрай важливе правило, адже організм повністю відновлюється тільки під час сну. Поки цього не станеться, процеси гіпертрофії м'язових тканин трохи будуть активовані.

Яке харчування, в якому віці можна використовувати?
Кому СпортПит не потрібен?