Полезные материалы

Як схуднути після кесарева перетину при грудному вигодовуванні (ГВ) і привести себе в форму мамі, що годує

  1. Коли приступати до схуднення
  2. Чому виникає складка
  3. Тест на диастаз
  4. Особливості схуднення при грудному вигодовуванні
  5. Вправи для схуднення при гв
  6. «Велосипед»
  7. підйоми ніг
  8. подвійне скручування
  9. "Східні танці"
  10. нахили лежачи
  11. "Мушля"
  12. вправи для пресу
  13. бічний прес
  14. обруч
  15. Інші способи для годуючих мам

Бажання схуднути після кесаревого розтину при грудному вигодовуванні долає багатьох жінок. Давно відомо, що після кесарева відновитися набагато складніше, ніж після нормальних пологів, а молодій мамі доводиться мати справу з великою кількістю обмежень і заборон.

Коли приступати до схуднення

Починати худнути мамі, що годує після кесарева можна не раніше ніж через 2-3 місяці після операції. Дуже важливо при цьому звернути увагу на стан шва - чи не болить, чи немає «неправильних» виділень і т.д. Якщо операція пройшла без ускладнень і шов швидко зажив, виконувати нескладні вправи можна починати через 8-10 тижнів після пологів. А ось до активних занять спортом при гв варто приступити тільки через півроку після кесарева.

Якщо ж під час або після операції КС виникли будь-які ускладнення, то період відновлення затягнеться на набагато більший термін - його тривалість визначить лікар, виходячи зі стану здоров'я жінки. Але засмучуватися не варто - навіть звичайні повсякденні турботи цілком можуть допомогти скинути вагу.

Догляд за малюком, заколисування, піднімання і опускання його надають істотне навантаження на ослаблені м'язи, тим самим тренуючи і зміцнюючи їх. Немовля важить досить багато - 3-5 кг, і з кожним місяцем ця вага збільшується, збільшуючи і навантаження. Так що до того моменту, коли «офіційна» навантаження буде доступна мамі, вона приступить до них не зовсім непідготовленою. Тоді і можна буде худнути більш інтенсивно.

Чому виникає складка

Після операції КС над швом досить довгий час залишається шкірно-жирова складка Після операції КС над швом досить довгий час залишається шкірно-жирова складка. Через деякий час шрам стане менш помітним, а от позбутися від складки можна тільки доклавши певних зусиль. На це, крім того, впливають і додаткові чинники:

  • яким був розріз;
  • як зшивали м'язи і шкіру;
  • еластичність шкіри і її здатність до відновлення.

Останнім часом, як правило, використовують поперечний розріз, який швидше заживає, залишаючи після себе малопомітний шрам. Дуже важливо, щоб вам попався «правильний» хірург, який дотримується всю техніку операції до дрібниць. Від того, як було виконано кесарів розтин, буде залежати естетичний вигляд вашого преса.

Тест на диастаз

Перш ніж приступити до спроб прийти в форму за допомогою вправ після кесарева, важливо переконатися, що після операції не виникла така проблема, як диастаз. Це дефект, який виникає у багатьох жінок після вагітності - м'язи живота розходяться, виникає ризик грижі. Визначити диастаз досить легко, навіть в домашніх умовах.

Для цього потрібно лягти на спину, зігнути ноги в колінах, одну руку покласти під голову, пальці іншої - на живіт уздовж уявної вертикальної лінії, яка проходить через пупок. Голову потрібно злегка підняти і пальцями промацати лінію. Якщо вони провалюються всередину - значить, диастаз є. Чим більше пальців поміщається в проміжок між м'язами, тим більше розбіжність.

При діастазі заборонені звичайні вправи на прес, так як вони призводять до ще більшої розбіжності м'язів. Тому в першу чергу потрібно вирішити проблему діастаза, а потім - приступати до роботи з пресом. Для цього є спеціальний комплекс вправ, які не підвищують внутрішньочеревний тиск і зміцнюють м'язи преса.

Якщо розбіжність дуже велика - потрібно звернутися до лікаря за рекомендаціями. Хоча навіть якщо діастаза не виявилося, перш ніж приступати до вправ, краще отримати «добро» від лікуючого лікаря - він повинен перевірити, чи добре зажили шви після кесарева. І тільки тоді активно скидати вагу.

Особливості схуднення при грудному вигодовуванні

Існує думка, що набагато легше схуднути після кесаревого розтину мамі, що годує - разом з молоком вона втрачає багато калорій, а значить, і вага йде досить швидко. Досить часто саме так і відбувається, проте розраховувати тільки на годування не варто. Дуже важливо дотримуватися загальних правил приведення себе «в порядок» - правильне харчування, активні прогулянки, заняття йогою, правильний психологічний настрой.

Про правильне харчуванні для схуднення при ГВ ми докладно писали в окремій статті. Харчування після кесаревого практично не відрізняється від харчування годуючої жінки, яка народила природним шляхом. Тільки в перші пару тижнів після операції дієта при грудному вигодовуванні буде більш суворою.

Але основним способом привести себе в форму послу кесарева мамі, що годує все одно залишається фізичне навантаження. Головне - правильно підібрати вправи при ГВ, щоб схуднути, але при цьому не нашкодити своєму здоров'ю і не збити процес годування і вироблення молока. Найбільш безпечними і ефективними вважаються заняття аквааеробікою і відвідування басейну, але рідкісна щасливиця може дозволити собі таку розкіш після народження малюка.

Якщо стан здоров'я мами, що годує дозволяє, то активно худнути потрібно вже через два місяці після кесарева Якщо стан здоров'я мами, що годує дозволяє, то активно худнути потрібно вже через два місяці після кесарева. Слід пам'ятати, що після місяців вагітності в зміцненні потребують не тільки м'язи преса, а й усього тіла, в тому числі м'язи спини. Тому краще скласти комплексну програму навантаження для всіх груп м'язів, а не тільки живота.

Щоб убезпечити себе на перших порах, всі вправи потрібно робити в післяпологовому бандажі. Він вбереже м'язи від надмірного навантаження. Взагалі в перший час після кесарева бандаж можна носити щодня. Він не тільки заховає візуально випирає животик, а й допоможе швидше відновити його природне положення без шкоди для дитини і здоров'я мами.

Вправи для схуднення при гв

Отже, щоб схуднути при грудному вигодовуванні після кесарева в домашніх умови, слід виконувати ряд нескладних (хоча в перший час вони такими чи не з'являться точно) вправ.

«Велосипед»

Лежачи на спині, зігнути ноги в колінах і виконувати рухи, що імітують їзду на велосипеді. Вправа навантажує м'язи ніг і преса, прибирає застій крові в області малого тазу.

підйоми ніг

Лежачи на спині потрібно підняти прямі ноги під кутом 45 градусів до підлоги і затримати їх в такому положенні наскільки вистачить сил - від 1 хвилини і більше.

Варіація попередньої вправи - ноги потрібно підняти на 60 градусів, потім повільно опускати, але не торкатися підлоги. Повторити 15 раз, бажано зробити не менш 3 підходів.

подвійне скручування

Лягти на спину, зігнути ноги в колінах. Постаратися одночасно підняти зігнуті ноги і корпус. Вправу повторити 10 разів, зробити 3 підходи.

"Східні танці"

Стоячи на колінах, опустити таз вправо, немов намагаючись сісти на підлогу, але не до кінця. За кілька сантиметрів до підлоги - повернутися у вихідне положення. Плечі нахиляти в протилежну сторону для збереження рівноваги. Важливо відчути як розтягуються м'язи в боці. Повторити для іншої сторони. Всього зробити два підходи по 10 повторів для кожної сторони.

нахили лежачи

Лежачи на боці підняти пряму ногу вгору так, щоб верхня частина стегна торкнулася ребер. М'язи нижньої боки будуть розтягуватися, верхнього - скорочуватися.

"Мушля"

Лежачи на боці, ноги зігнуті в колінах. Нижня рука під головою, верхня - впирається в підлогу перед тулубом. Верхню ногу повільно піднімати і опускати назад. Важливо не завалюватися на спину або живіт. Повторити для іншої ноги.

вправи для пресу

Лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Тягнутися руками до п'ят, піднімаючи голову і шию, але не відриваючи плечі і спину від підлоги. Виконувати 2-3 підходи по 10 повторень.

бічний прес

Початкове положення таке ж, як в попередній вправі. Піднімаючи голову і плечі тягнутися обома руками до правої або лівої п'яти черзі;

обруч

Протягом 10-15 хвилин потрібно крутити обруч або хула-хуп. Це швидко прибере зайві сантиметри з талії.

Виконуючи ці вправи раз в 1-2 дня, можна істотно зміцнити всі м'язи тіла і помітно схуднути, навіть на ГВ після кесарева. Головне - дотримуватися регулярність і комплексний підхід. Ще одне важливе правило - займатися вправами потрібно після годування! В іншому випадку, яка виробляється в м'язах молочна кислота може зіпсувати смак молока.

Інші способи для годуючих мам

Крім всіх перерахованих вище способів, досить безпечними методами схуднути на грудному вигодовуванні після кесарева вважаються:

  • танці. Вони не тільки забезпечують необхідну аеробне навантаження, яка важлива для формування фігури, але і створюють гарний настрій, життєво необхідне для молодої мами. Єдина умова - виключити з танців стрибки і занадто різкі рухи;
  • біг. Щоденні пробіжки, навіть в неспішному ритмі, активізують обмінні процеси в організмі, які сприяють схудненню. Тривають вони, до речі, і після того, як пробіжка завершиться. Головне - не прагнути побити світові рекорди і бігати в комфортному темпі;
  • активні прогулянки. Якщо на пробіжки і танці часу немає, можна «активно» гуляти з малюком. Прогулянки по горах, пагорбах і з чергуванням темпу працюють не гірше пробіжки.

Головне - пам'ятати, що при пошуках відповіді на питання, як схуднути при грудному вигодовуванні після кесарева потрібно вміти вчасно зупинитися. Період годування не передбачає активних дій мами в напрямку схуднення, адже жирові відкладення - це джерело енергії, яка потрібна для вироблення молока. Тому прагнути до швидких результатів в цей період не варто. Однак і запускати себе теж не можна. Регулярні, але помірні заняття спортом, правильне харчування і гарний настрій обов'язково з часом принесуть свої плоди.