Полезные материалы

Як схуднути після пологів при грудному вигодовуванні?

  1. Зниження ваги швидко і ефективно: секрети для годуючих мам
  2. Рекомендації на шляху до стрункості
  3. Як позбутися від зайвих калорій при грудному вигодовуванні?
  4. природні тренування
  5. Правильні фізичні навантаження
  6. Дієта після пологів
  7. Варіанти дієтичних страв
  8. сніданок
  9. обід
  10. Полудень
  11. вечеря
  12. питний режим
  13. Пояс для схуднення
  14. повноцінний сон
  15. мотивація
  16. Поширені помилки при схудненні

Питання, як схуднути при грудному вигодовуванні, всерйоз хвилює багатьох сучасних мам. Адже після пологів проблема позбавлення від зайвої ваги стає особливо гострою - важливо підібрати такий варіант схуднення, який не зашкодить ні матері-годувальниці, ні малюкові.

Зниження ваги швидко і ефективно: секрети для годуючих мам

Насправді в набирання ваги в період вагітності немає нічого незвичайного. Більш того, це необхідно майбутньої матері для того, щоб вагітність протікала без ускладнень.

Але і про те, що після пологів вага повинна поступово повернутися до колишніх цифр, забувати не варто. А банальні виправдання свого небажання допомогти організму впоратися із зайвими кілограмами не мають під собою ніяких підстав.

А банальні виправдання свого небажання допомогти організму впоратися із зайвими кілограмами не мають під собою ніяких підстав

Рекомендації на шляху до стрункості

Щоб швидко знайти колишню фігуру, потрібно слідувати декільком простим рекомендаціям.

Вони дадуть зрозуміти, як легко схуднути після пологів мамі, що годує навіть в домашніх умовах:

  • Основна умова - це, звичайно, настрій і бажання схуднути. Потрібно дійсно хотіти позбутися від набраних кілограмів, інакше ніякого позитивного результату чекати не варто.
  • Загальний режим харчування. Найкраще привчити себе харчуватися одночасно з малюком. Жорсткі дієти при грудному вигодовуванні протипоказані, а дробове харчування вважається оптимальним для схуднення варіантом. Вага почне йти, нехай навіть повільніше, ніж хотілося б, але впевнено.
  • Повноцінний відпочинок. Турботи про дитину протягом дня забирають багато сил, тому про себе теж важливо не забувати. Постійна втома швидко призведе до стресу, а адже саме на грунті нервового напруження багато хто починає «переїдати». До того ж, не висипається матері напевно буде не до фізичних вправ і тренувань, які є важливими складовими схуднення.
  • Правильне харчування. Є помилкова думка, що після пологів матері потрібно їсти за двох для того, щоб повноцінно годувати немовля. Це не так, оскільки на саме вигодовування щодня витрачається не більше 600-700 калорій. Не так багато, щоб робити з цього привід для занепокоєння.

Існує ще одна точка зору про те, що жирність грудного молока безпосередньо пов'язана з жирністю їжі. Нерідко саме вона стає причиною появи зайвої ваги. З одного боку, це насправді так, і жирність продуктів дійсно має відношення до жирності молока. Але не варто думати, що чим жирніше молоко, тим воно корисніше - навпаки, шкоду воно приносить набагато більший, ніж користь.

Як позбутися від зайвих калорій при грудному вигодовуванні?

Для цього розроблені спеціальні вправи після пологів для схуднення при грудному вигодовуванні . Проте, потрібно пам'ятати, що протягом двох-трьох тижнів будь-яка, навіть легка гімнастика протипоказана, оскільки організм ще відновлюється. Навіть по закінченні місяця до навантажень потрібно підходити поступово і з обережністю.

природні тренування

Існує безліч рекомендацій про те, як схуднути після пологів мамі, що годує, але навряд чи це вийде зробити швидко. Починати потрібно з малого, і природні вправи для цього підійдуть як не можна краще.

З появою дитини мама навряд чи знайде час сидіти на місці, а це вже не дозволить зайвим кількістю калорій накопичуватися.

Непоганим рішенням стане менше користуватися коляскою і частіше носити малюка в слінгу. Це забезпечить природну навантаження на хребет і м'язи, яка з ростом дитини буде поступово збільшуватися.

Правильні фізичні навантаження

Якщо молода мама все-таки вирішить займатися спортом в період годування, їй варто дотримуватися кількох нескладних порад:

  • Після пологів, особливо в перший час, краще зупинити вибір на плаванні. Це оптимальний варіант, що дозволяє уникнути перенапруги і відновити фізичну форму в досить короткі терміни.
  • До важких навантажень на зразок бігу або велотренажерів важливо ставитися з обережністю, а по можливості уникати зовсім. Великі втрати рідини, неминучі при цьому, в період годування не бажані.
  • Будь-яких вправ, які здатні завдати травми грудей, теж варто уникати.
  • Вправи, які передбачають багато активних рухів, рекомендується робити в спеціальному підтримує бюстгальтері. Якщо такої можливості немає, від них краще відмовитися.

Дієта після пологів

Іноді схуднення після набраних при вагітності калорій не потрібно, і зайві кілограми йдуть самі собою. Але буває і так, що вага вперто тримається на тих же цифрах.

Це може бути пов'язано з чим завгодно: з гормональними порушеннями, особливостями організму, проте найчастіше - з неправильним режимом харчування.

Важливо пам'ятати, що дієта для годуючих мам буде істотно відрізнятися від стандартних дієт.

Є основні принципи, слідувати яким дуже важливо в період вигодовування:

  • Ніяких консервантів. Оскільки харчування малюка прямо пов'язане з харчуванням матері, варто переглянути свій раціон і виключити з нього продукти з великим вмістом консервантів і барвників. Такі добавки можуть бути небезпечні для малюка, тому краще не ризикувати.
  • Виняток можливих алергенів. Дитячий організм, особливо в перші тижні, дуже чутливий, тому лікарі рекомендують спочатку грудного вигодовування відмовитися від овочів і фруктів з яскравим забарвленням. Вводити їх в раціон можна тільки через півтора-два місяці, потроху, щоб не завдати шкоди.
  • Різноманітне харчування. Ні в якому разі не можна намагатися скинути вагу, харчуючись одноманітно. Таким шляхом організм матері буде гарантовано недоотримувати необхідні йому речовини, що негативно позначиться на якості молока. В розумних межах однаково важливі і жири, і вуглеводи, і білкові сполуки.
  • Ні - переїдання. Є найкраще часто, але потроху. Якщо перевантажувати організм великими порціями, вага не зрушиться з мертвої точки.

Якщо перевантажувати організм великими порціями, вага не зрушиться з мертвої точки

Варіанти дієтичних страв

Незважаючи на те, що список продуктів в період грудного вигодовування обмежений, можна придумати безліч варіантів, що дозволяють схуднути після пологів при грудному вигодовуванні.

сніданок

В якості сніданку найкраще підійдуть каші, можна з додаванням свіжих або сушених фруктів. Альтернативними варіантами можуть стати сирна запіканка, омлет на пару або домашній пудинг.

обід

На обід можна приготувати овочеве пюре, нежирний суп, м'ясний або рибний. Чи не зашкодять тушковане і варене м'ясо, крупи, фаршировані перці або тефтелі.

Полудень

Між обідом і вечерею краще перекусити чимось легким, наприклад, овочевим або фруктовим салатом, сирниками, йогуртом.

вечеря

Оптимальними варіантами для вечері стануть тушковані овочі або парові котлети. Невелика порція запеченої риби теж піде на користь.

питний режим

Обмежувати себе в споживанні рідини годує мамі не можна ні в якому разі. Навпаки, до щоденної норми потрібно додати хоча б літр, щоб не виникло проблем з лактацією.

Але і тут, як у випадку з харчуванням, є кілька своїх нюансів:

  • Ніякої солодкої газованої води. Такі напої протягом годування протипоказані, не кажучи вже про те, що газована вода містить величезну кількість калорій.
  • Більше води. Потрібно намагатися пити якомога більше чистої води. Але не сирої, а кип'яченої або пройшла очищення фільтром.
  • Корисні напої. Власноруч приготовлені чаї або морси точно не зашкодять ні здоров'ю малюка, ні фігурі.

Пояс для схуднення

На питання, як схуднути мамі, що годує, якщо на тренування зовсім не залишається ні сил, ні часу, теж є відповідь. Непоганою альтернативою вправ може стати такою пояс. Він стимулює і зміцнює ослаблені м'язи живота, правда, не так добре, як фізичні навантаження.

Починати користуватися поясом можна вже через півтора-два місяці після пологів. Його плюс в тому, що він абсолютно безпечний, тому підходить для щоденних тренувань. Після досягнення видимого результату тренування можна скоротити до декількох разів на тиждень.

Після досягнення видимого результату тренування можна скоротити до декількох разів на тиждень

повноцінний сон

Сон - важлива складова здорового способу життя матері-годувальниці. Спати рекомендується не менше семи годин на добу, інакше ні дієта, ні заняття спортом не дадуть ніякого результату.

Звичайно, з появою дитини в звичний режим доведеться вносити корективи, але за допомогою родичів або няні можна викроїти необхідне для нормального сну час.

Ще краще, якщо у мами є можливість прилягти на пару годин після обіду. Це неважко забезпечити, поєднавши відпочинок з денним сном дитини.

мотивація

Як відомо, будь-яке прагнення краще підкріплювати мотивацією. Щоб не зірватися на півдорозі до колишньої стрункості, потрібно частіше нагадувати собі про те, заради чого потрібні всі ці тренування і обмеження.

Можна переглядати фотографії, зроблені до пологів, або придбати гарну річ на пару розмірів менше як стимул.

Поширені помилки при схудненні

Багато мам, задающиеся питанням, як швидко схуднути після пологів на грудному вигодовуванні, здійснюють ряд серйозних помилок:

  • Рясне харчування. Основні резерви, необхідні для нормальної лактації, запасаються організмом майбутньої матері ще під час вагітності. Але деякі і після пологів продовжують їсти за двох, впевнені, що це позитивно впливає на якість молока.
  • Домашній спосіб життя. Дуже часто молоді мами фактично замикають себе в чотирьох стінах, заклопотані про дитину. Дієти та спорт - це, без сумніву, добре, але про звичайні прогулянках на свіжому повітрі теж забувати не можна.
  • Неправильні дієти. Кого-то набраний за дев'ять місяців вага лякає настільки, що вони починають виснажувати себе жорсткими дієтами і голодуванням. Це в корені неправильне рішення: людський організм влаштований так, що зайва вага не тільки не буде йти, а й, навпаки, буде поступово накопичуватися.

Це в корені неправильне рішення: людський організм влаштований так, що зайва вага не тільки не буде йти, а й, навпаки, буде поступово накопичуватися

Схуднення після пологів - процес, який залежить від багатьох факторів і не завжди швидкий. Але якщо дотримуватися рухливий спосіб життя, не забувати про відпочинок і правильне харчування, колишня стрункість обов'язково повернеться.

Як позбутися від зайвих калорій при грудному вигодовуванні?