Полезные материалы

Який хліб можна їсти мамі, що годує в перший місяць: вибираємо сорт борошна і розмір порції

  1. Корисні властивості хліба
  2. Шкідливі властивості хліба
  3. Який хліб вибрати в період грудного вигодовування?
  4. Введення хлібобулочних виробів в раціон харчування при лактації
  5. Як визначити якісне борошняний виріб?
  6. Термін зберігання хлібобулочних виробів

Автор Аліна Уварова На читання 6 хв. Переглядів 1.5k.

З давніх часів хліб вважається головним продуктом на столі кожного будинку, адже саме він дає людському організму всі необхідні речовини. Сьогодні на прилавках магазинів можна помітити величезний вибір незамінного продукту: білий, житній (чорний), цільнозерновий, пшеничний, з висівками, дріжджовий, бездріжджовий і так далі.

Після пологів новоспечені матусі починають переглядати свій звичний раціон харчування, приділяючи особливу увагу кожному продукту. Це не дивно, адже все це разом з грудним молоком передається дитині і потрібно ретельно стежити, щоб йому діставалися тільки корисні вітаміни і мінерали, не викликаючи у крихти алергічної реакції. Так, не виключенням стає і питання про те, який хліб можна при грудному вигодовуванні.

Так, не виключенням стає і питання про те, який хліб можна при грудному вигодовуванні

Корисні властивості хліба

Хліб містить в собі цілу комору необхідних організму речовин:

  • вуглеводи;
  • рослинний білок;
  • клітковина;
  • вітаміни групи В;
  • мінерали.

В сумісності все це забезпечує годувальниці: життєво необхідну енергію, покращене емоційний стан, збалансовану роботу нервової системи. Крім цього, робить позитивний вплив на оновлення клітин організму, а також покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

Рекомендуємо: Вибираємо корисне печення при грудному вигодовуванні. 4 простих рецепта

Звичайно, користь хлібобулочного виробу прямо залежить від виду використовуваної борошна. Так, житній і цільнозерновий хліб, за своїми властивостями випереджає будь-який інший вид.

Завдяки розумній вживання в їжу цінного продукту можна привести м'язи в тонус, шкіру зробити більш пружною, уникнути целюліту. Норма дорослої людини складає близько 300 грам на добу, дітям необхідно 150-200 грам.

В період годування грудьми хліб обов'язково повинен входити в раціон кожної дня, але також варто пам'ятати і про шкідливі його якостях, щоб уникнути небажаних наслідків.

Шкідливі властивості хліба

Шкідливі властивості хліба

При включенні в раціон матері-годувальниці хлібобулочних виробів потрібно пам'ятати про наступні його якостях:

  • Білий хліб є найбільш калорійним, тому фахівці рекомендують виключити його споживання на час грудного вигодовування, або ж значно зменшити денну дозу.
  • Дуже часто в борошняні продукти додають різні підсилювачі смаку, ароматизатори, барвники, через які виникає ймовірність прояви алергії у дитини.
  • Дріжджовий хліб в сукупності з крохмалем і цукром може спровокувати у малюка кишкові кольки, розлад шлунка, газоутворення. Для мами це загрожує обернутися замком і відкладенням зайвої ваги на боках.
  • Вживання чорного хліба у годуючої матері може викликати появу печії. Але травна система крихти набагато легше сприймає вироби з житнього борошна.

Який хліб вибрати в період грудного вигодовування?

Аромат білого хліба люблять вдихати в себе практично все, але так чи він корисний, як смачний. При виготовленні білої пшеничної муки, основна частина вітамінів і мінералів, яка міститься в оболонці зерна, йде разом з відходами. Отже, з'ясовується, що від такого продукту витягти якусь користь не вдасться, а тільки лише можна швидко позбутися від почуття голоду. А також годувальниці краще почекати з вживанням такого виробу, так як він сприяє появі зайвих кілограмів, газоутворення і запорів, в тому числі і у немовляти.

Чорний хліб, на відміну від білого, виготовлений з житнього борошна, приносить значно більше користі мамі, що годує. Вміщені в ньому складні вуглеводи надають щадне вплив на фігуру. Що є досить важливим пунктом в даний період кожної жінки. Крім цього, такий продукт робить благотворний вплив на кровоносну систему і шлунково-кишковий тракт. А також в ньому міститися необхідні, при грудної вигодовуванні, вітаміни групи В і Е. Проте, і вживання цього виробу існують протипоказання:

  • і без того, підвищене газоутворення;
  • період після кесаревого розтину;
  • загострення захворювань травної системи.

Набагато краще вплив під час годування грудьми надає цільнозерновий продукт. Його енергетична цінність значно вища, при цьому він не перевантажує роботу шлунково-кишкового тракту і завдяки волокнам грубої клітковини покращує травлення. Однак, технологія виробництва такого виробу також грає важливу роль в якості.

Хороший цільнозерновий хліб можна отримати наступним чином: зерна пшениці замочують на дві години, після чого додають закваску і залишають бродити на довгий час. Продукт, приготований таким чином, зберігає в собі велику кількість амінокислот, вітамінів і мінералів, і рекомендується до вживання в їжу мамі, що годує. Але часто трапляється так, що недобросовісні виробники використовують у своїй технології звичайне борошно і злегка розмочені зерна, такий виріб є не якісним.

Висівковий хліб абсолютно не поступається в користь будь-якого іншого виду. Фахівці рекомендують його споживання навіть під час дієти. Технологія виробництва така ж, як у звичайного пшеничного вироби, але з додаванням висівок. Корисні речовини в ході обробки не втрачають своєї цінності, тим самим надаючи благотворний вплив на організм матері і дитини в період грудного вигодовування. Сплутати справжнє висівковий хліб з підробкою дуже складно, адже при розрізанні продукт має не просто темний вигляд, а з включенням частинок висівок.

Введення хлібобулочних виробів в раціон харчування при лактації

Введення хлібобулочних виробів в раціон харчування при лактації

Споживання хліба в період лактації повинно бути мінімальним і приносити тільки користь. Вводити його в щоденне меню потрібно маленькими порціями, при цьому завжди приділяти особливу увагу стану крихти. Більше користі можна отримати, якщо вживати продукт, попередньо злегка підсушити його. А також це допоможе позбутися від запорів як у мами, так і у немовляти.

У поєднанні з жирами краще їсти житній хліб, а ось до овочів можна взяти і звичайний пшеничний батон.

Кращим з варіантів хлібобулочного виробу для годуючої матері є випічка домашнього приготування. Таким чином, вдасться уникнути впливу шкідливих речовин (ароматизаторів, барвників і так далі).

Хліб грає досить важливу роль у розвитку ще не до кінця сформувався дитячого організму. Але, якщо стан дитини проявляє негативну реакцію на його споживання, варто виключити цей продукт з раціону.

Як визначити якісне борошняний виріб?

При покупці хліба в магазині коштує завжди звертати увагу на його форму - вона повинна бути правильна. Різного роду вм'ятини, тріщини, напливи свідчать про погану якість. Добре пропечённий продукт можна відрізнити за структурою його м'якушки, який повинен бути пористий і еластичний, без всяких грудок і пустот.

Якісна булка при стисненні моментально набуває свою первісну форму. Якщо цього не сталося, і м'якуш виявився тягучим і липким, тоді не варто їсти цей хліб - він заражений грибком. А також про це можуть свідчити кольорові плями на поверхні і всередині вироби.

Не варто хапатися за батон з посиленим приємним запахом, так як в його склад, можливо, входять різні ароматизатори, здатні нашкодити здоров'ю малюка.

Термін зберігання хлібобулочних виробів

Термін зберігання хлібобулочних виробів

Завжди при покупці мучного продукту варто звертати увагу на дату його виготовлення:

  • білий хліб залишається корисним і якісним протягом доби;
  • житній і цільнозерновий не пропадає протягом 36 годин.

Якщо на поверхні батона стали з'являтися частинки цвілі, його ні в якому разі не можна вживати в їжу, так як всередині вже повним ходом йде процес бродіння.

На закінчення, можна сказати, що при відсутності, будь-якої реакції у мами або маляти на той чи інший вид хліба його можна їсти. Але не варто їсти борошняне вночі, так як в цей час травні процеси практично зупиняються і це може тільки нашкодити станом здоров'я матері-годувальниці і її дитині.

Ось і всі рекомендації по вибору і споживання хліба в період грудного вигодовування. Вибирайте правильне харчування і залишайтеся здоровими завжди!

Який хліб вибрати в період грудного вигодовування?
Як визначити якісне борошняний виріб?