Полезные материалы

Який хліб можна при грудному вигодовуванні

  1. Чи можна хліб при грудному вигодовуванні
  2. Який хліб можна мамі, що годує
  3. Білий хліб при лактації: «за» і «проти»
  4. Чи можна їсти чорний хліб при грудному вигодовуванні
  5. Чи можна хліб з солодом при годуванні груддю
  6. Чи корисні хлібці при годуванні груддю
  7. Можна чи не можна хліб з висівками годує мамі
  8. Як вибрати хліб при годуванні грудьми новонародженого
  9. Особливості вживання хліба при годуванні новонародженого

Хлібобулочні вироби завжди особлива тема для жінок, адже контроль за своєю вагою для будь-якої дами стоїть на першому місці Хлібобулочні вироби завжди особлива тема для жінок, адже контроль за своєю вагою для будь-якої дами стоїть на першому місці.

Але як бути, коли мова йде не тільки про фігуру, а й про здоров'я дитини, адже якщо ви годуєте, то вам важливо знати, який хліб можна при грудному вигодовуванні? Існує багато різновидів хлібної продукції, але не кожна корисна годувальниці, що потрібно, а що не можна при годуванні - далі в статті.

до змісту ↑

Чи можна хліб при грудному вигодовуванні

Щоб відповісти на це питання - необхідно точно знати, як хліб впливає на здоров'я матері-годувальниці і чи несе він користь їй і маляті. Всі ми прекрасно знаємо, що «хліб - усьому голова» і наш повсякденний раціон не обходиться без його вживання.

Все тому, що продукт цей ситний, смачний і корисний для нашого здоров'я.

В борошняному виробі містяться:

  • рослинний білок;
  • клітковина;
  • складні вуглеводи;
  • вітаміни групи В.

рослинний білок;   клітковина;   складні вуглеводи;   вітаміни групи В

Всі ці елементи благотворно впливають на організм, адже вони дають йому необхідну для активного життя енергію, позитивно впливають на функціонування шлунково-кишкового тракту і збагачують незамінними амінокислотами.

Все це говорить про те, що хліб можна і потрібно вживати під час грудного вигодовування, проте необхідно знати міру, деякі особливості його споживання, а також вміти правильно визначати для себе, який хліб краще при грудному вигодовуванні.

до змісту ↑

Який хліб можна мамі, що годує

Як ми вже вище говорили, видів хліба існує кілька. Ми спробуємо розглянути кожен вид більш докладно, щоб зрозуміти, як він впливає на організм матері-годувальниці і не завдасть чи шкоди здоров'ю новонародженого.

Білий хліб при лактації: «за» і «проти»

Дану хлібну різновид роблять з борошна (пшеничного) 1 і 2 сорту. Таке борошно є повністю очищеної, тому в ній практично немає корисних речовин, зате досить високою є калорійність і глікемічний індекс.

Підвищений вміст калорій загрожує набором зайвих кілограмів, а високий ГІ (глікемічний індекс) небезпечний тим, що він підвищує рівень цукру в крові. Інсулін, який при цьому виробляється, заважає повноцінному розщепленню жирів в організмі, тобто, практично зводить цей важливий процес на «ні».

Слід висновок: білий хліб смачний, але користі, як такої, в ньому немає.

Для новонародженого споживання його мамою білого хліба загрожує здуттям живота і появою запорів. Саме тому вживати білі хлібні вироби при грудному годуванні не бажано, в крайньому випадку, їжте їх в невеликих кількостях і нечасто.

Чи можна їсти чорний хліб при грудному вигодовуванні

Темний хліб, як правило, виготовляється їх вівсяної, житній або ячмінного борошна. До його складу, іноді, також входять: солод, пшеничне борошно 2 сорту і патока.

Даний вид хліба значно корисніший за білий, та й по калорійності він «важить» менше. Закваска, яку додають при випіканні чорного хліба, організмом малюка майже завжди сприймається легко, тому його можна вживати годувальниці.

Однак, є і протипоказання:

  • хвороби шлунково-кишкового тракту в період загострення;
  • перші місяці після кесаревого розтину;
  • схильність організму мами або новонародженого до метеоризму.

хвороби шлунково-кишкового тракту в період загострення;   перші місяці після кесаревого розтину;   схильність організму мами або новонародженого до метеоризму

Тільки в тому випадку, якщо є протипоказання, від вживання чорного хліба в період грудного вигодовування варто відмовитися.

Чи можна хліб з солодом при годуванні груддю

Даний хлібний вид дуже корисний, в ньому міститься багатющий мінерально-вітамінний комплекс, що сприятливо позначається на смаку готового продукту. Але, незважаючи на це, вживати його часто не варто. З усіх солодових сортів вибирайте темні і їжте їх не частіше 1 разу на тиждень, в кількості - 1-2 скибочки.

Чи корисні хлібці при годуванні груддю

Хлібці - продукт дієтичний і його заслужено відносять до здорової їжі. Він малокалорійний і збагачений клітковиною. До того ж, при виготовленні, хлібці піддаються особливій обробці, що дозволяє зберігати всі їхні корисні природні властивості. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що хлібці можна їсти при гв, але не більше 150 грамів на добу.

Можна чи не можна хліб з висівками годує мамі

Мультизлаковий, а також вироби з висівками, ідеально підходять для раціону годуючої. У них є все, що необхідно організму мами і новонародженої дитини, продукт дуже корисний і не здатний завдати їм шкоди. Так що вживати хліб з висівками при лактації потрібно обов'язково.

до змісту ↑

Як вибрати хліб при годуванні грудьми новонародженого

Після того, як ми з'ясували, який хліб краще при грудному вигодовуванні, пора поговорити і про те, як правильно його вибирати. Свіжий, щойно з печі, і зроблений 1-2 дня назад - будуть по-різному впливати на організм матері і дитини.

Щоб зрозуміти, який сорт хлібобулочних краще для вас - уважно читайте докладні поради щодо їх вибору і вживання.

  1. Теплий, зовсім свіжий, хліб не варто вживати тим жінкам, які годують, які схильні до запору. Свіжоспечені батони кріплять шлунок, тому проблема з запорами може тільки посилитися.
  2. У цьому плані краще віддати перевагу вчорашньому хлібу, він стимулює травлення. Однак, якщо жінка страждає на гастрит, виразками, дисбактеріозом, а також має схильність до метеоризму або діареї, то від такого хліба краще повністю відмовитися або скоротити спожите кількість до мінімуму.
  3. Вживати можна тільки свіжий (непрострочений і не лежить довго на прилавках магазина) і добре пропечённий продукт. Перевірити обидва показники просто: якщо при натисканні на хліб його форма швидко відновлюється, то продукт пропікся, як слід, якщо виріб трохи деформувалося - значить, воно сире.

Перевірити обидва показники просто: якщо при натисканні на хліб його форма швидко відновлюється, то продукт пропікся, як слід, якщо виріб трохи деформувалося - значить, воно сире

4. Що стосується свіжості продукту, то дату його виготовлення і термін придатності можна подивитися на упаковці, в разі, якщо хліб продається в поліетиленовому пакеті. Якщо виріб продається без пакета, то визначайте свіжість на дотик: свіжий хліб буде обов'язково м'яким, довго лежить, відповідно, - твердим і сухим.

5. Вибирайте завжди тільки той хлібний продукт, який не містить спецій, не пахне здобою і не має надто великих пір м'якушки. Якщо це не так - значить, в хлібобулочний виріб додали поліпшувачі тіста, спеціальні речовини для активації дріжджів і шкідливі ароматичні добавки. Всі ці речовини небезпечні для здоров'я, і ​​можуть стати потенційними алергенами для крихти.

до змісту ↑

Особливості вживання хліба при годуванні новонародженого

Правил споживання матір'ю, яка годує хліба не так багато, але вони є, і знати їх повинна кожна жінка. Щоб убезпечити свою дитину і не порушити функціонування його травної системи - завжди дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Нові сорти хліба в раціон матері-годувальниці потрібно вводити поступово. Чи не поєднуйте одночасно різні види хліба в своєму меню. Якщо ви плануєте використовувати кілька хлібобулочних виробів, то їжте їх по черзі, попередньо простеживши за реакцією малюка на той чи інший сорт хлібного вироби.
  • Намагайтеся з'їсти скибочку улюбленого продукту з ранку і протягом дня поспостерігайте за станом дитини: якщо ніяких негативних симптомів не буде, тоді на наступний день з'їжте ще шматочок. Якщо і на цей раз малюк відреагує позитивно - хліб можна спокійно їсти в дозволеному кількості.
  • Цілком можна їсти хліб годувальниці і в перший місяць лактації, проте добова кількість його в цей період краще скоротити вдвічі (особливо, якщо мова йде про білому сорті).

Цілком можна їсти хліб годувальниці і в перший місяць лактації, проте добова кількість його в цей період краще скоротити вдвічі (особливо, якщо мова йде про білому сорті)

  • Не рекомендується білий хліб поєднувати з жирними продуктами: м'ясом, маслом, соусами, бульйонами і т.д. При бажанні, хліб можна трохи підсушити за допомогою тостера або духовки.

Тепер ви точно знаєте, що хліб при гв можна і навіть потрібно їсти. Інше питання - який хліб можна при грудному вигодовуванні? На це питання в нашій статті також є відповідь, однак не забувайте, що рекомендації досить умовні і узагальнені.

Організм кожної людини - індивідуальна, і те, що ідеально підходить одному, категорично не підходить іншому. Тому, було б дуже непогано, якби перед вживанням ви проконсультувалися зі своїм лікарем, щоб він дав вам слушну пораду, щодо харчування. Ну і, звичайно ж, не забувайте прислухатися до свого організму - він для вас найкращий порадник у будь-яких ситуаціях.

Будьте здорові!

Але як бути, коли мова йде не тільки про фігуру, а й про здоров'я дитини, адже якщо ви годуєте, то вам важливо знати, який хліб можна при грудному вигодовуванні?
Інше питання - який хліб можна при грудному вигодовуванні?