Полезные материалы

Чи можна морозиво при грудному вигодовуванні?

  1. Небезпека морозива для матері-годувальниці
  2. Як приготувати домашнє морозиво?
  3. Користь домашнього морозива

Зміст статті

Народження дитини, післяпологовий період і перші місяці життя малюка - величезний стрес для матері, як фізичний, так і моральний. Особливо, якщо малюк перший. Навіть при найстабільнішою життєвої ситуації жінка відчуває післяпологову депресію - в цьому винна гормональна перебудова організму. Їй здається, що її все забули, вона повністю випала з життя, чоловік не приділяє їй належної уваги, не допомагає, а на роботі давно замінили її більш цінними кадрами. Ситуація тимчасова, але пережити її іноді дуже складно.

У такі періоди кожна матуся знаходить свій спосіб заспокоєння і умиротворення. Одні люблять розслаблятися за улюбленими серіалами, інші посилено намагаються повернути собі форму. Ну, а ласуни прекрасно заспокоюються за допомогою улюблених ласощів. Для багатьох жінок справжнім блаженством є морозиво - фруктове, шоколадне, з глазур'ю і всілякими наповнювачами. Але припустимо чи десерт в період грудного вигодовування і так чи безпечно магазинне морозиво, спробуємо розібратися.

Небезпека морозива для матері-годувальниці

Раціон жінки в період лактації повинен бути вкрай збалансованим і безпечним. Особливо в перші півроку дитини, коли грудне молоко є основним джерелом харчування. Морозиво, яке продається в магазині - це далеко не найбезпечніший продукт, який можна було б споживати при грудному вигодовуванні. Небезпека холодних ласощів складається в таких аспектах.

  1. Перш за все, в морозиві присутній казеїн, який надходить в продукт разом з коров'ячим молоком. Пити парне молоко при грудному вигодовуванні строго заборонено, оскільки казеїн в незмінному вигляді надходить в грудне харчування, а дитина не в силах переварити ці молекули - його кишечник поки не виробляє потрібних ферментів. Велика частина молекул казеїну руйнуються при тривалому кип'ятінні. Однак в процесі приготування морозива молоко не кип'ятять - тільки пастеризують, тобто, доводять до температури 90 градусів, після чого різко охолоджують. Це означає, що в молочному продукті залишається багато казеїну, вживати який годує мамі не рекомендується. В іншому випадку у дитини можуть виникнути такі реакції, як здуття, сильно газоутворення, зміна кольору і консистенції стільця, малюк стає примхливим через дискомфорту в животі.
  2. У складі сучасного продукту дуже багато додаткових інгредієнтів і добавок, які навряд чи можна назвати здоровими і корисними. Це емульгатори, стабілізатори, ароматизатори, барвники і т.д. Вони шкідливі не тільки для мами, що годує, але і для будь-якого, навіть здорової людини.
  3. Ще одна небезпека цього продукту - це висока ступінь ризику розвитку алергії. Йдеться про численні добавках - фрукти, мед, горіхи, шоколад. Всі ці продукти вважаються алергенів, у малюка можуть з'явитися проблеми з шлунково-кишкового тракту, а також може розвинутися діатез.
  4. У складі морозива, як правило, дуже багато цукру. По-перше, цукор - це високий ризик алергічної реакції. По-друге, цукор викликає процеси бродіння в кишечнику, що підсилює утворення коліків в животі. По-третє, зайві калорії жінці зараз не потрібні, адже молоді матусі всіляко намагаються прийти в форму після вагітності і пологів.

Підводячи підсумок, можна сказати, що магазинне морозиво вживати жінкам під час лактації не рекомендується, особливо в перші 4-5 місяців життя дитини, поки його кишечник не дозріє і не почне нормально реагувати на молочний білок і інші компоненти ласощі. Але якщо хочеться насолодитися смачним морозивом, не поспішайте відмовляти собі в цьому задоволенні. Смачне і безпечне морозиво можна зробити самостійно в домашніх умовах.

Як приготувати домашнє морозиво?

Домашнє морозиво виходить набагато більш корисним і насиченим, адже для його приготування ви використовуєте тільки свіжі і якісні продукти.

  1. Для двох порцій морозива вам знадобиться 300 мл натурального молока, 150 мл жирних вершків, 90 г цукру, трохи ванільного цукру за смаком, 35 ​​грам сухого молока і 10 грам кукурудзяного крохмалю, який використовується замість загустителя.
  2. Молоко попередньо слід прокип'ятити не менше 10 хвилин, щоб максимально позбавитися від казеїну. Беремо 300 мл вже готового, кип'яченого і остиглого молока.
  3. У каструльці потрібно змішати сухе молоко, цукор і ванільний цукор. Якщо малюк схильний до діатезу, кількість цукру можна зменшити або виключити цей інгредієнт повністю.
  4. Окремо в 50 мл молока слід розчинити крохмаль.
  5. Час, що залишився молоко вливаємо в суху суміш і ретельно розмішуємо до повного розчинення, після чого ставимо склад на вогонь, доводимо до кипіння.
  6. Потім обережно вливаємо в кипляче молоко суміш з кукурудзяним крохмалем. Загальну масу потрібно помішувати постійно - через деякий час вона стане щільніше, трохи загусне.
  7. Далі чекаємо, коли суміш охолоне, і переливаємо складу в скляну чашку або миску, відправляємо в морозильник на пару годин.
  8. Кожні 20-30 хвилин слід ретельно перемішувати складу, щоб на поверхні не утворилося кристалів льоду, а морозиво вийшло максимально повітряним.

Вже через дві години продукт буде готовим до вживання. За бажанням можна додати в морозиво фрукти, фруктові соки і сироп, шоколад, какао, горіхи, мед, цукерки, вафлі і т.д. Але все це може стати причиною алергії - будьте обережні.

Користь домашнього морозива

Домашнє, натуральне морозиво - це не просто смачні ласощі, яке жінка може собі дозволити, навіть якщо вона годує дитину. Це ще й цінне джерело вітамінів і корисних речовин.

  1. Молоко в складі морозива - дарує жінці кальцій, який сприяє формуванню скелета дитини, позитивно впливає на ріст і розвиток малюка.
  2. Достатня кількість кальцію допомагає відновити кістки і зуби жінки, значно покращує стан волосся і нігтів молодої мами.
  3. Жирні вершки в домашньому морозиві стимулюють лактацію, збільшують кількість грудного молока, роблять його більш жирним і пітательним.В складі молока крім кальцію є фосфор і вітамін Д, які допомагають кальцію краще засвоюватися і є потужним захистом від рахіту та остеопорозу.
  4. Якщо у дитини непереносимість коров'ячого білка, використовуйте в приготуванні морозива козяче молоко, воно легше засвоюється і не викликає подібної реакції.

І взагалі, солодкі десерти прекрасно піднімають настрій, що вкрай необхідно для втомленою і виснаженою жінки. Що може бути краще, ніж укласти малюка спати і з задоволенням поласувати улюбленими солодощами?

Пам'ятайте, що будь-які продукти в раціон годуючої жінки повинні вводитися обережно, поступово, з уважним наглядом за станом малюка. Ви поки не знаєте організм власного сина або дочки, не знаєте, на що він може відреагувати і як повестися після того чи іншого продукту. Терпіння і поступовість дозволить вам захистити малюка від кольок і діатезу.

Відео: чи можна солодке мамі, що годує?

Як приготувати домашнє морозиво?
Що може бути краще, ніж укласти малюка спати і з задоволенням поласувати улюбленими солодощами?
Відео: чи можна солодке мамі, що годує?