Полезные материалы

Грудне вигодовування і спорт

  1. Коли можна почати займатися спортом після пологів
  2. Грудне вигодовування і спортзал
  3. Силові тренування при годуванні груддю
  4. Грудне вигодовування і спортивне харчування

Сучасні молоді жінки звикли стежити за собою. Багато хто займається спортом: хтось плаває або ходить в тренажерний зал, хтось віддає перевагу групові заняття шейпінгом або йогою, а інші - бігають у парку або на стадіоні. Вагітність і пологи вносять деякі корективи в такі заняття. Молодим матусям цікаво, коли ж можна повернутися до тренувань після народження дитини, і чи сумісні спорт і грудне вигодовування.

Молодим матусям цікаво, коли ж можна повернутися до тренувань після народження дитини, і чи сумісні спорт і грудне вигодовування

Коли можна почати займатися спортом після пологів

Будь-якій жінці після пологів потрібно деякий час на відновлення. І тільки після цього можна поступово відновлювати фізичні навантаження, щоб привести себе в форму . Варто порадитися зі своїм лікарем-гінекологом про вид фізичної активності і кількості занять. Так вправи не завдадуть шкоди, а підуть на користь. Доведено, що помірне фізичне навантаження ніяк не впливає на процес лактації. А невелика кількість молочної кислоти, що виділяється організмом під час таких занять, ніяк не впливає на якість і смак грудного молока. Тому спорт і фізична активність матусям не заборонена, а навіть необхідна. Вона допомагає послабити або навіть уникнути прояву післяпологової депресії .

Коли ж можна після пологів займатися спортом? Існує думка, що спеціальні вправи для м'язів живота можна починати виконувати навіть через день-два після пологів. Але тільки за умови, що пологи були природними і пройшли без ускладнень і розривів. А після повернення додому можна поступово починати виконувати нескладну зарядку: нахили, присідання, махи руками. Гарні для початку і дихальні вправи, їх можна виконувати навіть лежачи. Так організм зможе відновитися і поступово підготуватися до більш інтенсивних занять.

Приймаючи рішення про фізичні вправи після пологів жінка повинна, перш за все, чуйно прислухатися до себе. А не тільки думати про користь і «необхідності» подібної активності. Часто в перші тижні після пологів молода мама багато часу і сил приділяє догляду за дитиною, вона втомлюється сильніше звичайного, нерідко перебуває в стані стресу. Тому навіть досвідчені тренери радять вільний час в цей період присвячувати відновленню і відпочинку. А до тренувань і занять спортом повернутися трохи пізніше.

Більшість же медиків схиляється до того, що навіть якщо вагітність і народження дитини пройшли без ускладнень, до спортивних занять можна приступати через 4-6 тижнів після пологів. За цей час матка повертається до «добеременному» станом, а м'язи живота, які розтягнулися під час виношування дитини, поступово повертаються на колишнє місце.

Фахівці рекомендують починати заняття з простих вправ в домашній обстановці. Можна підібрати спеціальний комплекс, щоб опрацьовувати м'язи живота і стегон, адже саме тут найбільше додалося за час вагітності. А через два-три тижні після початку домашніх занять (за умови нормального самопочуття) можна вирушати в спортзал.

Якщо ж під час пологів були розриви або розрізи , То заняття варто починати не раніше, ніж через місяць після появи дитини на світ. Попередньо добре б отримати схвалення свого гінеколога. Краще починати з невеликих навантажень: простих вправ для розминки і легкої розтяжки. Через 3-4 тижні можна збільшувати навантаження. Через 15-20 днів після початку занять варто ще раз побувати на прийомі у лікаря, щоб переконатися, що активність не завдає шкоди.

Після кесаревого розтину організм потребує більш тривалому процесі відновлення. Тому прості вправи можна починати виконувати вдома не раніше, ніж через 2 місяці після пологів. І звичайно ж, з дозволу лікаря. Для таких жінок дуже важливо поступове збільшення навантажень, щоб не порушувати процес загоєння після операції. Переходити до більш інтенсивних занять у спортзалі можна не раніше, ніж через чотири місяці, а в деяких випадках - через півроку після пологів.

Грудне вигодовування і спортзал

Вибираючи заняття у спортзалі, годувальниці варто врахувати, яка активність принесе користь її фігурі, а також психологічний комфорт. Адже негативні емоції або сильний приплив адреналіну можуть скоротити кількість молока.

Фахівці з грудного вигодовування радять уважно вибирати вид фізичної активності. Адже в період лактації потрібно бути обережною з навантаженням в області грудей, щоб не травмувати її. Тому не рекомендовані бокс, всі види боротьби. У перші місяці після пологів небажані аеробні навантаження (аеробіка, степ, памп і т.д.). Вони передбачають велику втрату рідини (що може погано позначитися на лактації), «ударні вправи», стрибки (зайві коливання для грудей), а також чималі витрати енергії, що здатне перешкоджати швидкому відновленню організму після пологів.

Вони передбачають велику втрату рідини (що може погано позначитися на лактації), «ударні вправи», стрибки (зайві коливання для грудей), а також чималі витрати енергії, що здатне перешкоджати швидкому відновленню організму після пологів

Крім того, слід обзавестися спеціальним спортивним білизною, щоб під час занять груди були добре зафіксована. Можуть знадобитися і спеціальні лактаційний вкладиші, щоб уникнути «підтікань» молока.

Займаючись спортом, потрібно більше пити, щоб заповнювати втрати рідини після тренування. Це дуже важливо для збереження оптимальної кількості грудного молока.

Корисними для годуючої матусі будуть заняття плаванням. Вони допоможуть підтримувати у формі м'язи грудей і спини. Можна зайнятися аква-фітнесом. При цьому важливо пам'ятати про температурний режим. Щоб не застудитися, не варто виходити на вулицю відразу після занять в басейні.

Гарні також тренування без великого фізичного навантаження. Наприклад, йога, пілатес, флекс, фітбол. Останній вид занять був спеціально винайдений для вагітних і годуючих жінок.

Якщо на заняття в спортзалі не вистачає часу, або вони викликають дискомфорт, то не варто засмучуватися. Можливо, варто зосередитися на іншій активності. Корисними можуть стати піші прогулянки з дитиною. Його можна покласти в коляску або слінг. Нескладні вправи можна виконувати вдома, граючи з малюком.

Силові тренування при годуванні груддю

Заняття на тренажерах допоможуть молодій мамі повернути в тонус м'язи. Не потрібно забувати, що в перші 12 місяців після пологів зв'язки ще досить еластичні, тому сильні навантаження небажані. А силові тренування, тобто вправи з використанням штанг, гир, гантелей, різних обважнювачів, не рекомендовані годуючим жінкам. Ці заняття досить енерговитратних, що може знизити лактацію. Крім того, заняття в залі з «залізом» можуть призвести до травм грудей. А підйом вантажів може спровокувати появу кров'янистих виділень або болю в животі.

Якщо ж жінка тренувалася подібним чином до пологів і хоче відновити заняття, то це рекомендують робити не раніше, ніж через шість місяців після народження крихітки, якщо все пройшло без ускладнень, і як мінімум через рік, якщо було проведено кесарів розтин.

Грудне вигодовування і спортивне харчування

Жирність і склад грудного молока закладається ще під час вагітності. Однак, якщо мама вживає в їжу продукти, багаті хімічними добавками, це може відобразитися на смакових якостях грудного молока, спровокувати алергічні реакції у малюка. Тому спеціалізоване спортивне харчування для нарощування м'язової маси або схуднення не рекомендують вживати годуючим матерям в перші шість місяців після пологів. Після цього терміну, якщо жінка продовжує грудне вигодовування і тренується, вона повинна вибирати з спортивного харчування натуральні продукти без штучних добавок.

Спеціально для nashidetki.net - Ксенія Бойко

Коли ж можна після пологів займатися спортом?