Полезные материалы

Мелатонін для сну: інструкція із застосування, ціна. Препарати з мелатонином.

  1. Гормон мелатонін для сну: які функції виконує?
  2. Дефіцит мелатоніну: чим загрожує?
  3. Мелатонін: препарати, аналоги
  4. Мелатонін: інструкція із застосування
  5. Мелатонін: протипоказання
  6. Мелатонін: ціна

Страждаєте від безсоння і неспокійного сну? Можливо, ваш організм потребує гормоні під назвою мелатонін. Його виробляє епіфіз і гормон грає важливу роль у функціонуванні всього організму. Він не тільки зміцнює сон, але ще і запобігає онкологічним захворюванням.

Гормон мелатонін для сну: які функції виконує? Страждаєте від безсоння і неспокійного сну

Він необхідний для повноцінного відпочинку і відновлення, гормон регулює багато процесів, що відбуваються в організмі під час сну. Мелатонін позитивно впливає на роботу імунної системи, він заспокоює центральну нервову систему, прискорює процес засинання, робить сон більш міцним, стабілізує рівень тиску, відновлює клітини і запобігає вплив вільних радикалів.

Гормон усуває м'язові судоми, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, стабілізує роботу щитовидної залози.

Активна вироблення гормону починає відбуватися ближче до ночі, з 21.00. При його дефіциті відзначаються проблеми зі сном, втома, зниження імунітету, підвищена збудженість. Щоб визначити, чи є у вас дефіцит гормону, вам потрібно здати аналіз на мелатонін.

Дефіцит мелатоніну: чим загрожує?

Лікарі рекомендують лягати спати не пізніше 22.00, при такому розкладі гормон виділяється в потрібній кількості. Якщо ви відзначаєте у себе безсоння і підвищену збудливість, довго не можете заснути, існує висока ймовірність того, що у вас дефіцит мелатоніну в організмі.

При дефіциті гормону шкіра стає блідою і млявою, з'являється велика кількість зморшок, знижується загальний імунітет. У багатьох спостерігається збільшення маси тіла, збої в менструальному циклі. Брак мелатоніну збільшує шанси розвитку онкології.

Мелатонін: препарати, аналоги

Перевага мелатоніну в таблетованій формі в тому, що після сну ваше самопочуття буде відмінним. На жаль, але більшість седативних препаратів забезпечують вранці почуття похмільного синдрому, з мелатонином же все по-іншому.

В аптеці можна знайти мелатонін в чистому вигляді В аптеці можна знайти мелатонін в чистому вигляді. Також гормон присутній в складі деяких препаратів, таких як Мелаксен, Мелаксен Баланс, Natrol, Юкалін, Мелапур, Ціркадін. Тривалість курсу залежить безпосередньо від препарату, часто курс триває 1-2 місяці.

Також деякі продукти харчування сприяють виробленню гормону, в цей список входить молочна продукція, ягоди, горіхи і насіння, крупи.

Можливо, вас зацікавить наша стаття Ч еснок під подушкою для міцного сну: як використовувати?

Мелатонін: інструкція із застосування

Конкретна дозування призначається лікарем після проходження необхідних обстежень. У продажу можна знайти мелатонін в чистому вигляді і в складі різних препаратів. Таблетки від вітчизняного виробника відрізняються більш доступною ціною. У продажу можна знайти мелатонін від американського виробника, він якісний і добре засвоюється, але стоїть на порядок дорожче.

Інструкція по застосуванню Мелатоніна досить проста, препарат потрібно приймати курсами, які не на постійній основі. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як починати лікування.

Показання до застосування:

  • безсоння;
  • Порушений сон;
  • При зміні часових поясів (подорож);
  • Зниження імунітету;
  • Підвищений рівень холестерину;
  • З метою запобігання онкології;
  • Стреси, нервові зриви, депресії.

Дозування коливається в межах 0,5 мг-10 мг, залежно від виробника. Враховуйте цей показник при підрахунку.

Стандартна добова доза для дорослої людини - від 1,5 мг до 3 мг. У деяких випадках лікарі можуть збільшити дозування до 3-10 мг, але лише при гострій необхідності.

Мелатонін дітям можна приймати з 12-ти років, в дозуванні від 0,5 мг до 1,5 мг.

Запийте таблетку водою, за 30-40 хвилин до сну. Ні в якому разі не приймайте препарат в денний час доби, так ви порушите біологічні процеси. Враховуйте, що при прийомі кошти знижується концентрація і працездатність, може порушуватися координація рухів.

При проходженні курсу лікування рекомендується відмовитися від алкоголю. Обов'язково вимкніть світло в спальні, це прискорить вироблення мелатоніну.

Мелатонін: протипоказання

Незважаючи на те, що препарати цієї категорії працюють максимально м'яко, у них є протипоказання, такі як цукровий діабет, проблеми з нирками, аутоімунні захворювання, епілепсія, пухлини, що мають злоякісний характер, при вагітності і грудному вигодовуванні. Мелатонін не можна приймати дітям молодше 12-ти років.

В поодиноких випадках можуть спостерігатися побічні ефекти, такі як втома і сонливість, біль у животі, нудота, почервоніння на шкірі.

Не рекомендується приймати мелатонін тим, хто планує вагітність, так як речовина має слабкий контрацептивний ефект.

Сумісність з іншими препаратами

Мелатонін не рекомендується поєднувати з препаратами, в складі яких присутній кислота ацетилсаліцилова, ібупрофен, седативні компоненти. Препарат не поєднується з гормональними засобами.

Мелатонін: ціна

Вартість препаратів, у складі яких присутній мелатонін, коливається в межах 600-800 рублів, залежно від виробника, дозування.

Препарати з мелатоніну в таблетках допоможуть позбутися від безсоння і зміцнити сон, але їх не можна приймати на постійній основі. Щоб точно визначити дозування, радимо проконсультуватися з лікарем.

Інтернет-журнал для жінок Delafe.ru

Гормон мелатонін для сну: які функції виконує?
Дефіцит мелатоніну: чим загрожує?
Гормон мелатонін для сну: які функції виконує?
Дефіцит мелатоніну: чим загрожує?